Keresés

Részletes keresés

aldilá Creative Commons License 2010.10.13 0 0 7497
Pl. EasyJetnek van jàrata Lamezia Termèbol Ròmàba oktòberben este felè, novemberben dèlutàn. Ha pontosak, mindkèt esetben jòk a Wizzhez. A Lameziai Centrale vasùtàllomàsròl gyakran mennek a helyijàratos buszok, de gyalog sincs tùl messze. Kb. fèlòràs sèta. 
Előzmény: hattyuver (7496)
hattyuver Creative Commons License 2010.10.13 0 0 7496
Sziasztok! Lenne egy fura kérdésem: valakinek van ötlete, hogy Reggio di Calabriából vagy Messinából miként lehet hazajutni? Bariból repcsivel de oda hogyan? Vonat iszonyat hosszú és sok átszállás...
aldilá Creative Commons License 2010.10.13 0 0 7495

Ezt magyaràztam èn kicsit règebben, hogy aki teheti, hagyja magàt a sokak àltal kotelezonek tartott olasz làtnivalòkon kìvulre, a kevèsbè tàrgyalt Dèl-Itàliàba is elcsàbìtani magàt. Nem fog csalòdni, sot. Igazi Olaszorszàggal fog itt is talàlkozni.

 

Orulok, hogy nèhàny kedvenc pugliai "vàrosom" nektek is tetszett. Amint tudtok, egy Eszak-Pugliàt is iktassatok be! Barival, Barlettàval, Garganòval, ha lehet Castel del Montèval, ami nekem is hiànyzik mèg sajna. Es a basilicatai Matera teljes napot (ha lehet estèt/èjszakàt is) igènyel.

 

U.i.: a trullitemplom is milyen klassz màr, mi?

Előzmény: Kobzoska (7492)
Kobzoska Creative Commons License 2010.10.13 0 0 7494
Képek hamarosan, addig is zárom soraimat egy Domenico Modugno (Polignano a Mare szülötte) slágerrel.
Kobzoska Creative Commons License 2010.10.13 0 0 7493

Az utak mentén szinte végig olajfaligetek vannak, olyan fatörzseket láttunk, hogy csak néztünk. Csavarodtak, dőltek, vékonyak is, vastagok is.

Néhány helyen már le votak terítve a hálók, ezek a korán érő fajták lehettek?

 

A szőlőtőkék komótosan, szinte művészien betekerve, lefedve fóliákkal.

 

A veteményesek is üdék, zöldék, a legtöbb helyen valami káposztához hasonló növényt láttunk.

 

A Jón-oldalon majdnem végig kis üdülőfaluk sorakoznak, tökéletes nyaralóhlyek lehetnek.

Kobzoska Creative Commons License 2010.10.13 0 0 7492

Folytatom tovább azzal, hogy merre jártunk.

 

Pénteken már csak egy rövid kirándulás fért bele, Alberobello. Két nagyobb trullo-telep van, az egyikben kb. 1000, a másikban kb. 400 házikóval. Úgy tűnt, hogy némelyikben laknak; de láttunk olyat is, ami orvosi rendelőnek van kialakítva; de a zömük bérelhetőnek tűnt; illetve ajándékboltként is működik jó néhány.

 

Szombaton Ostuniban és Leccében jártunk.

Ostuni egy csupa fehér épületből álló, dombra épült kisváros, nagyon szép.

Lecce is fantasztikus, a díszes templomokat és palotákat szájtátva csodáltuk.

Érdekes volt, hogy míg napközben alig láttunk embert, olyan 6 óra körül elkezdtek zsizsegni, rengetegen sétálgattak, beszélgettek az utcákon; sőt, a piaci árusok is akkorra cuccoltak ki.

Nekem nagyon tetszik ez, az egész város kivonul, mindenkivel lehet találkozni, ismerkedni.

 

Erre a napra gondoltuk még, hogy lemegyünk a sarokig, de esélytelen volt, úgyhogy ezt átettük másnapra. A vasárnapi programot még az befolyásolta, hogy a képeslap-árusoknál végignéztük a kínálatot, és a Gallipoli-szekció abba az irányba befolyásolt bennünket, hogy azt nem lehet kihagyni.

 

Vasárnap tehát Gallipoli és Santa Maria di Leuca volt a program (Matera és Locorotondo rovására, sajnos).

Gallipoli egy csodálatos kisváros, sok tengerrel, élénk kikötővel, kastéllyal, gyönyörű épületekkel. 

Innen olyan 5 óra körül indultunk le még délebbre, és a partmenti kis településeken is ugyanazt tapasztaltuk, mint előző nap Leccében, hogy nagyjából ebben az időben kerülnek elő az emberek, sétálgatnak a tengerparton, élik a közösségi életet.

 

A csücsöknél egy egyszerű, de nagyobb szép, méltóságos templom áll. Napnyugtára értünk fel, éppen mise volt, rengeteg autó parkolt ott. A kilátás fantasztikus. Egyik oldalon a dombra épült fehér házak, a fokozatos kigyulladó fényekkel, másik oldalom a tengerek. Az Adria és a Jón tenger között ott a határ, ahol a templom áll.

 

Hétfőn 1-kor indult haza a gép; úgy gondoltuk, hogy belefér még 2-3 óra városnézés Bariban, de ebből csak 20 perc lett. Hiába indultunk el 7-kor, Bariba épp a reggeli csúcsra értünk be, így a városban lassabban haladtunk, mint a csigák. 9 után értünk a kastélyhoz, kivülről megnéztük, aztán még sétáltunk egy kicsit, és indultunk a reptérre, mert tartottunk attól, hogy ha kifele is csak ilyen lassan tudunk menni, akkor nem érjük el a gépet. Nagyon sajnáltuk, mert a futó benyomásunk alapján Bari is megért volna ennél jóval többet.

Előzmény: Kobzoska (7491)
Kobzoska Creative Commons License 2010.10.13 0 0 7491

Kezdem a végkövetkeztetéssel: Pugliában rengeteg a látnivaló, úgyhogy 3 nap csak egy kóstolóra elég. Akinek viszont csak ennyi jut, annak érdemes alaposan megterveznie, hogy merre megy, mit néz meg.

 

Jóval lassabban haladtunk, mint szerettünk volna, ezért újra kellett gondolnunk az eredeti elképzeléseinket. Több helyszínt is ki kellett hagynunk annak érdekében, hogy a fő célt - a sarok hegyét - elérjük.

 

Múlt pénteken mentünk, most hétfőn jöttünk haza (október 8-11).

Bariba repültünk, az út meglepően rövid, mindössze 70-75 perc.

Az idő fantasztikus volt, napközben 25 fok feletti, de éjszaka is elég volt egy könnyebb kardigán a póló fölé.

A tengervíz is kellemes, simán jó a strandoláshoz.

A hazautazás napján viszont esett teljes erőbedobással.

 

Polignano a Mare-t választottam bázisul, nagyon bevált. Külön köszönet Hattyuvernek, míg ő nem említette ezt a helyet, addig a létezéséről sem tudtam.

Klassz szállásunk volt, a tengertől valóban 10 méterre, tetőterasszal, parkolásra alkalmas kerttel.

 

A tenger valami csoda azon a szakaszon! A sziklás partnak csapódó óriási hullámok, a kék ezerféle árnyalatán csillogó napfény fantasztikus látvány!

A sarok belső oldalán viszont homokos a part, strandolásra inkább az az alkalmas.

Útközben többször is megálltunk nézni a vizet, ezzel is elment sok idő, de minden perce megérte.

Előzmény: Catella (7488)
Kobzoska Creative Commons License 2010.10.12 0 0 7490
Köszi, megnyugtattatok!
Előzmény: jet set (7489)
jet set Creative Commons License 2010.10.12 0 0 7489
Előzmény: Kobzoska (7487)
Catella Creative Commons License 2010.10.12 0 0 7488

Én még csak kapukkal találkoztam.

Várom a beszámolót.

Előzmény: Kobzoska (7487)
Kobzoska Creative Commons License 2010.10.12 0 0 7487

Sziasztok!

 

Azt hittem, hogy beragadt a számítógépem, hogy még mindig ez a két köszi az utolsó két hozzászólás a topikban, miközben mi megjártuk a csodálatos Pugliát! Hát mit csináltatok egész hétvégén? :-))

 

Majd fogok róla írni, de addig is szeretnék kérdezni valamit. Olaszországban hogy működnek a fizetős utak? Mindenütt kapu van, vagy vannak olyan szakaszok, amire előre kell venni valami jegyet?

Bizonytalanok voltunk egy részen, hogy rámehetünk-e ingyen, vagy kellett volna valahol fizetni. Eddig még csak a kapus megoldással találkoztunk, de nem tudjuk, hogy ez általános-e országszerte.

Kobzoska Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7486
Kösz!
Előzmény: anblock_italia (7484)
Kobzoska Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7485
Köszi!
Előzmény: eperlevelll (7482)
anblock_italia Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7484
Akkor elég lett volna egy "kösz", de ennél nagyobb gondom sose legyen! Szép utazást!:-)
Előzmény: Kobzoska (7479)
raulista Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7483
eperlevelll Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7482
Jó utat :))
Előzmény: Kobzoska (7481)
Kobzoska Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7481
Agyban már kész a poggyász, de a netről még vadászom az az infókat.
Előzmény: Catella (7480)
Catella Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7480
Te még itt vagy?:) Nem pakolsz?
Előzmény: Kobzoska (7479)
Kobzoska Creative Commons License 2010.10.07 0 0 7479

Nekem szólt? Magamra ismertem. :-))

Olvastam a hozzászólásodat (köszi, hogy megírtad), akkor még olvasgattam is utána a neten, képeket is nézegettem, úgyhogy a szobor már ismerős volt.

De van olyan, hogy az ember csak olvas, és nem ír, mert úgy van ideje, energiája, hangulata.

Előzmény: anblock_italia (7478)
anblock_italia Creative Commons License 2010.10.06 0 0 7478

Nem főleg neked szólt a mondandóm.

Előzmény: jet set (7477)
jet set Creative Commons License 2010.10.06 0 0 7477
A bambaságom ne vegye el a kedved! :-)
Előzmény: anblock_italia (7476)
anblock_italia Creative Commons License 2010.10.06 0 0 7476
Van ilyen.., csak esetleg az ember elveszti a lelkesedését! De aztán úgyis visszajön, mert Olaszország örök!:-)
Előzmény: jet set (7474)
jet set Creative Commons License 2010.10.06 0 0 7475
Olaszországnak az a része is régi vágyam. De sajnos legutóbb is, amikor néztem, akkor drága volt a repjegy arrafelé. Lameziából kirándulgatnék.
Előzmény: anblock_italia (7473)
jet set Creative Commons License 2010.10.06 0 0 7474
Igen, sajnos átsiklottam felette. Visszanéztem és nem sokkal a beírásod után tettél be képeket is, azokat láttam és nem néztem, hogy volt egy előző beírásod is.
Előzmény: anblock_italia (7473)
anblock_italia Creative Commons License 2010.10.06 0 0 7473
Nem véletlenül kérdeztem..., a minap valaki kérdezett Marateáról..., én írtam róla egy csomót, többek között erről a szoborról is, bár képet nem tettem fel róla. Senki nem reagált rá, az sem, aki érdeklődött. Azért tettem fel a kérdést, hogy vajon volt-e valaki, aki elolvasta, amit írtam..., reméltem, hogy talán te olvastad. De ezek szerint nem. Hát..., erről ennyit.
Előzmény: jet set (7458)
dexter0719 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 7472
Szerintem is jó a könyv. Egyébként film is készült belőle, ha jól emlékszem Christopher "Hegylakó" Lambert főszereplésével.
Előzmény: Kobzoska (7470)
eperlevelll Creative Commons License 2010.10.05 0 0 7471
nekem is azok tetszettek igazán.
http://www.5terre.com/FrameSet.php?LeftPriMenu=001&LeftSecMenu=002&LeftFile=003/001.htm
ezen a linken meg tudod nézni az egyes szakaszait is.
Előzmény: oleandro (7468)
Kobzoska Creative Commons License 2010.10.05 0 0 7470

Olvasok most egy tökjó off-regényt, Mario Puzo: A Szicíliai.

A barátok barátairól (vagyis a maffiáról) és banditákról szól, inkább romantikus fényben tünteti fel a világukat; nem a véres, brutális valójában; de azért érdemes elolvasni, mert érdekes és nagyon olvasmányos, jók a leírások, a tájról, a szicíliai parasztok életéről, körülményeiről, a maffia kialakulásáról.

 

 

Monteleprében és környékén játszódik, Szicília észak-nyugati részén.

 

 

A regény főhőse Salvatore Giuliano, a szimpatikus, jóképű bandita, a valóságban is élt.

Puzó írta a Keresztapát is, és vannak közös szereplők is a két regényben.

jet set Creative Commons License 2010.10.05 0 0 7469
Az A6-os autópályán járt már valaki? Ilyen nyomvonalat nem láttam még.
oleandro Creative Commons License 2010.10.05 0 0 7468
Előzmény: cassano71 (7463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!