Keresés

Részletes keresés

IST Creative Commons License 2006.12.07 0 0 150

piret régen irogatott a vasútmániásba.

Vika pedig inkább a vasútmodelles szekcióban érdekelt.

Aztán majd megcáfol valaki ha nem így van. :-)

Előzmény: papanatoo (148)
she who Creative Commons License 2006.12.07 0 0 149

"Én ma is ígéretet kaptam. :-)"

 

Az van mindig. Közben arról az e-mail címről sem jön válasz, ahová írva ÁLLÍTÓLAG megharcolhatnál az igazadért...

Előzmény: m61019andras (133)
papanatoo Creative Commons License 2006.12.07 0 0 148
Csak érdeklődnék, ki is az a werner, piret, vika?
Előzmény: m61019andras (146)
m61019andras Creative Commons License 2006.12.07 0 0 146

A mélyen elhelyezett listát előszedtem és akkor holnap estig még bővítse akinek van ötlete.

 

Titibi
exmv
Vendégsín
Bárdos Imre
piret
hmsoft
sosiforda
braun
1047 005-2
jsany
nyunyuka
Nydqist
Vika
rg7
BAKTER
gmarc
Attus Germanicus
bodecsabi
NoComment

amicus

bodecsabi

rezgaras

werner

Előzmény: amicus (144)
Operator Creative Commons License 2006.12.07 0 0 145
A moderák nem döntenek. Ti fogtok dönteni. Ha megvan a lista a moderajelöltekről akkor kelleni fognak a nickek akik szavazni óhajtanak. Ott lazábbak a feltételek, igazából csak annyi, hogy ne friss fikkancs legyen a nick.

A szavazást utána technikailag megszervezzük.
Előzmény: amicus (144)
amicus Creative Commons License 2006.12.07 0 0 144

Erről van szó!

 

A valahol mélyen elhelyezett listát lehessen még egy ideig bővíteni, mondjuk péntek estig, aztán hétfő estig lehessen róla kihúzgálni a nickeket. Pontosabban le lehessen írni róluk mindenféle terhelőt, aztán a moderák döntenek, hogy ilyen tények ismeretében hajlandóak-e személyesen is megismerkedni a nick gazdájával.

Az a cél, hogy végül ne maradjon túl sok nick, de azok élvezzék az aktív fórumozók túlnyomó többségének támogatását.

Előzmény: NoComment1' (143)
NoComment1' Creative Commons License 2006.12.07 0 0 143

Gyerekek, ne tököljünk, csapjunk már a lovak közé. Ha ennyit szöszmörgünk rajta, akkor az életben nem lesz ebből semmi. :-(

Nos, tehát akkor hogyan is legyen?:-)

NoComment1' Creative Commons License 2006.12.07 0 0 142
Köszönöm, hogy felírtál.:-)
Előzmény: amicus (50)
papanatoo Creative Commons License 2006.12.07 0 0 141

Fel tudtok-e sorakoztatni egy moderagárdára való jelöltet, akikre szavazni tudtok?

 

Szvsz nem!

 

Mindenkiben van valami ellenségkép a másik irányába, kinek ezért, kinek azért, de őszintén nem ez van, ezen a fórumon kívűl is?

Előzmény: Operator (140)
Operator Creative Commons License 2006.12.07 0 0 140
Dehogynem. Nem hoztuk volna fel a témát.

Viszont most elválik a szar a májtól, mert eddig csak a tét nélküli süket duma ment arról, hogy ti hogyan csinálnátok jobban. Hát akkor most lehet megmutatni.

Fel tudtok-e sorakoztatni egy moderagárdára való jelöltet, akikre szavazni tudtok?
Előzmény: DLala (137)
DLala Creative Commons License 2006.12.07 0 0 139
Engem meg lehet ilyesmiben győzni.
Már csak azért is, mert munka lenne elég, kapacitás annál kevesebb van.
Előzmény: braun (138)
braun Creative Commons License 2006.12.07 0 0 138
 Ha valóban olyaqnnak látod a helyzetet, akkor talán az lenne a legjobb megoldás, ha külön modera csapata lenne a tömköznek és külön a vasutasnak. Természetesen kisebb-nagyobb átfedésekkel, de összességében mégis külön.
Előzmény: DLala (135)
DLala Creative Commons License 2006.12.07 0 0 137
Vajon miért érzem azt, hogy nem is akartok igazából változtatni?
Előzmény: Operator (136)
Operator Creative Commons License 2006.12.07 0 0 136
azok csapnak át néha a vasutasba. Éppen ezért nem megoldás csak a vasutast szabályozni.

Az átcsapásokat pont hogy gyönyörűen lehet moderálni.

És valóban, a moderátorok kiválasztása nem mehet csak úgy, hogy itt szavazgatnak a népek egy fórumon.

A másik lehetőség az, hogy marad az eddigi moderagárda hatásköre a vasutasfórum.

Ha én a bizalmamat helyezem valakibe, azt előbb meg óhajtom ismerni.

Mint nicket ismered. Az alapján tudsz dönteni, vagy tartózkodsz.

A cél gondolom az lenne, hogy a fórumozók jól érezzék magukat. Ennek most többek között a moderáció az akadálya.

Kaptatok egy lehetőséget a változtatásra. Éljetek vele.
Előzmény: DLala (135)
DLala Creative Commons License 2006.12.07 0 0 135
Az egyik helyzetfelmérésed jogos (beválasztanak majd haverokat stb.) a másik viszont hülyeség. A legnagyobb balhék mindig is a tömegközlekedési fórumokon vannak, és azok csapnak át néha a vasutasba. Éppen ezért nem megoldás csak a vasutast szabályozni.

És valóban, a moderátorok kiválasztása nem mehet csak úgy, hogy itt szavazgatnak a népek egy fórumon. Ha én a bizalmamat helyezem valakibe, azt előbb meg óhajtom ismerni. Hogy milyen ember. Ha IRL is megvan a bizalom akkor sokkal inkább el tudom fogadni az intézkedését, mint akkor, amikor direkt elbújik és értelmezhetetlen zagyvaságokkal próbálja védeni a logikátlan intézkedését. Vagy a másik, hogy tojik a fejünkre magasról.

A cél gondolom az lenne, hogy a fórumozók jól érezzék magukat. Ennek most többek között a moderáció az akadálya. Változtassunk rajta, rendben! Azért javasolok megoldásokat, hogy működjön is.
Előzmény: dbbuszos (134)
dbbuszos Creative Commons License 2006.12.07 0 0 134
Ja még mit nem, a többieknek (beszélek ez alatt tömegközl. topikok) vannak már moderátorai. A vasutas topikok emberkéi nem voltak megelégedve a moderatúrával. Semmi szükség és személy szerint nem is támogatom ezt a felvetésedet, hogy majd itt lesznek a vasutas újonnan kijelölt moderátorok, beválasztanak majd haverokat meg stb. és majd azok itt ha nem tetszik nekik valami jobbra moderálgatnak. Ígyis nagyon meg kell nézni ki kap moderátori jogot a vasutas topikra nem még, hogy itt a többi topikot is a kezük alá adni, egy fenéket.
Előzmény: DLala (122)
m61019andras Creative Commons License 2006.12.07 0 0 133
Én ma is ígéretet kaptam. :-)
Előzmény: Infós (132)
Infós Creative Commons License 2006.12.07 0 0 132

"(...), akkor arra természetesen a továbbiakban is használható a közlekedési moderációs topik."

 

Továbbra is áll a kérdés: miért nem tudok én oda írni és ez az állapot meddig marad így?

Előzmény: Deibler úr (131)
Deibler úr Creative Commons License 2006.12.07 0 0 131

Többeknek:

 

A standard moderációs topikban a standard eljárások érvényesek és legálisak. Itt most még a születés, a nagy bumm előtti őskáosz van. Amennyiben valaki vasutas ügyekben konkrét moderációs igénnyel óhajt fellépni, akkor arra természetesen a továbbiakban is használható a közlekedési moderációs topik.

Gondolkodtam, hogy ismételjük-e át a 21. fatvát, de szerintem nem szükséges, mert inkább csak tesztelés, kóstolgatás esete foroghat fent. Nem fogom idemásolni. Ld. Állásfoglalások, TechHelp 21.

orangutan Creative Commons License 2006.12.07 0 0 130
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 129
Miért, szerinted az "Igen" és a "Nem" feliratú szavazócédulák, valamint az ezekhez tartozó (képletes) gombok a topikgazdáknál nem alkalmasak egy adott területen egy adott fajta hatalomgyakorlásra? Kérdés, (de elég messzire vezető) hogy mit tekintünk e hatalom forrásának és eszközének.

Véleményem szerint a tagok megszűrése a hatalomgyakorlás egy eszköze. Ugyanúgy megválogatja egy munkáltató, egy civil szervezet, egy baráti társaság is, hogy kiket enged be sorai közé. Ez is az adott közösség élete feletti rendelkezési jog gyakorlása. Azaz hatalomgyakorlás.

(Nem kell állandóan a negatív dolgokat, a leugathatót keresni a hozzászólásaimban, ahogyan egyesek teszik, ellenben tessék értelmesen végiggondolni azt, amit mondok. Talán megéri.)

Ami viszont furcsa, hogy egy 2-3 fős társaság nagyon fázik az összeférhetetlenségtől, illetve attól, hogy ez egyáltalán felmerült. Vajon miért?
Előzmény: exmv (125)
Grimbi Creative Commons License 2006.12.07 0 0 128

Lassan ez is igazi parázstopiccá válik, a moderáció, mint véleménybefolyásoló eszköz.

 

Lesz olyan is, hogy olvasásért is tiltás jár? :))

she who Creative Commons License 2006.12.07 0 0 127
Akkor Hmsoftot kigolyóztad...
Előzmény: attus germanicus (107)
DLala Creative Commons License 2006.12.07 0 0 126
Cccccc.
Előzmény: exmv (125)
exmv Creative Commons License 2006.12.07 0 0 125
Szerintem alapvető tévedésben vagy a grémiumok szerepét illetően. Sem ott, sem máshol rajtad kívül senkiben fel sem merült a "hatalom" meg a "hatalomgyakorlás". Sem kifejezésként, sem lehetőségként.
Előzmény: Törölt nick (105)
m61019andras Creative Commons License 2006.12.07 0 0 124

"ugyanis a rengeteg nem oda való beírás közt elvesznek a lényegi, fontos problémákat taglaló hozzászólások."

 

Ugye ez a hivatkozott pont?

 

Számunkra a téma amelyről beszéltünk igencsak fontos volt és még csak nem is off, mert a moderációról beszéltünk.

 

Szerintem.

Előzmény: Deibler úr (119)
DLala Creative Commons License 2006.12.07 0 0 123
Remélem ez a többiekre is vonatkozik.

Deibler úr intelmére, hogy a másik topik többé nem vonatkozik a vasutasra és mindenki húzzon át ide, megoldás az előző hsz-ban írt ügyrendi javaslat. Akkor ugyanis én sem akarok oda bemenni, mert onnantól nem érint. És mivel nem érint, máris értelmetlen a tiltás.
Legyen tehát egy vasutastömegközlekedéses moderáció meg egy összes többi közlekedéses. Így jó. Egyébként értelmetlen.
Előzmény: Operator (121)
DLala Creative Commons License 2006.12.07 0 0 122
"Nos kell saját moderagárda vagy sem?"

Az ötlet jó, csak ki kell dolgozni.
Ügyrendi javaslatom, hogy ne csak a vasutas, de a tömegközlekedéses topikok is tartozzanak ezen moderátorok körébe, mert ezek nagyrészt egy felhasználói halmazt képeznek, ráadásul szakmailag is ezer szálon kapcsolódnak egymáshoz.
Előzmény: Operator (113)
Operator Creative Commons License 2006.12.07 0 0 121
Igen, folyamatban van.
Előzmény: m61019andras (118)
rg7 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 120

önmagát olyan nagyhatalmúnak tartó

 

LOL!

Előzmény: Törölt nick (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!