Keresés

Részletes keresés

klacus798987 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26260

A szakszervíz alatt az Aristont értem.  Írj nekik egy gyűlölet levelet, legyen benne a fogyasztóvédelem, mint szó, meg pár utalgatás, hogy 8-15 napjuk van a válaszra, meg azt is írd bele, hogy jogi útra viszed, stb. Nyilván azért írd le mi is történt, objektív módon, ha nem reagálnak akkor meg ügyvédhez kell fordulni, az első levélre amiben az van benne az aláírás alján, hogy dr akárki mint jogi képviselő, a mittudoménki ügyvédi irodától, nos ez mindenkire hat, és felemeli a seggét.. 

Előzmény: klacus798987 (26259)
klacus798987 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26259

Lehet, hogy megszorul a szivattyú, lehet hogy levegős a rendszer, lehet hogy valami szarul van bekötve, és kh-s. Leírnád pontosan mi mivel van összekötve? Mik a rendszerelemek? Egy-két fotó az elektromos bekötésekről sem ártana. 

Lehet, hogy az indító relé szar, mert fennragad. Sok dolog lehet, szerintem így madár és béljóslás szakon végzettek tudják csak megmondani mi lehet. Egy szakszervízzel érdemes megnézetni, csak ne hagyd hogy hozzányúljon, konzultácíó után kell csak eldönteni, hogy amit mond az valós, vagy elindulsz egy jóféle cserélem az alkatrészt, de szar a kazán úton... Kitartás!

Előzmény: Conan87 (26250)
klacus798987 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26258

Ha valami szar, az szar, ha valaki maffiózó akkor maffiózó. Ezen nyilván nincs mit vitázni. De ne legyen már minden görög hazug.... 

Peace

Előzmény: pajaci (26253)
zsolt_lak Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26257

Szia

nekem is ilyen kazánom van csak a System-es külön HMV tárolóval. külön keringtető szivattyút használok a nagy fűtőkör miatt, a külső szivattyút egy ARISTON 3318636 multifunkcionális vezérlő EVO kazánokhoz vezérli, amit a BUS-on keresztül a kazán vezérel beleértve a konfigurálható  utánkeringtetést. nem kell semmiféle késleltető relé 

Előzmény: Conan87 (26250)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26256

Esetleg:

 

2.2.0. ezt kellene lejjebb venni, nálam pl. 51%  2.3.3. mennyin áll? ez meg 2%

Ha 2.3.5 kézire állítod utána a 2.36.  7 percre  -az utókeringetést is.

Opció lehet a szervizes hívása...

 

 

 

Előzmény: Conan87 (26250)
BJaca Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26255

Köszi, ez egy nagyon jó magyarázat volt.

Előzmény: cfoto (26247)
BJaca Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26254

Nekem úgy tűnik, levegős lehet. A fura hangokat akkor szokta adni a kazán. Hirtelen megforr benne a víz, a keringető nem tudja elvinni a meleget. Nyomásmérő óra van rajta? Az mit mutat? Lehet, a tágulási tartályba kell némi levegő.

Előzmény: Conan87 (26250)
pajaci Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26253

Nekem sincs kedvem vitatkozni, mindössze a tényeket közlöm.

Mindegy hogy ki mögött hány projekt van, mekkora a tőkéje, mióta prosperál, ki a tulaj stb..., eltűnnek egyszer ha akarnak, mint sok utazási iroda, pénzintézet, légitársaság stb.

 

És akkor b@szhatod a nagy utána nézésedet, meg a garanciádat.

Ami már akkor szar amikor még csak terv van, onnan menekülni kell.

Előzmény: klacus798987 (26231)
Csapszi Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26252

A kazánon be lehet állítani az utánkeringetési időt.

Előzmény: Conan87 (26250)
peppino Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26251

Hát én hívnék egy másik szervizt..

Előzmény: Conan87 (26250)
Conan87 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26250

Sziasztok!

 

Lenne egy jó nagy problémám az Ariston Genus Premium kondenzációs kazánommal. A házban padlófűtés és radiátoros fűtés van, illetve a használati melegvizet is a kazán biztosítja/biztosítaná.

A problémám: A termosztat beállítása után (mondjuk legyen 21 fok) a kazán elkezd melegíteni megfelelő módon. Közben van melegvíz, mindenki boldog. A kazán felfűt 21 fokra, majd a termosztat lekapcsolja a kazánt, megszűnik az igény. A hőmérséklet lemegy 21,5 fokra, majd a termosztat újrakapcsolja a kazánt. Na itt kezdődik a probléma. A kazán elkezd egy erőlködő, búgó hangot adni, illetve nem fűt, nem ad melegvizet. Dobálja az 1P1 - 1P5-ig lévő "nem megfelelő keringetés" hibakódokat, rá a 101-104-ig a "túlfűtés" hibákat. Kb. 12 reset után "megjavul", csak ezt nehéz türelemmel végigcsinálni hajnali 3-kor, mikor felkelek a búgásra, így most este nem fűtünk, 16 fok van a házban reggelre. 

A kazán természetesen garanciás. A garanciális partner szerint egy késleltető relét kell egy villanyszerelőnek beszerelni, ami még 4-5 percig keringteti a vizet, mert állítólag ezek a mai kazánok már valahogy úgy vannak beállítva, hogy ez kell. A villanyszerelő, illetve mindenki, aki nem olyan laikus, mint én, kiröhögött, hogy ez egy nagy baromság. A garanciális partner már kiszállási díjat akar tőlem kérni, mert ez már nem garanciális probléma. Vicc.

A készülék 2016 november végén (1 éve) lett felszerelve. A szerviz hivatalosan átadni februárban jött. Addig jó volt a kazán. Azóta rossz. Az előző fűtési szezonban hívtuk a szervizest, akkor mondta ezt. Mivel vége lett a fűtési szezonnak, nem firtattuk tovább. Most az újraindulásnál ismét rossz, a szerviz pedig a fent leírtak szerint ki sem akar jönni. 

 

Vélemény? Tanács?

 

Köszönöm előre is!

Téli nap Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26249

 Na kérlek, köszönöm a reagálást !

 Nem aggódom és az értékesítő azért nem balfék volt,  csak nyilván azt mondta amit az üzlet megkíván.

 A lakás árát kissé túl lőttem azzal a 70 -nel. Abban benne van a konyhabútor és a villamos felszerelvényezés is,  két kocsihely a terem garázsban és egy kamra is.  Kb. 96 nm -es a lakás és úgy    60  % készültségi fok. Habár ez eléggé szubjektív. Inkább úgy, hogy hiányoznak a belső nyílászárók, az ajtók, a burkolás, meg ami az áron felül van. Külső nyílászárók és a bejárati ajtók a helyükön.

 Egyébként Zúgló , Levendula lakópark.

 Nos a kondis kazánokról : lépcsőházanként  2 db 22 lakásra  és vannak  hőmennyiségmérők, lakásonként... ami  nem azonos a panelos költség megosztókkal. Azt sokan szapulják  ... itt a fórumon is.

Ja és nem én venném, hanem egy családtag. Mondjuk a födémek hanggátlásáról amit mondott az illető értékesítő,  az nem volt meggyőző.

 

  "Zuglóban ennyiért én inkább családi házban gondolkodtam volna..."

 

 

 Melyik részén  Zúglónak ?  Ott a telkek nagyjából 50 millásak, arra azért  20 ért nem megy fel egy cs. ház.

 Ez a központtól nagyjából 6 -7 km. Van egy cs.ház  is , jobban mondva  ikerház... Csillaghegy ... külső kb. 12-13 km. Ott 1000 nm -es telekre, annak felére ment fel a  fél iker 80 milláért telekkel.

 De az környezet még  'ősi' egyszerű. Tömegközlekedés nuku, járda nicht , közvilágítást  nicht.

 Majd lesz , csak győzzék kivárni  !!

Előzmény: cfoto (26245)
Saughassy Creative Commons License 2017.11.20 -1 0 26248

Nekunk egy 2006ban epult tarsashazban van lakasunk, tobb szempontbol is sarkon. A haloszoba ket oldala es a teteje is felig (felettunk nagy erkely talalhato). A 15nm-es haloszobat rohogve befuti egy darab 50x60as (vagy 60x) lapradiator. Ugyan kettot raktak be, de a masodikat mindig lekapcsoljuk. Szoval igen, ma mar a szigetelesek csodara kepesek.

Előzmény: cfoto (26245)
cfoto Creative Commons License 2017.11.20 0 2 26247

Fizikai tanulmányainkból ismerjük, hogy a halmazállapot változáshoz sok energia kell.

Azaz ha nem okozunk halmazállapot változást (nem csapatjuk le a füstgázban lévő vízgőzt) akkor csak marginális energiát tudunk a füstgázból visszanyerni.

Ha csak részben csapatjuk le a füstgázban lévő vízgőzt akkor csak részben okoztunk halmazállapot változást.

Szóval a kondenzációs víz mennyisége nagyon jól mutatja a füstgázból visszanyert energia mennyiségét.

 

Mondjuk vsz. ennek ellenére túl van ez értékelve, valamit lehet vele nyerni, de nem akkorát, hogy csak ezért hatalmas beruházást legyen értelme csinálni. Persze, ha már egyébként is kell akkor érdemes erre. Pontosabban már egy ideje nemcsak érdemes, hanem erre kell mert ezt lehet.

Előzmény: BJaca (26246)
BJaca Creative Commons License 2017.11.20 -1 0 26246

Lehet, én nem értek valamit. A kondenzációs kazán a visszatérő vizet először a távozó füstgázzal melegíti, és utána csak a lánggal. A kondenzáció csak velejárója a folyamatnak, és nem a nedvesség kicsapódásával fűt. Ha 60 fokos az előremenő víz, akkor a kilépő füstgáz már nem melegíti fel a visszatérő vizet? Véleményem szerint félre van ez magyarázva. A kondenzáció szerintem csak azt mutatja, hogy a távozó füstgázt visszahűtöttük annyira, hogy azzal már nem lehet tovább melegíteni semmit. Ha 60 fokos a visszatérő, akkor csak annyi történik, hogy a távozó füstgázban még maradt meleg.
Bocs az eszmefuttatásért, csak nekem az tűnt fel, hogy mindenki a csöpögő víztől várja a csodát, pedig a hideg füstgáztól kellene. Persze nem téved senki, mert akkor a legnagyobb a párakicsapódás, ha a lehető legjobban lehűtjük a füstgázt.

cfoto Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26245

Az az értékesítő egy balfék volt.

Ilyen helyen tip. lakásonként van hőmennyiség mérő, a fűtés számlát kb. ennek arányában osztják el (jól vagy kevésbé jól; ha neked nagyobb homlokzati/födém felület jut relatíve akkor nem jársz vele jól de a fűtés nálunk még a közös költségtől is jelentősen elmaradt).

A kondenzáció nagyságrendileg kb. 6%-ot hoz a konyhára nem vízválasztó (pont most próbáltam elemezni a fűtéses topikban). 

Egy jól szigetelt társasházban meglepően kis radiátorok is elég tudnak lenni (saját tapasztalat, az a 600x600-as radiátor nálunk a valamivel nagyobb mint 12 nm-es szobában túlméretezett volt és vélhetőleg még el is maradt a hőszigetelés a mostaniaktól).

 

Társas házakban tip. kevés homlokzati felület jut egy adott négyzetméterre, szóval a fűtés kevésbé tényező mint pl. családi házban (saját tapasztalat). Cserébe sokszor odúk vannak csak (főleg a kisebb lakásban) pont azért mert ezekre relatíve még kevesebb homlokzati felület jut.

A helyedben e-miatt nem aggódnék. Van millió más ami miatt aggódni lehet (idióta szomszédok/lakók, lehaló lift, közlekedés stb).

 

Zuglóban ennyiért én inkább családi házban gondolkodtam volna...

Előzmény: Téli nap (26205)
Wattocsak Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26244

Ott ahol a kazán kiterhelése a gond ott nehéz szabadon játszani a höfoklépcsővel. Ott meg szinte lehetetlen ahol a kazán direktbe fűti a rendszert. Ezek jellemzően családi házak, de ha van egy több lakásos társasház ott már van lehetőséged, mozgástered. Nagyobb háznál dolgoztam 70/30 hőfoklépcsővel.

 

Ezzekkel épp azokat a gázfelhasználókat zártad ki, akik a tipikus fórumozók...

 

Nem én zártam ki őket. A rendszerük nem teszi lehetővé. 

Előzmény: ÁsítóSárkány (26243)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26243

Mi van ha 5-10 napot nem kondenzál. Pont ezt írtam korábban, hogy a kondenzációs kazánnál ott ez a tartalékteljesítmény a kondenzáció elhagyásával, de ezt csak néhány napra érdemes kihasználni a legnagyobb hidegek idején...

 

Azért a 60/35/20 (a 20-at feltételezem) és a hőleadók témaköréről csak sejtelmesen jegyzed meg hogy nem családi házas környezetre gondoltál -- és gondolom nem is ikerházi, kisebb sorházi lakásokra. Ezzekkel épp azokat a gázfelhasználókat zártad ki, akik a tipikus fórumozók...

Előzmény: Wattocsak (26230)
nagykunsági Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26242

Igen.

 

Nem mértem, de azt látom, hogy csöpög. 

 

De a kedvedért megmérem. Persze nem 1 órát, hanem mondjuk legyen 10 perc. 

Előzmény: klacus798987 (26239)
nagykunsági Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26241

Mi a baj a 60 fokos HMV-vel?

Előzmény: Wattocsak (26238)
klacus798987 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26240

Lassan csak összerakjuk fejben ezt a rendszert, úgy hogy valószínűleg egy médiahack áldozatai vagyunk :-)

Előzmény: Wattocsak (26235)
klacus798987 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 26239

A tiéd az kombi ha jól rémlik? Mérted a kondenzátumot HMV készítés alatt? Ha igen érdekelne az eredmény.

Előzmény: nagykunsági (26237)
Wattocsak Creative Commons License 2017.11.19 0 0 26238

Nem kimondottan családi házra gondoltam. Amúgy itt a topikban 60 fokos előremenő isten elleni vétek. :-) 

Előzmény: nagykunsági (26237)
nagykunsági Creative Commons License 2017.11.19 0 0 26237

Miért?

A kazán max 60 fokos HMV-t enged, ha az előremenő 60 fok akkor a visszatérő alatta van. 

 

Nálam speciel van kondenzátum HMV készítésekor is. 

Előzmény: Wattocsak (26235)
BJaca Creative Commons License 2017.11.19 0 1 26236

Ja, a kavicsot dB Thunder olvtárstól kell kiásni :)

Előzmény: nagykunsági (26234)
Wattocsak Creative Commons License 2017.11.19 0 0 26235

Kétségtelen tény, hogy nehéz megvalósítani. A fűtési hálózatot le kell méretezni. Ezen bukik a mutatvány.

Amúgy a kondenzáció legnagyobb ellensége a melegvíz termelés, ha valami kitolja a kazánt a kondenzációs tartományból akkor az a hmv. Tisztán fűtéssel bent tartani még elkqrt rendszer mellet is gyerekjáték.

Előzmény: lala1961 (26233)
nagykunsági Creative Commons License 2017.11.19 0 0 26234

Itt a mocsárra épült alföldön csak sár van az árokban, murva csak akkor ha beleborul egy murvát szállító teherautó :)

Előzmény: BJaca (26228)
lala1961 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 26233

Hát ...,nehezen képzelem el azt az üzemállapotot mikor a 600 mm-es radiátor fent 60 c fokos és lent meg 35 c fokos !:-) Persze nem azt mondom hogy lehetetlen ,de folyamatos üzem alatt ami tetszik a kazánnak is + ne adj Isten 60 c fokos előremenő ezeken a rövid/kis teljesítményű radiátorokkal hát ...,nekem "grizes" !:-)Persze azért ez ennyi adatból inkább "kuruzslás"kategória !:-)

Előzmény: Wattocsak (26230)
klacus798987 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 26232

A példaként említett radiátor 50/30-nál 320 wattot ad le. Ez temperálásra, egy körbefűtött helyiségben bőven elég. A szélső lakás lehet többet kap. A legfelső és mondjuk a legalsó szintúgy, ha garázs van lent.

 

Ha jön a rohadt hideg akkor el lehet ereszteni a kondis üzemmódot, egy-két hétre, és 90/70-re átállva 1300 wattot is tud. Érezzük ez mennyire durva, pl a házam egyik szobájának sem kell több 700-800 W/h-nál átlagban, és 1200W/h - kopogós minuszban. (Nem emlékszem a pontos számokra, de megvan a terv valahol)

 

Nagyobb helyiség akár 2 radiátor is telepíthető, csak belefér az a bruttó 15.000 ft a 70 millás kecóba, és kész is vagyunk. Az új építési szabályok szerint felcsaptak egy 20-as hungarocellt valami monolit betonra, van központi elszívás, és befúvás - 1970-es győri panelben is van/volt  - aztán hadd szóljon.

 

Szerintem nem meredek.

 

 

Előzmény: lala1961 (26223)
klacus798987 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 26231

Mielőtt nagyon eltérnénk a tárgytól, tiszta forrásból a felhívás emígy hangzott.

 

"Volt szó a fűtésről is. Mondja az értékesítő, hogy  lépcsőházanként 2 db. kondenzációs kazán ott fent és mutat felfelé.  22 lakást 2 kazán lát el."

 

Vagyis ez egy létező helyen, minimum 33% készültség feletti projekt, tehát ez már minimum elindult. A többiről nincs kedvem vitatkozni, szerintem gyorsan ki lehet deríteni ki mögött hány projekt van, mekkora a tőkéje, mióta prosperál, ki a tulaj stb...

Előzmény: pajaci (26221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!