Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.03 0 0 1811

azt lehet tudni hogy a hőerőművek a villanyáramtermelés hány %-át adják?

és ezen belül mennyi hőerőmű üzemel gázzal?

mert szerintem ha emelkedik a gáz bizony a villany is  követni fogja.

http://energiaklub.hu/dl/eromuterkep_elemzes.pdf

vagyis még az atomenergiát is megelőzi a földgázból nyert villany akkor a villany áram ára miért ne emelkedne ha emelkedik a gáz?

Előzmény: Gyurco78 (1810)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 1810

Ha a kondenzációs kazánok 108%-os "hatásfokával" számolsz, akkor igen, 10 kWh, a 70%-os gázkazánnal, akkor meg 6,6 kWh. Gyakorlatban valahol a kettő között lesz, de a villanynál így is jelentősen olcsóbb (még).

 

Előzmény: Törölt nick (1808)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.03 0 0 1809

ezen az oldalon igaencsak jóindulatuaka villannyal szemben ,és mégis dupla annyi ár jön ki,egységnyi kWh-ra.

http://www.naplopo.hu/megterules.html

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.03 0 0 1808

Az igaz hogy egy köbméter gáz energia taralma 10KWh?

Akkor egy kWh gáz csak 14 forint lenne?

a villany jóval drágábra jön ki még ha a gáz csak 70% hatásfoku?

ktm250 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 1807

Ehez nem ártana némi orosz tudás!

Előzmény: bananarepublica (1806)
bananarepublica Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1806

Hali

 

 

 

Nehany elektromos  kazanmodell.

 

 

  www.galan.ru

 

zordonC3 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1805

A gyerekszobába szereltünk 300w-osat a plafonra (infrapanel, ugye nem a vörösen izzó akármire gondolsz, hanem a valódi infrára?). Szigorúan kieg. fűtésnek, hiszen 16m2-rre ez megalight lenne. K*rva drága volt, >30e Ft, egy computherm alap digitális termosztáttal kapcsolom.

 

Egyelőre vezérelt áramról megy de többet vártam tőle. Lehet hogy nappali áramra kellett volna kötni, ott viszont nagyon drága az üzemeltetés.

 

Szerintem így tapasznyalatból nem érte meg. Persze majd kiderül ha alapból 20 fok van a szobában és csak 1 fokot kell emelni, jó-e... Egyelőre nem tudom.

Előzmény: tarano (1801)
zordonC3 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1804

Nekem régi vastagcsöves nyitott rendszerem van így nincs gond a megfutással. Ha megnézel egy villanykazánt, mi van benne? Spéci spirálakármis fűtőszál meg egy szivattyú. Mivel nekem van vegyes és gázkazánom is (váltható), és külső szivattyú a visszatérő ágba, az felesleges. Akkor meg mi marad? Valahogy fűteni az átáramoltatott vizet.

 

Ezt egy bojlerrel is meg lehet csinálni. Igenám csakhogy egy bojler bemenete fél vagy háromnegyed collos, nekem collos csövem van, itt kezdődnek az egyedi megoldások.

 

A másik hogy ha normálisan bekötöd a bojlert, az iszap miegymás elég hamar leülepszik az alján. Ezért fejjel lefelé tettem be, de akkor meg nagyon melegszik felfelé az alaplap, illetve iszonyú macerás a légtelenítés, pl. meg kell fúrni az alaplapot hogy oda is tegyél légtelenítőt (ha csináltad már, 4 fúrószár elhasználódik egy piszlicsáré lyukra).

 

De egy bojler még 3kw-ttal is csak pici meleget tud adni, egy radiátoros fűtésre alkalmatlan. Nekem sok körös padlófűtésem van, tehát ha maxigázon meg a 3kw (ami 24kw/nap ugye) az épp elég átmeneti időszakban.

 

Ha hidegebb van akkor vegyes előtéttel megy a bojler.

Előzmény: Hubika1979 (1800)
ötfelezős Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1803

Szerintem ez nem egy drága valami, mert azzal együtt, ami benne van, az én javaslatom sem lenne sokkal olcsóbb, ami az volt, hogy: ha van egy ügyes rokonod hegesztőtrafóval, meg némi elfekvő kazánlemez...

Azonban egy-két figyelemre méltás:

1. 8 kW az egy túró. Már legalábbis, ha a ház nem modern. Mondjuk ha nem modern a ház, akor is a meleget szinten tudja tartani persze fagypont körül - mindenképpen. De ha mondjuk fel kéne fűteni... Lehet, hogy 5 napig tartana.

2. Kérdés, hogy a betéteket cserélni lehet-e a víz leeresztése nélkül, mert ha nem, újabb kis bizonytalanságfaktor jön be. Télen az nagyon kellemetlen tud lenni, egyi lyen munka. Ha úgy gondolkodsz, hogy négy betéttel veszed, és hárommal is jó, az más, mert akkor, ha egy kipukkad, majd nyáron kicseréled.

3. És általában igen drága az üzemeltetése, tehát igyekezni kéne éjszakaira kötni, az csak akkor nagyon egyszerű, ha már van éjszakaid.

 

Előzmény: Byrne103 (1799)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1802

130 Ft/óra. Hogy mennyit fognak menni, az meg függ a hőigénytől (a lakásétól, meg a tiédtől)

 

Előzmény: tarano (1801)
tarano Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1801

Sziasztok! Óriás gázban vagyok mert nem akarok gázzal fűteni a 30nm-es lakásomban és fűtőpanelt szeretnék felszereltetni, mondjuk két 1400w-osat, mert a lakásban fűtés nélkül is14 fok van. Na most az lenne a kérdésem, hogy ennek a kettőnek az üzemeltetése nagyon drága lenne havonta? van valakinek valamilyen tapasztalata? Köszönöm a válaszokat!

Hubika1979 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1800

Szia!

 

Erről beszélnél részletesebben?

 

"

Én mondjuk nem villanykazánt használok, hiszen van külső szivattyúm. 120L-es bojler, fűtőszál és go. A bojlert célszerű fejjel lefelé beszerelni, és a fűtőszálat kihajtogatni (mélyebbre nyúlik) + gondoskodni a spéci légtelenítésről, de így nem tömődik el. És került egy kuka villanybojlerbe + 10e Ft-ba (termosztát, hőkorlátozó, alaplap, fűtőszál). van bypass, ha kilyukat, áthidalom.

"

Ez milyen rendszer, hogy működik stb

Akár privátban is, mert szereznem kell valamilyen villanyos fűtést.

 

Köszi: Hubi

Előzmény: zordonC3 (1789)
Byrne103 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 1799

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne.

http://apronet.hu/futes/hutes/kazan/kalyha/aprohirdetes=100803061

Erről mi a véleményerek? Van egy kiépített vegyestüzelésű rendszerem, egy 75m2-es házban. Tartalék fűtésnek jó lehet-e? Egyáltalán ha kell fel tudná-e fűteni...

Ja és kb mennyibe fáj az üzemelés?:) éjszakaira lehetne kötni?

Tomi

ktm250 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 1798

És ezt a klimát akárpadlófűtésre is rálehetne kötni?akkor eléggé hasonló a házunk leszámitva a grafitos 25-ös szigetelést (az egy vagyon lehetett)  ha jól értem akkor te kb 8000-9000ftból kijössz a füttéssel havonta ezzel az inverteres klimával?Ekkora fűtés számlával már én is kibékülnék !Napelemre  én is gondoltam csak azzal az a bajom hogy pont télen mint most már vagy 2 hete nem süt ki a nap, és akkor szinte semmit nem termel, levegő mozgás az meg szinte mindig van!Ismerek 1 embert akinek  8db napelem van fent nyáron mondogatta nekem meg mutatta is hogy milyen jó stb , csak az is pont 3milló volt az ő elmondása szerint amihez kapott 1,5 milló ft támogatást,amit én soknak tartok de majd most megkérdezem hogy termel e valamit is hogy nem süt a nap!

 

Radeco villanykazánra gondoltam vagy is ezt ajánlották nekem a boltban!

 

Előzmény: Törölt nick (1796)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1797

"Még egy gondolat ha vesz az ember egy villany kazánt és kb 800eftból lehet vásárolni egy 2kW-OS SZÉLERÖMÜVET  ez milyen konfiguráció lenne?"

 

Mint a számaimból látszik, ehhez még édeskevés ha a villanykazán alatt villamos fűtőszálat és keringetőszivattyút értesz. Bár nem tudjuk mennyi áramot (KWh) termel az a szélkerék egy évben.

Előzmény: ktm250 (1795)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1796

Csak pár gondolat, mivel én kb két éve voltam ott ahol te most (időközben elkészült a házam) és nem sok segítséget találtam akkor...

 

1. Hasonló méretű a házam, 117nm, egyszintes 360 légköbméter. Tavaly a karácsony előtti -13 -15 fokos hidegekben fogyott napi 50Kwh vezérelt áram. Azaz a házam folyamatos hővesztesége kicsivel 2Kw feletti volt, 21 fokot tartva. 25cm grafit szigetelés falakon, tetőn pedig 46cm. Ugyanakkor van 30nm háromrétegű üvegezésem nem sok benapozással.

 

2. Innotech felejtős, nagy márkák levegő vizes hőszipkái között érdemesebb nézelődni. Ugyanakkor azok is túlárazottak, nekem is bedopták a Sanyo CO2 modellre a 8000EUR-os árat. Mitsubishi Zubadan talán az egyetlen, ami fűtőszál nélkül tisztán hőszipkás üzemben megy. Sajnos az összes levegő vizes illetve víz-vizes hőszipka messze túl van árazva!

 

3. Tavalyi éves fogyasztásom fűtésre kb 8000KWh vezérelt áram ment el nállam. Ha ez hőszipkával ment volna - különosen ha talajszondással - akkor ezt legalább negyedelni lehetne. kb 2000Kwh elektromos energia kellen akkor...

 

4. És itt jön be amiben te gondolkodsz, a szélerűmű vagy esetleg egy napelemes beruházás, amikből ki lehet hozni 2000Kwh-t.

 

Szóval összefoglalva, még most sem tudok olcsó vízre dolgozó hőszipkáról (csak az Ozone), de amúgy realitás hogy megtermeld azt az energiát ami fedezi a fűtési költségedet!

 

Nállam most télen egy levegő levegő hőszipka fűt (álnéven egyy inverteres szobaklíma), amivel eddig nagyon elégedett vagyok. Elmult két hét fűtése pl. 3800 forintba került.

Előzmény: ktm250 (1795)
ktm250 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1795

Elösször is köszönöm szépen a segitséget!az egy Alpha-InnoTec beltéri levegőkazán ,de a lényeg hogy mondott még pár készüléket és mind ilyen 15000euro körül mozog de ez komplett mindennel 1ütt ,ebböl a készülék 11000euro!

a Panasonicról már hallottam csak még nem jártam utána!

A házról nagyvonalakban 119nm egyszintes a födém porotherm + 10cm hungarocel szigetelés,a falak 38-as porotherm és minimum16cm  vagy 20 cm szigetelés ja és a tető rendszer 10cm kiemelük hogy a födémen és a falon lévő szigetelés egymásba érjen hogy majd ott is minél kevesebb hő vesszen el,az ablak az passzivházminősitést tudja az össz hőértéke az 0,74!

 

Még egy gondolat ha vesz az ember egy villany kazánt és kb 800eftból lehet vásárolni egy 2kW-OS SZÉLERÖMÜVET  ez milyen konfiguráció lenne?

Előzmény: Törölt nick (1794)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1794

Szerintem az igazság valahol Zordon és a többiek között van az árszorzóban. Különösen ha egy régi készülék kiváltásáról van szó.

Vezérelt árammal már "csak" 1.5 - 2x drágább mint gázzal fűteni, márpedig padlófűtéshez az tökéletesen elég. Ha a bekerülési kültséged olcsóbb árammal, érdemes számolni egyet.

 

Szerintem dobd be a házad paramétereit a (HŐ)Szigetelések topicba, és Nopanic esetleg számol neked egy hőszükségletet vagy szigetelés ,megtérülést amiből saccolható egy hőszükséglet.

 

Egyébként, miért is 5Mft a hőszikpa?

pl. Panasonic készülékek:     

  • Aquarea WHUD07CE5A/WHSDF07C3E5  7kw COP:4,40     899.000,-Ft+ÁFA
  • Aquarea WHUD09CE5A/WHSDF09C3E5  9kw COP:4,09     980.000,-Ft+ÁFA
  • Aquarea WHUD12CE5A/WHSDF12C6E5 12kw COP:4,67  1.250.000,-Ft+ÁFA
  • Aquarea WHUD14CE5A/WHSDF14C6E5 14kw COP:4,50  1.360.000,-Ft+ÁFA
  • Aquarea WHUD16CE5A/WHSDF16C6E5 16kw COP:4,23  1.480.000,-Ft+ÁFA

Ezek egy az egyben mehetnek gázkazán (villanykazán helyébe), fűtés melegvíz. Szerelés még egy 100-as.

 

Ugyancsk, ha a házad jól szigetelt, akkor akár egy OZONE-Aqua is jó lehet neked. Az csak 3.5 Kw trljrsítményű, de kb 250Eft az ára. Én meggondolnám azt is hogy abból veszek 2db-ot és akkor egy megbízhatóbb rendszerem lesz. "Gázos" áron kapsz egy rendszert, aminek hasonló, tőt alacsonyabb lesz az üzemeltetési költsége.

 

Vannak opciók, viszont számolni kell! A Pf már önmagában is jó irány a  szerintem optimális megoldás felé. 

Előzmény: ktm250 (1793)
ktm250 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1793

hőszivattyús megoldással olcsóbban üzemeltet az ember,csak az én esetemben a gáz mindennel 1ütt 800eft (bevezetés +kazán) ,addig a hőszivattyú 5milló ft tehát hatalmas a külömbség,és aztán az üzemeltetés az meg 20-30százalékkal ólcsóbb mint a gáz tehát a megtérülés (ha megtérül) nagyon hosszadalmas!szép napot!

Előzmény: Lacivill (1788)
ktm250 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 1792

hát igen jólenne egy épületgépészt találni:)!csak mint nem túl hozzá értő felmerült bennem ez a villaykazán téma mert a boltban kérdeztem az eladót hogy mennyire viszik és azt mondta hogy fogy szépen ...és akkor gondol,am erre hogy másnak miért éri meg jobban mint pl gáz,mert hát saját pénztárcája ellen senki sincs!de ahogy itt leirta egy pár ember akkor ezek szerint nagyon drága lenne,én arra gondoltam hogy 20-30%al lenne drágább mint  a gáz akkor még megérné ,de ez 2,5X VAGY 3X-os ár az már túl sok!azért köszönöm mimdenkinek a hozzászólást valamennyire okosabb lettem!

Előzmény: Lacivill (1788)
Lacivill Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1791

Valamit elszámoltál az biztos, valamint ha most vesz 1 gázkészüléket az már 90%-108% os.

Előzmény: zordonC3 (1789)
vtmgq8 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1790

vigyáz, 60 e ft gáz az napi 150 kWh energia. az még 70% hatékonységhoz képest is (napi 100 kéne villanyból) kb 100 e ft villanyszámla az szezononkét 200 e külonbség.

 

Előzmény: zordonC3 (1789)
zordonC3 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1789

Én egy 20 éves, emiatt rosszul hőszigetelt, viszonylag nagy házban lakom (2x70m2 + 70m2 garázs alatta). Csak padlófűtés, alul a garázs felé nincs hőszig, a falakon nincs EPS.

 

24kw-os gázkazánnal fűtök 4 órát naponta (maxigázon), de 20 éves kazán ki tudja milyen hatásfokú, 70% legyen mondjuk.  24x4h*0,7=67kw, de elhasználtam 96 Kwh energiát.

 

Ezt ugye a 100%-os hatásfokú villanykazánnal is lenyomhatom, ugyanúgy 67kw kell. (67kwh / nap fogyi, vezérelt árammal durván 2500 Ft körül van).

 

 75000 vezérelt árammal, és gázzal durván 60e ha jól nézem a gázszámlát.

 

Annyira nem nagy különbség, ha kiszámolom mennyibe kerülne egy kondenzáció kazán + gázterv + új kémény (ami nem ütheti át a födémet a garázsban a kazánházból mert padlófűtés ugye) stb stb. ami simán lenne 1m Ft.

 

Én mondjuk nem villanykazánt használok, hiszen van külső szivattyúm. 120L-es bojler, fűtőszál és go. A bojlert célszerű fejjel lefelé beszerelni, és a fűtőszálat kihajtogatni (mélyebbre nyúlik) + gondoskodni a spéci légtelenítésről, de így nem tömődik el. És került egy kuka villanybojlerbe + 10e Ft-ba (termosztát, hőkorlátozó, alaplap, fűtőszál). van bypass, ha kilyukat, áthidalom.

 

 

Előzmény: vtmgq8 (1787)
Lacivill Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1788

Jó lenne egyeztetni gépész tervezővel. Villanny kazánnal kb 3,5 ször annyiba kerül a fűtés mint gázzal.

Hőszivattyússal meg akár a gáznál olcsóbb lesz a fűtésed.

Előzmény: ktm250 (1786)
vtmgq8 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1787

Röviden: sokkal.

 

Bővebben:

 

Én egy kis, viszonylag jól szigetelt házban használom, tartalékfűtésnek.

Tavaly karácsonykor egy hétig önállóan is kipróbáltam -10 +2 fokok voltak kb 22-23 fokot tartottam a 68 nm lakásban napi 60~90 kWh felhasználásával ami részben vezérelt áramot is használva 80000~150000 Ft lenne havi szinten. 

 

Ugye, hogy nem is drága a gáz, vagy a hőszivattyú :)

 

 

Előzmény: ktm250 (1786)
ktm250 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 1786

Sziasztok!van itt olyan aki esetleg villanykazánnal fűt egy családiházat?ott tartok jelen pillanatban hogy most épitik ki a padlófűtés rendszeremet de nem tudok dülöre jutni hogy milyen kazán legyen bent a házban gáz,villany vagy esetleg levegőhőszivattyú ez utobbit igazából elvetettem mert 6x annyiba kerülne mint a gáz!de viszont pont ma láttam egy boltban egy villanykazánt ez a legolcsóbb és legegyszerübb beszerelni csak nagy kérdésem az hogy havi szinten mennyire dobná meg a villanyszámlámat a téli hónapokban?aki tud valamit bármilyen tanácsot szivesen meghalgatnék,!

Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1785

Ja, így már világos...azt mondják, jó az infrapanel. De lehet, hogy megpróbálkoznék inkább egy törölközőszárítós radiátorral, elektromos fűtőbetéttel. Csak vigyázni kell, hogy a kádtól/zuhanyzótól meglegyen a megfelelő védőtávolság, nomeg egy Fi relé kell mindenképp.

 

Előzmény: Hubika1979 (1784)
Hubika1979 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 1784

Az elmű hálózatán, napelem termeli.

Van nekem egy hőszivattyús klímám, azzal is űtöttem, csak az nem oldja meg a fűrdőszoba fűtését, tehát akor meg oda kell valami.

infrapanel? Arról vélemény?

 

HUbi

Előzmény: Gyurco78 (1783)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 1783

Hol van ennyi áramod, az ágy alatt egy bőröndben? :)

Na ha ingyen van, akkor olcsó és gazdaságtalan megoldás - hőtárolós kályha.

 

Előzmény: Hubika1979 (1780)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 1782

Ha az a 290m2 2,5kW-al fűthető egész decemberben, akkor az több, mint jó.

Előzmény: Zöldár (1781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!