Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

EX.XS.Szaby Creative Commons License 2008.06.14 0 0 870

Sziatok!Szakmai Segítségre lenne szükségem!

Nekiálltam kicserélni a vezérműszíjat a 407-esembe és nem tudom hogy rögzítsem a főtengelyt mert elforog a vezérkerék rajta.Ha valaki tudja hol vannak a gyári rögzítési pontok(a főtengelyé meg a vezérkerekeké is) az 1.8-as benzinesen(2004-es)azt megköszönném...!Előre is Köszi,Szaby.

 

M.Joe Creative Commons License 2008.06.13 0 0 869

Oroszlánom Szervízben van.

Hétfőn elvittem, mert elöl kicsit kopogós volt, meg az autómata váltó xarakodott.

Első gömbcsukló csere kicsit el voltak hervadva. 66e van benne. Bp. útjai tesznek a futóműről.

Mindenkinek javaslom nézesse át a futóművet nagyobb bajt lehet megelőzni vele. Monoron van és mondták most három 407 volt ilyen gonddal náluk. Ez orvosolva kész. 

 

Nagyobb gondom a váltó. Hirtelem gázadásnál többször visszaváltás helyett üresbe rakta magát és csak pörgött 4-5000-t. Kellett pár másodperc hogy magára találjon.  Ez persze egy előzésnél nem éppen jó dolog. Semmi tárolt hibakód, váltót szétszedték és azt tapasztalták, hogy az olaj elég fekete. Árajánlat olaj és valami szűrő csere 210 e Ft.  Aszt hittam dobok egy hátast. Csak egyféle olajat lehet belerakni literje 14e Ft. Kell bele 6 liter, plusz valami olaj hőcserélő szűrő kütyü 83eFt.

 

Na erre én mondom fizessen a PUG Hungária, nem hinném hogy egy 2 év két hónapos autó váltójának így kéne kinéznie. Természetesen PH elhárította a fizetést, mondván garancia lejárt.

Na telefon ide-oda jogász miegymás. Szavatosság ugye három év, de nekem kell szakértővel bizonyítanom, hogy a hiba garancia idő lejárta előtt kelletkezett. Aha szakértő kb 40-50 e Ft.

 

Megfogalmaztam egy szép fenyegető levelet jogszabályi hivatkozással. Na de hová küldjem, mert a Peugeot honlapon persze telefon vagy fax szám nincs sehol. Ha ajánlott levélbe adom fel az hetek mire válaszolnak, kocsi nélkül meg nom tok létezni. Gondolva egyet tegnap leadtam a Monori szervízben a levelet, a hölgy segítőkészen e-mailben elküldte a garancia osztályra. Persze feladtam postán is, hogy maradjon nyoma.

Mit ad isten ma délben szervízben örömhírrel fogadtak, hogy elfogadták és megcsinálják gariban.  

Közben persze beszéltem igazságügyi műszaki szakértővel is. Az olajat meg alkatrészeket rakom el egy későbbi esetleges váltócsere bizonyitákához.

 

 

birobandi Creative Commons License 2008.06.13 0 0 868
Szia Akos_407!
Természetesen én is azt modom, az a tuti, amit kipróbálsz. Azonban, ha sietős, még csak a szerviz sem kell, egyszerűen megnyomd a "Check" gombot és elvileg, ha valahol hiba van jelzi. Azért én most is jószivvel azt tanácsolom, nem hátrány, ha van veled valaki aki azért közelebbről ismeri a 407-est.
Sok sikert kíván: birobandi 
Előzmény: Akos_407 (865)
Pálfi Zs Creative Commons License 2008.06.13 0 0 867
szia
Bontottat nem kapsz sehol, de a blaupunkt, megcsinálja nekem is javított rádiót, igaz más rádió szerviz azt mondta nem lehet megcsínálni, Az új ára 73ezer.
üdv.
Előzmény: mikulas16 (863)
Pálfi Zs Creative Commons License 2008.06.13 0 0 866
szia
jobb ha átnézed tüzetesen, elektromosan nincs probléma a 407-el.
inkább a rádió bekapcsológomb ragadhat be, elektromos szervoval lehet gond polirozott padlon (mélygarázs) berezonálhat, de csőcserével orvosolható.
De ez ritka jelenség.
nekem 83ezer km volt benne kis apró bosszuságokon kivül semmi bajom nincs ezzel a tipussal, nem fogod megbánni.
És ha rám hallgatsz akkor Üllöre vagy Monorra viszed szervizelni, más szervizzel nem szabad foglalkozni.
üdv.
topiktársaknak
Előzmény: Akos_407 (865)
Akos_407 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 865

Sziasztok!

 

Még nem sikerült megvennem a szekeret, most nagyon sok dolgom volt, de jövő 7n a tettek mezejére lépek és megyek megnézek 2 db 407-es SW-t is, már alig várom :-)! (Már tesztvezettem egy sedan változatot és oda voltam meg vissza:-).) Sőt szervizbe is bejelentkeztem és csak néztem amikor a telóba mondja a szervizes, hogy 9 ropi lesz a P. Sárkányban és meggyőződése hogy a HDI-nél a részecskeszűrő adalék folyadékának mennyisége ellenőrzésével NEM tudnak infót mondani a futott kilométereket illetően, mindössze azt, hogy legutolsó szerviz időpontjában mennyi volt benne. Ahogy gondolkozom egy 2,5 éves Peugeot 407-es esetében lehet hogy ez elég is lehet.

Még lenne egy olyan kérdésem topiktársak, hogy a szervizben meg tudják mondani azt is a computerből, hogy az elektromos kütyük jók-e? Tehát nem kell nekem a CD-t az elablakokat, tükröt, napfényelhúzót kézzel tesztelgetnem? Vagy jobb, ha azért megnézem?

 

Köszi.

 

Üdv.,

Ákos

 

 

Előzmény: Pálfi Zs (847)
mikulas16 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 864
non-stop autóhibakód-olvasás a helyszínen is!minden pugosnak.
mikulas16 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 863
tiszteletem nektek!
nekem 605-ösöm van srdt.
viszont kellene egy bontott 407-esbe egy cd egység mert nem javítható tudnátok segíteni???
előre is köszönöm a segítségeteket.

tisztelettel:

mikulas16
birobandi Creative Commons License 2008.06.12 0 0 862

Szia shaft 2long!
Amennyiben visszaolvasol egy kicsit itt a fórumon, többször szót ejtettünk az 1,6 HDI-ről. Igaz, nekem 2005-ös van, csak jót tudok róla mondani 55000 Km. futásteljesítmény után.

Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: Törölt nick (858)
Pálfi Zs Creative Commons License 2008.06.12 0 0 861
Nem sikerül
majd küldöm
Előzmény: Pálfi Zs (860)
Pálfi Zs Creative Commons License 2008.06.12 0 0 860
Most sikerült.
Előzmény: birobandi (857)
Pálfi Zs Creative Commons License 2008.06.12 0 0 859
szia birobandi!
Köszönöm jókivánságod. Igaz nehezen váltam meg a 407-től de maradok ugyan úgy 407-es tulajdonos igaz kicsit más ruhában és két ajtóval.
igaz csak ilyen képet tudok de ő lesz.
Üdv
Előzmény: birobandi (857)
birobandi Creative Commons License 2008.06.11 0 0 857

Szia Pálfi Zs!

Legyen benne sok örömöd!! Nem sértödök meg, majd egy fényképtől, ha küldesz -akár privátban sem!

Gratulálok: birobandi

Előzmény: Pálfi Zs (856)
Pálfi Zs Creative Commons License 2008.06.11 0 0 856
Szia!
Igaz kipróbáltam egy 2,7HDI-t nagyon jó.
De az nekem túl gyors és erős, nagyon durva.
És megvettem a 2,2 benzinest az is nagyon megy, nem akartam most dieselt venni.
Ha minden jól megy akkor pénteken átvesszük.
Üdv
Előzmény: M.Joe (855)
M.Joe Creative Commons License 2008.06.11 0 0 855

Hú az nagyon baba!

Remélem 2.7 HDi?

Előzmény: Pálfi Zs (854)
Pálfi Zs Creative Commons License 2008.06.10 0 0 854
Szia M.Joe!

Nem válok meg a 407-től, csak lecserélem egy coupéra.
A 407-tel mint típussal nagyon meg vagyok elégedve.
Bízom benne, hogy a coupéval is ugyanilyen "jó lóra teszek".
Előzmény: M.Joe (852)
Gabor1981 Creative Commons License 2008.06.10 0 0 853

Sziasztok!

 

A Depollation system fault gondom megoldódott, köszönet a tippért, miszerint csak egy tisztítás kellett valami kütyünek, szóval köszönöm :)

 

Más: nincs valakinek nagy navihoz Európa CD-je, ami használható itthon is, és esetleg megosztaná velem? :)

 

Üdv

 

Gábor

M.Joe Creative Commons License 2008.06.10 0 0 852
Megválsz a 407-től?
Előzmény: Pálfi Zs (849)
birobandi Creative Commons License 2008.06.10 0 0 851

Szia Szücsmiki!

Igen, amennyiben a középen lévő rostélyt megnyitod, akkor a befújt hideg levegőt közvetlenűl érzed, amennyiben zárod, akkor eloszlik az egész légtérben. Egyébként, szerintem is hatékony, jól működő a klima, nem tudom osztani a panaszos véleményeket. Beülök a meleg kocsiba és kb. 4-5 perc múlva már kellemes a hőmérséklet. Ez szerintem jó eredmény, az nekem egyáltalán nem hiányzik, hogy közvetelen rám fújja a hideg levegőt.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Szücsmiki (850)
Szücsmiki Creative Commons License 2008.06.10 0 0 850

Köszönöm az infókat márkatársak. Az első ablakra irányuló nagy szellőzőt nyitva tartjátok, befolyásol valamitahűtésben?

 

Üdv

Pálfi Zs Creative Commons License 2008.06.10 0 0 849
Kedves topiktársak!
Autó csere miatt eladó 4 db 205/65 R16-os téligumi garnitura kb. 15 ezer km van benne.
M.Joe Creative Commons License 2008.06.09 0 0 848

Szia!

Nekem is jól viselkedik a klima. Csendes, nem ömleszti a hideg levegőt. A Picassónkba mindig fáj a szemem egy hosszabb út után. 407-ben semmi gondom.

Ha nagy a meleg (tavaly volt bőven) 19-20 fokra szoktam állítani és tökéletesen lehűti a teret.

Előzmény: Szücsmiki (844)
Pálfi Zs Creative Commons License 2008.06.07 0 0 847
Ákos 407!
sikerült autót venned?
üdv.
Előzmény: Akos_407 (839)
Pálfi Zs Creative Commons License 2008.06.07 0 0 846
Szia szücsmiki!
A klimával kapcsolatban, mivel huzatmentes klima van a 407-be ezért tünik kicsinek a teljesítménye, tehát nem fagyaszt. Nekem ezt mondták. Én nagyon élégedett vagyok vele.
Üdv.
topiktársak
Előzmény: Szücsmiki (844)
Erikaviking Creative Commons License 2008.06.03 0 0 845

Egy profi computeres bele tud nézni, de lehet, hogy csak azt tudja megállapítani mikor tekerték vissza, de hogy mennyiről azt nem (én már jártam így).

A szervízben le tudod kérdeztetni mikor volt ott (akárhol Európában) az autó és akkor mennyi km volt benne. Az én off 406 Hdi-m már 250 000 km felé jár, de még a gyári a lendkerék, igaz már nagyot nyekken (de nem nagyobbat mint 100 000 km-el korábban) leállításkor. A turbo is tökéletes, olajfogyasztás nincs. Volt több hdi-nk amik átlag 250 000 km-t mentek egynél sem volt semmi turbógond, sőt összvissz 1 db izzítógyertya és 1 db porlasztócsúcs csere volt csak 4x250-280 000 km alatt. A peugeot dieselek szerintem a legjobbak ilyen tekintetben. A kéttömegű lendkerék meg minden márkánál gond, pl  BMW, Ford, WV, de még a Toyotánál is.

Előzmény: Akos_407 (839)
Szücsmiki Creative Commons License 2008.06.03 0 0 844

Sziasztok!

 

Nem rég vásároltam egy P 407-est, 2.0 HDI típsusú autót.  Egy 406 HDI-t cseréltem le.

Most itt a melegebb időkben nem vagyok elégedett a klímával. Voltam szakszervízben ahol rácsatlakoztatták egy berendezésre ott mutatták, hogy gázmennyiség rendben, kompresszor rendben, mérték a hőmérsékletet amit befúj, megnézték a pollenszűrőt. Minden rendben van mégsem hűt annyira mint a 406-os.

Azt mondták többen panaszkodtak már és valami konstrukciós hibát emlegettek, nem tudnak rajta segíteni. Mondjatok véleményt ti elégedettek vagytok a klímával.

 

Üdv

EX.XS.Szaby Creative Commons License 2008.06.02 0 0 843

Köszönöm a gyors választ!Akkor megyek és megbírkozom vele:-)

Üdv,Szaby.

Előzmény: birobandi (842)
birobandi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 842
Szia EX.XS.Szaby!
A jobb lábadnál, a gázpedál mellett.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: EX.XS.Szaby (840)
birobandi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 841
Privát e-mail ment!
Előzmény: Akos_407 (839)
EX.XS.Szaby Creative Commons License 2008.06.02 0 0 840

Sziatok!

Lenne egy szakmai kérdésem...

Hol van a 407-esbe a pollenszűrő és hogy kell kicserélni???

Köszi,Szaby.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!