Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

crashmetall Creative Commons License 2014.08.29 0 0 68406

Akkor ezek szerint nincs benne semmi csúsztatás. Őszintén megvallva nekem igencsak tetszik az autó,  de azért haverom nem nagy "autóbuherátor", és azért már csak 17 éves a gépsárkány. Hát nem tudom, majd meglátjuk. Üdv. és köszönöm.

Előzmény: DonPrego (68405)
DonPrego Creative Commons License 2014.08.29 0 0 68405

Én úgy tudom hogy itt ismerik a tulajt, ajánlott kategória, nekem is nagyon kínálták, csak én jtd-re hajtok

Előzmény: crashmetall (68404)
crashmetall Creative Commons License 2014.08.29 0 0 68404

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Mint egykori Kappa tulajdonos szeretnék tőletek érdeklődni egy eladó  2.4-es tds kombi (a drágább) Kappa iránt. Jelenleg is fent van a HaHun. Egy haverom nézeget autót, és tetszik neki ez is. A kép alapján szépnek és talán jónak tűnik, de mi az ország másik végén lakunk, így nem akarunk lyukra futni. Szóval az lenne a kérdésem, hogy valakinek van-e az autóról információja? Előre is köszönöm.

granturismo Creative Commons License 2014.08.27 0 0 68403

Ó a fenébe! Gondolhattam volna. A Coupe-n ez is teljesen másképp néz ki.

Azért köszi.

Előzmény: probody (68402)
probody Creative Commons License 2014.08.27 0 0 68402

Magad felé van két kiálló fül azt kel benyomni. A képen a jobb már le van törve,de így is be lehet nyomni azért körömmel. (Teljesen el vagyok ájulva,hogy még erre is NÉGY zörgésgátló szivacsot ragasztottak a gyárban)

Előzmény: granturismo (68400)
Opelfan Creative Commons License 2014.08.27 0 0 68401

Hengerfej is lent van, hétvégén jön ki a motor, csak kalkulálni akartam, hogy ez még valami plusz hiba lesz vagy elég ha kitörölgetem az olajat. Hülyén írtam le mert a vastag csőben állt az olaj, természetesen a kicsiben is. Mindegy, akkor köszi a választ!

Előzmény: probody (68399)
granturismo Creative Commons License 2014.08.27 0 0 68400

Urak! 3.féklámpa fedele hogyan jön le?

probody Creative Commons License 2014.08.27 0 0 68399

Vedd le a szűrős csövet mosd ki oldószerrel. Vedd le a fojtószelepről is a vastag csövet,törölgesd ki. Mást nem tudsz ezzel kezdeni.

Előzmény: Opelfan (68398)
Opelfan Creative Commons License 2014.08.27 0 0 68398

Van egy kicsi szűrő a vékony csőben ami a szelepdekli felől jön. Valószínűsítem erre gondolsz, az benne van.

Előzmény: granturismo (68397)
granturismo Creative Commons License 2014.08.27 0 0 68397

Kartergáz olaj-lecsapató drótszűrő van benne?

Előzmény: Opelfan (68396)
Opelfan Creative Commons License 2014.08.27 0 0 68396

Srácok, tapasztalt már valaki olyat, hogy a folytószelepházba menő gumicsőben sok olaj van? (2.0 20v 155 lovas kocsim van) Mitől lehet ez a jelenség?

Normális ez?! Vagy mit kellene ezzel kezdeni?!

BmS1 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 68395

Ettől függetlenül pl. a kombi hatos egy remekmű számomra kívülről.

 

Szvsz. a Mazda készíti mostanság a japánok közül a legütősebb kasztnikat.

 

A motorokkal vigyázni kell. A II. generációs CR dízeleik (2007-2013, GH, 2,0D-2,2D) esetében ajánlott 180e km környékén a gyors, örömkönnyek közötti búcsú. (Csak jó messzire vigyék, nehogy hazataláljon :-DDD  )

Sorba szállnak el 200e környékén a Denso gyártmányú, csiszolt gyémánt árában mért alkatrészek, melyek (ellentétben pl. a Bosch-al) nem javíthatók.

Előzmény: DVlad (68394)
DVlad Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68394

Az nem, egyik sem. A váltó hibátlan, és a motor is újszerűen hasít. (Mondjuk keveset megyek vele egy ideje, sajnos. Városon kívülre műszakilag megbízhatóbb kocsival merészkedek. Ez mennyire gáz nem? Pont oda való volna a versenycsatahajó...) De sajnos az abs hiba továbbra is meg van, ez az a hiba, ami leginkább zavar, mert kb. az ötszöröse a fékút így, az ablakomat nem lehet (és nem is merem, nehogy úgy maradjon) használni, a kipufogók állapota siralmas (x időközönként javítva vannak, mert ugye nincsen hozzá, és gyártatni nem fogok), stb. Az esztétikai hibákra már magasról, 3, 5, 8, 10 éve még zavartak, de elmúlt. :DDD Egyet sem én raktam rá és hát...

 

Amúgy bárki bármit mond, a saját tapasztalatom az, hogy a legtöbb gyártó a mai napig nem csinál ilyen jó autót, mint a Kappa. Persze sok mindenben jobbak sokkal, de összességében csak nagyon magasan árazva található meg az a minőség érzet, teljesítmény (nem az úttorlaszoknál :DDD), összességében nagyon jó kompromisszummal bíró futómű, méret, csönd/nyugalom érzés, stb. Visszaülve mindig rádöbbenek (10 év után!), hogy mennyire remek kocsi. És amit a mazda 6-tal kapcsolatban írtam az csak egy dolog a sok közül, és rengeteg ilyen "apróság" van sok egyéb új autóban is, amiket valahogy kiszúrok és rosszul vagyok tőlük. Nem akartam sarazni a mazdát vagy mást, de ez egy ilyen világ. Ettől függetlenül pl. a kombi hatos egy remekmű számomra kívülről. Nem veszi át a kedvenc kombim helyét a szívemben (300c), de szépnek találom. Beleülni, vagy csak az ajtót feltárni és megnyomogatni a dekorelemeket rajta, az más tészta.

 

A legjobb autó azok számára, akik nem szakik, és meg is tehetik bizony nem más, mint amire a legtöbb garanciát adják.  Öregszem. :DDD

Előzmény: granturismo (68392)
DVlad Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68393

Értem.

Előzmény: granturismo (68391)
granturismo Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68392

De az a bizonyos hiba azóta nem jött elő a Kappáddal ugye?

Előzmény: DVlad (68390)
granturismo Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68391

Amit a Suzukiról mondtál amivel mentünk. Meg az út. Utána gondolkodtam el legfőképp a motorjával kapcsolatban.

Rájöttem, hogy eljárt az idő a nézeteim felett és autókkal valahol arrafelé van a megoldás ahogy Te is csináltad.

Előzmény: DVlad (68390)
DVlad Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68390

Volna mit. :DDD

 

Igen, a cx9 volt, akkor.

Rád is? No? 

 

Egyébként az a srác, aki az ajtókat vitte el úgy, hogy az ablaknál lévō gumikat a dekorral együtt nekem adja (neki nem kellett, és nem is eloxált az övé), elōször elküldte a gumikat, a dekortól megszabadítva, majd miután mondtam neki, hogy nekem pont azért kellett, mert a j1-bōl kiáll télen és lehetetlen visszatenni rendesen, elküldte külön a megkínzott csíkot is. :DDD De a hátsó korbács hibátlan lett a minta alapján, Andrejnek köszönhetōen gyári új. Az jó ötlet volt.

Előzmény: granturismo (68388)
probody Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68389

Tesóm közel 4milláért vett 3éves Mazda5-öse Belga volt 65ezer km-el. Vétel előtt a papírok(neve)alapján megtaláltuk Facebookon az előző Antwerpeni gazdáját aki megörült a megkeresésének,az autója kalandos útjának. Küldött képeket is róla, igazolta is a futásteljesítményt és,hogy nem volt törve. így mentünk boldogan kifizetni. Kívül-belül mint az új autó,de tényleg. A csomagtérben a műanyagokon egy karcolás nincs.

 

Pár hét múlva indított egy jobb hátsó lengéscsillapító cserével,majd egy bal első nagy szilent-stabilizátor rúd kombó. Múlt télen a gyári állófűtésnél elcsöpögött a hűtővize, aztán nyáron az egyik szellőzőrostély szétesett,belehullott a csőbe egy lamella. Azóta nem meri állítgatni őket. A klíma nem hűtött idén már,a Kappa a bontása előtti utolsó útja a klímáshoz vezetett,a Mazdának adta a klímagázát. (500g helyett 150g volt benne) 

Legutóbb a tempomat szünt meg,kiderült a féklámpa kapcsolója volt rossz. (Féklámpa kapcsoló basszus!Soha nem romlik el,túléli az autókat is) Mindez úgy,hogy alig jár vele.

Szereti mert 7-et fogyaszt és nem tucatautó,de egyértelműen csalódott.

granturismo Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68388

Mit kellene még szerelni?:-)

 

Akkor még egy másik, nagyobb Mazda volt a kedvenc.

De egyébként hatással volt rám is az az út.

Előzmény: DVlad (68387)
DVlad Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68387

Honnan? Mikor utoljára beszélgettünk (hú, jut eszembe, még jössz nekem némi szereléssel :DDD) ez az autó még nem is létezett. Egyébként csak annyi, hogy ültem benne. De tetszetōs hulladék amúgy. 

Előzmény: granturismo (68386)
granturismo Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68386

Ja hát ahhoz nem tudok hozzászólni.

Kívül esik az érdeklődési körömön.:-)

 

De mivel tudom Téged érdekel, teszem fel megnézted.:-)

 

Csak nem  az abonyi Új Világ MGTSZ fröccsöntötte abba is a konzolt??:-))

Előzmény: DVlad (68385)
DVlad Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68385

Pontosan! Ahogy tetszik mondani.

De nem véletlenül volt a posztnak egy másik fele. :DDD

Előzmény: granturismo (68384)
granturismo Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68384

Hogyne! Volt benne kazettatartó és fautánzatú öntapadós tapéta díszítést kapott.

 

A műanyag fröccsöntő ipar csúcsa volt. És a 120-as Skodáé meg pláne. Abban nem volt gyárilag hely a magnónak hanem ebbe a kardánboxba kellett utólag beügyeskedni. Nehezítette a műveletet hogy "gyárilag" vagy inkább "ktsz-ileg" nem volt kivágva benne a magnó helye. Fúrógéppel kifúrtam a sarkát utána rongyba csomagolt vasfűrésszel kivágtam végül reszelővel alakítottam. Ezután ugrott ba a Videoton rádiómagnó és hátra a két AB1010 Videoton "hangdoboz" amelyek a gondos munkát úgy hálálták meg hogy nyáron egyszerűen elolvadtak és berogytak.

Előzmény: DVlad (68382)
warning!kamikaze Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68383

köszönöm! :-)

az aktuális műtéthez előre beszereztem, mert nem tudtam és szerettem volna bakolva tartani az autót.

természetesen érdekel egyébként, ha jobb, mint ami most belekerült.

Előzmény: probody (68368)
DVlad Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68382

Emlékszik még valaki azokra a csodaszép és hasznos holmikra, amiket zsigulikba lehetett utólag pimpelni? Ilyen volt (az egyik kedvencem) az a kardánbox-könyöklō-középkonzol komplexum is, amit ha megfogott az ember a könyöklōnél és ide-oda mozgatott, akkor az egész mozgott, lötyögött, amennyiben nem barkácsolta oda csavarokkal.

 

Másnak is tetszik nagyon az új mazda6?

DVlad Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68381

:DDD

granturismo Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68380

El.

Hálaistennek.

Előzmény: DVlad (68378)
Alfás Theo Creative Commons License 2014.08.26 0 0 68379

Nekem sincs már egy ideje..

Előzmény: DVlad (68378)
DVlad Creative Commons License 2014.08.25 0 0 68378

Erről az jutott eszembe, hogy megkérdezzem. Nektek is eltűnt a TC felülről? :DDD

Előzmény: Alfás Theo (68369)
probody Creative Commons License 2014.08.25 0 0 68377

Van egy "lelet".

96-os Kappa 5éves korában hátulról nagyon megkínálták,totálkáros lett. Elvágták a kasztnit a B oszloptól hátrafelé,az ment a vasba.

Az egész eleje 60ezer km-el 2001 óta pihen egy szín alatt hiánytalanul.

Csak idióta a gazdája. Alig tudtam valami elérhetőséget megtudni. MÉH-be akarta már vinni.

Kértem tőle képeket mert messze van tőlem,de képtelen rá úgy látszik.

Előzmény: granturismo (68373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!