Keresés

Részletes keresés

ha5kdr Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1103

...Kizárólag társadalmi munkával, ellenszolgáltatás nélkül végezzük az utánpótlás-nevelést, felkészülünk folyamatosan ...

 

Jelenleg ilyen nincs Magyarországon. Ilyet kár leírni bármelyik rádióklubnak is. 

Előzmény: Foglalt a Franc (1102)
Foglalt a Franc Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1102

Üdv!

Nekem ez tetsző egy kivonat:

 

    ...Kizárólag társadalmi munkával, ellenszolgáltatás nélkül végezzük az utánpótlás-nevelést, felkészülünk folyamatosan a hazai és nemzetközi bajnokságokra, rövid- és ultrarövidhullámokon, s a távírász szakterületen...

 

Remélem sokan fogják ezt tudni! És remélem sokan, a Dunántúli "aspiránsok" fogják tudni! 

Még egy piciny "tuning", és Siófok nem csak a "Balcsi" centruma, hanem a DUNÁNTÚL FŐVÁROSA LÉSZEN!

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Törölt nick (1101)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1101

kivonat:

 

" ... Mindezek mellett ott vagyunk a város vonzáskörzetében megrendezett főző- és sütőversenyeken, halászlé, valamint forralt bor fesztiválokon. A gulyás partikon készül a pörkölt és a tárcsás flekken, valamint a „Rádióklub Pincészete” néven futó boraink folyamatosan versenyben állnak. Minden fajta borunk érmes, ami kivívta a mai ember, barát és ismerősök elismerését..."

Előzmény: Törölt nick (1100)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1100

Én meg a Preambulumot mindenkinek :-)

 

http://www.siofokiradioklub.hu/index.php?m=12

Előzmény: _nyunyuka (1099)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1099

Ajánlom őket is a figyelmedbe:

 

http://www.siofokiradioklub.hu/index.php?m=11

 

Ők se tömjénezik agyon magukat, csak szép csendben elverik az országot-világot a távírász menyecskéik.

Előzmény: Törölt nick (1096)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1098

jobban :-)

Előzmény: Pomber Béla (1097)
Pomber Béla Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1097

Lemegy az év végi diliház és fejest ugrok én is vissza a medencébe.:-) A RIGeket már kinéztem, aztán vizsga. Csak az asszony hogy fog aludni úgy, hogy nem vagyok mellette.:-)

Előzmény: _nyunyuka (1095)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1096

Igen. Őt szoktam látni a fészbukon. Valóban egy nagyon értelmes, tehetséges amatőr.

Előzmény: _nyunyuka (1095)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1095

...aztán megjelenik a "semmiből" egy 16 éves gimnazista és sz@rráalázza az egész "vörös szőnyeges" rádióklubot.

 

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/ha8rt_a_tizedikes_radioamator_hivojele/2405007/

Előzmény: Pomber Béla (1094)
Pomber Béla Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1094

Érdekes egy hely, az egyszer biztos.

 

Regisztrálsz dupla captcha biztosítás mellett, majd még az adminnak is jóvá kell hagynia... ebből az ember azt gondolná, hogy zűrös alakok járnak oda.

 

Aztán beleolvasol és rájössz, hogy tényleg...

 

Ott is megy a marakodás.

 

Ha megfogalmazhatom keresetlenebb szavakkal, a megkeseredett vénemberek marakodnak azon, hogy melyikük hugyozott messzebbre fiatalkorában, miközben tocsog s sárga létől mindegyikük gatyaszára, mert olyan trottyok hogy már elővenni sem tudják.

Öregasszonyoktól láttam sokszor ilyen állandó torzsalkodást.

 

És egy dologban tudnak összeborulni, hogy a fiatalok nem jönnek, de ez is 3 másodpercigtart mert mindegyikbe belehasít a felismerés, hogy ez pont a többiek miatt van és kezdődik elölről az egész.

Előzmény: Foglalt a Franc (1090)
Pomber Béla Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1093

Az összes efféle technikai hobbinál ez van.

Előzmény: foxtangó (1088)
Foglalt a Franc Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1092

IGAZSÁGOD VAGYON!

 

Előzmény: Törölt nick (1091)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1091

Aki merne azt elkergetitek és inkább elmegy villamost vezetni hobbiból minthogy amatőr legyen.

Előzmény: ha5kdr (1089)
Foglalt a Franc Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1090

Üdv!

 

   érdemes elolvasni. http://itpiac.hu/smf/index.php/topic,5834.0.html

 

Bocsi, de én KÖTELEZŐ OLVASMÁNYKÉNT ajánlanám a citált link olvasását! Nekem őszintén a hsz.-ekből leginkább az jött le, hogy: Nem a lényegi mondandóhoz szólok, hanem a személyeskedés adta lehetőség okán ODAB@SZOK!  (Eléggé "irodalmi voltam?)

RÁDIÓAMATŐR BARÁTAIM, kérdezem én, "MIKÉNT ÉPÍTGETED      ....saját bandériumodat?  

Nem kellene valami, a mai napok elvárásainak megfelelő plattformon MAGAS TOLARENCIA SZINTEN megbeszélni, hogy: Merre tovább?

NO, ERRŐL LENNE SZÓ NYUSZÓ-MUSZÓ!

Öreg Csóka

 

Előzmény: ha5kdr (1087)
ha5kdr Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1089

Manapság sokan a múltból élnek.

 

a régi kapcsolatokból 

a régi emlékekből

a régi tudásból

hozott anyagból

 

Ez nem is lenne gond, csak ezen az álláspontjuk mellett a sírig kitartanak. Nem mernek lényeges dolgokban újítani, belátni hogy vannak régi dolgok amik már idejüket múlta és van helyette jobb. Én sem azt tartom helyesnek hogy mindent, csak azért vannak amit érdemes. Bevallom én is konzervatív gondolkodású vagyok, de emiatt kénytelen vagyok elolvasni pro és kontra, mert hát ugye én is tévedhetek. 

 

Tibor hg5cut

Előzmény: foxtangó (1088)
foxtangó Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1088

Ne add  fel, szinte mindenki elfelejtette vagy nem akar emlékezni  hogy ő is volt  kezdő. Az igazi nagymenők mindig

mindent tudtak, a sereget utálták  de most a legbüszkébbek hogy sikerült beléjük verni a  morzét,  utána a libákat

is  szétzavarták  ha  sorba  mentek,  most meg abból  élnek.

Előzmény: ha5kdr (1087)
ha5kdr Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1087

Stalki! Dolgozunk rajta. Ezért is vettük tervbe egy stúdió építését, ahol hang és képanyagot tudunk "gyártani az amatőrök és leendő amatőrök részére. 

 

Tudod amikor munkánk során egyes "szakértők" megmondják a frankót, akkor egy kicsit nekem is elmegy a kedvem az egésztől. De az élet bebizonyította hogy a világ lehet jó is és még jobb is,  ezért sem állunk meg. Csak hogy miről is akarok beszélni, érdemes elolvasni. http://itpiac.hu/smf/index.php/topic,5834.0.html

 

Tibor hg5cut

 

Gyurinak pedig: készül az anyag.

Előzmény: Stalki (1086)
Stalki Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1086

Tudom, hogy egyszerűbb feldobni mint megvalósítani, de milyen jó lenne ha az egyik klub készítene egy videós felkészítő oktatóanyagot, táblás magyarázattal, mire érdemes vizsgán figyelni, stb. Szerintem sokaknak nyújtana segítséget vagy kapnának kedved a hivatalos rádióamatőr vizsgabizonyítvány megszerzéséhez. 

Foglalt a Franc Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1085

Olvasgató, és a rádióamatőrködés után érdeklődőnek iránymutató ajánlatom:

 

   1. fejezet

Rádióamatőr alapismeretek1.1.

Bevezetés1.1.1.

 

A jegyzet megszületésének okai

A rádióamatőr mozgalomhoz való csatlakozás hazánkban viszonylag egyszerű folyamat, le kell tenni a hatóságnál a rádióamatőr vizsgát, és azengedély birtokában lehet rádiózni. Ez tényleg egyszerűen hangzik, de a vizsga letételéhez szükséges ismeretanyag beszerzése és elsajátítása nem ilyen egyszerű folyamat. A hatóság minden érdeklődőnek azt tanácsolja, hogy forduljon a rádióamatőr klubokhoz,ahol megfelelő ismeretanyagot szerezhetnek és felkészülhetnek a vizsgára...Sajnálatos módon a mai rádióamatőr klubok nagy része alig fordít valami erőfeszítést az utánpótlásra, vizsgára készülők segítésére. Tömegével tűnnek el a klubok, még azok is, amelyek annak idején nagyok voltak, és sikeresek. Ezt a problémát elsősorban napjainkban a szabadidő hiánya, hobbi célra fordítható források hiánya okozza, továbbá az Internet és mobil világ térhódításának is köszönhető.Ezt a jegyzetet a HA5KDR klub tagjai azért készítették, hogy segítse a kezdő amatőrök beilleszkedését az amatőr társadalomba és a jelenleg hatásos jogszabályoknak megfelelő vizsga letételében segítse őket. Nagyon fontos, hogy ez a jegyzet egy felkészülést segítő anyag, ami nem tartalmazza a rádióamatőr tevékenységhez szükséges átfogó ismeretanyagot, hanem csak a vizsgához szükséges alapismeretek vannak benne összeszedve. Ez két okból van így: elsősorban terjedelmi korlátok, másrészt ez a jegyzet a HA5KDR rádióklub tanfolyamán használt „tankönyv”.A jegyzet alapja az 1978-ban megjelent „Rádióamatőrök kézikönyve" című mű, amely –ugyan –nem ma íródott anyag, de a benne leírt forgalmazási és műszaki ismeretek többsége a mai napig jól használható ismeret.További célunk, hogy a magasabb kategóriás vizsgák anyagával kibővítjük eme jegyzetet, és akkor talán adhatjuk ugyanezt a címet művünkhöz. Sok ábrát kölcsönöztünk a fent említett könyvből, és még többet újrarajzoltunk, hogy színesebbé és érthetőbbé tegyük a leírt anyagot.A tanfolyam hallgatói részére levelező listát is működtetünk, ahol lehetőség nyílik a tananyaggal kapcsolatban felmerült kérdések megbeszélésére. A jegyzet digitális melléklete, az aktuálisan frissített tartalommal, a hallgatóink részére klubunk honlapjáról letölthető:

 

http://www.ha5kdr.hu/projektek/oktatas/anyagok

 

HA5KDR rádió klub nevében a jegyzet készítői bíznak abban, hogy ez a jegyzet megkönnyíti a felkészülést a vizsgára, továbbá, hogy kellő alapot nyújt a magasabb szintű vizsgák letételére vállalkozó amatőröknek; végezetül kívánjuk, hogy sikeres rádióamatőr legyen e jegyzet olvasója!

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Foglalt a Franc (1084)
Foglalt a Franc Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1084

HI!

Mivel '5CUT OM itt "lóg" a neten, remélem benéz ide, és valami hírt megoszt velünk! :-)  Remélem éves tevékenységét a '5KDR-nek, ha máshol nem a honlapjukon

 

    http://www.ha5kdr.hu/

 

publikussá teszi!  :-)

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: ctcss dekóder (1083)
ctcss dekóder Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1083

Nagyon izgatottan várjuk az eredményeket.

Négy napja hiába...

Előzmény: Foglalt a Franc (1082)
Foglalt a Franc Creative Commons License 2014.11.20 0 0 1082

Szia Tibi!

Visszajelzés???! Eredményesség?  A KDR oktatási eredményessége?

Minden jót!

Öreg Csóka

 

 

Előzmény: ha5kdr (1081)
ha5kdr Creative Commons License 2014.11.19 0 0 1081

Holnap vizsga a Visegrádi utcában. Mindenkinek hibátlan tesztlapkitöltést kívánok!

 

Tibor hg5cut

ha5kdr Creative Commons License 2014.11.18 0 0 1080

Meg akkor is ha elmennének az érdeklődők egy közeli rádióklubba vagy egy amatőrhöz, ott néhány fél óra alatt rengeteg ilyen irányú infót kaphatnak. E mellett még mindig azt ajánlom minden érdeklődőnek: "Legyél te is rádióamatőr".

http://nmhh.hu/amator/call_sign_book.xml  

 

Tibor hg5cut

Előzmény: foxtangó (1079)
foxtangó Creative Commons License 2014.11.18 0 0 1079

Igen , csökkennének az olyan kérdések  hogy van egy rádióm  mit  csináljak?

Előzmény: ha5kdr (1076)
Sikloernyos Creative Commons License 2014.11.17 0 0 1078

Ez milyen tanfolyas? Kis reggeli eligazitas a hiperterkapu epito zaszloaljnal? :D Egy Gauss gorbet fel tudtam ismerni, meg egy abszolut-ertek fuggvenyt... Baloldalt fenn talan az aramjarta gyuru keltette magneses erovonalak latszanak.

Talan egy Warp-hajtomu tekercsenek elmeleti alapelvet latjuk? :))

Előzmény: xintiboy (1077)
xintiboy Creative Commons License 2014.11.16 0 0 1077

ha5kdr Creative Commons License 2014.11.16 0 0 1076

Ezerrel megy az őszi oktatás. Februárra remélem már mehetnek a fiúk vizsgázni, ezzel is javítani a statisztikát.

 



Tibor hg5cut

Előzmény: Foglalt a Franc (1075)
Foglalt a Franc Creative Commons License 2014.10.04 0 0 1075

Üdv Tibor!

Ez az ez évi "tavaszi" tanfolyamról van?  Mert akkor annak igen jó a "statisztikája"! (?)

Öreg Csóka

 

Előzmény: ha5kdr (1067)
Foglalt a Franc Creative Commons License 2014.10.04 0 0 1074

Üdv! Bocsánat a figyelmetlenségem okán, hogy csak most reagálok a hsz.-edre!

Mivel röpke időt töltöttem ott, a telóköpo.-ra nem nagyon emlékezem, ílyen oldaláról!  (Néhány nagymamának még ma is tudom viszont leánykori nevét! :-)  és nem csak a keresztnevét!)

Öreg Csóka

 

Előzmény: _nyunyuka (1065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!