Keresés

Részletes keresés

Trockos Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1756

Helló XLT!

 

Egy régebbi hozzászólásodban írtad, hogy

"Szerintem Pest megye egyik legolcsóbb fatelepét találtam meg."

Hát igen! Az a 2000Ft/nm ár tényleg jó.

Megírnád itt, hogy pontosan melyik kereskedőnél vásároltál? Esetleg linket is tudnál adni?

Előre is köszönöm.

Üdv, Trockos

 

Ui.: Remélem, jársz még ezen az oldalon. :)

Előzmény: xtl (1658)
nagy ivó Creative Commons License 2012.11.02 0 0 1755

582. hsz

Előzmény: A d a m (1752)
nagy ivó Creative Commons License 2012.11.02 0 0 1754

A kép meg lemaradt

Előzmény: nagy ivó (1753)
nagy ivó Creative Commons License 2012.11.02 0 0 1753

 

Ez duplán van rakva

Előzmény: A d a m (1752)
A d a m Creative Commons License 2012.11.02 0 0 1752

Sziasztok,

 

alapvetöen esztétikus, de amennyire csak lehet zajvédö kerítést szeretnék építeni, olyan 30 fm, 1,80 magasan fából. Nézegettem a táblás elemeket ilyen építös boltokban, de komolyabbat/vastagabbat nem nagyon láttam. Ötlet/tanács? Elöre is köszi!

Mr.V. Creative Commons License 2012.10.31 0 0 1751

a kerítésnél az akácdeszkákat alul-fölül is csak 1-1 csavarral fogattam meg. van közte 15-20 cm széles is. ha jó anyagot veszel valamint jól le lesz kezelve (alapozó+ 2 réteg lazúr) és a zártszelvény-deszka felső találkozását kinyomod sziloval, akkor nem nagyon lehet gond. de ha biztosabbnak érzed, fogasd meg 2-2 csavarral.

Előzmény: bambi75 (1747)
ani025 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1750

Kipróbáltam! Bevált!Köszi a tippet Pallly!

http://www.festekerd.hu/product.php?id_product=90

Pompiere Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1749

Olvass vissza egy kicsit! Én is leírtam már többször, hogy miként is csináltam a kerítésem.

De, hogy egy kis tanáccsal is szolgáljak:

1. Én a kiskaput 1,2 méteresre csinálnám. Ebbe egy 1,1 méteres kapuszárny mehet bele. Általában a gyártók is 1,1-es kapuszélességgel számolnak. Ha a kiskapunál csak 1 méteres az oszlopköz, akkor ezt még "szűkíti" a kapuszárny, amikor nyitva van.


2. Nagykapunak a 4 méter szélesség - hacsak nem nagyon szűk az utca és emiatt kicsi a ráfordulási ív - szerintem sok. Nálam 6 méter széles az utca - mert kiskertes övezet - de a 3,5 méter bőven elegendő. Ha az utca szélessége 10-15 méter közötti akkor a 3 méter is elég lehet. Izlések és pofonok. De a 4 méter az túlzás. (A három méteres kapun egy kamion is befér.)


3. Szerintem az ilyen oszlopzsaluból és zsalutéglából épített kerítések akkor szépek, ha az oszlopok szélesebbek a kerítéslábazathoz képest. Nálam 40 centis oszlop és 15 centis lábazat van. De megint csak izlés kérdése.


4. Ha rendes rakott kerítésfalat akarsz csinálni, akkor ott normális alapot -80 cm-t kell csinálni, nem 50-60 centiset.


5. Nem teljesen értem, hogy miért kell az az egy sor zsalutégla tetején a kiegyenlítéssel. Ha elkészíted a kerítés alapot, akkor azt annyira ki kell emelni a földből, hogy arra mehessen rá a falazat. Annak nem sok értelmét látom, hogy van egy alap, van egy sor zsalutégla és van a falazat. Ez három különálló rész, amelyek nincsenek egymáshoz kötve. Ugye amikor elkészül az alap, arra még nem teheted rá a sor zsalukövet, hogy annak a kitöltőbetonja összekössön az alappal. Utána amikor rakod a falat akkor az alá kell valami vízszigetelés is. Ez megint csak nincs szerves kapcsolatban az alatta lévő zsalutéglával. Ez nem egy házalapozás ahol van tömeg is.


6. Ha a közfaltéglánál maradsz, akkor az oszlopokat mindenképpen "csorbázni" kell. Ez azt jelenti, hogy az oszlopzsaluban egy nútot kell csinálni és abba "beleereszteni" a téglát, valamit bedrótozni a sorokat, hogy az első viharos szél ki ne döntse a kerítést.


7. Azt nem árt tudni - és ezt nem én mondom, hanem egy kerítésépítéssel kapcsolatos szakkönyvben olvastam, - hogy az ilyen téglakerítések az esetek 90-95%-ában elrepednek, hiába adnak bele az építésekor apai-anyait.


8. Azt sem árt tudni, hogy az ennyire zárt,  téglakerítéseknél nem igazán élnek meg a növények. A lecsapó szél általában tönkretesz minden növényt a faltól számítva 1,5-2 méterig. (Ezt megint csak a szakkönyv írja.)


9. Természetesen ezek csak az én tanácsaim és úgy csinálod ahogy akarod. :-)

Előzmény: ccsabika (1748)
ccsabika Creative Commons License 2012.10.29 0 0 1748

Sziasztok 

Tanácsot szeretnék kérni. 17 méter kerítés ebből 1 m kiskapu, 4 m nagykapu. 8 db oszlop 25 cm-es oszlop zsaluból. Alap kb 50-60 cm a földbe, rá egy sor 25 széles zsaluelem, rá kb 5 cm kiegyenlitő beton. Itt jön  akérdés mi legyen a kerítés anyaga. Én tömör kerítést szertnék, ez miből legyen? A legjobb ár az közfal tégla , ami 10 cm vastag. Ebből 8 db kell egy négyzetméterbe. Az oszlop közötti távolságok kb 2,5 méter lesz. De nem lesz ez vékony vagy labilis. Egyáltalán szoktak közfal téglából keítést készíteni??? 

Vagy maradjak  b30-as nál. Ez kétszer annyiba kerülne mint a  közfal tégla.Kösi a válaszokt előre is.

bambi75 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 1747

Szia!

Köszi a választ. Kérdésem még, hogy ha 14 cm-es fenyődeszkát rakok, mert az olcsóbb mint az akác állítólag, akkor ahhoz elég-e egy-egy csavar alul-felül, mert szerintem ha csak egy csavar fogja, akkor el tud csavarodni. Igaz, 2 cm vastag deszka lenne, de az szerintem nem fogja meg az eltekeredést. Jól gondolom, hogy kell két-két csavar alul-felül?

Előzmény: Mr.V. (1745)
rover88 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 1746

Köszönöm szépen a gyors választ. :)

Előzmény: Mr.V. (1734)
Mr.V. Creative Commons License 2012.10.18 0 0 1745

köztes oszlopnak valószínű elég lesz, a sarokra kellene nagyobb oszlopot tenned szerintem.

nekem 10x4-cm-es oszlopaim vannak, 2,5 méter van köztük, 1,25 m hosszú akácdeszkával. a deszkák 40*30-as zártszelvényre vannak csavarva.

ami még segítené a helyzetet, hogy öntsd ki a 40x40-es profilod belsejét betonnal, ezáltal nehezebb lesz.

legalább 2-es falvastagságú legyen az oszlop

Előzmény: bambi75 (1735)
Mr.V. Creative Commons License 2012.10.18 0 0 1744

csapszegvágómmal a 8-as betonvasat is elvágom, és igazán nem volt drága (4000 vagy 4500 Ft-ért vettem vásárban).

szerintem az ilyen vágásnak ez a legjobb eszköze, 5-ös vasért felesleges beindítani a flexet

Előzmény: brbrus (1736)
Rebok_4468 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 1743
Előzmény: ani025 (1739)
_lala_ Creative Commons License 2012.10.15 0 0 1741

A 60 centis csapszegvágó úgy viszi az 5 mm-es drótot, mintha vaj lenne.

A flex is jó megoldás, csak ahhoz ki kell feszíteni a drótot, meg kell neki villany.

Előzmény: brbrus (1736)
Teaway Creative Commons License 2012.10.14 0 0 1740

Milyen fa és mi a mostani bevonat?

Előzmény: ani025 (1739)
ani025 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 1739

Sziasztok!

 

Újonnan épített fa kerítésemmel mit csináljak? Most szép színe van, de egy ismerősöm azt mondta, ha nem kenem le vmivel, tönkre fog menni. Ez igaz? Én már nem akartam többet rá költeni. Tud valaki vmi olcsó megoldást?

Teaway Creative Commons License 2012.10.14 0 0 1738

Szintén a flex-re szavazok.

Előzmény: brbrus (1736)
trofimov Creative Commons License 2012.10.14 0 0 1737

hát ha más nem flex-el próbálnám meg.

 

Előzmény: brbrus (1736)
brbrus Creative Commons License 2012.10.14 0 0 1736

Szevasztok!

Nem tudja valaki, hogy a kerítésépítők a vastagabb, 5 mm-es feszítődrótot mivel szokták vágni ? Milyen szerszámot érdemes ehhez vásárolni ?  (Úgy tudom, a kábelvágó fogók az ilyen drótot már nem viszik, de nagy csapszegvágókon kívül talán van más megoldás is .)

Előre is köszönöm a válaszokat!

bambi75 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 1735

Sziasztok! 1,3 méter magas akácfa borítású kerítést készítenék. Az osztásköz kb. 2 méterre jönne ki.

Elég-e a 40*40-es zártszelvény oszlopnak úgy, hogy 60-70 cm-t lebetonozok?

Illetve a faelemeket 40*20-as zártszelvényhez fúrnám fel, abból készíteném az alsó-felső tartóvasat.

Lenne egy 1 méter széles kapu is, azt is a 40*20-asból készíteném. A kapuba tennék egy keresztmerevítést is.

Köszi a válaszokat.

Mr.V. Creative Commons License 2012.10.10 0 0 1734

igen, ezeket általában csak leássák kb 60-70 cm mélyen, így hasonló mély gödröt ásol mellé, és ki tudod szedni őket. ha szerencséd van, már le is vannak kezelve, ha nincs, akkor kátrányozni vagy pörzsölni lehet a földbe kerülő végét a hosszabb élettartam elérése végett. valószínű pár el is lesz törve közvetlenül a földfelszín felett.

telepítése szintén egyszerű leásással végezhető.

Előzmény: rover88 (1733)
rover88 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 1733

Sziasztok!

 

szeretnék segítséget kérni, vadháló telepítéssel kapcsolatban. 

mégpedig: van egy 220 cm magas vadhálóm és hozzá akác oszlopok. Jelenleg le van rakva, egy erdőt kerít el. Nem tudom, hogyan van rögzítve a földbe. Ezeket talán egyszerűen csak leássák? Van esetleg erről szakirodalom? A tervem az, hogy felszedem talán pár baráttal, és szállítás után lekezelem, és telepítem a kertecském köré. :D 

Remélem tudtok segíteni. 

Köszönöm.

 

B.

jmmakk Creative Commons License 2012.10.08 0 0 1732

Úszókapu motorizálásra keresek szakembert (Gyömrő). Motor, alkatrészek, fogasléc megvannak.

Csak felszerelni, telepíteni kellene a meglévő kapura (2,85m széles)

Jelentkezést, árajánlatot a publikus emailemre kérném!

 

nagy ivó Creative Commons License 2012.10.07 0 0 1731

""" A kerítés alsó felét miként lehet kivitelezni úgy, h ásásmentes maradjon kutya ellen? """

A legolcsóbb megoldás, az alsó vezérdrótot betonvasból (8-as) hajlított 1-es alakú kampókkal a földbe leverve megfelelő távolságra egymástól lehúzatni

Előzmény: runner 125 (1728)
Teaway Creative Commons License 2012.10.07 0 0 1730

"Oszlopokat tekintve előre legyártott, trapéz metszetű betonoszlopokra gondoltam"

 

Ha nem feszítettszálas, mint a födémgerendák (márpedig nem az), akkor felejtős.

Előzmény: runner 125 (1728)
Pompiere Creative Commons License 2012.10.07 0 0 1729

Gyors válasz:

 

1. Én egy "X"-szel erősíteném meg a kapu szárnyait. Úgy biztosan nem nyeklik-nyaklik.

 

2. Olvass vissza. Volt itt már többször is szó a lehetséges alternatívákról.

3. No, ez jó kérdés! Fogalmam sincs, hogy mennyi a törési szilárdsága. Az viszont tudom, hogy nem lesz egyszerű a trapéz oszlopokra ráhajtogatni a zsanérok fogadását biztosító vasalást. Érdemes szétnézni mert vannak négyszög keresztmetszetű oszlopok is.

4. A két szélső és a két kapuszárnyat tartó oszlopot szerintem mindenképpen betonba kell tenni. 50 centi kevés. Célszerű a 2,40-es oszlop helyett 3 méterest választani és csak annyit "kihagyni" belőle, amennyit a háló és esetleg a szögesdrót együttes magassága igényel. Továbbá én a két szélső oszlopot még megtámasztanám, hogy a felső vastag feszítődróton keresztül is tartsák a kapuszárnyakat tartó oszlopokat.

 

Előzmény: runner 125 (1728)
runner 125 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 1728

Sziasztok!

 

A telkünk végébe drótkerítést szeretnék csinálni, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

14 méter széles itt a telek, középre szeretnék egy 2 szárnyú - 2-2 méteres - kaput. 

A drót 1,75 magas, a maradék 5-5 méteres kerítés részre 3-3 oszlopot terveztem.

 

 

 

 

Kérdéseim:

 

- A kapu szárnyakat zártszelvényből szeretném összehegeszteni. Ahogy írtam drótotkerítés lesz, a kapu szárnyakra is ugyanazt a drótot szeretném húzni. 40x20 (2mm) -as zártszelvény, természetesen "élére" állítva megfelelő választás a kapuhoz?

 

- A kerítés alsó felét miként lehet kivitelezni úgy, h ásásmentes maradjon kutya ellen? 

Leásására is gondoltam, de nem tudom, h az általam vásárolt kerítés mennyíre kezdeni el korrodálni a földben. 

Ezen kívül milyen olcsóbb alternatívák vannak?

 

- Oszlopokat tekintve előre legyártott, trapéz metszetű betonoszlopokra gondoltam, a kapu "terhét" is elviselik ezek?

 

- Betonba szeretném rakni az oszlopokat. Milyen mély alapot kellene ásnom nekik? Kb. 50cm elég, vagy itt is illene fagyhatárig "alapozni" őket?

 

Köszönöm.

Pompiere Creative Commons License 2012.09.24 0 0 1727

Lássuk! Halljuk! :-)

Előzmény: radixa (1726)
radixa Creative Commons License 2012.09.24 0 0 1726

hali!

 

én mostanában fejezem be a 19 fm frontkerítésem, de a kb 4 m-es zártszelvény/akác úszókapu motorizálva már kb egy évbe kész. minden sk volt. Persze itt is sokat kérdezgettem, főleg Cordon kollégától.

sztem nem lett rossz (ízlések és pofonok persze), majd teszek fel képeket.

részleteket szívesen mesélek, jó kis meló volt:)

Előzmény: gyula62 (1718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!