Keresés

Részletes keresés

Pipike77 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 14997

Köszi szépen!
Én is reménykedem!

Előzmény: gombóc63 (14994)
Pipike77 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 14996

Igen, ilyesmi :) Azért én is bízom benne, hogy ha majd úrja tornázhatok (mert tökre hiányzik.....), egy idő után rögzülnek ezek a dolgok :)

 

Köszi az együttérzést!Még mindig bízom benne, hogy csak a szorongástól van ez a szédelgős-gyengülős érzés :(

 

Előzmény: Törölt nick (14989)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 14995

Sziasztok! 

Nálam a helyzet változatlan.  Leszázalékolás miatt voltam a kardiológusnál ahol a magasvérnyomásom és tachycardiám új gyógyszert kapott. Jövő héten lesz kitöltve a papír

 Sajnos a nehéz légzésem nem javult így voltam spirometrián ahol komoly restriktív légzészavart mutat. Már nézett ttüdőgyógyász és gégész.  Minden negatív.  Így az maradt hogy gerinc eredetű mivel a 3-4 és 4-5 is sérves és a 4- es csigolyánál jön ki a légzőszervekre ható ideg. Másra nem tudnak gondolni. Kaptam ventolin pipát. Nem tudom mit gondoljak erről. 

gombóc63 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 14994

Remélem nincs nagy baj:-(

Előzmény: Pipike77 (14988)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14993

Minden rehab boltban árulnak.

Előzmény: Törölt nick (14991)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14992

Szia! Én nem vettem szivacsosat. A XIII.ker.Tisza utcában vettem az R-mednél.Hogy van-e nekik szivacsos azt nem tudom, nézd meg a honlapjukon. Vagy hívd fel őket!

Szerintem a gyógyászati segédeszk.boltokban is kapható.

Előzmény: Törölt nick (14991)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14991

szia!

 

nem tudod veletlenul, hogy ezt az ekparnat hol lehet megvenni, budapesten boltban?

nem netrol rendelni, hanem boltban. nekem szivacsos kene, nem felfujhato

Előzmény: Törölt nick (14989)
majamaja Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14990

Nem tudom. Vannak szteroid es nem szteroid gyulladas gatlok. -tablettaban szedem, meloxicam ez szteroid mentes, erösebb,  mint az ibrufofen. Ezt irtak ki a nyaki kiboltosulasomra.

Előzmény: kacsaXD (14984)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14989

Tudom miről beszélsz, mert nekem is nehéz volt megszoknom, hogy pl.négykézláb állásban letolt lapockákkal emeljem a lában oldalra és közben még figyeljek a fej, ágyék......helyzetére.Ahogy emeltem a lábam, emelkedett a vállam is.

Idő mire az ember magától is végre tudja hajtani.

 

Úgy sajnálom, hogy a lábadban jelentkezett a tünet.

Előzmény: Pipike77 (14987)
Pipike77 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14988

Ó, akkor ő tényleg jó orvos lehetett. Sajna az állami szférában gyógyszerrel intéznek el, meg hogy járjak többet kikapcsolódni....

 

Igen, sejtem, miket érezhettél, az első pár perc bemelegítő bringázás, vagy ellipszis tréner után én is majdnem leájultam a berendezésről...és utána jött csak a java a tornás kínzással. Már az alap póz felvétele közben is remegett midnenem, és akkor még emeljem is fel a karom...és még 3-szor :)

 

De utána midnig olyan fantasztikus érzés volt! Meg ugye az, hogy tényleg elkezdett javulni a testtartásom, ami reménytelennek tűnt már számomra :(

 

Szóval kitartást!!!! :)

 

A mai tornám sajnos elmaradt, elmondtam a tüneteket a tornászlánynak, és nem javasolta így a dolgot. Mondta, hogy szerinte beszéljek az orvosommal. A dokim külföldön van, épp egy e-mailt fogalmazok neki, hogy most akkor mégis azonnal műtét kell, mert hosszúpályás tüneteim lettek a lábamban? :( :( :( Na, hát szóval kétségbe estem....

 

 

Előzmény: gombóc63 (14978)
Pipike77 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14987

Igen, tök jó lenne, ha otthon, egyedül is tudnám csinálni a tornát, de a feladatok mindig változnak, és nagyon sok mindenre kell figyelni egyszerre, amik plusz egy szakembert, vagy plusz két hozzá nem értő megfigyelőt igényelnének, hogy jelezzék, ha nem zárom a lapockát, ha felhúzom a vállam, ha nem feszítem a fenekem és a hasizmom, nem húzom be az állam és lógatom a fejem, ha nem megfelelően végzem a gyakorlatot. Komolyan, hihetetlenül nehéz mindet betartani :(

 

Előzmény: Törölt nick (14975)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14986

Nincs tapasztalatom ezzel a géppel, nem látom értelmét ennek a "hal" mozgásnak. Passzív!

Előzmény: Törölt nick (14985)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14985

Nekem is pont ilyesmi, mint neked.

 

Lenne egy chi-gép, az aminek piros lámpái, talpbirizgálói is vannak.


 

Erről mi a tapasztalat?

Mentés

Előzmény: Törölt nick (14982)
kacsaXD Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14984

"Gyulladasgatlot is szedek"

 

Melyik hatásos gerincre?

Előzmény: majamaja (14983)
majamaja Creative Commons License 2016.09.21 0 0 14983

amikor fejjel a plafon fele nyujtozok, akkor kezzel mindig lefele kell nyujtozkodnom. Ilyenkor mindig jobban zsibbbadnak az ujjaim. Ami viszont furcsa, hogy ma a bal vallamat fajlaltam jobban. multkor a bal oldalamon nem birtam vinni a taskam.eddig azon hordttam, mert a jobb volt a fajos. a taskaban nincs fel kg sem.

Multkor epp lattam egy enyhen izmos nöt, ugy irigyeltem. Szeretnek en is ugy kinezni, de sok minusz kg-mal es izmokkal ez nem megy+sulyokat sem emelgethetek.

Örülök, hogy nalad sikerült a derek dolgot elintezni. Nalam mindjart a hatsomba indult meg a fajdalom, aztan most mar hangyamaszkalas is van. Gyulladasgatlot is szedek, az segit a hatsom fajdalmaira.

Ha talan kapok gyogyszereket elöbb, akkor nem lettem volna annyit agyban es talan most a derek dolog nem lenne. :(

Előzmény: Törölt nick (14982)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14982

A "tokásítás" a tarkót nyújtja, figyelj rá, hogy fejtetővel nyújtozz is a plafon felé. Én kézzel segítem, ahogyan Benétől tanultam.

A homorítás előtt mindig nyújtsd meg erősen a gerinced, úgy kevesebb ropogást fogsz tapasztalni.

Sajnálom, hogy bekapcslódott a derekad is, nálam is így történt, de azt sikeresen visszavertem. Néha enyhén érzem.

Próbálj olyan gyógyszert szedni ami a gyulladást is csökkenti.

 

Tegnap (először) megnéztem a felvételeimet, főleg az rtg érdekelt, hogy hogyan is néz ki az az enyhe gerincferdülés.Hátulról nézve egy enyhe S

alak, az ágyéki alig, a háti szakasz jobban domborodik.Ami azt jelenti, hogy a konvex oldalon megnyúlt, az ellentétes oldalon pedig megrövidült az izom.Így most a "rövid"oldalra külön nyújtó gyakorlatokat végzek.

Isten ments egy ilyen S alakú gerincet függőlegesen terhelni súlyzózással (nem kis kézi súlyzóra gondolok). Nyújtani kell nem összenyomni.De a porckorongsérvet sem tenném ki nagy súlyoknak. Nem az izom tömegének a növelése a cél, mint az erőembereknél, hanem az izom erősítése, funkciójának visszaszerzése.

 

 

 

Előzmény: majamaja (14980)
majamaja Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14981

Vajon Adrienn hogy van?? Remelem javul az allapota.

majamaja Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14980

Ez igaz. A tokasitast es a fej hatra hajtasat anno nem csinaltam, nyujto gyakorlatokat sem. De a többit mar sajnos elötte is. A gyogytornaszom is kerdezte, hogy miota tornazok mar. Lumbalis teren nincs valtozas, csak gyulladasgatloval javult a helyzet. Mikorr abba hagytam megint megjelent a fajdalom, most megint szedem. A sok gyogyi bogyit, mint a cukorkat. Az a baj, hogy roppano hangot hajlok ott lent a derekamban, tornazas alatt mikor ismetlek valamilyen homoritast. Kiraz a hideg attol a hangtol. Brrrr. Ez durva, hogy az egesz gerinc milyen összefüggö kis szerkezet, valahol gond lesz domino efektus allhat be.

Előzmény: Törölt nick (14979)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14979

Adj még időt a Mckenzienek, hiszen mostanában kezdted. Ha nem használ x idő elteltével, akkor érdemes valami mással próbálkozni.

Előzmény: majamaja (14976)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14978

Sajnálom Pipike, tény, hogy magánrendelésre jártam és sokat segített nekem a doktornő. Sose kaptam gyógyszert.

Engem gépre is tesznek, amit nem bánok. De az az igazság, hogy már az elipszis gépen azon gondolkodtam, hogy mit keresek én itt. Mert már akkor éreztem, hogy hihetetlenül fogok szenvedni a tunyaságom miatt:-) szóval ide nekem is a pelenkát:-))

Előzmény: Pipike77 (14974)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14977

A normális mértékű fizetésemelés minden gondodat megoldaná neked is.

Előzmény: Pipike77 (14974)
majamaja Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14976

Az egesz gerincre kaptam tornat. Mondtam, hogy a fenek tajekon is vannak fajdalmaim. Arra is kaptam. Lapockara is. Elötte en is csinaltam bottal torna gyaakorlatokat, a korhazban, majd otthon, kaptam a fürdöben is, amiket folytattam otthon. Ennek ellenere megis a lyricat kellet elkezdenem szedni. :(

Előzmény: Törölt nick (14963)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14975

Ha megengedik, vedd fel videóra.

Előzmény: Pipike77 (14971)
Pipike77 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14974

Bocsi, a pszichiátert kihagytam a felsorolásból, azzal kezdtem :) 3-nál is jártam az évek során. Felírtak antidepit meg nyugtatót, és kész. :(

Jó lenne a gyógymasszázs is, de arra már végképp nincs pénzem (közalkamazotti bértábla :( )

De jó, hoyg voltál ott te is, szerintem tuti segíteni fog, én már tényleg sok midnent kipróbáltam, és nekem annyira használt! én csak tornázom, agépeket nem próbáltam ki. Nagyon kemény torna, pedig csak kb 3-4 ismétlés egy gyakorlat, de közben összesz.rom magam az erőlködéstől :)

Drukkolok neked!

 

Előzmény: gombóc63 (14973)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14973

Talán pszichiáter kellett volna. Generalizált szorongásom van, sokat segített rajtam a terápia, gyógyszer nélkül. A szorongásnál az a rossz, hogy észre sem veszed befeszülnek  az izmaid, ami sok mindenre kihat. És javaslok  gyógymasszázst. Az agyalás is ismerős:-)

Ma voltam az első tornán a Davidban, meglátjuk. Reménykedek. Persze Murphy törvénye...egy pár napja elmúlt a fájdalmam.

Előzmény: Pipike77 (14971)
Pipike77 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14972

Szia!
De jó! Szép csendben megműtöttek és nem is szóltál róla :)

Örülök, hogy jól sikerült! Nagyon féltél?

Fájdalomcsillapító meddig kellett? Nyelni tudsz már? Mászkálni?

Gyors felépülést! :)

Előzmény: jukinyu (14970)
Pipike77 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14971

Szia!
1998-ban kezdődött a pánik, évekig szedtem rá gyógyszert, de ne javított sokat. Jártam pszichológusokhoz, kineziológushoz, stbstb.

Most nem szedek semmit és nem járok sehova, feladtam :(

Próbálom folytatni a tornát, nem olcsó, de eddig ez tűnt a leghatásosabbnak, szinte hihetetlen érzés!

 

Előzmény: Törölt nick (14969)
jukinyu Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14970

Sziasztok!

Pipike !Szemptember 5-én  megvolt a műtét.Mnden rendben ment!Jól vagyok:)

Előzmény: Pipike77 (14967)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14969

Pipike, nem tudom, hogy kezelve van-e a pszichés betegséged, ha nem, érdemes lenne.

A helyes tartás megszokásához is idő kell, először csak tudatos, de később ösztönös lesz.

Neked is kitartást! És folytasd ezt a funkcionális tréninget.

Előzmény: Pipike77 (14967)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 0 14968

Maja, valóban nincs sok gyakorlat a  nyakra, viszont a felső háti szakaszra és az egész gerincre van bőven. A lapocka, vállak szorosan összefügg a nyak, fej tartásával, ezért érdemes ezeket is bevonni a gyakorlatokba. Az egész gerincet érdemes megmozgatni, a háti szakaszra

pedig koncentráltabban dolgozni.Egyszóval ne csak a nyakra fókuszálj.

Előzmény: majamaja (14966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!