Keresés

Részletes keresés

marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1811

Zúg,sípol,olyan nagyon rossz :-(

Előzmény: Faterik (1809)
marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1810

30-50 dB-es zajkút lett hirtelen hallásvesztésből"

HALLÁSVIZSGÁLAT PAPÍRRÓL ÍRTAM LE

Előzmény: Faterik (1808)
Faterik Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1809

És zúg is mellé a füled,vagy csak nem hallasz rá jól?

Egyébként olvastam valahol,hogy hirtelen érkeringési okokból bekövetkezett halláselveszés esetén  1 héten belüli kezelésné 58% az esély a gyógyulásra.

 

Nagyon ajánlom figyelmedbe,de érdemes időben kezelni,még ha zúgás nem is áll fenn,mert igy maradhat a hallásod (infuzio,stb)

 

http://www.vitalitas.hu/?ctype=3&todo=bet&id=5&showbet=590

 

Olvasd el részletesen.

Előzmény: marosz (1799)
Faterik Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1808

Látom,hiányoltatok tegnap :D

 

Bencsik doktornőt mindenkinek csak ajánlani tudom én is.

Marosz,neked 30-50 dB-es zajkút lett hirtelen hallásvesztésből?

ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1807

Itt is csak az egyik fele van. Tehát, hogy ezt és ezt tapasztalták - de párhuzamos placebocsoport nincs említve.....

Előzmény: marosz (1804)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1806

Igen, ezek a terek hatnak sejtszinten - ezt már régóta tudom. Pontosan ezt csináltam meg ilyen és hasonló készülékek nélkül. Ha a gyógyszerek lassan háttérbe szorulnak, ilyenekből is hasznot húzhatnak. De ezeknek legalább nem lesz annyi (vagy semennyi) mellékhatásuk.

 

Hogy sokkal jobb lett a vérkeringésem, vagyis inkább az anyagcserefolyamataim (kondícióm, egészségem, közérzetem stb), azt egyszerű mérésekkel támasztottam magamnak alá. Meg nem is nagyon kellett, hisz az ember megérzi, hogy jobban van, többet bír stb....

Előzmény: marosz (1803)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1805
En a helyedben mielőbb felkeresnem dr. Bencsik Beatat, elküldöm a mobilszámat emailben ha gondolod... Ő a Tinnitus Ambulancia vezetője a Szigony utcában..
Előzmény: marosz (1801)
marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1804
Előzmény: ghepard (1792)
marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1803
Előzmény: ghepard (1792)
marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1802

képet nem engedte beszúrni:-(

Előzmény: marosz (1801)
marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1801

VÉLEMÉNYEK?

 

A legújabb Hearing Research-ben nemcsak a női ciklus és a hallásélesség kapcsolatáról írtak, de van egy jó cikk az időskori hallásromlás egyik lehetséges okáról is. Nevezetesen a hallóideg sejtjeinek (ganglion spirale) pusztulását vizsgálták, részben mint önálló kórképet, részben pedig a receptor szőrsejtek elhalásához társuló patológiát.


Képen: A belsőfül csiga nevű szervének harántmetszete és a hallóideg.
Aktuálisan fontos képletek:
1 - hallóideg dúca (ganglion spirale)
6 - hallóideg
(képforrás: www.baskent.edu.tr)


Szervezeti szinten úgy tűnik, hogy a hallóidegek működésének élettartamát befolyásolja az inzulin és az inzulinszerű növekedési hormon (IGF-1). De szintén hatnak a hallóidegsejtek túlélésére a szteroidok is. Vagyis inkább lehetne azt írni, hogy a pusztulásukra, mivel a kutatások szerint a glukokortikoidok magasabb szintje felgyorsítja a hallóideg sejtjeinek öregedését. Ez azért lehet érdekes, mert ezek szerint a tartósan szteroidkezelésben részesülő betegek, például a súlyosabb autoimmun betegségekben szenvedők nagyobb eséllyel lehetnek ilyen módon nagyothallók.

Helyi, szervi szinten egyértelmű kapcsolat van a receptor szőrsejtek elhalása és a hallóidegsejtek pusztulása között. Helyi okok miatt ez a legfőbb oka a ganglion spirale degenerációnak: ha eltűnnek a hallóideg információforrásaként szolgáló szőrsejtek, az magával vonja a megfelelő idegek elhalását is. De megfigyelték már a szőrsejtek környékén elhelyezkedő támasztósejtek elhalásához társult hallóideg pusztulást is.

Sejtszinten itt is fontos kiemelni a szabadgyökök szerepét. Úgy tűnik, hogy a fenti mechanizmusok előszeretettel károsítják a mitokondriumokat, a sejtek motorját, és ott az elviselhetőnél nagyobb mértékben alakulnak ki a mindent károsító szabadgyökök. Ezzel részben a DNS, részben a fehérjepusztulás is felgyorsul, és programozott sejthalál indulhat el. Nem kizárt a passzív, nekrózis típusú sejthalál sem, de ahhoz valamilyen váratlan külső hatásra van szükség. Ezek a molekuláris változások nagyjából megfelenek az általános, korral járó idegsejtpusztulásnak.


Miért jók az ilyen cikkek, mint a fentiekben ismertetett?

Az időskori halláscsökkenésnek egyelőre nincs ellenszere. Semmit sem tudunk tenni ellene, marad a hallókészülék, a rehabilitáció. De ha a pontos mechanizmusok tisztázódnak, a kezelésre is nagyobb esély van.

<!-- -->
Előzmény: marosz (1799)
marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1800

Right:50

Left:30

Előzmény: marosz (1799)
marosz Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1799

Szia!

 

Kb.egy hónapja vettem konkrétan észre hogy a jobb fülemmel alig hallok. Nem voltam beteg/influenzás...

Hallásvizsgálatra küldött a fülész, mert semmilyen elváltozást nem talált.

bal fülem:50dB jobb fülem 30dB ..nem értek hozzá

Hallóidegről beszélt, akkor még semmit nem tudtam ezekről...:-(

 

Előzmény: zéta_ (1759)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1798

Jancsi, csak úgy megjegyzem - miért nem a "válasz" gombra klikkelsz a hozzászólásaid kapcsán, így nehéz tudni, hogy melyik hsz-ra válaszoltál. Már azokon kívül, ha csak nem teljesen újat írsz, vagyis egyikre se válaszolsz.......

Előzmény: Faterik (1782)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1797

Szorítok, hogy kellemes meglepetésben legyen részed. De szerintem nem jó felfogás az, hogy ott dől el a sorsod. A sorsodnak a fejedben kell eldőlnie,  már úgy szerintem...... Vagyis a tudatodban, az meg nem biztos, hogy csak a fejedben van.......

Előzmény: Faterik (1783)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1796

Nos, én is ezt gondolom. S ez nemcsak a fülzúgással van így. Bármi problémád van segíthetsz rajta - ha tudod kezelni a lelkiállapotodat. Az érzelmek, érzések stb irányítanak minket - lehet nem olyan nyakatekert dolog megtanulni hatni a lelkünkre. Ehhez rendelkezésünkre állnak a természet erői és maga a múlt és a jövő is......

Előzmény: kick75 (1788)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1795

Nos ez azért nem 60dB. Honnan vetted, hogy annyi volt? Mert az k*rva hangos. S ezt a 15db (vagy a másikon csak 5db) erősséget most is 60dB-nek érzed? Ha meg ennyire lecsökkent, akkor mitől? Tudod?

Előzmény: Faterik (1763)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1794

Na, 15 óra az nem semmi, gratula - az igencsak agypróbáló. Nagyon jó, hogy érzed mintha halkult volna....

Előzmény: kick75 (1785)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1793

Ja, az egy kicsit más tészta, mint az a 60dB, amit emlegetett nemrég. Ha hogyhogy egyszerre csak ilyen kicsi?

Előzmény: zéta_ (1787)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1792

Mondom, hogy nemcsak a tudat - a mágneses terek nagyonis hatnak az emberre. De azért érdekelne, hogy voltak e placebokiserletek ezekkel a kütyükkel. Eddig nem találtam és azok, aki írtak nekem, azok se tudnak róluk. A gyógyszereknél előírás, hogy el kell végezni ezeket. De a gyártók nagyon nem szeretik, mert lehet túlnyomórészt ugyanolyan eredményt produkál a placebocsoport is - tehát ahol semleges (hatástalan) szert kapnak a gyógyszer helyett (de nem tudják).

 

Én inkább azon az útvonalon boncolgatok és gondolkodok - amit a test meg a tudat tud produkálni. És az nem kevés. Minden az emberben van valahogy, amit átélt - így vissza lehet menni a bajhoz - és megpróbálni átírni az irányt, másképp megélni. Egy bizonyois úton meglett a baj - de rengeteg lehetőségünk van, hogy attól a ponttól másképp lássuk és értelmezzük a dolgokat (gondolatban) - és a test fog is rájuk válaszolni....

Előzmény: marosz (1754)
ghepard Creative Commons License 2013.04.19 0 0 1791

Hát igyekeztem egy bizonyos utat követni - a saját utamat. Az emberek nagyon megszokták a gyógyszereket és az orvosokat - ezért nagyon nehéz leszokni és egy más úton járni.  Persze néha kell gyógyszer, mikor nem tudsz mit kezdeni, akkor megpróbálja azt is az ember - meg minden mást is, csakhogy kikecmeregjen a bajból. Nálam a gyógyszer van az utolsó helyen és igyekezni fogok, hogy ne kelljen bevetni.....

 

Én úgy próbálkozom, hogy lehetőleg semmi külső segítség vagy segédeszköz ne kelljen - pusztán a természet erőit és a magam testi és lelki erőit mozgsítsam. Tehát normális kaja, egy kicsit más légzés, egy kis rezgés, hang, vibrálás - na meg sok gondolkodás, hogy abba az irányban alakuljanak a dolgok, ahogy elgondolom.

Előzmény: marosz (1753)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1790
Még nem kezdtem bele, de mar megtettem az előkészületeket. Letöltöttem ezt-azt a YouTube-rol, es szereztem egy headsetet. Megvárom az MR eredményét szerintem, es utána indítom. Vagy előbb. Addig is Te vagy a tesztalany... :-) joejt mindenkinek!
Előzmény: kick75 (1788)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1789

Néha mintha nekem is szólna a bal, de mivel az agy kreálja így változhat a hely is......

Előzmény: zéta_ (1787)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1788

És te elkezdted a zenésbulit a füleidben? :-)

 

Olvastam igen! Szerintem sokszor az ember lelkiállapotán múlik, hogy milyen hangossan hallja.

Lehet ezért saccolta 50-60db-re mert nagyon rá van már feszülve. :-)

 

Előzmény: zéta_ (1787)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1787
Na, tökjó! :) olvastad hogy ennek a Gógyi felügyelőnek 5 es 15 dB-t mertek ma?? :) ennél még az enyém is hangosabban süvít, főleg hogy kezdem áthallani a bal fülembe is... :-/
Előzmény: kick75 (1785)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1786
Hogy halad a hangterápia, Zsolt? :)
Előzmény: kick75 (1784)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1785

Zéta!

 

Küldöm 1000-rel. Ma 15órát hallgattam a ma hajnalt is beleszámítva.

Teljes káoszt okoztam ma az agyamnak és du.-án 30perces szünetet tartva elégedetten hallottam, hogy jóval halkabb volt :-)

Előzmény: zéta_ (1767)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1784

Köszi mester! :-)

 

Ha valaki feladja és lemond az az ő dolga, az ő élete. Én másként gondolkozom, és élem az életem.

Majd mikor beírok, hogy vége elengedtem a tinnitusom ő majd csak néz ki arcán....... :D

Előzmény: Faterik (1782)
Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1783

Jövő kedden meg az én sorsom is eldől.Igy azért már lényegesen több kezelési lehetőség adódik,hogy elmúlt a nagyothallásom.Dokiné majd átnéz mindent megcsavarja a haját,sóhajt,és tudja mit János,ha már a nagyotthallása rendeződött inditsunk meg egy szteroidot meg még egy infuziot, de szép álom lenne Istenem,és ki tudja,még valósággá is válhat :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1782

Kick 75,én veled vagyok.

Hagyjátok ezt az embert,én tudom mennyit küzdött és küzd.

Mindenki csinálja meg legalább annak a felét,amit mi ketten elkövetünk.....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!