Keresés

Részletes keresés

Barret02 Creative Commons License 2010.11.13 0 0 10193

Tudom hogy lehet szart is venni,nekem van egy régi rezgős,kb 20 éves lehet:)

Bent van a gyűrűs kútban,azóta megy...Nincs sokat használva,de még nem kellett hozzányúlni!

Olyan vastag,mint egy poroltó ...Ráadásul alsó szívásos...

Előzmény: Törölt nick (10188)
vizeslaci Creative Commons License 2010.11.13 0 0 10192

Hello Freddy 4!

 

Hát igen megkell hagyni van külömbség mind a szerkezet mind a fúrt átmérő és mélység között.

Minden elismerésem.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: Törölt nick (10191)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.13 0 0 10191

Szia    vizeslaci !

 

Ez pedig  1 saját kútfúrásunk, csövezés előtt.  Talpmélység  -272,00 m.  csőátmérő:  168 mm.  acélcső       Fúrólyuk átmérő:  245 mm.         kőzet:  kréta mészkő         karsztvizkút     Üdv. -   és            Jószerencsét !

Előzmény: vizeslaci (10190)
vizeslaci Creative Commons License 2010.11.13 0 0 10190

Helló Innodrill!

 

 

 

Ez pedig egy hasonló fölépítésü hazai

 

 

.

Üdv:vizeslaci     

Előzmény: Innodrill (10189)
Innodrill Creative Commons License 2010.11.13 0 0 10189

Üdv Mindekinek.

Egy érdekes távolkeleti gép...

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10188

Üdv !

Legutolsó élményem vele hogy már másnap beszart. Pedig csak vizet kellett szívnia. Valami alátét eltört benne. Kiszerel szervízbe visz (Pestre) pár nap és megcsinálják újra elmész oda elnézést kérnek, majd kb 1 hét és megint beszart. Újra szervíz adnak egy másikat. kb 1 hét és megreccsen ez is. Megint szerviz megcsinálják és közben ősz lett így nem kell használni ezért el sem romlik.

Szerinted ?

Lapátkerekes csőbúvár : 6 éve megvettem leraktam azóta megy.

Akkor most mi az olcsó ? a 20 ezres rezgős vagy a 68 ezres csőbúvár?

Tavaszra külön meccs lesz mert ha beszarik a lóvét fogom kérni.

Előzmény: Barret02 (10187)
Barret02 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10187

Jó az a rezgős,csak nem mindegy hova...

Remekül lehet vele iszapot szivattyúzni :)

Nekem csak talajvíz kút van,de ha belerakom a rezgőst vödörszámra tolja fel az iszapot...(mondom iszapot,nem vízet)

Csak az a baj,hogy ugyan ez a közeg a vízadó...Nem használhatok rezgőst.

Sóderba jó a rezgős,ott nem iszapol.Unokabátyám évek óta használja nagy megelégedéssel.

Előzmény: Törölt nick (10185)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10186

Üdv !

Meg kell védenem a Conradot ! Hanglemez mosót és galván aranyozót csak náluk lehet venni :)

 

Előzmény: Zapod (10180)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10185

Hello Che !

 

Tudod én a rezgőst nem tartom sokra. Állítólag létezik 200 watt körüli csőbúvár szivattyúja több gyártónak is csak nem hozzák be a kereskedők. Pedig vannak területek ahol csak nagyon kishozamú és mély kutakat lehet csak csinálni amiből nagyméretű tartályt kell töltögetni. Na most ha lefolytod a szivattyút csináltál egy áramzabálót tehát mégis a kisebb a jobb, mert olcsóbb és takarékosabb.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (10184)
bohrer Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10183

Ma megtapasztaltam a kutam homokolási határát. A multkoriban bemutatott zöld szivattyút meghajtpttam a nagyflexszel.

Nem is tudtam megnézni a vízhozamot, befogtam kicsit a cső végét, volt nyomás hogy mekkora nemtudom, a 10 literes vödröt 5-6mp alatt telenyomta.

Ezen a vonalon elindulok, a nyomóágba teszek egy manométert és egy gömbcsappal elzárom a csövet ,vagy valami hasonló  .

Barret02 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10182

Ez hülyeség! Ki ellenőrzi hogy a delikvens valóban alkoholra költötte,és elfogyasztotta az átutalt pénznek megfelelő mennyiségű alkoholt? Kacsa :D

Előzmény: kútfúróka (10181)
kútfúróka Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10181

HA MÁE SLFOGYOTT A MUNKA  - EBBŐL AKAROK MEGÉLNI :)

 

Szenzációs lehetőséget kínálok most Önnek!- ha nincs ideje rá- ha úgy érzi káros hatással van Önre- ha ma még vezetni akar- ha még nem próbálta- ha a szülők nem engedik- ha egyszerűen csak másnak akarna fizetni egy italt- vagy ha nem akar szenvedni a másnapossággal járó kellemetlenségekkelBERÚGOK ÖN HELYETT!Nem kell mást tennie, csak átutalnia azt az összeget, amit az ivásrafordítana és én vállalom, hogy a teljes összeget eliszom!Az utalásnál a közleményhez írja oda, hogy: berúgHA SÜRGŐS HÁZHOZ IS MEGYEK!

Zapod Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10180

Ezeket a szivatyúkat hajókon használják. Ez milyen gyártmány nem tom, de az eredetjie angol, az nagyon megbízható.

Conrádról egyébként nekem is hasonló a véleményem:((

 

Üdv Zapod.

Ásottkút trutytalanító.

Előzmény: Barret02 (10174)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10179

És ha 30 percenként bekapcsolja az automatika 1-2 perce a 370 wattos (lapátkerekes!!!) csőbúvárt ?

Amúgy valóban egy hányzó szegmens a kereskedelemben egy 5-10 liter /perces szivattyú ami emel 40-60 métert.

Előzmény: Barret02 (10177)
Barret02 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10177

Nekem egy olyan szivattyú kell,ami percenként 10-20 L VIZET szállít,10-15 m magasra.

Tehát "mélybúvár" szivattyú kell nekem 12V meg előny lenne,mert akksiról tudnám járatni.

Óránként 20 liter víz kitermelése a cél. Erre meg a nagy szivattyúk alkalmatlanok.

Előzmény: bohrer (10176)
bohrer Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10176

Tartós? sejtheted. A Conrad híres a magas árairól, és a kínai vackairól.

Márkajelzést miért nem látsz rajta? Mit szívatnál vele, vizet vagy gáót?

Csak sejtem a 12 volt miatt. Én anno robogóba szereltem skoda ablakmosó szivattyút , hogy az alsótartályos hondából a benzint  felnyomja a porlasztóba hosszabb állás után . Kb. 15 percig tartott az öröm, mivel a tömítések duplájára dagadtak a benzintől, a fogaskerékszivattyú kerekei nem forogtak el a gumilap felületén.

Érdeklődd meg hogy olajálló e a tömítése.

Előzmény: Barret02 (10174)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10175

Üdv !

Szerintem ilyennel kapják le a kamion gázolaját mialatt a söfőrt kapja le a hosszúcombú

de lehet tévedek. Játékra kiválóan alkalmas lehet.

Előzmény: Barret02 (10174)
Barret02 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 10174

Sziasztok! Ismeri valaki ezt a szivattyút?

Nekem pont ilyen kellene,a paraméterei alapján!

Csak nem tudom mennyire lehet tartós.

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=813015&pid=538094

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 10173

Üdv !

Ha ilyen "kellemes" szomszédságod van akkor szerintem csak úgy fogj bele ha minden papír és minden pecsét meg van mert bizony lehetnek még kellemetlenségek. Fúrni télen is lehet csak hamar van sötét és víztelenítgetni is kell a cuccot éjszakára ami némi + meló. Ráadásul hamar odafagy az ember keze a vashoz ezért nem mindenki vállalja be.

Előzmény: fetya1 (10171)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 10172

Szia Freddy4 !

Kisapostagon van a kút és úgy tudják 28 méteres ásott kút készült helybéli kútásók által amiben eleinte sár volt most pedig már semmi sincs. Közel 0.5 millába volt a munka ami nyilván egy jól elkészített kút esetében egyeltalán nem drága. Kérdés persze az a 28 méter is meg még nagyon sok minden. Elmondásuk szerint a szomszéd ad nekik vizet. Sajnos nincsenek pontos infóim mert én nem láttam, azt tudom amit nekem is mondtak. Kértem ide is írják be részletesen a problémát mert úgy sokkal hitelesebb a dolog, remélhetőleg megteszik. Ha megkapom a készítő számát felhívom hogy tájékozódjak és megpróbálom szép szavakkal megkérni hogy talán mégsem kellene egy szerencsétlenül járt családod ilyen helyzetbe hozni. Itt azért mégsem arról van szó hogy a gyepet nem tudják locsolni. Egyenlőre ez az amit tenni tudok.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (10170)
fetya1 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 10171

üdv szakik! lehet, h naiv a kérdés, de lehet decemberben kutat fúrni, vagy inkább már megvárni a tavaszt? A telekre holnap jöttek volna fúrni, de már ma feljelentettek a szemközti társasház lakói, mert a frissen vetett füvön, ahol a megszavazott bekötőutam lesz végigmentem autóval. Decemberben az építkezésem miatt terepbejárás lesz az érintettekkel, és félek, h vki belémkötne, ezért inkább elhalasztottam a fúrást? Szoktatok fúrni ilyen hónapban? Laikusként gondolom max -0,5 m lehet befagyva, utána ugyan olyan az összetétel, mint ősszel? Jól gondolom én ezt? Mit tanácsoltok?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 10170

Szia    Lalibátyó !

 

Esetleg, több információt nem tudnál adni ? Elégséges volna a helyszin és a féligkész kútnak a kb.  műszaki leirása is. Hátha tudnánk valamit segiteni ennek a családnak.    Üdv. !

Előzmény: Törölt nick (10169)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 10169

Üdv !

Hát srácok komolynak tűnik a dolog. Beszéltem vele és bizony úgy néz ki átverték nem is kicsit. Biztattam írjon ide és mondja el ő mi történt hátha valaki innen ismeri azt aki ezt a félmunkát csinálta és talán sikerül rávenni hogy valami használható állapotot teremtsen.

Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (10141)
Fanna83 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 10168

T.Freddy 4!

A hölgyet Emíliának hívják,orosz akcentussal.szintén Jószerencsét kívánok!

Előzmény: Törölt nick (10140)
true75 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 10167

:))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (10156)
Fanna83 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 10166

:)Így visszagondolva,lehet hogy azt szerette volna,mert úgy tárgyalt velem,hogy a sapkánk összeért,ill a mellyével dörgölőzött.jól megtermett hölgy.De inkább maradtam a kút "fúrásnál".De ilyen asszonyt én még nem láttam,mindenben tud hibát találni. Van vagy 15 macska nála.A kolléga elbotlott a csőben,megijedt  a hölgy nehogy ráessen a macskára:)

Előzmény: Törölt nick (10139)
bohrer Creative Commons License 2010.11.10 0 0 10165

Igaza van itt mindenkinek egy kicsit.

1. Gamate fogaskereket szeretne, a boltban tudjanak már tanácsot adni, nem véletlenül van külön élelmiszer, műszaki és ruházati eladó. Felhívhatná a figyelmet a lehetőségekre.

2. Az eladó sok dolgot nem tudott ( bár a kereskedelmi vezető jó eséllyel mérnök kéne hogy legyen., tudnia kéne utánanézni a doksikban az általuk forgalmazott fogaskerekek paramétereinél.

3. Nopánick mint mérnök , legalább azt tudta mire kell figyelni. Mielőtt olvastam volna az utolsó válaszát  nekem is az jött le hogy nem volt megadva tengelytáv!! Nyílfogazást nem bonyolítanék, egyszerű ferde fogazás. Kenés?? jó kérdés.

A magam fabrikálta masina ami még sehol sem tart az első gondolatom az volt hogy biztonsági tengelykapcsoló Ha valami forog 3000-et a fúrószár meg a végén 60-at  ha megakad akkor ott törik szakad valami. A német ezt úgy hívja rutschkupplung. A kínai gagyi 50ccm gödörfúrón is van, de a 8000Ft-os einhell fúrókalapácson is ( súrlódóbetét egy tányérrugóval nelkiszorítva egy fémtárcsának.)

Mondjuk szilárdságtani számítást én is közel 20 éve tanultam valami szigmákra emlékszem, úgyhogy nem is okoskodnék. A KLEE030  ról sem tudtam hirtelen hogy egy kúposan záródó kötés.

 

Gamate kicsit pontosabb elképzelésekkel , adatokkal keressen egy másik céget ( emennél úgysem fordul a világ  ki a sarkából) és reméljük meg lesz az a fogaskerék.

 

Előzmény: Törölt nick (10163)
gamate Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10164

Így-Így!

 

Én is korrektebbnek tartottam volna, ha esetleg visszakérdez...

 

Telefonon lebeszéltük a dolgokat az eladókkal, csak a fix számokat kellett leírni, és ebbe szólt bele a góré.

Persze szíve-joga, hogy nem segít, csak akkor ne csodálkozzon, hogy nem megyek oda többet, és az ismerőseimnek is elmondom, hogy mire számíthatnak ott.

 

Ahogy most gyorsan összeszámoltam a dolgokat, olyan fél millát vittem volna oda nekik. Ha nem kell, hát nem kell.....

 

Egyébként tudtommal gépészmérnökök az "eladók", és nem velük volt a gond!

Előzmény: Törölt nick (10163)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10163

Nyilván lehet találni bőven ismeretlent a dologban, csak hát ilyenkor kérdezni kell szerintem nem pedig lepattintani az ajánlatkérőt. Tudod hányszor mondtam már én el tök ismeretlen embereknek ( és szerintem sokan mások is innenn) levélben telefonon hogy adott helyen mire kell számítani mit tudunk és mit nem tudunk csinálni. Mit hogyan kellene megoldani. Mire kell figyelni stb. Sokszor úgy hogy szinte tudjuk a kérdező egy magát megrendelőnek álcázó fúrós és mégis elmondtuk.

Egyébként mernék javasolni sőt szoktam is, de kitérek az adott megoldás problémájára hátrányára veszélyére vagy követelményére. Lerakok 3-4 megoldási javaslatot és a vevő majd eldönti melyiket választja. Nálunk ez így megy.

Üdv !

Előzmény: nopánick (10161)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 10162

Üdv !

Holnap lehet okosabbak leszünk. Szerintem nem lehet olyan hirdetést feladni amiben nevesített személyt fikázol. Legalább is jó alap egy személyiségi jogi perhez és tudhatja is a hirdető. Mellesleg lehet igazad van és csak az önzetlen segítséget próbálja megtalálni. Nem ő lenne az első aki a másik jóindulatára utazik, de amíg nem győződtünk meg miről van szó csak találgatni tudunk.

Előzmény: Törölt nick (10159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!