Keresés

Részletes keresés

dhcodoki_ Creative Commons License 2010.02.08 0 0 750
Azt hiszem maradok a kombinált, hagyományos megoldásnál. Ez számomra elégnek bizonyul:
LG GR-F449BSQW
Ráadásul A+ -os.

Egyébként ki hogy van az italadagolóval kapcsolatban??? Nem csak egy felesleges plusz??
glad Creative Commons License 2010.02.07 0 0 749
Sziasztok, gyor segítség kellene, de nem akarok ezért új témát nyitni.

Van egy whirlpool fagyasztóm AFG8030 és az elején van három ikon amiből eddig a középső világított csak zölden (hullámvonal), de tegnap a tőle balra lévő háromszög jel
két hullámvonallal pirosan világít.
Nincs már meg a manual. Mi ez a jel? Mi a baj?
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.02.07 0 0 748
Írtad, hogy elég csendes, ennek örülök is.. egyelőre nem húzom le a listáról, de azért nézelődök, hátha találok megfelelőt az alul fagyasztósok közt..
Jaksa Creative Commons License 2010.02.06 0 0 747

Szia!

Én is a fogysztásától féltem a legjobban, de belementem ebbe a kompromisszumba, mert ha megnézed a belső térfogat (másnéven úrtartalom) / évi fogyasztást, akkor már nem is olyan sok egy sima hűtőhöz képest. Persze, mivel nagyobb mint egy sima kombinált szekrény, "muszály" is hogy többet fogyasszon. Amit most fogok mondani, az csak egy feltevés részemről, mégpedig az, hogy mióta megvettük (kb. 2 hónap) kevesebb kilowattot fogyasztunk, mint azelőtt, amikor alulfagyasztós hűtőnk volt. Azért mondom, hogy feltevés, mert nem mértem semmit, tudományosan nem tudom bizonyítani, de mindent ugyanúgy használtunk, mint azelőtt, ugyanannyit fürödtünk (elektromos boiler), és nincs más nagy fogyasztó a házban. Persze mivel tél van, minimumon van a hűtő és fagyasztó is, de tök hidegek a kaják, amiket kiveszünk belőle. Nagyon csendes, és ráadásúl side by side közül nem fogsz találni olyat ami sokkal kevesebbet fogyaszt. Kb. 500kW-nál van mindegyik! Mi a csömöri Auchan-ban vettük 220-ért, az volt akkor a legolcsóbb, de tegnap láttam, hogy a szigetszentmiklósi Auchan-ban le van árazva 170 ezerre.  

Előzmény: dhcodoki_ (746)
dhcodoki_ Creative Commons License 2010.02.03 0 0 746
Sziasztok!

Én is szekrény vásárlás előtt állok. Elolvastam jó pár hozzászólást, de nem tudtam dönteni. 200ezer körül áldoznék rá, s fő szempont az alacsony fogyasztás, és a csendes üzem. Elsőre az "LG GR-B207FLQA" volt szimpatikus, de utánajárva a fogyasztásának, kicsit sokallom az éves 540kWh-át. Side by side-ban gondolkodom egyelőre.

Ha van javaslat PLS linkeljetek minél többet.
Köszönöm!
gabiko10 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 745

Helyesen: RL62VCSH

gabiko10 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 744

Sziasztok!

 

Valaki tudja, hogy meg lehet-e fordítani a SAMSUNG L62VCSH hűtő ajtónyitásának

irányát? Ahány üzletben kérdeztem, annyiban mást mondtak. Valakinek esetleg személyes tapasztalata?

 

előre is köszi!

csiriz Creative Commons License 2010.01.25 0 0 743
Mérd meg, hány percet megy és hány percet pihen. Ha sokat megy, akkor rossz.
Előzmény: szillac (729)
zolcsika1970 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 742
Köszönöm.Nálam 4 és 6 fok között mozog.Lehet,hogy túl kevés?
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 741
+ 3-5 től 12-15 ig igény szerint
Előzmény: zolcsika1970 (731)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 740
Ez normálisnak mondható, de ha az erkélyre kitennéd biztos kevesebbet menne. Értem ez alatt hogy a helység általában fűtve van és a hűtőnk ez ellen is dolgozik. Kánikulában a fordított arány is előfordulhat a rosszabb szigetelésű gépeknél.
Előzmény: ricskó71 (738)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 739
Több oka is lehet. meg kell nézni hogy nem-é toltál a hűtő hátsó falának valami árut zacskót, sörösdobozt, ami a cirkuláció útjába állhat.
Előzmény: szillac (729)
ricskó71 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 738
A hűtőt újonnan vettem de már megvan 3 hónapja. Ma méregettem ajtó nyitogatás nélkül. átlagban 35 percet áll és 13 percet megy!
Normális ez???
Előzmény: Nadzsi (737)
Nadzsi Creative Commons License 2010.01.09 0 0 737
Akkor 40 percből megy 10 et, ez nem sok. Az új gépnek le kell hűtenie önmagát, és a bennelévő holmit. Egy megpakolt nagyobb fagyasztónál bizony időt igényel. Ez a jelenlegi futásidő nem sok. Ha majd eltelt már egy hét, nézd meg újra.
Előzmény: ricskó71 (736)
ricskó71 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 736
Szia!

Nekem egy hasonló kérdésem lenne.
Vadi új zanussi kombi hűtő (180/50 L), 30 percenként kapcsol be és 10 percig megy. a Szabályozója 2/6-ra van állítva mivel a mélyhűtő részében is tárolunk és azt írja a papírja ahhoz 2-3 fokozat szükséges, hogy fagyasszon.

Nem túl gyakran és sokáig megy?????
Nem tudom kit kérdezzek ez ügyben de megőrjít, hogy mennyiszer megy és nemtudom normális e.


Előre is köszi, Ricsi
Előzmény: Törölt nick (519)
felhö77 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 735
Üdv! Én 2 hónapja vettem egy Samsung RL44PCPS1-et. Gondoltam (én balga), hogy nem lesz ez olyan hangos. De a csendes lakásban nagyon is zavaró ha megy a kompresszor. Volt kint szerelő, szerinte ez a hang normális és örüljek hogy nem úgy csörög mint egy elektrolux. Én ettől függetlenül nem vagyok megelégedve, hisz nem a legolcsóbb kategória és ne akarják már bemagyarázni hogy ez így van jól. Egyik ismerősömnek RL40-ese van, viszont az tényleg csendes. És ami még szembetűnő különbség volt, az az, hogy az övék nagyon ritkán kapcsol be kb 2 óránként 5 percre, viszont az enyém meg óránként megy majd 20 percig. Teljesen mindegy hogy kinyitom az ajtót vagy sem, ez akkor is bekapcsol szinte óramű pontossággal. Kérdezném, hogy akinek hasonló hűtője van, mennyit megy normál használatnál?
vöcsök2 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 734
Hali!
Hűtőszekrény vásárlás előtt állunk mi is, ahogy sokan itt a fórumon. Olvasgatva a hozzászólásokat nekem az jött le, hogy a Liebherr és az LG tartozik a megbízhatóbb márkák közé.
A mi szempontjaink között a "szinte ne is halljam, hogy működik" van az első helyen, amivel (ahogy olvastam a hsz-eket) nem vagyunk egyedül. Meglepve tapasztaltam, hogy a garzonlakások és az amerikai konyhák világában ez az infó még mindig nincs mindenütt feltüntetve (pl: a Liebherr ill. LG honlapján SEM).

Egyelőre tanácstalan vagyok. Ilyen nehéz manapság hűtőt venni? Azért annyira nincsenek nagy igényeim sztem (HALK, alulfagyasztós, no frost-os és max. 183 cm magas). Van tippetek?
Jaksa Creative Commons License 2010.01.07 0 0 733

Igen, két ünnep között mi is vettünk egy LG GR-B207FLQA side by side hűtőt.

Ti hogy vagytok megelégedve eddig?

Sokan mondták itt, hogy a no frost-os hűtők nagyon hangosak, meg hogy szinte állandóan dolgoznak. Hát megkell mondjam eddig egy alulfagyasztós Elecrolux kompresszorral meghajtott Snaige hűtőnk volt, ami ennél kétszer hangosabb és az még nem is no frost-os. Az ágyunktól pontosan 5 méterre van a hűtő és nyitott hálószoba ajtónál nagyon kell fülelni, ha meg akarjuk hallani, tehát egyáltalán nem zavar az alvásban. Pedig eleinte óvakodtam a no frost-tól, adva az itt jelen lévők véleményére. Most nem tudom, hogy csak kifogtunk egy csendes darabot, vagy LG "minőség", vagy azért mert teljesen le van fedve a hátúlja, de nagyon csendes. Én még élvezem is hallgatni, mert nem olyan hangja van mint egy hagyományos hűtőnek. Inkább hasonlít a hangja egy klímára, gondolom a levegő keringető miatt. Pár nappal ezelőtt jól bevásároltunk kajából, megpakoltuk és még mindíg "üres". Óriási a hűtő és fagyasztó része is. Nem akartunk jégkocka adagolósat, mert az is elvesz egy 20 litert a fagyasztó részből és nem is tudtuk volna megoldani a víz hálózatra való csatlakozást.

Eddig nagyon jó, kb. fél óránként kapcsol be és olyan 5-8 percig jár a motorja, persze minimumra állítva.

Csak ajánlani tudom mindenkinek akinek nagy fagyasztó részre van szüksége, de külön fagyasztó ládával nem tudja megoldani mondjuk hely hiánya miatt.

Az árát meg megéri, mivel aligha drágább, mint egy normálisabb alulfagyasztós, és azoknak max 92 literes a fagyasztója, ennek pedig 178 liter nettó, nem beszélve a hűtő részről, ami 527 literes.

Nagyon jó "kis" hűtő, eddig csillagos 5ös.

 

Előzmény: ancsi26 (732)
ancsi26 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 732

Szia!!

 

Sikerült hűtőt venni??

 

Mi karácsony előtt vettünk egy LG side by side hűtőt marha jó áron az elektro outletben....159990ft-ért!!!!

Akkor minden sidy by side hűtő ennyibe került!!!

Érdemes lenne utánnakérdezni,hogy nincs-e még akció!!!

Bár mi Miskolcon vettük és nem tudom,hogy ez a bolt országos-e???

Előzmény: Jaksa (720)
zolcsika1970 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 731
Sziasztok!

Hány fok a normális egy hűtőszekrényben?
SANK Creative Commons License 2010.01.05 0 0 730
Nincs egy 220-as fogyasztásmérőd, ami pontosan megmutatná mennyit megy ténylegesen? Nekem ez mutatta meg a bajt. 8 órából 7-et ment.
Most egy olcsó időzítővel működik , 30 percet áll, 15 percet megy. A fagyasztó résznek elegendő a -18 fokhoz, a hűtőben pedig 8-10 fok van.
Előzmény: szillac (729)
szillac Creative Commons License 2010.01.05 0 0 729
A normál rész hátfala ami havasodik/jegesedik. és csak a felső polcnál úgy kb 10-20 cm es darabon. Most a fokozatszabályozóval "játszom" hátha sikerül javítani....picit már sikerült.
Előzmény: SANK (726)
zolcsika1970 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 728
Köszönöm Sank a választ, remélem, hogy így van.
Előzmény: SANK (727)
SANK Creative Commons License 2010.01.04 0 0 727
Szerintem ez még jónak számít, ez teljesen a külső hőmérséklettől és a nyitogatások számától függ.
Előzmény: zolcsika1970 (725)
SANK Creative Commons License 2010.01.04 0 0 726
Szerintem az nem jó jel ha havasodik. Nekem egy Zanussi kétmotoros hűtő normál hűtő része csinálja, megállapításom szerint el szökött a gáz. Ugyanis aza normál menet hogy teljesen lefagy (nem havasodik) , kb. -15 foknál kikapcsol, majd kb. +5 foknál kapcsol be. Ez pont arra elég hogy közben leolvad. Ha csak havasodik akkor nwem tudja elérni a kikapcsolási hőfokot, ilyenkor szokott folyamatosan menni, és lefagyaszt a normál tér is. De ne legyen igazam a te esetedben...
Előzmény: szillac (724)
zolcsika1970 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 725
Segítség!

Van egy no frostos Samsung hűtőm.Alúl fagyasztós.Gyanúsan sokat megy a motor.Lemértem kb. 1 órát megy és 30-40 percet hallgat.Ez normális?Vagy mennyi a normális?

Köszönöm
Zoli
szillac Creative Commons License 2010.01.02 0 0 724
Sziasztok!

Van egy vadiúj Liebherr hűtőnk. Elvileg le kéne olvasztania saját magát, gyakorlatilag 1-2 nap alatt már havasodik a hátlapja felül.
Mit tudok tenni?
Ja, és 2-tes fokozaton van.

Köszönöm

Szillac
eolga Creative Commons License 2009.12.28 0 0 723
Új infónk az új hűtőnkkel kapcsolatban: még az ünnepek előtt kijött a Siemens szerelő. Eleinte próbálkozott, hogy a hangosság az új környezetbarát technológia miatt van, de a végén elismerte, hogy valóban nem teljesen normális a hangja. Szerinte 50% esélyünk van arra, hogy csere esetén az új készülék nem fogja csinálni. Végül megkaptuk tőle a cserére jogosító jegyzőkönyvet és ugyan vaciláltunk, hogy cseréljük-e, de végül csere mellett döntöttünk. Biztunk az 50% esélyben.

A csere rendben zajlott: az edigital tudomásul vette a jegyzőkönyvet és másnap hozták a szállítók az új hűtőnk cseréjét.

ÉÉÉÉÉÉs, ez már nem hangos!!!!! Megérte a macerát, a procedúrát, mert ez az új ezt az idegesítő nyikorgó hangot nem csinálja.

Tanulság: még a drága hütőnknél is lutri, hogy milyen lesz a hangja. És igenis érdemes reklamálni. Nemtom szerencsénk van-e ezzel a csere készülékkel, vagy pont kifogtunk a régivel egy hibás darabot, de mindenesetre most már szívesen látott háztartási készülék lett nálunk.
Előzmény: eolga (711)
Jaksa Creative Commons License 2009.12.27 0 0 722

Ja, azt elfelejtettem említeni, hogy erre én is gondoltam, de ez lehetetlen, mert sajnos csak max. 90cm áll rendelkezésre. Ha egymás mellé tenném őket az már 120cm. lenne. Egy side by side pedig azt hiszem 75-90cm. széles. Az még elférne.

 

Előzmény: Nadzsi (721)
Nadzsi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 721
Nézd meg az önálló NoFrost fagyasztókat és a sima hűtőket. Találsz 200 liter feletti fagyasztókat és akár hasonlú hűtőt is. Leteszed egymás mellé. Két kompresszor, külon szabályozható etc.
Előzmény: Jaksa (720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!