Keresés

Részletes keresés

marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1802

képet nem engedte beszúrni:-(

Előzmény: marosz (1801)
marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1801

VÉLEMÉNYEK?

 

A legújabb Hearing Research-ben nemcsak a női ciklus és a hallásélesség kapcsolatáról írtak, de van egy jó cikk az időskori hallásromlás egyik lehetséges okáról is. Nevezetesen a hallóideg sejtjeinek (ganglion spirale) pusztulását vizsgálták, részben mint önálló kórképet, részben pedig a receptor szőrsejtek elhalásához társuló patológiát.


Képen: A belsőfül csiga nevű szervének harántmetszete és a hallóideg.
Aktuálisan fontos képletek:
1 - hallóideg dúca (ganglion spirale)
6 - hallóideg
(képforrás: www.baskent.edu.tr)


Szervezeti szinten úgy tűnik, hogy a hallóidegek működésének élettartamát befolyásolja az inzulin és az inzulinszerű növekedési hormon (IGF-1). De szintén hatnak a hallóidegsejtek túlélésére a szteroidok is. Vagyis inkább lehetne azt írni, hogy a pusztulásukra, mivel a kutatások szerint a glukokortikoidok magasabb szintje felgyorsítja a hallóideg sejtjeinek öregedését. Ez azért lehet érdekes, mert ezek szerint a tartósan szteroidkezelésben részesülő betegek, például a súlyosabb autoimmun betegségekben szenvedők nagyobb eséllyel lehetnek ilyen módon nagyothallók.

Helyi, szervi szinten egyértelmű kapcsolat van a receptor szőrsejtek elhalása és a hallóidegsejtek pusztulása között. Helyi okok miatt ez a legfőbb oka a ganglion spirale degenerációnak: ha eltűnnek a hallóideg információforrásaként szolgáló szőrsejtek, az magával vonja a megfelelő idegek elhalását is. De megfigyelték már a szőrsejtek környékén elhelyezkedő támasztósejtek elhalásához társult hallóideg pusztulást is.

Sejtszinten itt is fontos kiemelni a szabadgyökök szerepét. Úgy tűnik, hogy a fenti mechanizmusok előszeretettel károsítják a mitokondriumokat, a sejtek motorját, és ott az elviselhetőnél nagyobb mértékben alakulnak ki a mindent károsító szabadgyökök. Ezzel részben a DNS, részben a fehérjepusztulás is felgyorsul, és programozott sejthalál indulhat el. Nem kizárt a passzív, nekrózis típusú sejthalál sem, de ahhoz valamilyen váratlan külső hatásra van szükség. Ezek a molekuláris változások nagyjából megfelenek az általános, korral járó idegsejtpusztulásnak.


Miért jók az ilyen cikkek, mint a fentiekben ismertetett?

Az időskori halláscsökkenésnek egyelőre nincs ellenszere. Semmit sem tudunk tenni ellene, marad a hallókészülék, a rehabilitáció. De ha a pontos mechanizmusok tisztázódnak, a kezelésre is nagyobb esély van.

<!-- -->
Előzmény: marosz (1799)
marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1800

Right:50

Left:30

Előzmény: marosz (1799)
marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1799

Szia!

 

Kb.egy hónapja vettem konkrétan észre hogy a jobb fülemmel alig hallok. Nem voltam beteg/influenzás...

Hallásvizsgálatra küldött a fülész, mert semmilyen elváltozást nem talált.

bal fülem:50dB jobb fülem 30dB ..nem értek hozzá

Hallóidegről beszélt, akkor még semmit nem tudtam ezekről...:-(

 

Előzmény: zéta_ (1759)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1798

Jancsi, csak úgy megjegyzem - miért nem a "válasz" gombra klikkelsz a hozzászólásaid kapcsán, így nehéz tudni, hogy melyik hsz-ra válaszoltál. Már azokon kívül, ha csak nem teljesen újat írsz, vagyis egyikre se válaszolsz.......

Előzmény: Faterik (1782)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1797

Szorítok, hogy kellemes meglepetésben legyen részed. De szerintem nem jó felfogás az, hogy ott dől el a sorsod. A sorsodnak a fejedben kell eldőlnie,  már úgy szerintem...... Vagyis a tudatodban, az meg nem biztos, hogy csak a fejedben van.......

Előzmény: Faterik (1783)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1796

Nos, én is ezt gondolom. S ez nemcsak a fülzúgással van így. Bármi problémád van segíthetsz rajta - ha tudod kezelni a lelkiállapotodat. Az érzelmek, érzések stb irányítanak minket - lehet nem olyan nyakatekert dolog megtanulni hatni a lelkünkre. Ehhez rendelkezésünkre állnak a természet erői és maga a múlt és a jövő is......

Előzmény: kick75 (1788)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1795

Nos ez azért nem 60dB. Honnan vetted, hogy annyi volt? Mert az k*rva hangos. S ezt a 15db (vagy a másikon csak 5db) erősséget most is 60dB-nek érzed? Ha meg ennyire lecsökkent, akkor mitől? Tudod?

Előzmény: Faterik (1763)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1794

Na, 15 óra az nem semmi, gratula - az igencsak agypróbáló. Nagyon jó, hogy érzed mintha halkult volna....

Előzmény: kick75 (1785)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1793

Ja, az egy kicsit más tészta, mint az a 60dB, amit emlegetett nemrég. Ha hogyhogy egyszerre csak ilyen kicsi?

Előzmény: zéta_ (1787)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1792

Mondom, hogy nemcsak a tudat - a mágneses terek nagyonis hatnak az emberre. De azért érdekelne, hogy voltak e placebokiserletek ezekkel a kütyükkel. Eddig nem találtam és azok, aki írtak nekem, azok se tudnak róluk. A gyógyszereknél előírás, hogy el kell végezni ezeket. De a gyártók nagyon nem szeretik, mert lehet túlnyomórészt ugyanolyan eredményt produkál a placebocsoport is - tehát ahol semleges (hatástalan) szert kapnak a gyógyszer helyett (de nem tudják).

 

Én inkább azon az útvonalon boncolgatok és gondolkodok - amit a test meg a tudat tud produkálni. És az nem kevés. Minden az emberben van valahogy, amit átélt - így vissza lehet menni a bajhoz - és megpróbálni átírni az irányt, másképp megélni. Egy bizonyois úton meglett a baj - de rengeteg lehetőségünk van, hogy attól a ponttól másképp lássuk és értelmezzük a dolgokat (gondolatban) - és a test fog is rájuk válaszolni....

Előzmény: marosz (1754)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1791

Hát igyekeztem egy bizonyos utat követni - a saját utamat. Az emberek nagyon megszokták a gyógyszereket és az orvosokat - ezért nagyon nehéz leszokni és egy más úton járni.  Persze néha kell gyógyszer, mikor nem tudsz mit kezdeni, akkor megpróbálja azt is az ember - meg minden mást is, csakhogy kikecmeregjen a bajból. Nálam a gyógyszer van az utolsó helyen és igyekezni fogok, hogy ne kelljen bevetni.....

 

Én úgy próbálkozom, hogy lehetőleg semmi külső segítség vagy segédeszköz ne kelljen - pusztán a természet erőit és a magam testi és lelki erőit mozgsítsam. Tehát normális kaja, egy kicsit más légzés, egy kis rezgés, hang, vibrálás - na meg sok gondolkodás, hogy abba az irányban alakuljanak a dolgok, ahogy elgondolom.

Előzmény: marosz (1753)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1790
Még nem kezdtem bele, de mar megtettem az előkészületeket. Letöltöttem ezt-azt a YouTube-rol, es szereztem egy headsetet. Megvárom az MR eredményét szerintem, es utána indítom. Vagy előbb. Addig is Te vagy a tesztalany... :-) joejt mindenkinek!
Előzmény: kick75 (1788)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1789

Néha mintha nekem is szólna a bal, de mivel az agy kreálja így változhat a hely is......

Előzmény: zéta_ (1787)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1788

És te elkezdted a zenésbulit a füleidben? :-)

 

Olvastam igen! Szerintem sokszor az ember lelkiállapotán múlik, hogy milyen hangossan hallja.

Lehet ezért saccolta 50-60db-re mert nagyon rá van már feszülve. :-)

 

Előzmény: zéta_ (1787)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1787
Na, tökjó! :) olvastad hogy ennek a Gógyi felügyelőnek 5 es 15 dB-t mertek ma?? :) ennél még az enyém is hangosabban süvít, főleg hogy kezdem áthallani a bal fülembe is... :-/
Előzmény: kick75 (1785)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1786
Hogy halad a hangterápia, Zsolt? :)
Előzmény: kick75 (1784)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1785

Zéta!

 

Küldöm 1000-rel. Ma 15órát hallgattam a ma hajnalt is beleszámítva.

Teljes káoszt okoztam ma az agyamnak és du.-án 30perces szünetet tartva elégedetten hallottam, hogy jóval halkabb volt :-)

Előzmény: zéta_ (1767)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1784

Köszi mester! :-)

 

Ha valaki feladja és lemond az az ő dolga, az ő élete. Én másként gondolkozom, és élem az életem.

Majd mikor beírok, hogy vége elengedtem a tinnitusom ő majd csak néz ki arcán....... :D

Előzmény: Faterik (1782)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1783

Jövő kedden meg az én sorsom is eldől.Igy azért már lényegesen több kezelési lehetőség adódik,hogy elmúlt a nagyothallásom.Dokiné majd átnéz mindent megcsavarja a haját,sóhajt,és tudja mit János,ha már a nagyotthallása rendeződött inditsunk meg egy szteroidot meg még egy infuziot, de szép álom lenne Istenem,és ki tudja,még valósággá is válhat :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1782

Kick 75,én veled vagyok.

Hagyjátok ezt az embert,én tudom mennyit küzdött és küzd.

Mindenki csinálja meg legalább annak a felét,amit mi ketten elkövetünk.....

kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1781

Faterik!!

 

Igazad van, de attól még a szomszéd tehene is dögöljön meg nem a kedvenc mondásaim közé tartozik......

De hagyjuk is enciánnal más dimenzióban mozgunk. Hamar kiismerem ez ilyet......

Téma lezárva nálam!!

Előzmény: Faterik (1779)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1780

Kick 75 te már tényleg mindent elkövettél.

Egyébként encian,pont ma beszéltem a neurologusommal hogy ritka esetben hallott már olyat hogy percepcios veszteséggel se zúgott valakinek élete végéig a füle.

 

Pláne,nálam,még jobb,hiszen nálam nincs már nagyothallás csak zúgás.

 

Csak hiszek neki,ő irta a Neurologia cimű egyetemi tankönyvet.......

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1779

Jó,Kick 75,azért enciánnak már biztos több éve zúg a füle,és nagyon elkeseredett,én meg tudom érteni,szeressük egymást gyerekek ezzel a kurva betegséggel.

 

Én sem iszok még a medve bőrére,mert még nálam is fennáll a lehetősége,hogy azt mondja a dokiné hogy hallgassak rádiót,szóval ez azért tényleg nem teljesen olyan mint a rák.

 

Hogy áll a hangterápiád?

zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1778
Én nem tudok róla hogy letezne, de ez semmit nem jelent... :)
Előzmény: Faterik (1776)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1777

encián!!!!

 

Maszlag ember??? Akkor azoknak mond akik tényleg kigyógyúltak a rákból stb. vért izzadva, hogy maszlag!

Lehet meglincselnének érte......

Előzmény: encián (1766)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1776

Ezt az ideggyök dolgot egyébként Kick 75-től vettem,mert iszonyú jól hangzik :D

Én azt értem alatta,hogy az már nagyon nagy szint :D

Zita,létezik ideggyök?

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1775

Nem csak belső fül vizsgálatot csináltak hanem tympanometriát is,meg stapedius reflex vizsgálatot is,ilyen pumpát tettek a fülembe és kijöttek kriksz-krakszok hogy ear volume -0,78 meg canal meg ilyenek,ez már nagyon nagy szint.

 

Azt montdták tympanogram is tökéletes,és amin majd betojtam azt irták többek között a papirra (még az ideggyököt is megnézték meg a nyálmirigyet):dobhártya gyöngyházfényű :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1774

Láttatok volna a klinikán....előző nap:akkor biztos itt lesz a professzor úr holnap? Igen,itt lesz.

 

Ma,Galambos János jöjjön be,mindenféle vizsgálat,mondtam tessék mondani mit kell csinálni és úgy csinálom,jó.Megy Bencsik doktornőhöz kedden,vigyen magával egy friss audiometriát is,olyan izgatott voltam hogy még az asszisztens nőt is doktornőnek szólitottam,hogy ilyen jó lesz.8-tól lehetett bejelentkezni,9-11-ig rendelés,én már negyed 8-kor kávéztam a büfében.....

zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1773

Jani, pörögsz mint a búgócsiga... :D :)

Előzmény: Faterik (1772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!