Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17826

hehehe, csak tudnánk ki vagy?:)

Előzmény: Törölt nick (17823)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17825

Hát ez az, a kusett, olyan ez mikor a repjegy meg illeték:)

Előzmény: Atomkecske (17818)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17824

Na akkor ennyit erről, én kiváncsiságom is kielégítetted :)

Előzmény: pljeskavica (17819)
fityók Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17822

  Így, elsőre elég kemény!!! :-))

Előzmény: Törölt nick (17820)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17821

Rendben.  Akkor majd kiderül.  RailPlusz, lehet azért nem szerepel, mert már ez úgyis kedvezményes.

Nem tudom, honnan indulsz, de ha BP.ről, akkor elmennék 05 ker József Attilla utca 16, és faggatnám őket jegyekről :) és lehet, ott is megtudod venni Subotica-Bar vonalat.

 

Előzmény: Atomkecske (17818)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17819

A szerb vasutak honlapja... :D Mekkorát szoptam tavaly miatta.

Lehetséges alternatíva:
Előnyei: Busz. 50-55 euró, Szabadka-Montenegró menettérti jegy. Ez mégsem 66, vagy 94.
A tengerparton a Jadranska magistrala mellett ott rak le, ahol megállítod és a végállomás Igalo, de Sutomore-t útbaejti (tehát Ulcinj-t leszámítva gyakorlatilag az egész part). Némi időt (és pénzt) megtakarít annak, aki mondjuk Budvára megy.

Hátrányai: Busz. A jegyet jóelőre le kell foglalni (nincs netes, vagy telefonos foglálás, valakinek be kell mennie Szabadkára) és miután leértél, ott is rezelválni kell a visszautazás időpontját még időben. Ezek a buszok tele vannak, így terpeszkedni csak Újvidékig lehet (addig nem szólnak azért, ha nem a meghatározott számozású székbe ülsz) és hát, aludni annyira kényelmes, amennyire a buszon kényelmes lehet az alvás...


Előzmény: Atomkecske (17815)
Atomkecske Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17818

Az a 66 euro valojaban 94, ha 4 szemelyes kusett-et is beleszamolsz oda-vissza (2x14 EUR). Railplus kedvezmeny nincs, minek is lenne, ha egyszer a MAV honlapjan Montenegro is szerepel, mint igenybe veheto celorszag...

Előzmény: Amaribp (17817)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17817

Én meg csak kérdeztem, hogy akkor nem választottad Máv 66 eurós ajánlatát?

Előzmény: Atomkecske (17815)
stevie-w Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17816

Utánanéztem, egy formanyomtatványt töltenek ki a határon ha csak az van, csak a kérdésem hogy ez tényleg így van-e a gyakorlatban, nem problémáznak stb...

 

 

Én évente 4-5 alkalommal megyek Montenegróba (dolgozni), de még soha semmit nem kellett kitöltenem...

Előzmény: aBálint (17813)
Atomkecske Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17815

Koszi a tippet, megkerdezzuk mindenkepp, en sem bizok a szerb vasutak honlapjaban. Ahogy szamolom, azert olcsobb lesz dinarban, mint 94 euro.

 

En se szivesen vonatozok, de nincs mas alternativam.

Előzmény: szervezkedő (17812)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17814

Ez nem olyan újkeletű dolog sztem amitől parázni kellene, többen is utaztak már "plasztik"

személyivel Montenegróba. Olvass vissza!

 

Előzmény: aBálint (17813)
aBálint Creative Commons License 2011.06.21 0 0 17813

Sziasztok!

 

Utazott már valaki személyivel Montenegróba? Utánanéztem, egy formanyomtatványt töltenek ki a határon ha csak az van, csak a kérdésem hogy ez tényleg így van-e a gyakorlatban, nem problémáznak stb... Egy hónap múlva megyünk, lesz két gyerek is, nem szeretnék befürödni.

 

Köszi a válaszokat

szervezkedő Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17812

Szerintem mielőtt átmentek jegyet venni, csörögjetek át a pénztárba és kérdezzétek meg, mi mennyibe kerül.

+38124555606

 

Ez a retek vonat 25euros hálokicsis árat megérte, de én 94euroért már nem tolerálom a húgyszagú budit és a mindenütt mindent átjáró cigiszagot.

Előzmény: Atomkecske (17808)
oleandro Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17811

Köszi, utánagugliztam ennek az új útnak, Risan-Zabljak néven fut, a kotori öbölbe visz. Nekünk pont kapóra jön. :).

 

Amúgy nézem a térképet, lehet, h. a Bobotov túl messze van és  sok lesz a női szakasznak (asszony meg gyerekek),a tavas körút meg túl kevés - nekem. A Mali és Veliki medve csúcsai jó kompromisszumnak tűnnek a térkép alapján. Aztán meg majd vagy belefér még a jégbarlang, vagy nem. Mit gondolsz?

Amúgy az a jégbarlang milyen: belépődíjas, kivilágított valami, mint pld a dobsinai, vagy inkább olyan, mint pld a Pádison, minden kiépítés nélkül egy jeges verem?

 

Különben hol van az a fizetős bejárat?

Én azt tervezerm, hogy Zablajk szélén  valahol minél közelebb a Crno Jezero-hoz keresünk szállást, és onnan gyalog indulnánk útnak

 

Ja,ha minden igaz, pönt egy hét múlva mi is  azon a szép szerpentines úton tervezzük a Zabljakba érkezést Szarajevóból. :)

Előzmény: istone (17807)
imcsi54 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17810

Szia Fityók! 

Igen-igen  segítettél a válaszoddal,99% hogy nyáron erre megyünk,miután megnéztük Mostárt! A célállomás Utjeha-i camping4-5 nap,majd átmegyünk Petrovácba a Hotel Olivába. 

Köszönöm  választ!

Előzmény: fityók (17791)
kevin-1 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17809

Örömmel látom, hogy Ti is vásárhelyiek vagytok! Donja Lastvara hova mentek? Netán ide: http://donjalastva.fw.hu/

És mikor?

Előzmény: Kroy Prince (17800)
Atomkecske Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17808

Hümm?

 

Nem, az időpont fix, a szállás már 2 hónapja megvan :) Aug 8-14. Közben megoldódott, egy ismerősöm megy Szabadkára a héten, megveszi ott a jegyet.

Előzmény: Amaribp (17738)
istone Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17807

Így látatlanban nehéz útvonalat javasolni, mert egyrészt sok szép látnivaló van, másrészt meg nem tudom mennyire vagytok gyakorlott túrázók. Azért megpróbálok valami hasznosat mondani.

 

Ha szoktatok túrázni, akkor mindenképpen a "csúcstámadást" javasolnám, fel a Bobotov-Kuk-ra. Ez kb 5-6 óra fel és valamennyival kevesebb lefelé. Sajnos nekünk még sok helyen hó volt, így a jelzések követése is itt-ott nehézkes volt.

Ha esetleg nem mentek fel a csúcsig, akkor a képeimen is látható Jégbarlang (Ledena Pečina) is nagyszerű célpont lehet. Ez a csúcs felé kb. 3/4-ed úton van.

 

Ha nem akartok olyan magasra menni, akkor lehet egy szép körtúrát tenni 3 tó érintésével:

Crno Jezoro - Zminje jezoro (Kígyó tó) - Barno jezero

Ez utóbbi egy félig láppal fedett tó, rá lehet merészkedni és lehet ugrálni a lápon :) Az meg jól besüpped :)))

 

Azt tudni kell, hogy a Nemzeti Park határában hagyva az autót belépődíjjat kell fizetni az emberek után is és magáért az autóért is (2-2 euró). De a Nemzeti Parkba nem csak itt, hanem sok helyen be lehet menni és sehol máshol nem kel fizetni...

A Nemzeti Park déli oldalán van egy nagyon szép szerpentines út (https://picasaweb.google.com/utifotos/Montenegro2011#5610262122838850546), és erről több helyen is be lehet menni a NP-be jelzett túraútvonalakon. Innen a Bobotov Kuk is közelebb van, bár cserébe meredekebb az út.

 

Szóval rengetteg lehetőség van...

 

Ami még fontos lehet:

Zabljakból építettek egy vadonatúj utat a tenger felé, ez még a térképeken sincs rajta, pedig kiváló minőségű út!

 

 

 

Előzmény: oleandro (17778)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17806

1.kép nagyon jó :)

Előzmény: Hiéna29 (17805)
Hiéna29 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17805

 

Szia!

 

Morinjba van a camping (Autocamp Naluka). Kotori öböl.

 

2009-es árakat tudok, de szerintem nem változtak lényegesen, több éve oda járunk és alig-alig emelt a tulaj.

 

TAX:       0.80 E/nap

Felnőtt:  2.50 E/éj

Sátor:    3.00E/éj

Autó:      2.00E/éj

ha áramot is kértek, akkor naponta 2.50 E

 

4 fürdő van (tus)

4 wc

mosogatás és mosási lehetőség

 

bolt kb 1 perc

strand kb 1 perc

étterem (több is van) 1-2 percnyire

posta szintén 1 perc

Elkerített camping, ahol a tulaj ott lakik, így nagyon nagy a biztonság:)

Szép tiszta, naponta többször takarított mellékhelységek

 

.

 

 

Itt látszik a campinből kicsi + az idétlen férjem :) Morinj

 

Öböl Morinj

 

és a jó öreg Niksicko Pivo

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 6000p (17799)
Kroy Prince Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17804

Július végén. Ha tudsz számomra tökéletes útvonalat ajánlani, megköszönném.

Előzmény: pljeskavica (17803)
pljeskavica Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17803

Nem tudom, mikor lesz az út, de aratás idején ne akarj letérni a főútról. igyekezz az autóútra/pályára. Hacsak nem másfél sávot elfoglaló kombájnok mögött akarsz 10-zel araszolni...

Előzmény: Kroy Prince (17800)
stevie-w Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17802

Mi a véleményed erről az útvonalról: határ átlépés Tiszasziget-Djala, majd Novi Sad-Ruma-Sabac-Valjevo-Uzice-Nova Varos-Prije Polje-Kolasin-Podgorica-Tivat-Donja Lastva.

 

 

Ehhez sajnos nem tudok hozzászólni. Dolgozom Szerbiában is, Montenegróban is, de Podgoricába repülővel járok, nem ismerem az útvonalat.

 

 

A Djala- Novi Sad út milyen és egyáltalán érdemes-e ezen az útvonalon menni?

 

 

Jó minőségű, de keskeny, viszont szinte forgalommentes, egyenes út. Nem túl izgalmas helyeken megy keresztül. Valahol Bácstopolya előtt ér fel az autópályára. Összességében kb 20-30 km kerülő az M5-től, de HMVhelytől még tán jobban útba is esik.

 

Elsősorban akkor érdemes arra menni, ha Röszkén garantált a dugó.

 

Mivel HMVhelyről indulsz, van még egy opció, valahol Románián keresztül. Ott felétek van egy román határátkelő közvetlenül Temesvárra, onnan pedig Pancsován keresztül (Pancevo) lehet beérni Belgrádba.

 

 

GPS-em nincs és nem is pártolom, mivel sok rosszat hallottam róla.

 

 

Érdemes lenne egyszer kipróbálni. A navigációs szoftverek, és különösen a térkép adatbázisok között ÓRIÁSI különbségek lehetnek. Én a fizetős, évente négyszer frissített iGO térképeket használom. Az én Szerbia-térképem a Contrast DOO térképe: ez teljesen megbízható, és megfelelően részletes.

 

Nekem éppen vagy egy eladó olcsó PDA-m autós szettel. Dobj egy mailt, ha érdekel. (Fujitsu-Siemens N520 wifis, beépített GPS-vevős PDA, karcmentes, eredeti dobozos, összesen 16.990-forintért.) 

Előzmény: Kroy Prince (17800)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17801

Nem tudom mennyire friss az info, de majd Hiéna helyesbít, ha szükséges.:)

http://www.utitarskartya.hu/index.php?p=rolunk&id=1402

Sztem ha először mentek Montenegróba ideális hely kiindulópontnak a kirándulgatásokhoz.

Morinjban kicsit hidegebb a víz, mint máshol, de szép tiszta és ez volt az egyetlen hely ahol a gyerekeim találtak kagylót, rákot stb. és nem zsúfolt egyáltalán. Van egy jó étterem is nagyon finom ott a pljeskavica.

Előzmény: 6000p (17799)
Kroy Prince Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17800

Kedves stevie-w!

A hozzászólásaidból arra következtetek, hogy igen jó helyismerettel rendelkezel Szerbiában. Én viszont semmilyennel és Hódmezővásárhelyről szeretnék Donja Lastva-ra eljutni. Mi a véleményed erről az útvonalról: határ átlépés Tiszasziget-Djala, majd Novi Sad-Ruma-Sabac-Valjevo-Uzice-Nova Varos-Prije Polje-Kolasin-Podgorica-Tivat-Donja Lastva. A Djala- Novi Sad út milyen és egyáltalán érdemes-e ezen az útvonalon menni? GPS-em nincs és nem is pártolom, mivel sok rosszat hallottam róla. A netes útvonal tervezőkkel is az a probléma, hogy a településeken áthaladva nem a leglogikusabb útvonalat adják, hanem a legértelmetlenebb (lehet, hogy a legrövidebbet) kacskaringós, összevisszaságot. Vagy csak én vagyok az érthetetlen?

Előzmény: stevie-w (17790)
6000p Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17799

 

Szia!

 

Mi is sátras utánfutóval mennénk ( 4 felnőtt) Montenegróba július végén.

Eddig még nem voltunk Montenegróban, s keveset tudunk a kempingezési lehetőségekről és az árakról.

Kérlek, írd meg, hogy milyen kempingekben voltatok, vagy ismertek! Nagy segítség volna, ha árakat is tudnál írni.

 

Előre is köszi az infót.

Előzmény: Hiéna29 (17792)
lisy Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17798

Sziasztok! Szombaton éjjel megérkeztünk Barból. Ismét fantasztikus volt az 1 hét. Végig kiváló időnk volt, a víz hőmérséklete is isteni! Már alig várjuk az aug-i replayt! :)

Odaúton, 11-én úgy időzítettünk, hogy tuti nyitva legyen az útzár, visszafelé erről meg is feletkeztünk, viszont (talán mert hétvége volt) nem volt útzár.

fityók Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17797

 Amennyiben Herceg Novi környéke a cél ,akkor nézzétek meg a Nirvanát Kumborban    http://www.nirvana-montenegro.com/de/auto-kamp   / 4 km Herceg Novitól/,én itt tartom a lakókocsit. Igaz ,a tulaj nem igen enged be sok embert a kempingbe  /fő a nyugalom :-)))/,azért érdemes próbálkozni /rám is lehet hivatkozni!!!/. Barátiak az árak,a strand 1 percre a sátortól!!! Ugyanitt apartmanok is vannak korlátozott számban!

Előzmény: Jus-tina (17770)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17796

Én egy másik apartmanját beszéltem le vele 14 főre, nem kért foglalót-furcsállottam is-amit aztán visszamondott mert tán kiadta az egészet valami cseh? utazási irodának. Még jó hogy időben kiderült.:(

Amúgy elég sok levelet váltottunk, gyorsan válaszolt mindig, elég rendesnek tűnt a fazon, úgyhogy kérdezd meg mi újság ezzel a szállással.

Előzmény: fejo1 (17773)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 17795

Albániába sikerült átjutni?

Előzmény: Zoozie (17783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!