Keresés

Részletes keresés

datapop Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8553
ajtók feletti téglamintából következtetek az építőre... ez egy fehér sütős finn kályha dupla köpenyel
Előzmény: datapop (8552)
datapop Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8552
és még az is elképzelhető h totál hülyeséget mondtam
Előzmény: datapop (8551)
datapop Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8551
a hamuajtó pedig nem olyan mint nálunk... az előlre billenthető, gyanítom h az a kis mozgatókar jobb alul azt működteti
Előzmény: datapop (8550)
datapop Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8550
mivel a képen egy dupla harang rendszerű kályha van azért kell oda az a tisztító felülre. amúgy hamuporszívó... azzal a legtutibb a tisztítás.
Előzmény: eeiizzoo (8549)
eeiizzoo Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8549

Hát mint gyakorló kályhasználó több észrevételem is lenne ezzel a kályhával kapcsolatban.

 

Az a boltíves hamuzónyílás - nagyon kényelmetlen lehet így hamuzni, meg a levegőt szabályozni.

 

Minek vannak alul azok a tisztítónyílások?

 

A kályha bal oldalán lévő meg szerintem nagyon rossz helyen van - hacsak nem porszívóval pucolja a kályhát, nomeg ha ez dán kályha ott kapja telibe a legforróbb füst. A házi építésű kályhámon elég megviseltek már ezen a részen a fugák. Gondolkodom azon, hogy tavasszal kicsit felújítom ezen a részen a fugázást és felülről belógatok egy kb 1 nm vaslemezt és így eloszlatom a terhelést ezen a részen.

Előzmény: miti5 (8545)
zlota Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8548

Gratulálok a kályhádhoz!

 

"Ott volt a tanító ,elmagyarázó jellege a témának ,nem a nagymellény fitoktatása!"

Tökéletesen egyetértek veled!!!

 

Én -ezért is csak-, max néha beolvasok még ide, ha baromira ráérek, és van kedvem olvasni annak az 5 embernek....

Előzmény: miti5 (8541)
miti5 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8547

kettőt építettem,gondoltam ha nagyon hideg van begyujtom a másikat is, vagy egyik nap az egyiket fűtöm ,másnap a másikat, így az élettertama a duplájára nő!

köszönöm, szerintem is szép lett. Lehet nyáron még kiglettelem és tapétát ragasztok rá az olcsobb mint a szikla!! -majd rakok fel arról is képet

Előzmény: sancibácsi (8546)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8546

Gratulálok! Egész pofás lett!

Látom egyből 2-t is csináltál, mindkét lépcső mellé 1-et 1-et :-)

Tevjének is 2 lépcsője van, egyiken fel megy, a másikon meg le :-)

Jó ötlet volt mindegyik mellé építeni.

Hanem látom a tüzépen elfogyott a kő! Ezt sajnálom. De így kinézetre szerintem ez is elég jó lesz.

Előzmény: miti5 (8545)
miti5 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8545

miti5 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8544

ok. komolyságodhoz méltan válaszolok, tegnap nekiálltam még este, és nemrég be is fejeztem??-esetleg hibák így első látásra ,mester uram??? ránézésre a kötőanyag elég jó lett?? nem lesz vele gondom 10évig??

Előzmény: datapop (8543)
datapop Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8543
ne haragudj. nem akartunk megsérteni. segítek csak ne bánts senkit. a legtutibb ha gipszel ragasztod a követ. de vízüveget tegyél bele. modellgipsz a legjobb. és én a helyedben 150es szöggel megerősíteném. ha kérdésed van segítünk!... Azért azt érezned kell, hogy ez csak poén és ne írj vissza rá. az első oldalakból meríts. Választ a mai világba tényleg nem fogsz kapni csak ha befizetsz 100ezet forintot. na majd küldj fotót milyen lett.
Előzmény: miti5 (8541)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8542

Ne haragudj, de ez a stílus nem tolerálható ezen a fórumon ! Kaptál választ, korrekt és szakmai választ. Sancibácsi igaz hogy tömören velősen, de megfogalmazta amire szükséged van. Igazat beszélt ! Abból a kérdésedből, hogy lehet-e egy belül üzemi hőmérsékleten üszkve 800 fokos tűztérre, ami kívül is minimum 400 fokos sziklát ragasztani megkaptad a választ. Nem lehet ! A külső levegős ajtóra is olyan választ kaptál, hogy lehet de nem érdemes. Kandalló jellegű tömegkályha. Irreleváns elképzelés, teljesen más felépítés mindkét fűtőeszköz. Persze ezt is lehet meg minden baromságot lehet csak nem érdemes. De az érdemes szó definíciójába ne menjünk bele.
Mondd valóban, láttál már tömegkályhát ? Élőben legalább. Megjegyzem én sem szakmás vagyok teljesen más a munkám.
Ezek után kiverte nálad a biztit, hogy ez egy mekkora nagy arcú önző és a mesterek harácsolását segítő fórum. Gyanítom sértettséged okán, hisz nem hajoltak meg előtted és nem karolták fel egyből a légből kapott hülyeségeket. Pedig hidd el, hogy az a jó mester aki igazat beszél s nem pedig azt amit hallani akarsz.
Szeretnélek megkérni, hogy ha kérdésed van tedd fel kulturáltan, az arra kapott nemleges választ pedig ne sértésnek vedd a nálad ebben a témában hozzáértőbbektől. Vitatkozni természetesen lehet, de nem vagyunk a kocsmában.
Elszomorítalak, több mint 3 év az hogy valakiből jó kályhás legyen. Vedd meg azt a Libik András féle könyvet és rá fogsz jönni mindaz amiben hittél nem úgy van. S ezt nem kioktatásként mint inkább a békés egymás mellett éles miatt írtam. Uff !
Kérlek tarts tiszteletben a fórum eredeti témáját és csak tömegkályha építéssel közvetlen kapcsolatba hozható kérdéseket tegyél fel ! Gondolj bele, rajtad kívül remélhetőleg még sok százan előlről fogják ismét kezdeni az olvasást és mit látnak ha ideérnek ?

Előzmény: miti5 (8541)
miti5 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8541

Te meg olvass vissza mielőtt osztod az észt!!! mit kérdeztem és milyen válasz jött!!!

meg olvasd el az első 50 hozzászólást 2007ből!!- Ott volt a tanító ,elmagyarázó jellege a témának ,nem a nagymellény fitoktatása!!pont

Előzmény: bárány b (8537)
miti5 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8540

Hát az a baj h nem kérdezted itt meg hogy hogy kell....kérdezz mielött csinálsz valamit,, választ ugyse kapsz,kb ilyet: -hát milyen fából van a lambéria,miért pont abból,jó lesz az??-honnan vetted hogy azt kell oda felszegelni??második pedig: miért szegelni akarod az csúnya,ragaszd inkább!!

Na körülbelűl a kályha kérdésekkel kapcsolatba is ilyen válaszokat kapni itt,érzed az ironiát??

Előzmény: datapop (8538)
miti5 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8539

Van még pénzért kályhát építő,okos mekmester aki nem szólt hozzá,,gyertek!!!-álljatok ki egymásért, mert magán ember még tuti nem szólt közbe,aki lakatos ács autószerelő stb...Mondom nektek csak a szép ajkatok jár de érdemleges dolgot nem mondtok itt,csak a lehetséges kuncsaft szerzés miatt hallatjátok magatokat, mindenkit elbizonytalanítani,semmi nem jó ahogy a proli tudja,majd TE , na majd én személyesen odarakom magam,aztán jól lehúzom!!pfuuuu,átlátszók vagytok.. mérnem húztok a pi..ába építeni a kályhátokat ,ugyis annyi munkátok lehet ,nem mesterek???

Előzmény: bárány b (8537)
datapop Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8538
ja ja én is ezért csinálok inkább mindent magam. tegnap is felszögeltem a lambériát 100as szöggel, igaz átütöttem a zösszes cserepet de így jó. ( há hol a hamutál vazze? elnyomom a csikket a falon. "Hindenburg léghajó kapitánya")
Előzmény: miti5 (8536)
bárány b Creative Commons License 2014.12.12 0 0 8537

Legnagyobb mellényed itt pont neked van úgy látom.

A szakmai, meg a téma iránti alázatod, ahogy megközelíted lemérhető abból is, hogy azt gondolod, hogy 30 sorban le lehet írni, hogy lehet kályhát építeni :(

Jobb lenne nem sértegetni, talán többre mennél vele.

Előzmény: miti5 (8536)
miti5 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8536

Az h néhány hónap múlva meg előkerülnek különböző problémákkal ,az pont ezért van amiről papolok:::-hogy a sok nagyokos harácsoló mester úr , nem képes max 30 sorba leírni  h mire kell figyelni,mik a buktatók ha első kályháját építi valaki!!! ha mondták volna neki is nyilván úgy csinálja és nem reped szét,például.. de mindegy..

Ez nem a segítőkészségről szól már,,hanem a  reklámozásról, én vagyok a menőbb mester,keress fel privibe , ide mégse írom ki h feketén,számla nélkül mennyiért segítek rajtad!! Akinek nem teteszik, annál pont ráléptem a tyukszemére!

Előzmény: miti5 (8535)
miti5 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8535

Kössz megnézem a könyvet! Egyébként sok okos dolgot olvastam a forum első oldalain 2007ből, ott voltak segítő emberkék akik el is magyarézták a dolgokat , nem ilyen okostojás,lekezelő nagymellényű hangsúlyba,mint napjainkba!!Ez nem hőbörgés, ebbe az országba már nincs mester,max mekkmester. Ha széthullik a kályhájuk pár év múlva az is az én hibám ráfogják,hát ismerem a vállalkozókat!!!- na ezért nem csináltatok semmit!!!- itt is saját maguktól épített amatöröktől vártam értelmes választ ,nem a MESTEREKTŐL,akik úgyse mondanak semmit,csak irkafirkálna,mellébeszélnek.. Ez így van!!

Előzmény: Szentpet319 (8529)
miti5 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8534

Nyomom!!!yehhh

Előzmény: datapop (8531)
miti5 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8533

kíit érrdekel?? így megfelel??-okostojás!

Előzmény: B.tibor1 (8528)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8532

Amit vörösnyiroknak hívnak mifelénk Szabolcsban. Nem egy bányászati termék az biztos, de sok helyről hallottam, hogy a kályhás csak lemegy a kertbe kiás egy kis földet és azzal dolgozik. Tudom, hogy van ennél jobb is, én is dolgoztam már vele, de az nem a mi környékünkön van. Érdekességképp megcsináltam azt a tesztet is, hogy a vízzel töltött üvegben hagytam leülepedni és az üveg minta szerint tök homogén az anyag. Alig észrevehetően tartalmaz egyéb anyagot. Szinte teljes magasságban egyforma a minta. Ezen mondjuk meglepődtem mert kézre érezni rajta a homokot is. Lehet, hogy nem vártam elég ideig ?
Agyaggal csak szürkével találkoztam errefelé, jó 6 méter mélyről.

Előzmény: sancibácsi (8530)
datapop Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8531
nyomjad!
Előzmény: miti5 (8527)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8530

Szerintem soványítva behasználhatod, szükség törvény alapon :-)

 

Mondjuk azt a szalmát töreket kirostálni belőle nem kevés munka. De te tudod. Ha ez megéri neked, akkor annyi.

Soványítani biztosan kell, el ne felejtsd; bár nem láttam milyen az anyag.

Előzmény: B.tibor1 (8525)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8529

Ugyan nem nekem szólt, de a hangnem megütötte az ingerküszöbömet. Végül is így is lehet ezt csinálni, volt már itt pár ilyen mentalitású emberke, aztán eltűntek nagydurrogva, hogy itt senki sem segít meg, meg milyen nagyképűek a szakik, féltik a szakmát nem merik elmondani stb... 

Aztán néhány hónap múlva előkerültek, hogy miért nem fűt, mért füstöl ki, szar a tömegkályha holott ők nem értették meg vagy nem voltak hajlandók alázatot mutatni a szakma iránt és egy mester mellé elszegődni megtanulni a szakmát.

De, nehogy az legyen hogy én sem segítek, szerezd be Libik András fatüzelésű épített kályhák c. könyvét, ott legalább az alap dolgokkal tisztában leszel! Nem mondom hogy profi kályhaépítőt farag belőled a könyv, de kellő körültekintéssel kardinális hibáktól mentes működő kályhát fogsz tudni építeni! 

 

Előzmény: miti5 (8527)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8528

Azért ebben a hozzászólásban elég sok a helyesírási hiba :).

Előzmény: miti5 (8527)
miti5 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8527

onnan bácsikám hogy itt leírják tudod ,mert a te szakmád nehogy azthidd h olyan bonyolult hogy 3 évig kell iskolába járni ,hogy keverd a habarcsod és téglákat rakosgasd egymásra vizszint mérővel,,,megint a szádat jártattad és mégse mondtál semmit!!!-de nem is érdekel a te véleményed!! Előrről olvasom a forumot 2007ből,ott vannak tanító ,elmagyarázó hozzászólások, amig az az ancsika hozzád hasonló NAGYOKOS meg nem jelent,, irigy ,okoskodó,fizess azt én megcsinálom típus!!_ végezetűl ha süketelés helyett a menetét írnád le már rég építeném a kályhát,nehogy azthidd h olyan nagy was ist das!! téged is megtanítottak írni olvasni nem??

Előzmény: sancibácsi (8524)
miti5 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8526

Tipikus példa erre ancsika25 beszólásai a forum elején!! már gondolom nincs itt, a nagytudású fejére ráomlott egy plafon!!-vagy a kályhája!!-az is okoskodott fikázott,de amit ő tudott esetleg azt nem ossza meg,áhhhh,az titok,csak jár a pofája!!!

Előzmény: ancsika25 (134)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8525

Sziasztok ! Nagyon vad ötlet az, hogy a kályhaépítéshez az agyagot vályogtéglából nyerjem vissza ? Gondolkodtam rajta, szükség törvényt bont alapon. Rengeteg olyan vályogtéglám van ami kevésbé törekes. Ki is próbáltam, hogyha porrá töröm kicsi munkával külön lehet választani a töreket a vályogtól. Még le is próbáltam téglán is azzal a bizonyos háromszög módszerrel két centiben vastagon reped, soványítani is kell még. Viszont megszáradva nagyon kemény, szóval eléggé agyagosak a tégláim. Nem látom okát, hogy miért ne lehetne vele kiváltani az agyagot. Esetleg ellenvélemény ?

sancibácsi Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8524

Szia!

A valaszom nem kioktatasnak, hanem kijozanitasnak szantam. Talan. De leginkabb csak 1 kerdes volt.

De nem kene igy megutni magad rajta.

Ha tudud hogy kell csinalni: akkor csinald.

Ha meg nem tudod akkor miert kerdezed?

 

En eddig sosem hulyeztem le senkit. Mem tudom ez honnet van. Nem is nagyon erdekel.

De azt alairom hogy yotube-rol nem lehet kalyhat epiteni tanulni. Ha te tudsz akkor rajta.

De halkan jegyzem meg, hogy szerintem 2 dologban nem jol gondolkodol:

1. A kalyha nem kerites labazat. Hogy vagy leesik vagy nem. Na bumm. Egy jo ragaszto megfogja a kovet.

De egy kalyhara azt a ragit ra sem rakhatod. Meg az osszes tobbi anyagot honnan veszed ha meg nem lattal ilyet? 

Es a kalyha meg nem lesz ennyivel elntezve hogy visszarakom massal.

Kifustolhet,nem mukodik, szetnyilik, stb. Eltapsolsz legalabb fel millat; folegvha ilyen draga ajtot veszel.

Meg az se mindegy milyen kovet teszel ra.

2. Ha meg nem lattal ilyet, en azt nem ertem miert az 5. lepcsofokra akarsz felallni egybol? Nem ertem miert nem az 1 vagy 2 -al kezded?

Nem eleg hogy nem lattal ilyet eloben (mert burkolast azt csak lattad hogy csinaljak nem?) hanem rogton elsore atalakitod az egeszet. A kulso levegos ajtoval, konvekcios legfuto jarattal, kovel.

Ami egyik sem lehetetlen. Csak A-bol megyunk B-be.

Mindnek megvan a maga buktatoja. Es legalabb kulon-kulon 5-6 csomopont amit jol kell megoldani,kivitelezni.

Most ezt nem serteskent irom, ne is igy vedd.

Hanem ezeket a reszleteket nem lehet megvitatni ha az alapok nincsenek leteve.

Remelem ez nem felegma magyarazat.

Es ha visszakerdezel nem mondom majd hogy hulye vagy!

Hanem azt mondom hogy ugyes vagy! Meg tudod te tanulni ha akarod. De a monitorrol a youtube-rol meg Forumrol akard. Mert azzal csak sajat magad csapod be. Es a csaladodat.

 

Előzmény: miti5 (8522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!