Keresés

Részletes keresés

bhoy 72 Creative Commons License 2005.09.16 0 0 524

Digitalis fenykepezot en egy online uzletbol vettem.

Konkretan Canon s1 is gepet a bolti 300 font helyett 200-ert.

Nezd meg pl. a www.easyvalue.com oldalt ez ugyben.

Telefonalas O2-s kartyaval magyar vezetekesre - hetvegen - 2p ,amihez kell egy elohivoszam,de ezt most nem tudom fejbol.

Előzmény: londonere (504)
Initram5 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 523
Neten keresztüli beszélgetéshez (mármint nem IM hanem voice) a Skype a legeslegjobb választás mert a minősége több, mint kielég0tő - az ára pedig, hmmmm: ingyenes. :-)
Ethan Hunt Creative Commons License 2005.09.15 0 0 522
Keresem de nem talalom a neten azt az osszehasonlito tablazatot, ami az itteni kereskedok katalogusaiban benne van a percdijakrol es egyebekrol.
Mo-hoz kepest meglepo modon itt nem csak szolgaltatoi markauzletek vannak, hanem olyan lancok is, ahol az osszes szolgaltato kartyajat, telefonjat meg lehet venni, szerintem ezek a legjobbak, mert ott a direkt osszehasonlitas lehetosege.
Ilyen a CarphoneWarehouse es a Phones4U pl. Nehany szakszo: az sms-t itt text-nek hivjak, hulyen neznek rad ha azt mondod hogy sms. A feltoltokartyas szolgaltatasok Pay as you go gyujtonev alatt futnak, a telefon (vagy a SIM) melle adnak egy hitelkartya szeru plasztik lapot, ezzel kell becsattogni barhova, ahol a TOP UP feliratot latod, itt tudod feltolteni a telefonodat. Gyakorlatileg minden kissebb nagyobb bolt, ujsagos, stb. tudja. A PAYG kartyakhoz nem kell semmilyen papir (nesze neked terrorelharitas...), a havidijashoz kell credit history, bankkartya, munkahely, lakcim. Viszont ingyen adjak a legujabb telefonokat is, nehany csucstelefont kiveve, altalaban csak 12 honap husegnyilatkozattal. (A magyar szolgaltatok igazi verseny helyett meg mindig a nepet szopatjak a 3 eves husegnyilatkozatokkal meg a reszletre megveheto havidijas telefonokkal. Nevetseges, na mindegy.)
Internet: igen, az easyinternet kerulendo, rablobanda. Kis maszek netkavezok fele aron adjak a netet, az 1 font/ora mar elfogadhato ar, persze ez is rablas a 20 fontos korlatlan 1 Gigas ADSL-hez kepest...
Fotoelohivas, cd-iras: a kisebb netkavezok nem mindig vannak felkeszulve erre, en probaltam, volt ahol nem volt ures CD vagy CD iro (nekem mondjuk alapbol ott a taskamban a kartyaolvaso). Viszont erdemes bemenni a fotosboltokba (Jessops, Snappy Snaps, Colorama), itt is meg tudod csinalni a CD irast vagy az elohivast. A varos legjobb laborja a METRO imaging, csak sajnos q draga is, mondjuk a sheetfilmet meg a 120-as rollfilmet, diat azert en mindig oda viszem hivatni. Papirkepeket digirol megfizetheto aron legszebben a New Oxford street-i Jessops csinal, gyors, olcso, szinhelyes. Itt 2 font egy kartyarol CD iras, 5 font 50 db 10x15cm-es papirkep masnapra.
noname_boy Creative Commons License 2005.09.15 0 0 521

Attol függ mennyit netezel...

bemész, megnézed mennyi a bérlet, és mennyi máshol..

Ha 3 hónapra nméz midnenképp érdmes bérletet venni

Előzmény: londonere (510)
aknot Creative Commons License 2005.09.15 0 0 520
'YES' kártyával (olyasmi, mint a HungaryDirect; felhívsz egy számot, bepötyögöd a lekapart kódot, majd a telszámot) 1p körül van + a helyi hívás díja. nem belvárosi telefon/internet boltban akár 3,30GBP-ért is kaphatsz egy 5GBP-set, ami 400 percet ad Bp-re (vidék kicsit drágább, mobil kb 10-szer).
Többféle kártya van, meg kell nézni, melyikkel, hová olcsó. Nekünk ez tűnt a legolcsóbnak.

a digitális fotogépeket nézd meg az Amazonon, annál picit drágábban lehet kapni a TotenhamCourtRoadon. Az otthoni árakat nem tudom.
Előzmény: londonere (504)
aknot Creative Commons License 2005.09.15 0 0 519
mindegy. azt válaszd, ami azoknak van, akiket legtöbbször hívni akarsz, mert akkor olcsóbb este + hétvégén. (bár ezt akkor, amikor veszed még valszeg nem tudod... (o: )
Előzmény: londonere (516)
Új versenyző Creative Commons License 2005.09.15 0 0 518

 

"Október elején indulunk Londonba, két hónapos nyelvtanfolyamra. Az A3group-on keresztül intézzük a sulit és elvileg a szállást is lehet náluk rendezni"

 

nyelvtanulok!

Konkrétan melyik iskolát választottátok ki? Most néztem az A3group honlapját, és több iskola közül is lehet választani.

Légyszi ha visszajöttök Londoból írd meg a tapasztalataidat a nyelviskolával és a szállással kapcsolatban, mert én is pont erre készülök, csak még nem most. Nagyon sokat segítenél!

Előzmény: nyelvtanulok (469)
netszkvid Creative Commons License 2005.09.15 0 0 517

En mindenkeppen kis (lehetoleg nem belvarosi) netcafeba mennek, ahol van operator es tud segiteni.

Kartyaolvasojuk tuti hogy van, ha nem kb 10£ os koltsegen beszerezheto.

Ha papirkepet szeretnel, vagy CD archivalast,  az alabbi weboldalt ajanlom:  http://www.photobox.co.uk/services.html

Regisztralni kell ugyan es ugy mukodik, mint egy mobil felotoltokartya tehat elore beadsz v.mennyi penzt es ebbol szamolnak le.Tobbb ismerosom is hasznalja es nagyon bejott nekik.

 

Előzmény: londonere (510)
londonere Creative Commons License 2005.09.15 0 0 516
És melyik szolgáltatót ajánljátok? Bocs, hogy ennyit kérdezgetek, de mégiscsak szinte fél év, ami nekem komoly idő... ;-)))
londonere Creative Commons License 2005.09.15 0 0 515

köszi.

 

Előzmény: bluekiwi (514)
bluekiwi Creative Commons License 2005.09.15 0 0 514
5 fontert tudsz venni simet, egy feltoltes 10 font minimum altalaban. Nem kell hozza utlevel.
Előzmény: londonere (511)
AAAaaa Creative Commons License 2005.09.15 0 0 513
Passz.
Előzmény: londonere (511)
AAAaaa Creative Commons License 2005.09.15 0 0 512
Nem tudom, nem probaltam. Valoszinuleg igen.
Előzmény: noname_boy (509)
londonere Creative Commons License 2005.09.15 0 0 511
És mennyibe kerül kinn egy feltöltő kártya? Útlevél kell hozzá?
Előzmény: AAAaaa (506)
londonere Creative Commons License 2005.09.15 0 0 510

"egy USB-s kártyaolvasó segítségével pedig még haza is tudok küldeni képeket.."

Abból kell kiindulnom, hogy a sem a munkahelyen sem ahol lakni fogok nem lehet képet letölteni. Ezért örültem, amikor olvastam, hogy fotóboltokban, netcafékban ez mindennapos szolgáltatás - a könyv szerint - max 3 fontért.

3 hónap képi anyaga szerintem nem férne

 

"egy 256Mb-os kártyára eddig mindig bőven ráfért minden"

sztem három hónap alatt egyszer biztos, hogy betelne.

 

"mint bármelyik más kis netcafé, ha bérletet evszel, akkor vannak kedvezmények."

Te mit ajánlasz? Bérlet itt vagy kis netcafék?

Előzmény: noname_boy (508)
noname_boy Creative Commons License 2005.09.15 0 0 509
fülkéből is?
Előzmény: AAAaaa (506)
noname_boy Creative Commons License 2005.09.15 0 0 508

Easy caféban voltam párszor, nem hsizem hogy ott írnának CD-t..Azért easy/fapados/, mert nincs szeméylzet, automatábol veszel jegyet, és az azon találhato koddal léphetsz be.

Ha csak 1-2 órát netezel, 2-szer annyiba kerül, mint bármelyik más kis netcafé, ha bérletet evszel, akkor vannak kedvezmények.

Nem tudom mennyit akarsz fotózni, nekem egy 256Mb-os kártyára eddig mindig bőven ráfért minden, egy USB-s kártyaolvasó segítségével pedig még haza is tudok küldeni képeket..

Előzmény: londonere (504)
netszkvid Creative Commons License 2005.09.15 0 0 507

Draga Initram mi ilyen baranyok vagyunk, beeeeee!! ;-)))

 

Milyen vendegszeretet?! Probald mar elkepzelni, hogy az emberek sokfele okbol es cellal elnek kulfoldon es nem erdemes prekoncepciokat gyartani anyagi szellemi es egyeb hovatartozasukrol. Mondjuk probald azt is elkepzelni, hogy valaki csak ugy dont, hogy itt akar elni, nem a vendegszeretet miatt, hanem mert neki ez vmilyen szempontbol jo. Ettol meg nem utaljak mondjuk M0-ot, de azt az orszagot sem latjak paradicsomnak, ahol elnek. Arrol a platformrol, ahonnan Te predikalsz ez valszeg mind nem latszik, mint ahogy az sem, hogy a ket jogsi megszerzesere iranyult motivaciodat (ld gyorshajtas eseten meg mindig hasznalhatod a masikat) miert nem  fogadta itt senki erkolcsi jovahagyassal.

 

 

 

Előzmény: Initram5 (503)
AAAaaa Creative Commons License 2005.09.15 0 0 506

Hetvegen 3 penny percenkent ha elotte a 08444390390 szamot hivod.

 

Vezetekesrol pedig mindig ennyi.

Előzmény: londonere (504)
AAAaaa Creative Commons License 2005.09.15 0 0 505

Szerintem ahogy te megsertodtel azon, hogy masoknak masnak tuntel, te se serts meg masokat ilyen szovegekkel: De azért mert egy másik állam vendégszeretetét élvezitek azért nehogy elélvezzetek már a britek tökéletességétől...

 

Mert ha olvasnad is ezt a topikot, akkor lathatnad, hogy nem igaz.

Előzmény: Initram5 (503)
londonere Creative Commons License 2005.09.15 0 0 504

Én néztem a Freit, annyira nem hatott meg, viszont dumált az O2 szolgáltató boltja előtt, hogy velük fillérekért lehet hazatelefonálni. Ez igaz?

Meg tudnátok mondani, hogy mennyibe kerül kinn egy feltöltő kártya? 

+ Azon gondolkodom, hogy digitális gépet vegyek még itthon vagy lehet, hogy ott olcsóbban megkapnám?

Az útikönyvemben azt olvastam, hogy gépről a fényképek letöltése illetve cd-re írása a netcafékban megoldható és olcsó. Ő 3 'láncot' ajánl, amiből most egyre emlékszem: easyinternet, amiből van egy a Trafalgar square-nél is.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.. köszi

Initram5 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 503
Blondegirl, semmi gond, csak a végén már úgy tűnt, mintha valami szerencsétlenkedő jövőbeni emigráns lennék vagy mi aki azt sem tudja merről kelt vel a nap. Pedig dehogy. :-) Vannak angol barátaim, van kint élő és jól élő magyar barátom is - semmi probléma. Gondoltam erről a dologról mégis benneteket kérdezlek meg, hátha...erre kaptam a jó kis fejmosást és kioktatást a jogi háttérről. Köszönöm. Jogot végeztem. :-)

Abban meg semmi "mutyi" nincs, ha valakinek van két, különböző országban kiállított jogosítványa is. Volt idő, amikor volt magyar és USA jogsim is. Na és?

Az ég szerelmére, ne legyetek ennyire bárány nép, hogy mindentől beijedtek. Angliában erre tanít az élet? Kötve hiszem, hogy ott a félőseké lenne a jövő. Lsd.: Brenson. Vagy Branson? Na, tudjátok: a virgin-es fickó.... :-)

És még valami, de nehogy aztán ezen megsértődjön valaki. Szép dolog, hogy egy másik országban próbálkoztok boldogulni, bátor lépés, sok szerencsét hozzá. De azért mert egy másik állam vendégszeretetét élvezitek azért nehogy elélvezzetek már a britek tökéletességétől - mert nem azok ők sem. Turistaként, de a külpolitikát, híreket olvasó átlag emberként is sok olyan dolgot lehet tudni biztosan ami azt mutatja, hogy NBr. sem éppen egy glóriával körbevett földi tökély. Na persze Ma.o.-hoz képest még mindig 5x jobb sok tekintetben a helyzet, de csirkefogó ott is van elég, sőt...és az ottani hatóságok ugyanúgy joviálisak velük mint itthon a mi bűnözőinkkel a mi hatóságaink. Legfeljebb a hétköznapi ember élete nem annyira túlbonyolított, és rendezettebbek a városok is - BP-en nem szívesen élnék, de Londonban szerintem inkább, ha muszáj lenne 1x.
Előzmény: Blondegirl (496)
noname_boy Creative Commons License 2005.09.14 0 0 502
Ritkán működik, többynire scak telefonnál:)
Előzmény: bhoy 72 (492)
aknot Creative Commons License 2005.09.14 0 0 501
Jó lenne tudni, mivel küldik, mert ha simán postán, akkor aggodalomra semmi ok, nekünk a postai küldeményeink fele nem érkzik meg Mao-ra. (o: illetve )o:
azért ez a XXI. században elég ciki
Előzmény: Ethan Hunt (495)
viking(L) Creative Commons License 2005.09.14 0 0 500
Sziasztok!

 

Információra lenne szükségem a Londonban található ingyenes nyelviskolákkal kapcsolatban: hogy lehet a nyomukra bukkanni (honlap, cím, telefon)?

Félinformációim szerint ezek támogatott (EU), esetleg egyházak által működtetett nyelviskolák...

 

Köszönöm!

gukker888 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 499

Valasz a 469es hozzaszolasra!

Nem szeretek másokra rosszat mondani saját tapasztalat nélkül!

A magyarországi irodák ajánlata, nagyjából ez:
-FIZESS KI MINDENT ITT MAGYARORSZÁGON, aztán, menj ki, és majd meglátod mi lesz OTT, ANGLIÁBAN! Lélekben veled leszünk!

Az én ajánlatom:
-Vegyél egy repjegyet,gyere ki a ZSEBEDBEN A PÉNZZEL, nézd meg, hogy milyen szállást ajánlok, vegyél ki tölem albérletet, elmondom hogy találsz munkát, indulj el keress magadnak! Én tényleg itt vagyok!

Ha beszélsz annyira angolul, hogy egy találkozót meg tudsz angolul beszélni telefonon, és kijössz a ZSEBEDBEN kb. 500-700 GBP-vel, és nem félsz a munkától, akkor itt meg fogsz élni. De legrosszabb esetben is a pénzed nagyobbik részével a ZSEBEDBEN haza tudsz menni, ha nem tetszik az itteni élet, vagy ha valamilyen váratlan esemény (magyar rokon betegsége, baleset, bármi) közbejön.

Míg, ha BÁRMILYEN magyarországi szervezetet tömsz pénzzel még Magyarországon, akkor kétséges, hogy visszakapod-e, pl, ha közeli hozzátartozód betegsége miatt haza kell utaznod, mert ök ugye a szállást amit jóelöre kifizettél, azt fenntartották neked.


TE vagy a fontos!! Nem egy bármilyen szervezet!
Azon kívül neked itt lesz szükséged pénzre, buszbérletet venni, mobiltelefont feltölteni, enni-inni közlekedni.
Ha Mgyarországon kifizettél mindent elöre, Ki fog ITT Angliában segíteni neked bármiben...?
Majd a budapesti iroda?

Rengeteg ember hív engem, akik már itt vannak LONDONBAN, hogy ilyen-olyan szervezetnek kifizették a normál szállásdíj másfélszeresét (ahogy utólag látják), 6 hétre elöre, most már csak munka kellene, mert ugye az nincs, fogalmuk sincs merre keressék...
És hogy milyen jó lenne, ha az a pénz, amit két kézzel szórt MAGYARORSZÁGON valami szervezetnek, ha az ITT, LONDONBAN a zsebében lenne.

üdvözlettel, Varga Zoltán
vargalondon@freemail.hu
szállás Londonban albérlöknek 41 GBP/hét/fö összegtöl
Ingyen segítség munkakeresésben, brit hivatalos ügyek intézésében

AAAaaa Creative Commons License 2005.09.14 0 0 498
Nekem meg kellett itt vizsgat tenni, igy van magyar es angol jogsim is. (de nem is 38 fontba kerult)
Előzmény: Ethan Hunt (495)
AAAaaa Creative Commons License 2005.09.14 0 0 497

...Frei műsorát sem azért néztem...

 

persze lehet tevedesbol is nezni, de Frei dossziera, Fokuszra meg a hasonlo "lebilincselo riportokra" hivatkozni azert nem szerencses (amugy vannak itt is ilyen musorok csak mas cimmel).

 

Az egyszeru modja az angol jogositvanynak, hogy leadod a magyart es kapsz egy angolt. Ez a gyorshajtasodra nem lesz megoldas.

 

A bonyolultabb modja, hogy megkeresed Abramovicset es veszel tole egy tucatot. De ebben az esetben jobban jarsz, ha a magyar rendorseget fizeted le, ahogy mindenki mas Mo-on.

Előzmény: Initram5 (494)
Blondegirl Creative Commons License 2005.09.14 0 0 496
Hidd el, itt senki nem akar Teged meggyozni arrol, hogy Angliaba koltozz. Nem is ertem, miert bizonygatod annyira, hogy nem akarsz. Csak azt akartak megertetni, hogy felejtsd el a szokasos magyaros mutyizast, meg sumakolast hogy 'ha majd gyorshajtok, legalabb ket jogsim lesz es jol at tudom vagni a hatosagot a palankon ...' Ennyi. Frei Tamas ide vagy oda.
Előzmény: Initram5 (494)
Ethan Hunt Creative Commons License 2005.09.13 0 0 495
Hat nalam nem jelentkeztek, hogy vissza akarnak adni belole... :( Nem hiszem hogy lenne ilyen visszaterites...
Azt mondtak a DVLA-nel, hogy ha vissza akarom cserelni magyarra, akkor azt Mo-n kell majd inteznem - gondolom ismet jo penzert - mert ok visszakuldik a leadott magyar jogsit a magyar hatosagoknak. Ezert viszont nem is mukodik az hogy "elveszted" es azt valtod be angolra, kozben meg kersz egy magyart is, mert visszajut az "elvesztett" jogsi a magyar hatosagokhoz...bukta.
Előzmény: bhoy 72 (491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!