Keresés

Részletes keresés

wrí Creative Commons License 2000.10.27 0 0 79
Pohárban, hidegen, frissítőként, "üdítő" címen bejön. De ha már betérek egy helyre teázni, akkor valahogy tényleg teát (teafüves teát) szeretnék inni. Kb. olyan mint a vörösbörös kóla, egy borozós embernek.
Előzmény: Mortisia (78)
Mortisia Creative Commons License 2000.10.26 0 0 78
Sziasztok!
Lehetne egy kérdésem felétek?Miért nem jön be neketek a gyümölcs tea?
Tis
Pusziga Molle Creative Commons License 2000.10.26 0 0 77
off
nem teázó, ezét az "off" kitétel.
viszont van gyümölcstea, csak azt még nem kóstoltam ott soha. (gondolom, amolyan filteres).
Viszont lepukkantsága dacára vagy épp azért elég jó hely. első randevúra azért nem ajánlom.
P.M.

Előzmény: Twining (76)
Twining Creative Commons License 2000.10.26 0 0 76
De most ez is úgy teaház, hogy csak filter van meg forró víz, és ha szépen nézek akkor még cukor is, vagy rendes teázó?
Mert lepukkant lehet, az még jó is, de ha tea nincs, akkor nem is teázó!

WRÍ: A gyümölcstea nekem se jön be

Előzmény: Pusziga Molle (74)
wrí Creative Commons License 2000.10.24 0 0 75
Hogy őszinte legyek már jóideje nem voltam teázni. Az élet úgy hozta, hogy inkább más, száraz, fehér italok társaságát kerestem az utóbbi egy évben..
A Café Hunniát ismerem, de a gyümölcsteák nem tartoznak épp a kedvenc italaim közé. A hely atmoszférája egyébként nem rossz.. bár én még mindig a garzonteás Örökmozgónál maradnék, ha már beülős, nem teás helyeknél tartunk. A Hunnia mozival szemben lévő utcában (Wesselényi?) egyébként volt még egy hangulatos kis teázó, amolyan dobogó galériás.. tetszett, bár csak egyszer jártam ott.
ps. Postás Művház első emelet?
Előzmény: Pusziga Molle (74)
Pusziga Molle Creative Commons License 2000.10.24 0 0 74
off
Café Hunniát ismered? Mert ha tényleg hangulatos és lepukkant helyekre vágysz, akkor oda kell menni!!!! Sajnos elég rossz a nyitvatartási ideje (15h-24h, only, illetve néha 23h, sőt még az is előfordult, hogy zárás után 2 perccel jöttem ki a WC-ről és véletlenül bezártak minket...)De tényleg mnj el és nézd meg.
Előzmény: Pusziga Molle (73)
Pusziga Molle Creative Commons License 2000.10.24 0 0 73
Ez úgy van, hogy lassan két éve járunk le kb. hetente-kéthetente, mert kb. arrafelé van a volt iskolám (nem a Petőfi), és azzal a társasággal szoktunk lejárni. Viszont volt egy időszak, amikor gyakorlatilag minden nap lenn voltunk, csak most már (úgy 2-3 hónapja) kezdtem baromira megunni.
Az első egy évben mindig mandulás teát kértem, aztán azt mondták, hogy sajnos nincs, és azóta nem próbálkozom. Sőt, általában nem is teát iszunk mostanság már ott...;-), ha véletlenül előfordulunk.
Előzmény: wrí (72)
wrí Creative Commons License 2000.10.24 0 0 72
ez a "[..]régen lehetett kérni[..]".. ez fenemód törzsvendégesen hangzik, avagyon tévednék? :)
Előzmény: Pusziga Molle (61)
Mortisia Creative Commons License 2000.10.22 0 0 71
Sziasztok!
Én is egy nagy tea mániás vagyok!
Már ittam szamovárbol teát, és nem voltam úgy oda érte. "Csak egy viz forraló":))) Ne gondoljon most senki csúnyán rám! Viszont ha tényleg csináltok egy teás talit szivesen elmennék én is. Én is sok teaházat ismerek, és vadászom a teákról szoló könyveket! Ismertek valami jót?Magyarul lehetőleg. Német már van.:))
Mortisia
Hermione Creative Commons License 2000.10.20 0 0 70
Ma ittam egy hatalmas Banános Shaket a Sunny Dinnerben...Isteni volt...csak tömény, a vanília fagyi miatt...
ÉLJEN A BANÁN TURMIX!!!!!!!!!
Akkor is...
Twining Creative Commons License 2000.10.20 0 0 69
Ténleg? Főztetek is benne teát?
És milyen volt?
Erre várok, hogy valaki szamováros teáról írjon!
Előzmény: Pusziga Molle (66)
Twining Creative Commons License 2000.10.20 0 0 68
Jól értettem, csak filteres tea van? Mert akkor már nem is olyan jó az egész.
Legalább egy teaházban legyen rendes teafű,
ne csak törmelék, mint a filterben!
Előzmény: Pusziga Molle (61)
wrí Creative Commons License 2000.10.20 0 0 67
Exquisite :>
Előzmény: Pusziga Molle (61)
Pusziga Molle Creative Commons License 2000.10.19 0 0 66
a mienk műxik! becsületszóra! (vagyis tegnapelőtt még...)
dys Creative Commons License 2000.10.19 0 0 65
Kedves P.M.!

Annyira azért nem csináltál kedvet hozzá.
Sajna.

Szóval, szamováros teát még nem ittam, és nem vagyok biztos benne, hogy 20 év porosodás után még működőképes a szerkezet. De kipróbálni ki lehet.
Rendezzünk olyan szamováros bulit, ahova a belépő egy db szamovár felmutatása. A sok szamovár közül az egyik csak működőképes lesz!?

Juditka Creative Commons License 2000.10.19 0 0 64
Meg az eper- és málnaturmix is. Azért leírjam, hogy milyen teát szeretek?
Előzmény: Hermione (63)
Hermione Creative Commons License 2000.10.19 0 0 63
Akkor is éljen a BANÁNTURMIX!!!!!
Na jó, meg az Irish Cream...legyen.
Pusziga Molle Creative Commons License 2000.10.19 0 0 62
A banánturmixnak nem csinálok topikot....
( a kávéautomatát már megcsináltam, úgyhogy nem lehet azzal vádolni, hogy nem cselekszem óhajodra)
Előzmény: Hermione (60)
Pusziga Molle Creative Commons License 2000.10.19 0 0 61
A pontos koordináták:
Atila út, pont a Szarvas tér és a Dózsa Gyögy tér között, a páratlan oldalon. A gauloise finanszirozza a helyet, így a falon körbe naagy Gauloises plakátok illetve cigarettásdoboz-imitációk vannak (+egy gauloise esernyő) egyfolytában Roxy vagy 100.3 megy a rádióból elég halkan, de ha szépen mosolyogsz, berakják azt a kazettát amit te hoztál be, sőt! vissza is adják.
Kicsit félhomnály van, lehet inkább azért, mert nincs pénzük fizetni a világítást.

120 Ft egy darab tea, régen lehetett kérni mandulaaromával illetve vanilliaaromával, asszem most már nem. (De ha hozol magaddal otthobnról, akkor beleteszik talán a teádba.)

Kapsz egy nagy fehér csészét (kb. mint egy müzlistál) + választhatsz bele teafiltert /jó teafilter választék azért van, biztos EZÉRT a teaház elnevezés/ + igazi citromot+ 8 db kockacukrot.

Érdemes törzsvendégnek lenni, mert akkor baromi rendesek lesznek veled.

Szóval, kinek is csináltam hozzá kedvet? ;-)
P.M.

Előzmény: Twining (59)
Hermione Creative Commons License 2000.10.19 0 0 60
Én szerintem....ÉLJEN A BANÁNTURMIX!!!!!!!!!
Twining Creative Commons License 2000.10.19 0 0 59
Ez a Tabán Teaház nekem is felkeltette az érdeklődésemet, lepukkant teaházban még nem voltam, el sem tudom képzelni, úgyhogy mindenképp látnom kell!!!
Eddig minden teázó, ahol voltam, valahogy szép volt. (kivéve az 1000teát)...
Egyébként a filteres forróvizes megoldást én is utálom. Jó, hogy ha kávét kérsz nem hoznak egy tűzhelyet, meg egy kis zaccot, hogy főzd meg magad!
Előzmény: wrí (58)
wrí Creative Commons License 2000.10.19 0 0 58
Ez a Tabán Teaház mmm.. látnom kell. Van egy nagyon lepukkant krimó a Hungária Körút egyik sarkán.. nyáron még fagylaltot is nyalinthatsz ott, s még csak be sem kell menni a füstös helységbe. A kiszolgálás pazar.. ha nem akarod hogy kihozzák, akkor rádrivallnak "Üljön le! Megmondtam hogy kivisszük!". Szóval egész egyszerűen pompa és nemes egyszerűség..
Tehát merre is van ez a Tabán Teaház? :)
Előzmény: Pusziga Molle (54)
Pusziga Molle Creative Commons License 2000.10.18 0 0 57
Hermione, kérésed számomra parancs. Máris van a tasztalon kávéautomata topik. de aztán írni tessék oda, nehogy már szétoffoljuk a teásokat...
Előzmény: Hermione (56)
Hermione Creative Commons License 2000.10.18 0 0 56
Na az úgy volt, hogy Twining csinálta ezt a topicot, itt nálam az én gépemen, ezáltal ismerem ezt a helyet, bár nem vagyok nagy teás.Ő meg ezáltal ismeri az ELTÉs topicot, Dénes A.t meg személyesen is.
Az ELTEn szar a tea, de a cappuccino jó az automatából.UGYE??????
Bár néhe zaccot ad ki.
Csinálni kéne egy automatás topicot..."de jó 5let"
Előzmény: Pusziga Molle (54)
GoldenEye Creative Commons License 2000.10.17 0 0 55
A Vörös Oroszlánban valóban lehet kérni bele igazi gyümölcsdarabokat, általában málna, szeder, ilyesmi, legalábbis én ezeket ismertem fel.:)

Amikor rendelsz, megkérdezik, hogy hidegen vagy melegen kéred a rendelt teád és kérsz-e bele gyümölcsöt.

Ja egy számomra elfogadhatatlan dolog. Ha normális szórakozóhelyen (kocsma, KVzó) iszik az ember teát (én már csak ezért sem szoktam), akkor kap egy apró csészét, hozzá filtert. Mármint az esetek 70-80%-ban, tisztelet a kivételnek. Ettől meg tudok őrülni. És mindezt 150-200-250 Ft-ért. És ha kérsz mégegyet, akkor nem csak forró vizet hoznak ingyen, hanem ugyanezt mégegyszer. Sose értettem.

Pusziga Molle Creative Commons License 2000.10.17 0 0 54
PM kedvencei teákból:
barack, earl grey mandulaaromával, ceyloni
az orange pekoe valoban k. finom,

a Demmersben - podmaniczky- viszont baromi rendesek a kiszolgálók, dohányos mivoltomra tekintettel mégis inkább a V. O. -ra szavazok
Egyúttal megemlíteném, hogy valószínűleg
a leglepukkantabb teázó, amely még teázónak meri nevezni magát, még igazából nem fejtettük meg miért:

(dobpergés) TABÁN TEAHÁZ

off
Hermione, te is a Twining és Dénes Attila kapcsolatot követve jutottál ide??? ;-), vgay fordítva történt???

Előzmény: Hermione (53)
Hermione Creative Commons License 2000.10.17 0 0 53
Szerintem a dobozos Ice teak a legjobbak, na.
Nem kell vele tökölni, fincsi...király.
wrí Creative Commons License 2000.10.17 0 0 52
Nem.
Előzmény: Twining (47)
wrí Creative Commons License 2000.10.17 0 0 51
Mármint.. Roibush, vagy ilyesmi volt a neve, vagy tévednék? Egyszer meggusztáltam a Dammersben.. *pontok*
Előzmény: nomira (50)
nomira Creative Commons License 2000.10.17 0 0 50
Jóvan, na nem azt mondtam, hogy tessék szeretni! :DDDD
Tényleg és a Roibus-t szereti valaki?
Előzmény: Twining (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!