Keresés

Részletes keresés

klacus798987 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26290

A padlófűtéshez, van egy hővédelem a kazánban, talán azt. Kellene tudni, hogyan is van az a kazán bekötve, mi micsoda. Így nehéz...

Előzmény: Conan87 (26287)
klacus798987 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26289

Az összes ajtóm elé, (és a külső falakhoz is) peremfűtést raktam. 26-30 fokos vízzel megy és untig elég. Ha most készül, akkor elég lehet ha a visszatérő vizét elviszed az ajtó alatt mondjuk két körben. Az amin gondolkozol, az inkább csak 4-5 nap, az is éjszaka. Szigetelés lesz?

Előzmény: misimókus73 (26276)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26288

Pedig a dobozába kell lenni.

A külső érzékelőt a termosztát sorkapcsával kötöttem be. A pöcköket lefaragtam...

De persze ez nem igazán garanciabarát megoldás. IFA saru is megteszi.....

Előzmény: mephisto6 (26279)
Conan87 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26287

Sziasztok!

Köszi a véleményeket. Elvileg jön a szerviz, reméljük nem lesz probléma. Beszéltem az ariston szakszervizzel is, azt mondták, hogy semmi relét nem tudnak, az utókeringetést meg kell oldania a kazánnak, levegős lehet a rendszer. A szervizes telefonban azt mondta, hogy kijön hozzánk, de szerinte továbbra is az utókeringetéssel lesz gond, nem azzal, amit a kazán lekezel, hanem mással. Említett itt valami NTC-t. Ez mond Nektek valamit? Mire gondolhatott?

 

Köszi

Előzmény: klacus798987 (26260)
nixon70 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26286

Ha a gáz MEO átvette, utána már a gázóra felszerelés jön, arról kapsz majd egy hétezerakárhányszáz forintos csekket.

Előzmény: pro55 (26285)
pro55 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26285

Aki hasonló cipőben jár mostanában, mármint gázrendszer átalakítás utáni óra visszaszerelés következik, azoktól kérdezném, hogy a gáz nyomáspróba után még jön valami engedélyezés (azzal együtt kaptam egy értelmetlen statikai véleményt, meg valami érintésvédelmi nyilatkozatra is kellett fizetnem)

Nem mintha hiányolnám a kéményseprőt vagy mást lehúzó emberkét.

BJaca Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26284

Egy-két jó fényképnek, meg az érintkezők távolságának jobban örülnék, pontosabban be lehetne azonosítani.

Előzmény: mephisto6 (26282)
mephisto6 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26283

átmenetileg úgy lett megoldva, hogy a TA1 hídját kivettük és azt a műanyag sorkapcsot használtuk a BUS bekötésére. így most a TA1 üres, a Sensys viszont működni látszik. csak nem tudom, mennyire biztos ez a megoldás.

Előzmény: mephisto6 (26282)
mephisto6 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26282
Előzmény: BJaca (26281)
BJaca Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26281

Képet tudsz feltenni róla? Vagy arról, hová kell bedugni?

Előzmény: mephisto6 (26279)
peppino Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26280

Ennyire azért nem vagyok barbár, hogy egy rendszert azért butítsak vissza, mert az nem úgy működik ahogy szeretném. Tudom, hogy így megoldható, de a szépérzékem nem engedné.

 

A Nest-nek nincs közvetlen elérése, csak valami API-ja, amit regisztráció után használhatsz, az app-ja csak a cloud-os hozzáférést engedi. Amit a felületen be tudsz állítani az a direkt, de az appban csak a hőfokszabályozás van és az időzítések. Nothing else.

Előzmény: spee981 (26277)
mephisto6 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26279

Ariston Sensys mellé nem volt mellékelve a narancssárga sorkapocs. Van esetleg lehetőség megszerezni utólag? Sajnos elég spécinek tűnik, nem találtam mezei elektronikai boltban.

Előzmény: Törölt nick (23999)
spee981 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26278

Az előremenővel való játék az a moduláló szabályozás, csak csúnyán fogalmaztam. :) Úgy vettem észre a külső hőfokot éjszakai üzemben használja csak, akkor arányosan változik az előremenő a kinti hideg függvényében (de mintha nem a beállított görbe szerint állítaná hanem fölé lőné, elvileg ez jó is, mivel szakaszos üzemben nem választhatja a hőntartáshoz alkalmas előremenőt, csak annál magasabbat). A komfort üzemben a célértéktől való eltérés függvényében állítgatja az előremenőt és az nő vagy csökken attól függően mi kell ahhoz hogy a beállítást elérje/tartsa.

 

Mago: fel nem foghatom miért nem a gateway része wifis. Akkor egy vezetéknélküli érzékelő/kezelő lehetne akárhol, ahogy az RF termosztátnál is ez a megoldás, csak annak a kazánvezérlő része nem tud wifit. A magonál beletették a kezelőbe a wifi funkciót, így csak vezetékezve működik. Hát...

Előzmény: mintazene (26274)
spee981 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26277

Csak egy kisebb ellenállású NTC kell a tárolóba, és meg van oldva a 60 fokos minimum.

 

Egy láma kérdés: jól látom hogy a távelérés az felhő alapon megy, vagy direktben is elérhető pl egy dinamikus ip szolgáltatás mögött levő ház vezérlése? Ha csak felhő, akkor nem kéne, de ennyire tán csak nem "okos"!?

Előzmény: peppino (26275)
misimókus73 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 26276

Sziasztok!

 

Tudom hogy nem ide vág a téma, de talán Ti hozzá tudtuk szólni!

 

Készülőben van egy szélfogó, a bejárati ajtó elé. Radiátor fűtés lett bele tervezve, de úgy gondolkodom hogy kellene oda még kiegészítő fűtés. Arra a 2-4 hétre amikor igazán hidegek vannak. 600x400-as lapradiátor lessz beszerelve és ebbe gondoltam belefabrikálni egy T-idom beiktatásával az elektromos fűtőpatront.

 

Kivitelezhető ez szerintetek?

 

Előre is köszönök, minden ötletet, javaslatot.

peppino Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26275

Ha visszakeresel, valamikor kb 1 éve leírtam ide a tapasztalataimat a NEST / Viessmann Vitodens 100 kombóval.

A lényeg: Működik az OT, nem is rosszul, én mégsem használom. A Nest programozói egyszerűen szarnak arra, hogy a felhasználó képes maga eldönteni a saját HMV-je hőfokát, és Iphone-os butasággal ők döntik ezt el. 60 vagy 65 foknál (Már nem emlékszem pontosan) kevesebbet nem lehet rajta beállítani.

Én sima on/off termosztátként használom, meg desig elemként, mert tényleg jól néz ki. De pl olyan hiányosságai vannak, hogy egyszerre nem tud több információt megjeleníteni, csak a belső, vagy csak a külső hőmérsékletet, vagy csak az órát.


Én többet vártam egy Nest-től, számomra csalódás volt.

Tartozéka egy külső ún. Heat link egység, melybe az OT és egyéb csatlakozásokat kell kötni, és a 220V-ot, innen kaphat tápot a NEST is.

Előzmény: mintazene (26267)
mintazene Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26274

Akkor ezek szerint csak a saját Baxi termosztátja játszik, az meg majd eldől, hogy egyszerű vagy okos kivitel, bár 100 rugót nem adnék érte.

 

Amúgy megnéztem a Baxi olasz oldalán, a Baxi Mago sem működik teljes körűen mindegyik Baxi kazánnal, ami elég lehangoló.

http://www.baxi.it/accessori-2/verifica-i-requisiti-di-baxi-mago/

 

Nagyon úgy fest, hogy marad a saját vezetékese 25 ezerért, a kiegészítő távvezérlés házi barkácsolása viszont kizárt, nem értek hozzá.

 

Azt írod, hogy játszik az előremenő víz hőmérsékletével a saját termosztát. Ha van külső hőmérséklet-érzékelő, akkor is? Ilyenkor mit ad hozzá a rendszer vezérléséhez egy kifinomultabb (nem feltétlenül okos, de modulációs) szobatermosztát a nyilvánvaló programozáson kívül?

Előzmény: spee981 (26272)
BJaca Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26273

Egyeltalán nem off. Épp ettől lehet megérteni, mitől kondenzációs kazán a kondenzációs kazán, és miért akkor van csúcsteljesítménye. Tehát nem az a lényege, hogy csak simán melegítse a füstgázzal a visszatérőt, hanem az, hogy ki is csapódjon a vízgőz, mert akkor több energiát ad át. Ezt így nem nagyon írja a wikipédia. És innentől logikus, miért nem jó a 60 fokos visszatérő, mert ott már nem csapódik ki a vízgőz.

Előzmény: Keeper83 (26264)
spee981 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26272

Maga az ún. OT szabvány egy 30 oldalas kis szmötyi, tök alap dolgokat szabványosítottak csak. Pl a szivattyú modulációt vezérelni már nem lehet szabványosan (a 2.2-es OT protokollal legalábbis). A gyártóknak meghagyták a lehetőséget, hogy magukra szabják a protokollt, így végeredményben van is szabvány, meg nincs is.

 

Én a saját vezetéknélkülijét vettem meg végül, a fűtést jól szabályozza szerintem, legalábbis azóta hogy találtam egy normális helyet a termosztátnak. Folyamatosan fűt, játszik az előremenővel, ha nem tud lemodulálni akkor szünetet tart. Éjjel meg ki-be kapcsol, de a hiszterézist nem lehet állítani. Van fűtési program, napi 3 komfort időzónával, és HMV program szintén napi 3 zónával. Ami hiányzik az a távvezérlés, erre barkácsolni kell egy kapcsolós termosztátot vagy venni valamit és akkor távolról is lehet on/off fűtést indítani, külső hőmérővel az is egész jó tud lenni, pl nem fog 60 fokot tolni a radiátorokra ha kint 15 fok van (kivéve ha direkt úgy állítod be).

 

VAGY megvárod a Mago itthoni forgalmazását. Gyanús hogy szép ára lesz, ha kint 70-80ezer akkor itthon lesz 100 is. Nem kevés, de ha mindent tud amit az alap vezetéknélküli + wifi bridge, akkor akár jó is lehet. Én ezt tenném a helyedben, ha már tudott hogy jövőre elkezdik árulni. Ha megveszed a gyáriját most és raksz mellé más kapcsolós gatewayt az rosszabb megoldás nem feltétlenül olcsóbban.

Előzmény: mintazene (26271)
mintazene Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26271

Ezek szerint te próbáltad is. Akkor az én szaktudásom (=0) mellett esélytelen, hogy működjön.

 

Úgy tűnik, csak jól hangzik az opentherm szabvány, csak éppen nem mindig szabványos.

 

Esetleg más javaslat okostermosztátra Baxi kazánhoz? Úgy vagyok vele, hogy a saját vezeték nélkülije 50 ezer körül van (még ha vezetékest is vennék amúgy), nem sokkal többért meg okosat is lehet venni.

Előzmény: spee981 (26270)
spee981 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26270

Az elméletilegen van a hangsúly. Standard OT üzenetekkel nem sikerült rávenni a tároló fűtésére. A gyári meg küld nem standard üziket. A baxisoknak kéne megerőltetni magukat egy kicsit, és OT kompatibilitási mátrixot közzétenni. De mi okuk lenne rá?

Előzmény: mintazene (26269)
mintazene Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26269

Elméletileg tudja a HMV-t is a 3. generációs Nest:

 

„With OpenTherm, the Nest Thermostat can control both your boiler’s domestic hot water temperature, as well as the temperature of the water used to heat your home.” (Nest Official

 

Amúgy tény, elég lutri a dolog 200 fontért. 

 

Baxi Mago-t néztem, a Gépész áruházban azt mondták, jövő év elején lesz itthon is, árban hasonló, mint a Nest, bár a Nest technológiájában (az okos részében) jobban bízom.

 

Olcsó megoldásnak persze ott a kazán saját termosztátja – ahogy írod is –, vezetékes verzióban 25 ezer, viszont távolról nem vezérelhető, és nem tanul.

Előzmény: spee981 (26268)
spee981 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26268

HMV-t esélyes hogy nem lesz hajlandó készíteni ha nem a gyári termosztátját teszed rá. Be lehet állítani a kazánon hogy detektálja a termosztát protokollt, vagy választhatsz. A termosztát beszélhet szabvány OT-ül (nem tudom hányas OT verzió), vagy B&P protokollul, ami egy gyártóspecifikus OT variáns (használnak nem szabványos üzeneteket, szvsz, talán pont a HMV vezérlésre).

 

Én végül azért vettem meg a gyári termosztátot mert:

a, anélkül nem volt HMV és nem is jöttem rá hogy lehet rávenni a kazánt hogy gyártson nekem.

b, a szervizes szerint nem gyári cuccokat akasztani rá nem célszerű. Egyértelműen jelezte hogy nem ért hozzá és nem szereti ha variálnak a kazánvezérléssel. Vagy kapcsolós, vagy a sajátja legyen rákötve (vagy semmi, csak külső érzékelő).

 

A gyári termosztátja elég béna, de modulál és HMV programot is tud. Nem tud távoli vezérlést, de van a Baxi Mago Wi-Fi termosztát, amit itthon nem forgalmaznak úgy tudom, és az is OT. Potom 230 EUR-ért megtaláltam az amazonon. Nem sokkal drágább mint a vezetéknélküli gyári termosztát, de hogy mennyire kompatibilis pont a Duo-Tec-kel, azt nem tudom ki mondja meg neked.

Előzmény: mintazene (26267)
mintazene Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26267

Sziasztok, 

 

pár hete lett beüzemelve egy BAXI Luna Duo-Tec 24kW-os fűtőkazán egy 100 literes indirekt tárolóval, külső hőmérséklet-érzékelővel. Egyelőre egy 3 ezer forintos gagyi szobatermosztát vezérli, amit szeretnék lecserélni.

 

Kacérkodom a Google-féle Nesttel, elvileg tudja az OpenTherm szabványt, amit a kazán is. De még a szerviz sem tudta megmondani, hogyan működnek együtt, viszont nem támogatják, az biztos. Azt mondták, az OpenTherm olyan, mint a Linux, hogy nem egyetlen szabványról van szó, hanem vannak változatai is, ezért önmagában ez még kevés.

 

Szeretném kihasználni, hogy lehet a kazán teljesítményét modulálni, elvileg a 3. generációs Nest képes erre, nem csak kapcsolgat ki-be. Másrészt azért is szeretnék okostermosztátot, mert tetszik, hogy azt állítom be, mikorra legyen meleg, és nem kell foglalkoznom azzal, hogy ezt hogyan/mennyi idő alatt éri el a kazán. És a távoli vezérlés is jól jön utazás esetén.

 

Valakinek van tapasztalata a Nest+Baxi kombóval?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26266

A jó kondenzálás kb. 10%-ot jelent. Ha 10 fokot fűtesz rajta, akkor igen, 1 fokot jelent. ;)

Előzmény: nihill01 (26265)
nihill01 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26265

Akkor ha jól számolom az 500l-es pufferemnél a jó kondenzálás +1c-t jelent?

Előzmény: Keeper83 (26264)
Keeper83 Creative Commons License 2017.11.21 0 1 26264

Nagyon OFF már, de hasonlóan látjuk.

 

A felvetés egyébként jogos: 

A visszahűtött, de nem kondenzálódó vízgőzből kinyerhető energiát kellett volna hasonlítani a párolgáshőből nyerhető energiával, hogy a kérdező válaszára reagáljak. A vízmelegítési példa onnan jött, hogy a lecsapatással végeredményben csak vizet melegítünk.

A példánál maradva tehát

- ha csak a vízgőz - nem kondenzálódó - visszahűtésének energiáját akarnánk használni, akkor 1 kg mondjuk 20 C°-kal visszahűtött vízgőz, durva közelítéssel 0,5 kg vizet tudna 20 C°-kal felmelegíteni.

- ha ugyanezt az 1 kg-nyi vízgőzt le is kondenzáltatjuk, akkor tisztán a kondenzációból majdnem 27 kg vizet tudnánk 20 C°-kal felmelegíteni. 

 

 

 

Előzmény: cfoto (26263)
cfoto Creative Commons License 2017.11.21 0 2 26263

Igazából vsz. a vízgőz fajhőjét kellett volna elsősorban hasonlítsd (ha jól tudom kb. 2 kJ per kg*Kelvin), persze a vízé is releváns lehet ha a lecsapatás után még tovább is tudod hűteni, de talán ez a kevésbé érdekes.

De igen, egyébként egész jól tovább pontosítottad amit szerettem volna írni.

 

(Gyakorló szülőként sajnos látom, hogy mit se számít mi a tananyag addig amíg filozófusokat meg nyelvészeket akarnak képezni reál szakemberek helyett...)

Előzmény: Keeper83 (26261)
BJaca Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26262

A fajhő része a tananyagnak, a kondenzációs kazán 26 éve még nem volt benn :)

Előzmény: Keeper83 (26261)
Keeper83 Creative Commons License 2017.11.21 0 1 26261

Ezt még annyiban egészíteném ki, hogy annyira nagyságrendi különbség, hogy 1 liter kondenzvíz kicsapatásakor annyi energiát nyerünk vissza, amennyi 20 l víz 26,5 C°-kal történő felmelegítéséhez szükséges.

 

1 kg 100 C°-os víz elpárolgásához szükséges hőenergia (ezt nyerjük vissza lecsapatáskor): 2257 kJ (párolgáshő)

1 kg víz 1 fokkal történő melegítéséhez szükséges hőenergia: 4,183 kJ (fajhő)

 

(Egyébként gyorsan megnéztem: jelenleg általános iskola 7. osztályos és kicsit kiegészítve középiskola 10. évfolyamos fizika tananyag)

 

 

 

 

Előzmény: BJaca (26255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!