Keresés

Részletes keresés

Kroy Prince Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17800

Kedves stevie-w!

A hozzászólásaidból arra következtetek, hogy igen jó helyismerettel rendelkezel Szerbiában. Én viszont semmilyennel és Hódmezővásárhelyről szeretnék Donja Lastva-ra eljutni. Mi a véleményed erről az útvonalról: határ átlépés Tiszasziget-Djala, majd Novi Sad-Ruma-Sabac-Valjevo-Uzice-Nova Varos-Prije Polje-Kolasin-Podgorica-Tivat-Donja Lastva. A Djala- Novi Sad út milyen és egyáltalán érdemes-e ezen az útvonalon menni? GPS-em nincs és nem is pártolom, mivel sok rosszat hallottam róla. A netes útvonal tervezőkkel is az a probléma, hogy a településeken áthaladva nem a leglogikusabb útvonalat adják, hanem a legértelmetlenebb (lehet, hogy a legrövidebbet) kacskaringós, összevisszaságot. Vagy csak én vagyok az érthetetlen?

Előzmény: stevie-w (17790)
6000p Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17799

 

Szia!

 

Mi is sátras utánfutóval mennénk ( 4 felnőtt) Montenegróba július végén.

Eddig még nem voltunk Montenegróban, s keveset tudunk a kempingezési lehetőségekről és az árakról.

Kérlek, írd meg, hogy milyen kempingekben voltatok, vagy ismertek! Nagy segítség volna, ha árakat is tudnál írni.

 

Előre is köszi az infót.

Előzmény: Hiéna29 (17792)
lisy Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17798

Sziasztok! Szombaton éjjel megérkeztünk Barból. Ismét fantasztikus volt az 1 hét. Végig kiváló időnk volt, a víz hőmérséklete is isteni! Már alig várjuk az aug-i replayt! :)

Odaúton, 11-én úgy időzítettünk, hogy tuti nyitva legyen az útzár, visszafelé erről meg is feletkeztünk, viszont (talán mert hétvége volt) nem volt útzár.

fityók Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17797

 Amennyiben Herceg Novi környéke a cél ,akkor nézzétek meg a Nirvanát Kumborban    http://www.nirvana-montenegro.com/de/auto-kamp   / 4 km Herceg Novitól/,én itt tartom a lakókocsit. Igaz ,a tulaj nem igen enged be sok embert a kempingbe  /fő a nyugalom :-)))/,azért érdemes próbálkozni /rám is lehet hivatkozni!!!/. Barátiak az árak,a strand 1 percre a sátortól!!! Ugyanitt apartmanok is vannak korlátozott számban!

Előzmény: Jus-tina (17770)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17796

Én egy másik apartmanját beszéltem le vele 14 főre, nem kért foglalót-furcsállottam is-amit aztán visszamondott mert tán kiadta az egészet valami cseh? utazási irodának. Még jó hogy időben kiderült.:(

Amúgy elég sok levelet váltottunk, gyorsan válaszolt mindig, elég rendesnek tűnt a fazon, úgyhogy kérdezd meg mi újság ezzel a szállással.

Előzmény: fejo1 (17773)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17795

Albániába sikerült átjutni?

Előzmény: Zoozie (17783)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17794

Ja és valaki kérdezte hogy dubrovnikban váltson-e kunát parkolásra. Sztem jobban jár mert nagyon nincs parkolóhely és sokszor csak automatás parkolóban tudsz parkolni, ami presze csak kunát fogad el.  Tavalyelőtt úgy jártunk, hogy meg kellett vegyek egy csomó drága képeslapot meg üdítőt, hogy kapjak vissza kunába mert amúgy nem volt hajlandó váltani az árus-kedves volt nagyon :(

 

moncsa03 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17793

Nem kell váltani egy "rakás használhatatlan dínárt". Minden évben csak annyit váltok amennyi kell az autópályára és akkor biztos annyit fizetek amennyibe kerül. Amúgy euróban mindig többre jön ki.

Előzmény: kevin-1 (17785)
Hiéna29 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17792

Szia!

 

Elméletileg mi is júl. 22.-én indulunk 2 gyerek + 2 felnőtt montenegróba. Sátorral... illetve sátras utánfutóval:) Naluka camping az uticél (mint minden évben), ha érdekel több infó róla nagyon szívesen segítek!!!!!

Előzmény: Jus-tina (17762)
fityók Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17791

   Szia!

 

   TREBINJE / BIH/   -  HERCEG NOVI /Montenegro/  Horvátország nélkül!!   út:

 

     Ez az út ,viszonylag új,pár éve készült,azzal a céllal ,hogy összekösse Boszniát Montenegróval. Jó minőségű /pár éves!!/,gyér forgalommal. Trebinjéből kijövet balra kell letérni, Herceg Novit ír a tábla. Ezután lakott területet már nem érint,útközben csak a határ állomás illetve montenegrói oldalon a fizetőkapu van . Bár nem autóút,

de mégis fizetős , 3 eurot kérnek autónként. Az út kb.45 km hosszú és Herceg Novinál egy körforgalomban ér véget a "jadranska magistrala"-ba kapcsolódva /jobbra Dubrovnik-balra Budva/. Nem találkoztam még olyan útvonaltervezővel ami említi / én általában a http://www.viamichelin.com-t használom,de ez se tudja/.Itt jegyezném meg halkan,a GPS sem ismeri! :-)))

  Azoknak ajánlom akik Mostarból szeretnének viszonylag gyorsan leérni a kotori öbölbe!Mint mondtam a 160 km.-es Herceg Novi -Mosztár szakaszt jó két óra alatt meg lehet járni,határostul,fizetőkapustól!

   Remélem tudtam segíteni!!

Előzmény: imcsi54 (17780)
stevie-w Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17790

Mi tavaly 2 órakor indultunk (Hódmezővásárhely) kb 3 körül voltunk Röszkén és álltunk be a sor végére. A nyugat-európában dolgozó déli vendégmunkások mentek hazafele és 6 óra után értünk át a Szerb határon. Kegyetlen volt félálomban araszolni.

 

 

A hétvégi napok rettenetesek. Hét közben nem annyira vészes. Itt egy okos táblázat az idei problémás napokról:

 

 

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=1195

 

 

Idén megfogadtam hogy Tompa felé megyek és Szabadkán Palicson keresztül hajtok fel a szerb autópályára.

 

 

Inkább Tiszasziget-Djala. De ott csak 06-18 óra között van nyitva a határátkelő, és csak magyar és szerb okmányokkal lehet átkelni.

 

Ha mégis Tompa és (Kelebija) Szabadka, akkor Palics kerülő. (Hacsak nem akartok megállni a tóparton egy jó halászlére.) Menjetek a régi belgrádi úton, és Stari Zednik községben térjetek le balra, a nagy templom előtt. Jelölik, de csak egyszer. "Autoput" van kiírva.

 

Szabadkán belül ez úgy néz ki, hogy Tompától jöttök addig egyenesen, amíg csak meg nem érkeztek egy T-alakú torkolatba (Zagrebacka és Maxim Gorkij sarka). Itt balra Horgost és Budapestet jelöli, jobbra Belgrádot. Természetesen jobbra kell kanyarodni. Egy széles sugárút (Beogradski put) kivisz a városból.

 

 

Na ez nagy túlzással autópálya, inkább egy főút, ami tavaly nagyon rossz minőségű volt helyenként és épp szélesítették. Remélem, idén már 2 sávos és tükörsíma!

 

 

Sajnos még nemigen lesz kész az idei szezonra. Most jöttem meg Belgrádból, és még mindig csak egy-egy rövid szakaszon látszik az építés utolsó fázisa... a többi szakasz még el van maradva. Ráadásul ha kész lesz az új útpálya, egy-két hónapig akkor is csak két sáv (plusz kétszer félsáv) marad, mert akkor nekiállnak majd a régi útpályát felújítani, és addig a forgalmat az új szakaszra terelik rá. Az Újvidék-Belgrád szakaszon is ez volt...

 

 

 

Előzmény: kevin-1 (17774)
jubile Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17789

Köszönöm nagyon!! :-)))

Örülök, alig várjuk a családdal Montenegro-t.

Előzmény: pljeskavica (17720)
Zoozie Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17788

17568. Ez 12 óra.

Előzmény: kevin-1 (17784)
imcsi54 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17787

 Köszönöm a gyors választ!

Előzmény: Amaribp (17781)
imcsi54 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17786

 Mi itt voltunk 2010-ben Utjeha a település neve, Bar és Ulcinj között található. Nekünk nagyon tetszet!

Előzmény: Jus-tina (17762)
kevin-1 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17785

Természetesen igazat adok Neked ! Viszont ha valaki csak átsuhan Szerbián, miért váltson egy rakás használhatatlan dínárt? Pláne ha az úthasználatért euróban lehet fizetni.

Előzmény: Muity Mijo (17775)
kevin-1 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17784

Érdekelne, de ahhoz tudni kellene az e-mail címedet. Melyik útvonalon mentetek? A Bijelo Polje fele, az alagút javítás hogy áll? Sokat kell várni?

Előzmény: Zoozie (17783)
Zoozie Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17783

Tegnap este érkeztünk haza Tivatból. Sebességkorlát  szabályokat betartottuk, nem is tudott fogni a rend őre. Ha valakit érdekel valamilyen milyen új info, szívesen válaszolok.

Amaribp Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17782
Előzmény: imcsi54 (17780)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17781

Jól hitted, Trebinjéből van HercegNovi felé egy 3 eurós fizetős út. Útvonaltervező még nem tudja, de tavaly óta van.

Előzmény: imcsi54 (17780)
imcsi54 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17780

Szia Fityók!

  Azt írtad hogy Trebinjétöl--Herceg Novit kell követni! Ez a tengerparti út lenne(8-as.), mintha Dubrovnikból jönnénk lefelé(délre). Azért kérdezem mert az útvonaltervezö amit én használtam ezt dobta ki! Én azt hittem hogy Trebinjéböl vezet az út Herceg Novi-ig de Montenegrón keresztül. Válaszodat elöre is köszönöm. Üdv 

Előzmény: fityók (17685)
Rekesz Elek Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17779

No, ez engem is érdekelne!

Előzmény: oleandro (17778)
oleandro Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17778

Nagyon jó képek, gratula.

És ha már itt vagy, segítséget is kérnék. 1 hét múlva megyünk Albániába, és odefelé megszakítanánk az utat a Durmitorban. Lenne egy napunk ,amikor szívesen tennénk a Crno jezero-tól egy olyan 8-9 órás körtúrát. Néztem a térképet, és nem tudom eldöteni, merre menjünk, hogy minél több szépet lássunk ez alatt a rövid idő alatt. Tudnál útvonalat javasolni?l

Előzmény: istone (17760)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17777

eh

Előzmény: Muity Mijo (17775)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17776

Nem, de biztos úgy néz ki, ahogy a képek mutatják.

Előzmény: fejo1 (17773)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17775

Ismét rámutatok arra, hogy amennyiben egy országban nem e helyi pénznemmel fizetsz, mindig ki vagy téve annak, hogy a másik fél diktáljon átváltáskor, és olyan hülyével nem igazán lehet sehol sem találkozni, aki ezt saját rovására tenné.

Szerbiában rengeteg kis pénzváltóhely található, és ezek általában megegyező napi kurzus alapján dolgoznak. Hasonlóan szolid haszonkulccsal, mint a hazai bankok árnyékában létező valuta neppereink (itt a tisztességesebbjeire gondolok). Még mindig inkább váltsuk át ilyen helyeken a pénzünket, és így dinárral vita nélkül annyit fizetünk, amennyit kérnek adott esetben.

Szerbiában a forinttal történő fizetést döntő hányadában el lehet felejteni, ez alól kivétel Szabadka, ott is főként a nagypiac.

 

Az olyan rendőrnek mindegy, neki lényeg a lényeg. Amúgy ma már ez sem olyan magától értetődő. Sosem felejtem el anno azt a román állampolgárt, aki egyik magyar-jugó határátkelőnél a túloldalon a 20 márkást megszokásból az útlevelében hagyta, holott semmi vaj sem volt a füle mögött, mégis napokig fogva tartották Zomborban megvesztegetési kísérlet miatt.

Paraszolvenciával csak négyszemközt próbálkozzunk, mert ha ketten tanúi a szándéknak, könnyen ráfaraghat a tisztelt utazó.

Mondjuk én nyelvismeret mellett úgy csűröm és csavarom, hogy egyértelű legyen a szándékom, de ha netán balhét akar kerekíteni, akkor be tudjam állítani a dolgot félreértésnek a részéről.

 

Előzmény: kevin-1 (17774)
kevin-1 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17774

Mi tavaly 2 órakor indultunk (Hódmezővásárhely) kb 3 körül voltunk Röszkén és álltunk be a sor végére. A nyugat-európában dolgozó déli vendégmunkások mentek hazafele és 6 óra után értünk át a Szerb határon. Kegyetlen volt félálomban araszolni. Idén megfogadtam hogy Tompa felé megyek és Szabadkán Palicson keresztül hajtok fel a szerb autópályára. Na ez nagy túlzással autópálya, inkább egy főút, ami tavaly nagyon rossz minőségű volt helyenként és épp szélesítették. Remélem, idén már 2 sávos és tükörsíma!

Sajnos arra a pár kilométerre meg kell fizetni a 3.5€ árat.

 Mondjuk non-stop a pénzváltó Horgoson (Szerb oldal)de ha mégsem lenne nyitva, bárki átváltja a forintot dínárra (benzinkutak, üzletek...stb) Én azt javaslom, ne válts dínárt, eurót vigyél! Mi útközben tankoltunk, péksütit vettünk és euróban fizettem. Megkérdeztem lehet-e euróban fizetni, nem tiltakoztak. Szerintem mindenhol elfogadnak eurót, nekik az a lényeg hogy pénz legyen. Szabadkára átjárunk a piacra évente többször bevásárolni ruházati cuccokat és mindig forintal fizetünk.  A forinttal fizetést viszont nem garantálom mondjuk Ruma körül. :-))

Szerintem "baj" esetén a szerb rendőr is jobban örül a kemény valutának. :-))

 

Javaslok mindenesetre valamilyen térkép használatát, Újvédéken a 21-es útra rákanyarodsz (Ruma felé) és teljesen keresztülszeled rajta Szerbiát. Az út jól ki volt táblázva, eltévedni sem lehetett, de egy útlezárás, fogralom elterelés miatt jó ha van térkép kéznél. A táblákra meg nagyon ügyelni!

Teljesen rapszódikusak a táblák külalakja. Volt hogy sárga alapon volt a település neve és volt hogy fehér. Elveszett a rengeteg információs és reklámtábla között. Mindenesetre lakott területen 50, azon kívül 80 plusz mindenhol tompított.

Jó utat kívánok!

 

Előzmény: fejo1 (17764)
fejo1 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17773

Ismeri valaki a vujosevic apartmant Ulcinjban?

http://vujosevic_apartmani_meterize.montenegro.com)

Az ára elég kedvezőnek tűnik.

 

 

dzsimi111 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17772

az elözö képen láthato cégtáblán szereplö név a telepulés neve is .A yahuu map ismeri !

Előzmény: Jus-tina (17770)
dzsimi111 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 17771

ball oldali faházakat 2éve 20euroért adták

 

Előzmény: Jus-tina (17770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!