Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10162

Üdv !

Holnap lehet okosabbak leszünk. Szerintem nem lehet olyan hirdetést feladni amiben nevesített személyt fikázol. Legalább is jó alap egy személyiségi jogi perhez és tudhatja is a hirdető. Mellesleg lehet igazad van és csak az önzetlen segítséget próbálja megtalálni. Nem ő lenne az első aki a másik jóindulatára utazik, de amíg nem győződtünk meg miről van szó csak találgatni tudunk.

Előzmény: Törölt nick (10159)
nopánick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10161

pl. nem ismert a tengelytáv  ...mint alapvető adat

(még nagyjából sem)

 

Aztán nem ismert, hogy

mégis milyen fogazás kéne az üzemi célhoz.

egyenes, ferde, nyil?

 

A dinamikus hatások sem ismertek.

túlterhelések, irányváltások, indítási-leállítási hatások

 

Csapágyazások módja ismeretlen.

 

Kenés módja ismeretlen

 

stb. stb

 

Ezeket mind végig kell gondolni...

 

Neked mint kútfúrónak (és gépésznek)

ezek jó eséllyel csuklóból jönnek, amikor választasz.

 

De egy hiányos info tartalmú email alapján...

Mernél javasolni...felelősséggel?

 

Előzmény: Törölt nick (10156)
nopánick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10160

Az eladó NEM méretező.

(kivéve, ha vállalja, mint szolgáltatást)

 

Ennyiből a gépész sem tud megbízhatóan dönteni.

pl. nem mindegy mekkora dinamikus terhelsét kell

a fogaknak elviselni, amiko rpl. hirtlen megáll a cucc

Mondjuk sziklába akad a fúró és párszáz kiló ...

...forogna tovább a hajtóműnél.

 

Tudni kell-illik, hogy ekkor mi fog történni?

Kuplung old le?

Biztonsági csap szakad el?

Fogaskerek foga törik le?

A hajtómotor fog megállni és minden kibírja?

 

Egy akkor a hajtást nem játék.

Tudni kell mi történik baj esetén...

 

Persze lehet sokszorosan túlméretezni mindent.

Csak az a ló túloldala...

 

A gép tervezés is szakma..érteni kell hozzá.

....és ez nem egy boltos tudás szintje általában.

 

Szóval ha az adott kereskedő cég nem vállal méretezést,

azon nem kell megsértődni...ez lenen a lényeg részemről.

Ez sokkal korrektebb hozzáállás, mint bevállalni a

kiszolgálásod...amikor nem biztos a dolgában...

 

Előzmény: gamate (10155)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10156

Üdv !

Lehet ott dolgozik :)

Szerintem is kellene egy boltosnak tudni mit árul. Azért mégsem holdjáróba kell az a cucc. A 40 KW meg a 30 éves zsiguli teljesítménye 3 hengerrel ettől kell beszarni ?

Mi lenne ha villanykörtét árulna ? Annyi féle feszültségre létezik annyi féle teljesítményben műszaki megoldásban színben. Hívna egy fénymérnököt hogy számítsa ki hány lux kell az újságolvasáshoz mert ha nem jót ad elromlik e szeme és még a végén felelősséget kell vállalni :) No ne vicceljünk mérnök urak. Ha valami nem világos tessék kérdezni még.

Ha annyira gépészmérnök vagy mint ahogy állítod pikk pakk ki kéne tudnod számítani. Hát lássuk ! Én csak gépész vagyok és bevallom nem tudom kiszámolni minden szempontnak megfelelően, de az biztos hogy a méhtelepen olyant vennék ami tuti jó lenne :)

Előzmény: gamate (10155)
gamate Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10155

Üdv Nopánick!

 

Tehát azt mondod, hogy egy gépészmérnök jobban el tudja dönteni, hogy jó-e nekem az a fogaskerék, amiről semmit sem tud, mint a forgalmazó?

 

Tehát a forgalmazó csak annyit tud róla, hogy hány foga van, és az elég?!?!

 

Én elvárom az eladótól, hogy jobban ismerje a terméket, amit árul, mint a vevő!

 

 

gamate

Előzmény: nopánick (10150)
mágus67 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10154

:)remélem nektek is bevállík

Előzmény: joci32 (10134)
mágus67 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10153

:)

Előzmény: pasass (10133)
mágus67 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10152

üdv Freddy4 még az sem biztos  1xer jártam úgy .hogy kertbe kellett fúrnom és minden jól sikerült. hát 2 napra megjelenik a kedves megrendelő ,hogy nagy a baj ,kérdem  nincs víz? az van  akkor nem jó a szivattyú azis jó ,akkor mi a probléma ?  valamit csináljak a kúttal mert  nagyon sok víz jön  bellőlle meg tulságosan erős a víznyomás kiveri a növényeket  adjam  vissza a fele pénzt. azt hittm  megüt a guta na továbbí szépestét

Előzmény: Törölt nick (10143)
mágus67 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10151

jajj  az ilyentől mentsen meg az isten , meneküljetek, vissza se nézzetek

Előzmény: Fanna83 (10138)
nopánick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10150

 

Ennyi infóra én sem adnék saccra fogaskereket...

Főleg nem 40kW-ra. (mondom ezt gépészmérnökként)

 

Igaza van a csákónak, csak kockáztatna így, aztán

esetleg perelnéd-becsuknák, mert esélyes, hogy azt

hajtogatnád baj esetén, hogy

ehát "Ők adták" és jónak mondták.

 

Gépet nem így kell építeni!!!

Főleg nem 40 kW esetén, ami már nem játék.

Aki ezt nem látja be, simán hülyének kell tekinteni.

 

Ahogy mondta a csákó OLYAT Neked szívesen

amilyet TE kérsz lévén boltosok...de teljesen normális tőle,hogy

a méretezés felelősségét nem vállalja magára egy emil alapján.

Még ha valamely kolegája ígért is ilyesmit, buta módon...

 

 

Ha Magad nem értesz eléggé hozzá, akkor

tesék szépen hozzáértővel  mértezeteni

és utána vásráolni. Örömmel fognak kiszolgálni.

(vélelmezem)

Előzmény: gamate (10146)
Tamás 84 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10149

Sziasztok mesterek!

A mai nap kész lett az öblítőfejem!

Már csak az a kérdés, hogy jó-e a szivattyúm hozzá!!??

A ti véleményetekre lennék kiváncsi.:

Van egy ussr centrifugál szivattyúm, ami 12.000 l szálít!

Ez megfelelő lenne hozzá?

gamate Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10148

Üdv!

 

Vásároltam már náluk, igaz személyesen, de nagyon korrektek voltak az eladók, bár csak 25000-et hagytam ott.

De ugye a fejétől büdösödik a hal.

Előzmény: Törölt nick (10147)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10147

Üdv !

Szerintem ha 100 at vennél ki is nyalnák :) Lehet az 1 az nem biznisz nekik csak az elején nem mondták, (hátha valami titkos próbavásárló vagy)  ezért kérték hogy írd le bízván abban hogy nem írod le csak hát leírtad így nem lehet tovább mellébeszélni.

Minden esetre a válaszod a nem re nagyon tetszik. 

Előzmény: gamate (10146)
gamate Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10146

Képzeljétek, mi történt velem!

 

A gépemhez keresek fogaskerekeket, és az egyik forgalmazónál segítséget kértem, hogy milyet is válasszak.

Bemásolom a levélváltást.

 

 

Üdvözletem!  

Kollégájukkal folytatott telefonbeszélgetésnek megfelelően írásban is megküldöm Önöknek, hogy mihez keresek fogaskerekeket.   Meghajtó tengely KLEE030-al csatlakozik a fogaskerékhez, üzemi fordulatszáma 3000/min   Meghajtott tengely egy 8 bordás 36/32 es, üzemi fordulatszáma 2700/min.   A lassítómű 40 kw-ot kell hogy átvigyen.   Kérem segítsenek a megfelelő modulméretű fogaskerekek kiválasztásánál, és a kiválasztott fogaskerekekről árajánlatot is kérek.

Köszönettel:

 

 

 

 

 

 

Tisztelt                ,

 

Köszönjük az ajánlatkérést. Sajnos fogaskerék kiválasztásban nem tudunk Önnek segíteni. Ha Ön kiválasztja a terméket annak elérhetőségéről szívesen tájékoztatjuk.

 

  

Tisztelettel:         XY                 Kereskedelmi Vezető

 

 

 

 

 

 

Tisztelt     XY        , Kereskedelmi Vezető Úr!Meglepődve olvastam válaszát!A meglepődésem a következőkből adódott:1. Ahogy az első levelemben is leírtam, már beszéltem egyik kollégájával, aki nagyon készséges volt abban, hogy termékükkel kapcsolatos információéhségemet csökkentse. Csak arra kért, hogy írásban is adjam meg az adatokat, nehogy valamely adatot féreértsünk, és ebből adódóan számomra nem a legmegfelelőbb alkatrészt válasszam. 2. "Laikus" vásárlóként azt gondolom, hogy a gyártót leszámítva a forgalmazó tud, (kell, hogy tudjon) a termékek tulajdonságairól a legtöbbet. Számomra érthetetlen, hogy miért torpedózza meg a vásárlást. 3. Ha Önöknek annyira jól megy az üzlet, hogy így lepattintják a vásárlót, akkor semmi gond. Biztosan van a magyar piacon más cég is hasonló profillal.Kereskedelmi vezetői beosztásához, és rugalmas, segítőkész üzleti érzékéhez gratulálok! Tisztelettel:

 

 

 

 

 

Mi a véleményetek?

 

 

Jószerencsét!

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10145

Szia Freddy4 !

Igen úgy ahogy mondod, mindent meg kell tenni a siker érdekében de ennek ellenére is vannak Emíliák. Szerencsére nekem ilyenem nem volt és talán azért mert én azzal kezdek hogy elmegyek egy beszélgetésre és egy terepszemlére először aztán ha szimpik vagyunk egymásnak és kivitelezhetőnek tűnik a dolog akkor visszamegyünk melózni,  ha nem kezet rázunk és elköszönünk.

A hirdetésben szereplő panasz az kútásásra vonatkozik, azt hiszem holnap felhívom bővebb infó miatt.

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (10143)
gamate Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10144

Üdv Mindenkinek!

 

Az ilyen Mekk-mesterek miatt bizalmatlanok a megrendelők a lelkiismeretes kivitelezővel is.

 

Én bemennék a jegyzőhöz, hogy kérjek egy másolatot a kút engedélyéről, mivel a szaki elfelejtette odaadni. :-))

 

Ha nincs, akkor kárigényt lehet benyújtani, hiszen a megrendelő abban a hiszemben volt, hogy minden hivatalosan megy.

 

Persze ettől még nem lesz vize a hölgynek.

Előzmény: Törölt nick (10141)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10143

Szia    Lalibátyó !

 

Sajnos , néha vannak olyen   "kedves"  megrendelőink, mint az Emilia és a Mariann. De azért  1 a lényeg, mindig jó kutat kell fúrni és akkor minden rendben van  "mindenkinél" !

 

          

Előzmény: Törölt nick (10141)
Kútdoki Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10142

Helló Fanna 83 !

 

Az ilyen kuncsaftot ott kell hagyni tokkal vonóval !

Bolond az ilyen !

Vagy...

 

1. Elgurult a gyógyszere.

2. A bőség zavara. ( ennyi diplomából ki tudja fejben tartani mire is szól.Lehet van kútfúrós is neki.)

3. Esetleg vasvillával vették el az anyjától.

4. Vagy csak Lalibátyó módjára ,egyszerűen ba..atlan !!

 

Üdv , jószerencsét !

Előzmény: Fanna83 (10138)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10141

Sziasztok !

Idézet egy hirdetésből :

Sok sok kínlódás után tavaly sikerült ásatnom egy kutat! A településen ahol lakom nincs vezetékes víz, ezért hatalmas volt az örömöm! 2 éves kisfiamat egyedül nevelem , az édesapja meghalt! Így nem volt könnyű GYED mellett összespórolni rá a több száz ezer Ft - ot! Sajnos a kútfúró becsapott !!! 

A többi itt : http://www.expressz.hu/ingyen/hirdetes-23332311/

szerintetek ?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10140

Helló     Fanna83 !

 

Véletlenül, nem  Marienn -nek hivják azt a bizonyos  "kedves"  hölgyet ?   Jószerencsét !

Előzmény: Fanna83 (10138)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10139

Üdv !

Belenyúltál a jóba akkor. És ha "megfúrnád" a hölgyet nem javulna a helyzet ? :)

Előzmény: Fanna83 (10138)
Fanna83 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10138

T.KÚTFÚRÓ KOLLÉGÁK!EGY III.KERÜLETI (CSILLAGHEGY) OROSZ 6 DIPLOMÁVAL RENDELKEZŐ,EMÍLIA NEVEZETŰ,KÚTFÚRÓKAT MEGSZÉGYENÍTŐ MÓDON KÚTFÚRÁSHOZ ÉRTŐ NAGYON OKOS:) HÖLGYRE SZERETNÉM FELHÍVNI FIGYELMETEKET!A FÚRÁS MENETE A HÖLGYEMÉNY SZERINT:

1.A FŰ NE LEGYEN ISZAPOS!

2.A FURAT KIZÁRÓLAG SZABÁLYOS KÖR ALAKÚ LEHET,MERT NEM LESZ BENNE VÍZ.

3.A FÜVET NE TAPOSSUK ÖSSZE!

4.AZ ISZAPOT KIS VÖDRÖCSKÉKKEL HORDJUKJ KI AZ UDVARRÓL.

5.A KUTAT NÉLKÜLE NEM SZŰRŐZHETJÜK,MERT CSAK Ő TUDJA,HOVÁ KELL TENNI A SZŰRŐZÉST.EZT AZ INFORMÁCIÓT EGYÉBKÉNT A KÜLÜGYMINISZTÉRIUMBÓL SZEREZTE.

6.A CSŐBEN KIZÁRÓLAG 5 DB.POPSZEGECS LEHET,4 VÉLETLENÜL SEM.

7.ÉS CSAK Ő TUDJA MILYEN FÚRÓFEJET KELL HASZNÁLNI.

MI SAJNOS 16 ÉVES TAPASZTALATTAL SEM TUDTUNK EZEKNEK A FELTÉTELEKNEK ELEGET TENNI.TEHÁT A HÖLYGYET OTTHAGYTUK.MOST KÚTFÚRÓT KERES A KÚT BEFEJEZÉSÉHEZ.TEHÁT HA VALAKI VÉLETLENÜL ELVÁLLALNÁ,A HÖLY MINDENBEN TUD HIBÁT TALÁLNI,ÉS FIZETNI AZT NEM SZERET AZ ELVÉGZETT MUNKÁÉRT.TEHÁT A GATYÁT FEL KELL KÖTNIE,ANNAK AKI SZEMBESZÁLL EZZEL A HÖLGYEMÉNNYEL!

Zapod Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10137

Sziasztok.

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tudom, hogy ti a mélyebb vizekben utaztok de hátha tudtok segíteni. Bajna településen a Fácánkert utca környékén milyen mélyen lehet a talaj víz ,illetve esetleges talaj összetétel ne adj isten vízhozam? Ugyanis kicsit összekuszálódott az adat bázisom és arra emlékszem, hogy dolgoztunk ott de nem találom az adatokat. Remélem nem trehány voltam és elfelejtettem berögzíteniL

 

Előre is köszönettel Zapod.

Sok sok puszi.

Az ásott kút trutytalanító.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.07 0 0 10136

Látom neked nagyon bejön ez a kép :)

Előzmény: pasass (10133)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.07 0 0 10135

Hello Joci !

Nekem gumigyűrűsen van mert nem mindegy hogy a 2-400 forintos szimeringet vagy a 50-60 forintos gumigyűrűt dobálod a szemétbe. Ráadásul axíálisan is tömít, így ha könnyezne akkor pici húzás a csavaron és máris jó. Ha megkopik akkor meg kap egy 0,5 el vastagabb gyűrűt aztán meg volt a felújítás.

Dobok egy képet a homokba ragadt szivattyúról ami azóta már, hogy megbeszéltük a "mentési taktikát" ki is szabadult a tulajdonos nagy örömére :) Mint ahogy a képen is látszik alig volt betemetve homokkal, ennek ellenére nem tudták felhúzni mert félő volt hogy szakad a kötél és a tömlő. Egy rezgős szivattyúról van szó.

Üdv !

 

Előzmény: joci32 (10131)
joci32 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 10134

köszi a tanácsot,és elég eggy szimering is?és meg töltöd a szimeriget szilóval lehúzod síkba és mikor megkötött, be ütöd a helyére?ez tényleg jól hangzik ez asztán passzol a tengelyhez elég keményen.jó ötlet!

Előzmény: mágus67 (10132)
pasass Creative Commons License 2010.11.07 0 0 10133

Nagyon nagy ötlet a simeringet megtölteni siloplasttal.

 

köszönöm.

mágus67 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 10132

üdv  joci32   ha a szimaringeket televágod sziloplasztal sokkal jobban fog tömíteni

ugyanis a szimeringek tömítésre vannak kitalálva nem pedfig nyomásra :)   énis szenvedtem evvel a problémával   mióta így használom sokkal jobb sok sikert hozzá

Előzmény: joci32 (10131)
joci32 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 10131

szia Lali bátyó,na még csak az hiányozna ennek a mi kis országunknak,nem ,nem az a helyzet midíg van valami más elfoglaltság.most éppen aktuális a dolog mos próbálom a hajtó művet össze hozni egy bikább motorral,mert jó jó a régi is de egy erősebb motorral csak jobban haladnék.na meg az öblitő ház is szimering problémával küzd nyomja orán száján az iszapot valami okosabbat kel kitalálni vagy több szimeriget belerakni vagy nem tudom ? na jó legyél majd beszélünk.

Előzmény: Törölt nick (10121)
Nina13 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 10130

Köszönöm a választ!Azt hiszem az 1300-as helyett veszek 1 pedrollo JSWm 10m-et az csak 750wos,ez legalább jobban bírja a "gázos" vizet!

Előzmény: Törölt nick (10106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!