Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2011.06.17 0 0 17727

Hűha  :)http://translate.google.hu/#hu|sr|Szeretn%C3%A9k%20egy%20szob%C3%A1t%20egy%20%C3%A9jszak%C3%A1ra%2C%20vagy%20apartmant.%0AMennyibe%20ker%C3%BCl%3F

 

Próbálkozz, itt összegyűjteni valamit, amire gondolsz. vagy horvátul, nincs sok különbség.

Sokat ne kérdezz, mert a választ is érteni kéne. Hogy hány euróba kerül, az már kézmutogatással is el megy:)

Előzmény: Vontod1975 (17724)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 17726

..és nem utolsó sorban!

( Jisell bejegyzése )

 

pršut - sonka
sir- sajt
kajmak- specialitás nagyon finom sós kenhető túró
pohovani sir- panirozott sajt
razni omleti-különféle omlettek

supa- leves
teleća čorba - borjú leves ( ez olyan sűrű sok zöldséggel és némi hús darabokkal )
jagnjeća čorba - bárány
goveđa supa- marhahús leves
pileća supa - csirke hús leves

Gotova jela - kész ételek
pasulj - ban
gulaš-gulyás ( na nem olyan amit mi magyarok tudunk készíteni messzemenőleg nem olyan, érdemes kipróbálni mert finom de hohy hogy kerül bele a gorsó meg a zöldbab azt nem tudom még ma sem felfogni )
boranija - zöldbab
faširana šnicla - panirozott hús szelet
šnicla u sosu - hús szelet szószba ( ez lehet több féle étteremről étteremre változik)
šnicla u saftu - szaftos hús szelet ( ezek az ételek általában disznó húst takarnak )
ćufte u paradajz sosu- hús gombócok paradocsom szószban ( finom )
pileći paprikaš - csirke paprikás ( eltérő a magyar konyhától )
pečena paprika - sült paprika ( nyam nyam ö
restovana džigerica - párolt dinsznó máj
škembići - pacal
koljenice - csülök
jagnjeća glava - bárány fej
grašak - borsó

Jela po narudžbi-megrendelésre készült ételek
bečka šnicla - bécsi szelet
natur šnicla - natúr szelet
pariška šnicla- párizsi szelet
karažorđeva šnicla - kiejtése : karagyorgyevá snicla ( pontos fordítása nincs inkább elmondom hogy néz ki : 2 db hús közé sonkát meg kajmakot - sós túrót - rtesznek és azt vagy panirozzák vagy se , laktató és finomÖ

Variva-főzelékek ( ami itt messzemenően mást takat mint a magyar konyhában, aki szereti a meglepiket ajánlom próbálja ki)

pečenje - sültek
svinjsko - disznó
pileće - csirke

jagnjeće - bárány ( ha fiatal akkor nyami nyam, látni lehet áttermekben hogy ki van írva TELETINA vagy JAGNJETINA ISPOD SAČA - borjú vagy bárány húst sütnek krumplival a cserép edényben meg amit a forró és izzó parázsba ágyaznak bele - nagyon szaftos finom étek KI KELLLLLLLLLLL PRÓBÁLNI - egy-egy adag jókora szokott lenni

 

És a kihagyhatatlan: TOCENO PIVO ( Korsó sör ) !!!

Előzmény: Vontod1975 (17724)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 17725
Előzmény: Vontod1975 (17724)
Vontod1975 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 17724

Sziasztok! 22-én indulunk motorral Montenegróba. Kellene nekem pár hasznos mondat crnagorácul. Tud ebben segíteni nekem valaki? 

réki93 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 17723

Mi július elején megyünk Budvába, a Jadran apartmanházban fogunk megszállni, volt már ott esetleg valaki? Mi a véleményetek Budváról?

Hiéna29 Creative Commons License 2011.06.17 0 0 17722

Minden sikerül, akkor mi is júli 22.-én indulunk :)

Előzmény: jubile (17719)
Junius2011 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17721

http://poiplaza.com/index.php    itt érdemes keresgélni

Előzmény: durresbe (17715)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17720

ne aggódj. június. :)

Előzmény: jubile (17719)
jubile Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17719

június vagy július , kérlek írd le, sok idő van még sajnos, de aggódom mi július 22-én indulunk Ulcinj ismét az uticél:-))))

Előzmény: pljeskavica (17718)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17718

Szerbiában 22-re "radikális sztrájkot" jelentett be az utászok szövetsége. Ez 5000 munkást jelent és sok-sok nagy munkagépet. Ha addig megegyeznek, nem lesz belőle semmi.

Mindenesetre aki érintettnek érzi magát, figyeljen oda a hírekre.

kevin-1 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17717

A közlekedésben valóban nagyon hasznos a navigációs rendszer használata, de hogy az előre feltöltött POI-k közt mazsolázzon valaki az kicsit abszurd. El kell indulni valamerre, kinyitni a szemet, forgatni a fejet és ha érdekeset lát az ember ott megállni, megcsodálni, megtapasztalni a helyet.

Vagy tudok egy jobbat! geocaching.com  Ez egy játék, amelynek a lényege az, hogy emberek elrejtenekérdekes, valóban különleges helyre egy "kincses" ládikát amelynek a GPS koordinátáját felteszik a geocaching oldalra. Ami megtalálja az válogathat a láda tartalmából, ajándékot vehet ki belőle azzal a feltétellel hogy ugyanolyan értékű, minőségű ajándékot kell betenni a ládába az utánnunk érkezőknek. A ládában van egy jelszó is amelyet a ládaoldalra megtalálásként beírva egyértelművé teszi a találatot és kap egy pontot. 1 láda megtalálása 1 pont.

Magyarországon is megy ez a játék, a GPS mániásoknak ajánlom -én is játszom-. Megtalálható a http://www.geocaching.hu oldalon minden részlet.

Jó műholdjárást!

jubile Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17716

Sziasztok! csak olvasgatok-olvasgatok, tavaly voltunk Ulcinj-ba, jóóóóóóóóóóó vóóóóóóóóóóót naygon, ja és Gps-sel mentünk, semmi gond nem volt. Nagyon várom ismét Montenegrót, én szerelmes lettem belé :-)))

durresbe Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17715

:-)

milyen térképed és POI-d van?

Előzmény: Junius2011 (17714)
Junius2011 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17714

Duressbe, teljesen igazad van, röviden tömören megfogalmaztad azt amit én is próbálok kicsit hosszadalmasra húzva :-)

Előzmény: durresbe (17711)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17713

Ha azt mondanám, hogy itt mindenki mindenkinek segít, akkor hazudnék. Mint mindenhol a világban, itt is vannak kedves,segítőkész emberek és önző,mogorva emberek is.
A súlypont viszont valahogy - eddigi tapasztalataim alapján Montenegróban - jó felé dől el.

Előzmény: kevin-1 (17708)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17712

Nem vitatom azt, hogy jól jött neked Pesten, Brüsszelben, stb... (megható történet volt, ám sajnos abszolút off). :)

Az, hogy busszal-gyalog járom az országot (amit most csinálok nem is lehet máshogy), nem jelenti azt, hogy nem voltam autóval.

Van abban valami szép, hogy jöttél, láttál és oktatsz, mindezt persze bölcsen, 0 tapasztalattal. :)

...

Na, részemről ez a téma lezárva.

Előzmény: Junius2011 (17702)
durresbe Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17711

Nekem volt, van, lesz GPS. :-)

De van térképem is! :-)

Persze, nem kötelező használni. :-)

 

Junius2011 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17710

Még a tervezgetés fázisában vagyunk.

Előzmény: Amaribp (17707)
Junius2011 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17709

Elszóltad magad, hogy neked is található GPS  kocsiban :-) Ha sokadszor jársz arra biztosan nincs rá szükség, idegen helyen azért nem árt ha van, valóban nem jó példát hoztam fel, viszont már itt is kaptam segitséget Amaritól a bari halpiacot simán megfogjuk találni, na persze ott van neten is kereshetek koordinátákat.

Előzmény: fityók (17703)
kevin-1 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17708

Tavaly mi is megálltunk a szerpentinen pihenni egy kicsit. Alig 1 perc alatt kanyarodott be az öbölbe egy montenegrói rendszámú autó és megállt, érdeklődött nincs-e valami gond! Arra gondolt szerintem hogy megadta a kocsi magát. Ez nagyon jóleső érzés volt.

 

Magyarországon ritkaság ha segítő szándékkal megáll egy nyilvánvalóan lerobbant kocsinak segíteni valaki.

 

Ilyen a balkán?

 

Előzmény: pljeskavica (17695)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17707

Látom, hogy nevetsz :)  Mik azok a látnivalók, meg van már? Szállás, hogy lesz?  egy hely, és onnan szanaszét, vagy útközben ami akad?

Előzmény: Junius2011 (17702)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17706

Na erről szervezkedő tudna regélni valamit, de épp eltünt Montenegróban :)

Előzmény: Atomkecske (17699)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17705

Szerintem van sok magán szállás, de neten még nem hirdetik magukat. Azt irtad 2 hét múlva...... addig pár szálláskereső mondatot tanulj be, szerb-horvátul, aztán majd csak lesz :)

Előzmény: Toncsi64 (17704)
Toncsi64 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17704

Köszönöm a választ. Sajna a Virpazar-i szállás nagyon "lent" van :( A képen látható útvonalak vannak tervben, egyelőre Pluzinei (a piros pont) szállással.

 

Előzmény: moncsa03 (17701)
fityók Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17703

  Csak a "zagyvaságra" !! Brüsszelt összehasonlítani Montenegróval!!!!??? Majd meglátod :-)))))

Előzmény: Junius2011 (17702)
Junius2011 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17702

Még egy fizetett ügynök :-). Ha jól kivettem busszal járod Montenegrót, szerintem sem kell akkor neked GPS, persze nem akarlak lebeszélni róla :-).  Zagyvaság pl. ez hogy irkálunk több oldalt  GPS-ről kell nem kell, semmi értelme senkit sem rábeszélni sem lebeszélni. Na még egy kis zagyvaság: Brüsszel üzlet megbeszélés, hotel másik helyszin. Egy fiatalember felkínálta elvezet bennünket a hotelig, érdekes egy helyen balra kanyarodott pedig a GPS jobbra irányított. Másnap már egyedül mentünk, megjegyeztem hol volt a balra vagy jobbra, fogalmamm nem volt balra eltudok e ujra találni, nem két sarok volt meg balra meg jobbra nézek, jobbra mentünk és láss csodát odavezetetett, nem kellet megállni nem kellett senkit sem megkérdezni. Nem kell haladni a technikával, van aki szerint az internet is káros, meg itt fórumozgatni, inkább írjunk levelet egymásnak, majd viszi a postás régen is úgy volt :-) 

Előzmény: pljeskavica (17697)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17701

Valaki ezt írta ( igaz, hogy 2007-es bejegyzés ):

"

Mi is megjártuk Montenegrót az elmúlt 2 hétben.
Szállást előre nem foglaltunk. Végül sikerült találni mindig valamit. A legolcsóbb szállás amit találtunk az 30 EUR/éj/2 fő volt Zabljakban. (este 10 után "nyémá vodá" mondta a háziasszony - és ez így is volt, az addig csak csordogáló víz teljesen el is apadt.....)

Kotorban 45 EUR/apartman áron aludtunk. A többször említett Katica nénit mi is megkerestük. Nála szeptember közepéig teltház van az idén.

Nekem úgy tűnt, hogy a jobb szállások (jó minőség jó áron) azok már előfoglalással elkeltek.......Szóval ha legközelebb nekivágnék Montenegrónak, akkor csak foglalnék jó előre valamit.

A Piva hotelt Pluzine-ben nem igazán ajánlanám. (Olcsó húsnak híg a leve, de nekünk muszáj volt megszállni valahol.)

A Pelikán hotel Virpazarban OK. A reggeli hajókázásuk, ahol madarakat lehet nézni, az nagy átverés. A hajómotor eleve 2 órán át dübörög és madarat csak elvétve láttunk, pelikánt meg egyet sem. (fejenként 16 EUR a hajóút)..."

Előzmény: Toncsi64 (17700)
Toncsi64 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17700

Tiszteletem !

 

Két hét múlva tervezek egy motorostúrát Montenegro északi részén, de a szállással elakadtam. Útleírásokban már találkoztam a Hotel Piva (Pluzine) nevű szállodával, de a neten semmi érdemlegeset nem találtam róla csak azt, hogy létezik. Tudna valaki  szállást ajánlani azon a környéken ? Igazából nem lenne semmi extra igény (fürdőszoba, esetleg félpanzió), hiszen napközben úgyis motorozok. Azért kellene azon a környéken, mert onnan szinte minden irányban elérhető távolságra vannak az általam érdekesnek vélt helyek.

 

Köszönöm, Toncsi

Atomkecske Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17699

Sziasztok!

 

Valaki tudja fejből, hogy a szabadkai vasútállomáson lehet-e kártyával fizetni?

Valamint, mennyivel előtte lehet megvenni a jegyet? 60 nap vagy 30 nap?

 

Köszi!

halacs Creative Commons License 2011.06.16 0 0 17698

Hátizsákos turistaként, tömegközlekedéssel jártunk Montenegróban vagy hatszor, Albániában kétszer, nagyjából keresztül-kasul utaztuk a két országot, és mindig odataláltunk, ahová akartunk, és vannak olyan helyek is, ahová visszatérünk GPS nélkül is. :-)

A Balkánon az érzi jól magát, akiben van kalandvágy, aki a görcsöket (határidőnapló pontjai kipipálva) itthon tudja hagyni, aki képes arra, hogy meglássa a szépséget akár egy fürdőző verébben is. És mint alant is már szó volt róla, nagy élmény ám az ottaniak önzetlen segítőkészsége. Gyönyörű ez a két ország, de én legalább annyira értékelem az ottani embereket is. Kell egy kis lazaság, s mellette az egymásra figyelés. :-)

Előzmény: pljeskavica (17697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!