Keresés

Részletes keresés

_D.S. Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34247

Vanadis-10-ből készít, de az egy csúcs acél :)

de ember legyen a talpán aki azt csak úgy megélezi! :D

én használtam mindkettőt. az S30V sokkal jobb volt, de azért nem lehet így tanulságot levonni, mert az S30V az Spyderco volt, a VG10 meg Kershaw. tehát a technikai hátterük nem biztos hogy azonos, ezért lehet, hogy a Spyderco VG10 jobban teljesített volna. a Kershaw pengéje olyan volt érzésre, mint egy 440C.

Előzmény: theraphosa (34246)
theraphosa Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34246

A konzervbontos nem én vagyok :)( arra ott a svájci bicska konzerv nyitója)

Vanadis 30-ból nem nagyon készítenek bicskát, viszont Tóth Pál késes készít kést Vanadis 30-ból.

Előzmény: Fekete Tibor (34245)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34245
A VG10 ekvivalens az N690 nel mindkettoben majdnem tokeletesen egyformak az otvozok, ebben 1.5% Cobalt van az S30V ben meg 4% Vanadium, mindketto eleg jo,de talan az utobbi eltartobb. Persze ha olyat szeretnel hogy mindkettobol legyen benne akkor a Vanadis 30 es Vanadis 60ra kell hajazni,az mar dofi na meg a nyersanyag ara is es kesmuves legyen a talpan aki meg is munkalja. Na ja azokkal mar bonthatsz 5millio konzervet is. Bocs a hibakert de mobilrol irom.Udv mindenkinek.
Előzmény: theraphosa (34243)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34244
Amlkor irtam,meg nem jelent meg a kommented,kulonben nem igy irom.
Előzmény: _D.S. (34241)
theraphosa Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34243

Éltartás szempontjából melyik a nyerő VG10 vagy S30V ? Egyik acéllal sincs tapasztalatom.

theraphosa Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34242

Arra lennék kiváncsi, hogy pl. a Ganzo bicskáknál a 440c ugynazt jelenti mint  Böhler n 695 vagy csak ráírják azt, hogy 440c aztán ember legyen a talpán aki megállapítja , hogy milyen acélból van valójában.

_D.S. Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34241

velem nem száltál vitába, mert én is ezt írtam ;)

"de attól hogy kínai még nem biztos, hogy teljesen vacak."

Előzmény: Fekete Tibor (34240)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34240

Mindkettőtökkel vitába szállok,ugyanis különbül össze van rakva mint bármi más,ezt ti is tudjátok és csak azért szarozzátok le,mert Kínában gyártják, engem az Enlan kint terepen még sosem hagyott cserben, az anyaga is rendben van,sőt amit ajánlottam annak még jobb az anyag minősége is. Persze vannak szarul elkészített Kínai vackok,de a Real Steel, és az Enlan nem közéjük tartozik,csak jelzem hogyha a Cold Steelnek megfelel ennek a gyárnak a minőségi gyártása,nos talán tudnak valamit és lehet hogy másoknak is megfelel.

Nyílván többre becsülők egy Kocsis féle kéz míves bicskát vagy kést, de mivel vigyázok rájuk ezért az ilyen feladatokra ezek a bicsakok rendkívül megfelelnek! Szerintem ezt senki sem tudja megcáfolni!

Előzmény: H_G (34238)
_D.S. Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34239

van igazságod, de attól hogy kínai még nem biztos, hogy teljesen vacak.

mondhatnánk úgy is, hogy két rendesen hőkezelt acél közötti különbség elenyésző :)

Előzmény: H_G (34238)
H_G Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34238

"a különbség elenyésző a hétköznapi használatok során."

 

Ez mondjuk akkor igaz, ha egy gondosan hőkezelt 420-ra gondolsz a Bucktól. Itt egy trehány kínai vacakról van szó.

 

Előzmény: _D.S. (34235)
H_G Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34237

Na ez aztán ugyanakkora kínai szar, mint a Herbertz.

 

Előzmény: Fekete Tibor (34236)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34236

Kedves Spori!

 

Megnézetm a bicsakot,Real Steel M21,az anyaga AUS 8A,szerintem tökéletes az alakja nagyonjó ahalas dolgokhoz és a markolat háton a végénél még belevan építve a konzervnyitó meg a zsiger bontó is, öv klipsz,ja és ha halazol vele olyan a markolata hogy nem csúszik,tudjuk jól ez fontos momentum,tehát nem gagyi kipróbáltam tényleg jól működik.  Blade Shopnál kapsz ilyet potom 8990,-Ft pontosan.

 

Itt a link,a honlapon megtalálod a forgalmazó telefon számát,az Antal nagyon segítőkész és nagyon normális srác+jó fej!

Remélem tudtam neked segíteni!?

 

http://www.bladeshop.hu/www-bladeshop-hu/eshop/0/3/5/167-Real-Steel-M21

Előzmény: LazacX (34229)
_D.S. Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34235

ahogy korábban írtad is, látszik az írásaidból, hogy nem nagyon értesz az acélokhoz. ez nem baj, senki sem születik mindentudónak.. fogadd meg a tanácsokat és sok bosszúságtól megkímélheted magad.

az első, hogy konzervet ne bicskával bonts, csak ha már az életed múlik rajta. a második, hogy minden élt kell fenni és időnként köszörülni, vagy kövön fenni. a 440-es anyag amire rábeszélted magad nem fog sokkal tovább élt tartani mint a jelenlegi 420-as késed. a különbség elenyésző a hétköznapi használatok során. teszt körülmények között valóban tovább bírja bizonyos százalékkal, de te ezt nem fogod észrevenni halpucolás közben. mondjuk 8%-al több halat fogsz feldolgozni vele :) ennek nincs gyakorlati előnye. a sokkal éltartóbb acélokból készült kések nem ebben az árkategóriában versenyeznek és azokat is rendbe kell rakni időnként, ráadásul több munkával mint egy olcsó acélt. szóval a világ így működik. nevezhetnénk akár élmegmaradási törvénynek is :D

kevesebb élezésre fordított idő, rövidebb éltartam és fordítva...

tudnék ajánlani igazán használható bicskát, de gondolom azonnal lehurrogna egy "jó az olcsó vásári is" elkötelezett. és igaza is lenne, mert valóban lehet használni azt is, a fent leírtakat is figyelembevéve.

Előzmény: LazacX (34229)
H_G Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34234

Ez konzervnyitós és amúgy elég jó:

 

http://magnumvadasz.hu/s/shop.php?op=look&gr=13&id=PROD20100304193995

 

-- bár az acélja alsóbb kategória a 440c-nél, de igazából nem azon múlik a használhatóság.

 

Előzmény: LazacX (34229)
Longboat Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34233

A karbantartott és rendeltetésszerűen használt pengét gyakorlatban soh_nem_kell_köszörülni (fatális véletleneket kivéve, de ez is általában user error következménye).

Előzmény: LazacX (34229)
szálkaaszemben Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34232

Fölösleges volt,,:-(

Elég lett volna "csak"szalonnázni vele, +meg paprika, paradicsom, hagyma, oszt az idő megoldja.

Igaz nem egyik napról a másikra, de az eredmény sokkal jobb.

Előzmény: canonfan (34207)
szálkaaszemben Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34231

Gyönyörűek!

Gratulálok a MESTER-nek!

Előzmény: ace22 (34206)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34230
Ne akarj 4mm penget, az vadasz keseknel megfelelo,bar en oda is a 3mm prrferalom,jobb a metszo kepessege. Nekem is eleg a harcsakhoz a 3mm penge,mindegy hogy bicska vagy kes,ez mar a lenyegen nem valtoztat.
Előzmény: LazacX (34229)
LazacX Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34229
Rendben, a konzerfedélről lebeszéltetek. Mint írtam, a jelenlegi bicskámmal majdnem elégedett is vagyok, kivéve a legfontosabbat, meguntam hogy 3-4 hal után fenegessem. A pengevastagsága ilyesmi ennek is, hal vízparti bontására és darabolására kell, nem pedig filézni, arra van külön ívelt vékonypengés filézőkésem, amivel nincs is semmi bajom. A bicska vastag pengéjére azért gondoltam, mert masszívabbnak, időtállóbbnak, esetlegesen köszörülhetőbbnek gondolom ha már a fenés kevés, mint egy vékony pengést.
Előzmény: Longboat (34227)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34228

A Kocsis Feri Debreceni, a honlapján ott van a címe is,alapvető dolgokat elfog mondani neked,de ne akarj se késsel,se bicskával konzervet bontani,egyrészt mert nem erre találták ki,másrészt,tavaly láttam a Háziréti horgásztavon az egyik spori ugyan így akart főtt kukoricát kibontani, 14 öltéssel hozták neki helyre a Péterffy Sándor utcai sebészeten.

Bicskában létezik olyan is és jó minőségről beszélek, hogy rajta van a konzervnyitó is,ha érdekel, megírom a típusát is meg hogy hol tudod megvenni,de ezt már csak délután,mert indulnom kell melózni!

Előzmény: LazacX (34226)
Longboat Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34227

Csal mondom, hogy a 440C sem való konzervdoboz nyitására. A jó kés nem onnan ismerszik meg, hogy azt is bírja, ha szándékosan tönkretesszük. Én nem horgászom, de csodálkoznék, ha 4mm pengevastagságú kés optimális lenne halpucoláshoz.

Szerintem ne vegyél magyar mestertől készült egyedi kést, mert nem leszel elégedett vele hosszú távon, ami NEM a kés hibája.

 

Előzmény: LazacX (34226)
LazacX Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34226

Köszönöm a segítséget mindenkinek. További eddigi felhasználási területek, amik most jutottak eszembe: bontó fül nélküli konzervfedél, némi fafaragás, persze evés is. Úgy tűnik ez alapján, hogy a 440C már elegendő minőségi ugrás lenne a 420-hoz képest. Ami esetleg nem volt egyértelmű az előző bejegyzésemben, hogy mindenképpen ragaszkodnék a normál kés helyett bicskához, amelynek a végén van egy biztonsági retesz, sokkal kényelmesebb, kellemesebb a hordozhatósága (nekem) mint egy sima késnek, pláne ha pergetek, a zsebben kényelmesen elvan, mintha az övemen lógna. Írtad, hogy szinte bármivel meg lehet élezni egy ilyen acélt. Én eddig (lehet hogy megbontránkozást keltek vele) nem gyári fenőt használtam, hanem a magasfeszültségű távvezeték kerámia burkoló csövéből egy darabot, ez továbbra is jó hozzá? Mindemellett  (kb. évente) már elég kusza volt az éle, el kellett vinni köszörülni, mindenhol azt olvasom, hogy ezt kerülni kell a melegedés miatt, ez fedi a valóságot? Én balmazújvárosi vagyok és debrecenben dolgozok, az általad javasolt késkészítő termékeit meg is tudom nézni. A honlapján nem láttam árakat, kb. mennyibe kerül nála egy nem vékony pengéjű mondjuk 4 mm-es 10 centis pengéjű kés? Az ilyen mesterek csinálnak olyat, hogy meglévő nyélbe dolgoznak bele pengét, persze olcsóbban, mint egy komplett kés?

Előzmény: Fekete Tibor (34214)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34225

Üdv!

 

Ebből van nekem is,csodálatosak és mindent visznek,a Szalontai mester is nagyon ott van!

Előzmény: UIU-959 (34224)
UIU-959 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 34224

Nekem ez van: http://www.szalontai.eu/vadaszkesek.html SZB-2006/540

Kézműves kés 3mm 440C acélból készülve. Harcsát és pontyot meg kárászt pucoltam már vele. Mindent ezzel csinálok, vagyis a halfejet ezzel a késsel tisztítom meg. ÖRÖM használni.

Előzmény: LazacX (34210)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.15 0 0 34223

Lehet citromból facsart lé is,meg ecetes fürdő is,de az egyik igazi a Vasklorid,de mindenki azt próbál ki amit csak akar természetesen,de visszatérve,szebb a felület a Vk-tól!

Előzmény: oys... (34222)
oys... Creative Commons License 2013.12.15 0 0 34222

A lent említett ecetes fürdő miben tér el ettől?

Előzmény: Fekete Tibor (34221)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.15 0 0 34221

Elsősorban,és ez nagyon fontos,abszolút zsirtalanítás!

Másodsorban,Vaskloridba belemártani,és közben melegíteni kell a Vaskloridot 30 fok körülre.

A végeredmény csodálatos lesz,egyébbként a kovácsok is ebben (ebben is) szokták maratni,a damaszt acélokat hökezelés és finiselés után,a végeredményt tudod!

Előzmény: oys... (34220)
oys... Creative Commons License 2013.12.15 0 0 34220

Mi a módja az ilyen patinásításnak?

(Van egy szénacél pengés CALMELS-em, az az idők során mattulgat, de meglehetősen rapszodikus módon. Lehet, hogy érdemes lenne kissé egységesíteni, valamilyen gyorsabb eljárással.)

Előzmény: canonfan (34207)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.15 0 0 34219

Nos  nekem akkor is az a véleményem hogy, Skandi ide Skandi oda, a minőség az minőség,és a Sandvik acél minősége ebben az esetben alulmarad a Sleipneréhez képest. Nos, ezzel nem leírni akarom a sokak által szeretett és megbecsült penge anyagot, mindazonáltal az én tulajdonomban is lévő kb,10-20 db ilyen típusú pengéből készült kés, de ami tény az tény! Hozzá teszem bizony én is a büdös halbelek között használom, utána nagyon egyszerű, elmosom és már kész is, már kajázni is tudom rögtön használni, ez bizony ilyen egyszerű,nem kell ettől megijedni. Tudom, sokan nem szeretik a halat, vagy netán büdösnek tartják,de mi horgászok nem,hát ez ilyen!

Előzmény: H_G (34216)
oys... Creative Commons License 2013.12.15 0 0 34218

Stílszerűen: MORA 856T!

(Nekem is az van, bevált.)

http://www.youtube.com/watch?v=DTcxP2GBgBc

Előzmény: LazacX (34210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!