Keresés

Részletes keresés

aisha77 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 11312

 Segítséget szeretnék kérni Borsod megyébe élő családomnak.Mit lehetne tenni több cigány családdal.Hangosan hallgatják a a zenét már-már direktesen idegesítve a családomat.Folyamatosan fenyegetik őket.A putris családból több kiskorú iszik sőtt még a nevelő anyja is az egyiknek.Kismacskákat dobálnak be hozzánk lefogyott,éheztetett macskákat.Az ürüléküket a kis patakba öntik.Önkormányzat nem hajlandó tenni semmit mert félnek.Tanúkat nem tudunk előállítani mert félnek. Körzetis rendőr nincs,mert az egyiket már félholtra verték,nem meri vállalni senki ezt a pozíciót.Mit tegyünk mert nem akarom hogy megöljék a szüleimet.Segítség nyújtó válaszukat köszönöm!

mililiana Creative Commons License 2014.07.01 0 0 11311

Kiegészítés:

Ha olyan nagy boltban vásároltál, ahol külön történik a számlázás, akkor csak a pénztári kifizetés alapján engedi ki a "kapu" az árut. Lehetséges, hogy kifizetted, csak egy banki késedelmeskedés történt.

Előzmény: mililiana (11310)
mililiana Creative Commons License 2014.07.01 0 0 11310

Szia!

 

Tetszik a hozzáállásod, de szerintem ne siesd el a korrekciót, mert úgy rúgják ki a pénztárost, hogy a lába nem éri a földet. Konkrétan fegyelmivel.

Előzmény: Allics3 (11309)
Allics3 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 11309

Sziasztok,

 

ezt szeretném kérdezni, hogy ha egy áruházból úgy hozunk ki egy terméket, hogy a pénztárosnak odaadjuk a termékről előzetesen az információnál kiállított számlát, hogy beleszámolhassa a végösszegbe, de ő nem teszi meg és kvázi ingyen hozom ki a terméket (mivel kártyával fizettem, csak otthon vettem észre hogy nem vonták le), akkor jogi útra terelhető az áruház részéről v. itt is érvényes a "Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el" mondat? :))))

 

Ez csak elvi kérdés részemről, mert természetesen nem szeretném, hogy a pénztárostól vonják le az összeget.

 

Várom visszajelzéseteket, köszi:

Csilla 

mililiana Creative Commons License 2014.06.20 0 0 11308

Igazad van! Jobban belegondolva, biztonságosabb is.

Előzmény: gipsz7677 (11307)
gipsz7677 Creative Commons License 2014.06.20 0 0 11307

Egy közjegyzőt jobban meg kell fizetni, a tapasztalatok szerint. Kisebb pénzért némelyik nem hajol le, egy nem túl jól menő vidéki ügyvéd (ilyenből elég sok van a válság, ingatlanforgalom visszaesése miatt) 20-30-ért elvállaja teljes ügyintézéssel együtt. A földhivatali díj hrsz.-onként 6600 Ft.

 

Másrészt a közjegyzők többsége elkényelmesedett, a jelzálogszerződésekből és a hagyatéki eljárásokból jól megélnek, nem feltétlenül naprakész a tudásuk ettől eltérő ügyekben.

Előzmény: mililiana (11306)
mililiana Creative Commons License 2014.06.20 0 0 11306

Kérdezz meg egy közjegyzőt!

Kikéred a Földhivataltól a tulajdoni lapot (30 napig érvényes) A közjegyzői okirattal besétálsz a Földhivatalhoz. Ha ügyvéd szaladgál oda, akkor meg kell fizetni az idejét.

Előzmény: Törölt nick (11304)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.19 0 0 11305

ügyvédhez.

Előzmény: Törölt nick (11304)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.19 0 0 11304

 

Mennyibe kerül egy ingatlan átíratása a gyerekek nevére?

 

Tudom, hogy most az ajándékozás illetékmentes, viszont csak ügyvéd részvételével lehet megkötni a szerződést.
Mennyi az ügyvédi költség?

MI AZ ELSŐ LÉPÉS, hova, kihez kell fordulni?

umea.. Creative Commons License 2014.05.19 0 0 11303

Tanácsot kérek tisztelettel. Kérdéseim: Egy budapesti országos tudományos társaság tisztújító közgyülésének jegyzőkönyvét az illetékes bíróságnál megtekinthetem-e, mert oda az ijen jkv-eket be kell küldeni. Nem vagyok tagja a t. Társaságnak.

Köszönettel: umea

víz0 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 11302

SOS Mindenki!

Csatorna használati szolgalmi jog bejegyzés mivel jár , van e valami  amire figyelni kell. Ha van más csatorna bekötési lehetőség megtagadható?

Minden érdekel ami ezzel a jogi kifejezéssel kapcsolatos.

Nagyon köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 11301

Igen, köszi.

Előzmény: Törölt nick (11300)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 11300

Hát általános szabály szerint az fizeti a perköltséget, aki "veszít". 

Előzmény: Törölt nick (11299)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.13 0 0 11299

Ebben nem tud valaki mondani valamit nekem?

Előzmény: Törölt nick (11286)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.13 0 0 11298

szívesen

Előzmény: ikon75 (11296)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.13 0 0 11297

jav.

Pont azért, hogy NE ráncigálhassák mindenfelé.

Előzmény: Törölt nick (11295)
ikon75 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 11296

Köszönöm szépen.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.13 0 0 11295

akkor részletesebben:

"Nem polgári hanem büntető jogi feljelentést tett ill NAV és fogyasztó védelmi feljelentést" is emleget"

 

büntető: nem tudok erre illő büntetőjogi tényállásról, de ha kitalálna valamit, abban is először a rendőrség nyomoz, márpedig a hozzád közel eső

NAV: levelet ír, de ezt sem tudom, milyen alapon tenné

fogyasztóvédelem: ő ebben az ügyletben nem fogyasztó, tehát szintén kiröhögik

 

Ez az ügy polgári jogba tartozó adásvétel, tehát maximum polgári peres eljárást indíthatna, amit amúgy jó eséllyel elveszít, mivel semmit nem tett meg az igaza bizonyítására.

Polgári ügyben egyébként főszabály szerint (tehát itt is) alperest lakóhelyén kell perelni. Pont azért, hogy ráncigálhassák mindenfelé.

Előzmény: ikon75 (11294)
ikon75 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 11294

Köszönöm a válaszokat.

 

Nem gondolom Én sem, hogy komolyan izgulnom kellene csak ha véletlen csak idézést kapok akkor az ország másik végéből utazgatni többe kerülne mint a 7500 Forintos vételár.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 11293

Szerintem várd meg az idézést a bíróságra, majd ott kiderül, mit tud bizonyítani. Valószínűleg nem is tett még feljelentést, csak fenyegetőzik, hátha meg tud félemlíteni, aztán visszaadod a pénzt.

Előzmény: ikon75 (11291)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.12 0 0 11292

én nem nagyon izgulnék a helyedben....

Előzmény: ikon75 (11291)
ikon75 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 11291

Üdv!

 

Előzetesen elmondanám, hogy 7 éve "vaterázok" minden komolyabb probléma nélkül.

Most pedig az történt velem, hogy egy vásárló leütött egy általam hirdetett könyvcsomagot. A könyvek kitűnő  újszerű állapotúak voltak a hirdetésben leírtaknak megfelelően.A vevő szomszédja vette át a csomagot amit számomra érthetetlenül azonnal  a kézbesítő előtt felbontott, állítólag jegyzőkönyv is készült. A vevő ezután reklamált, hogy a könyvek "mocskosak, rongyos... stb" állapotban vannak és kéri azonnal vissza a vételárat.Pedig még nem is látta a küldeményt.A reklamációja nem felel meg a valóságnak a mellékelt képein állításom szerint nem az általam küldött könyvek vannak lefényképezve.Ő feljelentéssel fenyeget.

Közöltem vele, hogy juttassa el számomra  a készített jegyzőkönyv másolatát csatoljon képeket a jegyzőkönyv felvételekor készített fényképekről a még bontatlan csomagról.Ezt Ő megtagadta csak egy -két képet küldött a sérelmezett könyvekről de azt Én vitatom, hogy az általam küldöttek lennének.Ott tart a fenyegetőzésben, hogy idézem:"Nem polgári hanem büntető jogi feljelentést tett ill NAV és fogyasztó védelmi feljelentést" is emleget.Az adás vétel két magánszemély közt zajlott. 7500Ft értékben.Szerintem ez csak üres fenyegetőzés de nem tudom esetleg valaki tud hivatalos-félhivatalos állásfoglalást adni.

 

Köszönöm.

mililiana Creative Commons License 2014.05.12 0 0 11290

Tisztelt Ügyvédek!

S.O.S. segítséget kérek. Ha valami csoda folytán sikerül elérnem a tárgyalási jegyzőkönyv visszaolvasását - (tudom, hogy kötelező) - kérhetem a jegyzőkönyv kiegészítését arra vonatkozóan is, hogy az ellenfél kimaradt kijelentéseit, valamint a bírói megjegyzéseket is rögzítsék a jegyzőkönyvben? Vagy csak a saját nyilatkozataim kiegészítését, esetleges átfogalmazását?

Nagy tisztelettel és köszönettel reménykedem.

GeriSoft07 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 11289

1. Ha valaki filmeket tölt fel és szerzői jogsértéssel vádolják (Btk. 329.A §), meg lehet-e "támadni" jogilag a jogsértés tényét, illetve a sértetti minőséget?
Azt olvastam, hogy a vádnak tételesen bizonyítani kell, hogy az általuk megosztott, vagyis elérhetővé tett műveket valaki más teljes egészében letöltötte. Mivel a torrent technológiában a tartalmak apró adatcsomagokban utaznak, és egy jogvédett mű ilyen kis részletéről nem állapítható meg a jogosulatlan felhasználás ténye. Ez a gyakorlatban megállja a helyét?

 

Nem állhatja meg a helyét, mivel a torrent technológiában te csak akkor töltesz fel, ha valaki letölt, nincs egy server, ahova te feltöltesz, és valaki vagy letölti, vagy sem

ha a te gépedről felfelé megy adat, akkor azt valaki tölti le, kivéve ha neked van seed servered, ahova töltöd fel, de akkor meg főleg elkövetted :)

Előzmény: Syrenia (11287)
ska002 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 11288

Tisztelt Válaszoló!

Kérdésem a következő:
A társasház kisebbség jogos sérelmére közgyűlési határozatot fogadott el sérelmemre 2013. dec. 03-án. A határozatot aláírás gyűjtéssel fogadták el, azonban a határozat elfogadásáról engem nem értesítettek, tehát nem tudtam róla, hogy elfogadták-e, vagy sem és azt sem, hogy mikor.
Én az új SZMSZ-t 2014. jan.27-én kaptam kézhez és a keresetet febr.02-án nyújtottam be.
Tehát a határozat meghozatalától számított 60 napon túl voltam, de a tudomásomra jutástól és kézhez vételtől számított 5 napon belül reagáltam.
A legfontosabb kérdés, hogy ilyenkor mi a gyakorlat, mérlegel-e a bíróság?
A tárgyalásra 2 nap múlva kerül sor, ha egyáltalán lesz tárgyalás.
Illetve ha nem lesz tárgyalás, van-e lehetőségem az igazam peres útra terelésére más módon?
Mielőbbi válaszát előre is köszönöm.

Syrenia Creative Commons License 2014.05.05 0 0 11287

Sziasztok!

Tisztelt Fórumozók!

 

Két kérdésem informatikában és szerzői jogban jártas emberhez szólna. Remélem, tud valaki segíteni.

 

1. Ha valaki filmeket tölt fel és szerzői jogsértéssel vádolják (Btk. 329.A §), meg lehet-e "támadni" jogilag a jogsértés tényét, illetve a sértetti minőséget?
Azt olvastam, hogy a vádnak tételesen bizonyítani kell, hogy az általuk megosztott, vagyis elérhetővé tett műveket valaki más teljes egészében letöltötte. Mivel a torrent technológiában a tartalmak apró adatcsomagokban utaznak, és egy jogvédett mű ilyen kis részletéről nem állapítható meg a jogosulatlan felhasználás ténye. Ez a gyakorlatban megállja a helyét?

 

2. A magyarországi forgalmazók milyen esetben lehetnek sértettek, milyen iratokkal kell ezt igazolniuk? Ha jól tudom, rendelkezniük kell a magyar kópiák jogtulajdonával, valamint a közös jogkezelő szervezet nyilvántartásában is szerepelniük kell.
Ez valóban így van?

Előre is köszönök minden segítő választ. (akár itt, akár e-mail útján).

 

Tisztelettel:

 

Syrenia

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.01 0 0 11286

Kedves Tanácsadó!

 

Feljelentést tettem magánvádas büntetőügyben, a bíróság kitűzte a meghallgatás időpontját is.

Meglepetésként ért és nagyon rosszul érintett, hogy nekem kellett 10 000 Ft eljárási illetéket fizetnem!

 

Kérdésem: visszakapom-e ezt az összeget a per végeztével?

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.01 0 0 11285

erre az esetre valószínűleg a svájci jog vonatkozik.

Előzmény: jakidavid (11283)
lutra12 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 11284

Jó napot kívánok!

Egy számomra nagy probléma megoldásához kérem segítségüket,tanácsukat!Esztergom-kertvárosi lakos vagyok,61 éves,munkanélküli.2005-ben váltam el és itt sikerült vennem a Szalézi utcában egyszobás komfortos 41m2-es kis lakást.Ahhoz,hogy meg tudjam venni és be tudjam rendezni fel kellett vennem 1000000-ft svájci frank alapú , szabadfelhasználású személyi kölcsönt a Raiffeisen banktól.Tavaj februárban lehetőség adódott átváltani forint alapú hitelre,örültem neki ,akkor még nem voltam munkanélküli így tudtam rendesen fizetni.A banknál ugyanakkor volt egy régebbi időkből származó bankkártya hitelkeretem is 160000-ft értékben.

Ezt is rendesen fizettem,és a bank jutalom képpen felemelte 240000-ft-ra.2013 decemberében ez elfogyott és 2014 januártól már nem tudom fizetni.Mivel a személyi kölcsönöm svájci frank volt,és ismertek a magas kamatok 2013-ban még csak 300000-ft ment le a tőketörlesztésből! Anyagi csődben vagyok,már eladásra hírdetem lakásomat,hogy ki tudjak mászni a bajból.De még nem jelentkezett senki.

Sok helyen kerestem már munkát is de csak azt a választ kaptam,hogy nincs felvétel.Az eddig felhalmozódott adósságom a bank szerint  304000ft. a büntetésekkel és a járulékos költségekkel együtt. A TV-ben,újságokban  többször hallottam,olvastam,hogy bajba jutott családokon segítenek,adománygyűjtéssel ,de kérem,

midha egyedül lévő ember nem is lenne az országban!Azokról még soha nem esett szó!Kérem segítsenek

számora is pénzadomány gyűjtésében,még soha nem voltam ilyen hezetben,nem tudom,hogy kell ezt

csinálni!Már a rezsi száláimat sem tudom pontosan fizetni,mert csak nyugdij elötti munkakeresési támogatást kapok,ami havi 36000ft.Ez az összeg teljesen elfogy,ha a lányomtól nem kapnék élelmet már nem is élnék.Még kenyérre valóm sem marad.Fordultam már több segélyszervezethez,de egyedül csak a

Máltaiak segítettek élelmiszer csomaggal,de pl. most nekik sincs.Annyi pézem sem marad,hogy be tudjak menni Esztergomba,mert egy út 500ft-ba kerül,oda-vissza.Már nem dohányzom,nem iszok,nem fogyasztok süteményt,nem iszok üdítőt,nem eszek gyümölcsöt,a tönkrement TV-t nem tudom megjavítatni,húst sem tudok enni,mert nincs miből,és nincs mivel!Ugyanis a 32-ből már csak 3db maradt!Mármint a fogamból.Kértem a bankot,hogy szüntessék meg a szerződésünket,de azt felelték,hogy az nem úgy megy és majd csak fél év múlva lehet róla szó,addig csak gyűjtsem a mínusz forintjaimat,akkor majd átadják behajtó cégnek akik majd bírósághoz fordulnak és a majdani nyugdíjam akár 50%-át is letilthatják!Ha valaki tud kérem segítsen!!!

Tisztelettel:Ladányi Balázs András

2509. Esztergom-kertváros,Szalézi u.12/A fsz.4. alatti lakós.

2014-04-28.

 

jakidavid Creative Commons License 2014.04.27 0 0 11283

Üdv!

2 éve kint dolgozok svájcba. Bejelentett munkahelyen vagyok, de a bérpapírjaimon a számok meg sok más dolog nem felel meg a valóságnak. Haza szeretnék jönni tehát felmondok mi van abban az esetben , ha a főnöknek írok egy levelet a problémáimról és megmondom neki, hogy adjon kártérítést vagy ha nem akkor szakszervezethez fordulok. Esetleg ez a levél fenyegetésnek minősülne is lehet nekem abból bármi féle problémám vagy abszolót nem tudna a dologgal mit kezdeni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!