Keresés

Részletes keresés

cserella Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7473
sziasztok,
becsatlakoznék a témába, van egy támasztékra nyomorgatott citromom,
két hete azon dilemmázok, mi legyen vele.
szerintetek érdemesebb kiegyengetni, vagy esetleg egy nagyobb támasztékot csinálni neki és nyírt formát kialakítani? (a gyümölcsfák sx orsó koronaformájára gondolok. )
Előzmény: jozso48 (7466)
kurdilaci Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7472
Nekem a japán kumkvat,ovális van,kicsi és nagyszemű.Gondolom hasonló ízű lehet a kerek is,de olyat még nem kóstoltam.A New-Gardenben láttam tavaly tavasszal kerek kumkvatot,de csak zöld termések voltak rajta,amit nem tudtam megkóstolni.Veszett drágán adták volna a fát,ezért inkább lemondtam róla,s vettem ovális ,nagyszemű kumkvatot.
Előzmény: B. Imre (7442)
kurdilaci Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7471
Megelőztél,de nagyon jól tetted:-))
Előzmény: jozso48 (7468)
redragon Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7470
lime-teszt:)
beszúrás-tesz:)
kurdilaci Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7469

Az oltásnak Jozsó a mestere,én csak elméletben tudom.Tehát akkor a legjobb oltani,amikor az alany már hajt-megindult a nedvkeringése-a nemes viszont nyugalomban van.Ezt ilyenkor úgy lehet elérni,hogy az alanyt melegebb helyen meghajtatják,a nemest adó növény pedig még nyugalomban van a telelőben.Jövő hónapban már ideális lesz az oltás.

Előzmény: vica46 (7433)
jozso48 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7468
A méretét tekintve akkor,ha legalább ceruza vastagságú az alany.Egyébként meg
lehetőleg úgy kell csinálni,hogy az alanyt meghajtatjuk (melegebb helyen,kissé job-
ban öntözni,esetleg tápoldatozni),a nemest viszont próbáljuk nem megindítani v.
olyan fáról kérni oltóágat,amely lehetőleg nem indult be.Még van olyan lehetőség is,
hogy megszedjük az oltóágat a nyugalmi állapotban lévő fáról és nedves papirtörlőbe
plusz egy műanyag tasakba helyezve a hűtő alsó zöldséges rekeszébe(ahol elvileg
nem lehet minusz) tároljuk feloltásig.Néha a nejem megkérdezi tudod,hogy több hó-
napja vannak valami botok a hűtőben,na ilyenkor már álltalában ki lehet dobni,főleg
ha elfelejtettem megszellőztetni,mert akkor meg már megpenészesedik.
Előzmény: vica46 (7464)
jozso48 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7467
Ilyen bárhol előfordul,biztos,hogy van valami élősködőd,én szivaccsal szoktam sima
esővízzel lemosogatni,mert így télen ha be vannak zsúfolva előfordul,hogy csak akkor veszem észre én is amikor már csillog,viszont nem szeretek feleslegesen vegyszert
használni.Fújd le egy kis langyos vízzel,várj egy kicsit míg felázik,azután egy mosogató
szivacsot elcsensz a konyhából és letörölgeted.Azután tagadd le te a szivacs közelébe sem voltál-én így szoktam.
Előzmény: grewia (7465)
jozso48 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7466
Kezét lábát kéne így gúzsba kötni annak a baromnak aki ezt a technológiát bevezette.
Már próbáltunk helyrehozni néhány ilyen nyomorék növényt,de csak egy tökéletes megoldás van egészen addig visszavágni amíg egyenes a törzs ill.amennyi még kiegye-
nesíthető karó mellé kötve.Azután az új hajtásokból kinevelni a normális koronát.
Két év és kezd faformát ölteni.Hidd el megéri,mert így sosem lesz normális koronája.
Ez is egy mocsok kereskedelmi húzás nem egyébb.
Előzmény: DorkaDorka (7455)
grewia Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7465
 Jozso!megnéztem a citromfa leveleit,de én bizony nem láttam rajta semmi kórokozót,lehet vaksi vagyok.Nincs a közelébe semmi növény amitől elkaphatna v.mit,mit gondolsz lemossam a leveleit mondjuk káliszappanos vizzel?ostobaság?lehet,ne nevess ki..mondd mit tegyek vele?még nem olyan vészes,úgy látom.köszönöm ha segitesz.
vica46 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7464

Szia Jozsó.

 

A  magról kelt citromot mikor érdemes narancsal beoltani  ?

Előzmény: jozso48 (7462)
jozso48 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7463
Vica ez nem lehet,hogy egyszerűen citrom,ha egy fiatal fán ennyi van és esetleg a
talaja sem megfelelő lehetnek ilyen apróbb gyümölcsök rajta.Egy megfelelő méretű
dézsába,jó talajba áttültetve és egy kis igazítás a koronán,azután lehet hogy méretes
gyümölcsök lennének rajta.Az biztos,hogy nem kumqát,nem limequat,nem kukle szerin-
tem egy kicsit gyengébb citromnak nézem.
Előzmény: vica46 (7434)
jozso48 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 7462
Szia!természetesen van benne fűtés a lakás központi rendszerére van rákötve.
Igazából most van jó helyük a citrusoknak is ,cameliáknak is,mert eddig egy másik tárolóban voltak,de ott csak egy kis műfényt kaptak.A magas fűtésköltség miatt fel-
számoltam a melegigényes növényeket és így ezek kerültek ide,amit megháláltak.
Itt van fűtés de, csak 5 fok körül.Ha kisüt a nap, akkor bizony felszökik mint ma is,de
ez nem gond,ma 15 fok körül volt.Nyáron amit csak lehet kihordok az udvarra,azaz
igazi,olyankor kivirulnak.Nyilván megfelelő szoktatás után,de a caméliák akkor is ár-
nyékosabb helyre kerülnek,csak délután kapnak szűrt napfényt.A citrusoknak pedig
igyekszem a maximumot adni,bár nehéz mert kicsi az udvar és nagy a zsúfoltság,így
egymást is árnyékolják.Tulajdonképpen nyáron sincs nagyobb helyük,mert kb akkora
az udvar mint az üvegház és még a tárolóból is ki kell pakolni.Amit lehet azt kihordom
a közeli kertbe (5 km),pld a leandersorozat eleve ott telel,meg sok egyébb is,mint a
selyemmirtuszok,fügék tömkelege,gránátalmák stb.
Előzmény: buksikalap (7461)
buksikalap Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7461

Szia Jozsó.   Már többször megnéztem a feltett képeidet, mert nekem is vannak citrusaim, és kaméliáim.. De azok szegények mostohább körülmények között vannak.

Az üvegházról kérdeznélek. Fütöd télen? Mivel? Nyáron is ott vannak a növények?

Hogy szellőzteted? Bocs, de a férjemet győzködöm, hogy kellene egy üvegház,

de teljesen tapasztalatlan vagyok, pedig ilyen csodás eredményt szeretnék, mint

amit a képeid mutatnak.

becko8 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7460
Rendben, köszönöm a segítséget, akkor egy hónap mulva visszatérünk az ügyre...:)
Előzmény: Breki1 (7458)
Breki1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7459

Ja pontos árat nem tudok mert én ajándékba kaptam tőlük

én 1000-1500 forintért vettem először tőlük a citromfim.

 

 

Ami nagyobb, de talán a bergamott különlegesebb.

 

Amúgy nagyon nagy fej a muki sokszor csak kimagyünk a vásárba elkezdünk a növényekről beszélni és egyszer csak azt vesszük észre, hogy vége a vásárnak.

 

Nagyon sok dolgot tanultam tőle

Breki1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7458

Dejó irtam egy hosszú üzit erre elment.

 

Szval ők nem a Rappaiék bár sztem náluk is van Bergamott

 

Ők dunaújvárosiak akik nevét és telefonszámát korábban ide is beírtam és kérésre hoznak a Szekszárdi vásárba ami kéthetente van ami kell.

 

Ha nem kapsz addig hajtást emlékeztes rá egy hónap múlva és megbeszélem velük

Előzmény: becko8 (7454)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7457
Hát, ezt nagyon... Ge komolyra forditva, tegyél mellé karókat, és próbáld meg az ágait valamennyire kiegyenesíteni. Ami nem illik bele a képbe, befelé nőstb. meg a végeit vágd vissza. Aztán egy év után talán már tudsz neki vmi emberi formát adni.
Előzmény: DorkaDorka (7455)
Jana bá Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7456

Köszi Vica!

Most lepermeteztem őket, elég nagyok kicsit nyűgös zuhanyozni. A citromon és a grépfruiton zöld, a mandarinon sárgásbarna tetvek vannak. Mospilannal fújtam le, az ok? Borsszem nagyságúak a gyümölcsök, azon lakmároztak.

Előzmény: vica46 (7453)
DorkaDorka Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7455

Ezt hogy metszenétek? Tahiti limette-nek vettem.
becko8 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7454
Kössz a segítséget!
Érdekel a dolog, és akkor így már vennék, még annyit hogy nem tudod, hogy kb mennyibe kerül, valamint, majd ha lemegyek akkor már úgy mennék, amikor meg is tudom venni, szóval hogy csak egyszer kelljen elmenni:) azért nincs olyan közel.
És akitől lenne a bergamot, Ő egy magánember, vagy valami kertészeti cég...?
Vagy netán Rappaiékra gondolsz?

Előzmény: Breki1 (7449)
vica46 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7453
zuhanyozd la 40 fokos vízzel ha tudod a földjét állitsd bele mert onnan kel ki ha felmelegszik az idő.
Előzmény: Jana bá (7452)
Jana bá Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7452
Egy nap alatt letetvesedett a citrom-, a mandarin- és a grapefruitfám is. Az érdekes az, hogy három külön helyen vannak. Nálunk most sütött ki először rendesen a nap lehet, hogy ezért. Nézzétek át Ti is!
vica46 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7451
Van egy ehhez hasonló termésü mandarinom is csak nagyon savanyú,most szép sürü de termés nincs rajta majd ha tudom lefényképezem mert szertnék metszési tanácsot kérni hozzá.
Előzmény: Breki1 (7444)
vica46 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7450

Köszönöm a segitséget  Breky,kedves tőled.

 

Freddy az elmult nyáron keveset tudtam vele foglalkozni a fiam meg max néha meglocsolta ,annak tudtam be de nem dobta le a termést és a picik is rajta maradtak ,ha melegebb lessz biztos nőnek majd.

Előzmény: Breki1 (7443)
Breki1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7449

Izé bocsi hülyeséget írtam az előbb

 

természetesen nem magonc csak én magjoncnak hivom a kis citromfáim és megszoktam

 

Szval termő dugványozott kis növényről beszélek.

De ez nem tapasztalat csak az ismerős kertész mondta el, hogy dugványozza őket és, hogy lehet egy 10 centis kis dugványon termés. Illetve kaptam tőlük ajándékba egy ilyen bergamott-ot

 

Ha érdekel és el tudsz jönni majd tavasszal személyesen megnézheted őket a Szekszárdi vásárban.

 

Remélem egy hónap múlva már jönnek ide újra

becko8 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7448
Üdv!

Hát a dunántúlon...Bár igencsak közel a Dunához, Pomázon.
Magoncot? Szóval Magról kelt csemetét?:) Csak az mennyite fog teremni? jó lenne "nemes" szal vagy dugványnak való vagy oltott...

köszönöm!
Előzmény: Breki1 (7445)
Breki1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7447

Azt nem tudom, hogy te merre, de én Tolna Megyében Zombához közel P

 

Egyébként Kaposvár nagyon szép hely

B. Imre Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7446
Berki1 Te merre laksz. Én Kaposvárkörnyékén.?:
Előzmény: Breki1 (7444)
Breki1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7445

Merre felé lax?

 

Ha dunántúlon, lehet tudnék segíteni majd tavasszal

 

Na nem dugványban, hanem ismerek olyat akitől olcsón lehet kis magoncot szerezni

korábban raktam is be képet én milyet kaptam.

Előzmény: becko8 (7438)
Breki1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 7444

szerintem is szépen megerősödött

 

pedig elég gyámoltalanka volt szegényke azért is adták féláron

anno ilyen volt átültetés és metszés után

 

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/8/8/1/4/BIG_0004498814.jpg

Előzmény: B. Imre (7441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!