Keresés

Részletes keresés

Durban Poison Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162868

Ok,félig meggyőztetek,de a széljáték alatt nem feltétlen csak azt kell érteni,hogy mindig befelé cselez messi,többet tud ő annál.Viszont a hasonlóan betonvédelmek ellen,mint pl a real meccsen,igenis meg kellett volna húzni ezt a taktikai elemet is mondjuk félidőben,hátha meglepjük vele josét.Középen szinte lehetetlen megbontani a madridiakat,hiszen le se szarták a labdát,kizárólag emberre mentek a védők,ezt pedig szélről betörve sokkal könnyebb kijátszani

 

Alexis korábbi statjai nem számítanak egy olyan szintű csapatban,mint a barca. Ha rá is ki lenne hegyezve a taktika(góllövés szempontjából),simán meglőné a 30 gólját,de neki egyszerűen semmi más feladata nincs,mint messit kiszolgálni a helyezkedésével ,passzaival és nagyritkán amikor ziccerbe kerülhet,akkor bevágja a labdát.

 

 

Előzmény: rizla_ (162763)
Creus Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162867

az Oscart is megakarjuk nyerni?  :)

Előzmény: DennisVT (162865)
Overtaker Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162866

off

 

A lengyel marad, Kagawa helyett meg érkezik Reus, szóval még erősödnek is, pláne ha Götze nem lesz sérült egy fél szezont. Nagyon nem írnám le őket ennyire.

Előzmény: Peppo vagyok (162860)
DennisVT Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162865

Bourne Ultimatum Director Paul Greengrass to direct upcoming documentary film on FC Barcelona called Barça. [via Variety]

 

"I'm excited to tell the extraordinary story of Barça and their magnificent achievements under Pep Guardiola on film." -Paul Greengrass

Creus Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162864

és már nem Pep az edzőnk, hogy gondot okozna az hogy Pere Guardiola az ügynöke. Ettől függetlenül nem hiszem hogy a 'Pool eladná a legjobbját.

Előzmény: Nano18 (162863)
Nano18 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162863

Pedig azt olvastam valahol, hogy azt mondta: hogyha Dalgish marad akkor ő is, így viszont...

Előzmény: rizla_ (162855)
Peppo vagyok Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162862

Mint pl az európai kupaszereplésük.

Előzmény: Pib (162861)
Pib Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162861

"a Dortmund nem tudja magát hozni egy hosszabb verseny alatt."

 

Mint pl. a Bundesliga? :D

 

Ha tényleg szétszedik a csapatot, akkor persze lehet, hogy visszaesnek.

Előzmény: Peppo vagyok (162860)
Peppo vagyok Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162860

"Úgy gondolom, hogy most már egy csomó csapat egy szinten van velünk, a Citytől a Dortmundig."

 

Sztem ez egy vicc. A City nyílván kemény dió, de pl a Dortmund nem tudja magát hozni egy hosszabb verseny alatt. Kagawa elmegy, Lewand. elmegy (?), 2 -3 gól van a csapatok között.

Előzmény: Pib (162858)
Creus Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162859

legalább kapnak lehetőséget a bizonyításra a Barca játékosokon kívűl a válogatottban a köv. 2 barimeccsen.

Előzmény: gerrardo (162852)
Pib Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162858

"de nem kérdés hogy a bayern és a Chelsea nincs egy szinten a spanyolokkal."

 

A két meccsük alapján nem kérdés, hogy a Bayern igenis egy szinten van a Reallal. Láttad a meccseket? A Bayern nem mákkal nyert, hanem sok periódusban jobb focit játszottak a Realnál. A Chelsea persze más tészta, velük szemben tényleg megmagyarázhatatlan a kiesés.

 

Szerintem a Real tényleg erősödött tavalyhoz képest, de elsősorban a Barcelona gyengült. Úgy gondolom, hogy most már egy csomó csapat egy szinten van velünk, a Citytől a Dortmundig. Majd jövőre kiderül.

Előzmény: Moonclown (162849)
gerrardo Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162857

162787

Előzmény: Tompus999 (162856)
Tompus999 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162856

Nem is tudtam, hogy Alvesnek eltört a kulcscsontja...

rizla_ Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162855

100% Fake > After the sacking of Liverpool manager Dalglish, Barcelona prepare a bid for Luis Suarez

 

pedig ennek talán még értelme is lett volna. mondjuk mindegy, nála már tényleg csak drogba nagyobb köcsög.

Pib Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162854

"Eladná a fél csapatot, kölcsönbe a B-t, majd vissza, elzavarta volna már rég Pep-et is, majd visszavette volna magasabb fizetéssel. Ő ilyen."

 

Ilyesmiket hol írtam, okoska? Ugyan mutass már rá.

Előzmény: Sörenzen (162851)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162853

van egy (informális) verseny az európai országok közt, hogy melyiküknél játsszák az idény utolsó meccsét. természetesen az a minimum, hogy a BL-döntő után, hiszen minden országban vannak Ugocsa non coronat mentalitású sportvezetők

Előzmény: gerrardo (162852)
gerrardo Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162852

Valaki árulja már el, miért húzódik jövő péntekre a kupadöntő? Hogy még fáradtabbak legyenek a játékosok az Eb-re? A szövetség már elintézte, hogy ne legyen spanyol bl döntős, de ez már tényleg hihetetlen.

Sörenzen Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162851

Hagyjad. - Ő a Barca-szurkolók "önmarcangoló" szekciójához tartozik, semmi sem jó neki, néha az az érzésem volt, hogy provokátor. Eladná a fél csapatot, kölcsönbe a B-t, majd vissza, elzavarta volna már rég Pep-et is, majd visszavette volna magasabb fizetéssel. Ő ilyen.

Előzmény: Tompus999 (162850)
Tompus999 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162850

a Barceonában kábé minden elromlott idén, ami elromolhatott,

 

Na, eddig vettelek komolyan...

Előzmény: Pib (162837)
Moonclown Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162849

Te vagy nagyon fiatal vagy vagy nagyon magyar...

 

Azt a végeredménytől eltekintve nem vitatod hogy a világ 2 legjobb csapata a spanyol bajnokségban jétszik remélem.Mert a real is tud szar lenni, meg kurva jó is.Mint ahogy mi is.Nekem a BL az értékmérő, de nem kérdés hogy a bayern és a Chelsea nincs egy szinten a spanyolokkal.

 

Ne mond hogy erősebb a bajnokság és azért nincs sehol a Chelsea pl.Mert ilyen alapon a Dortmund fényévekkel jobb a Realnál hiszena  bayernt hülyére alázta az idén.

 

Ráadásul nekünk jól látszik hogy általában minden második év sikerül igazán jól.Nincs ezzel baj.Baj akkor lenne ha 3-4 éven keresztül csak elődöntő csak második hely.Mint a Real éveken át.

 

Van mit javítani, de elsősorban játékosmennyiségben.A real kb sérülés nélkül hozta le a szezont, nekünk a fél szezonban nem volt komplett védősorunk (Abidal,Puyol,Pique), egy topcsatárunk (Villa).Na ez a nem mindegy.

 

 

Előzmény: Pib (162837)
Creus Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162848

ja, a két lehetőség között egy "vagy"-ot kihagytam.

Előzmény: Creus (162843)
Creus Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162847

Pont 10 éve halt meg Kubala.

 

 

gerrardo Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162846

Így néz ki a keret jövőre egyelőre:

 

Valdés, Pinto


Alves ___Piqué Puyol __Adriano

Montoya Masche Fontas Muniesa

____Xavi__ Sergio____ Ini

___Thiago __Keita ___Cesc


____Alexis __Messi ___Villa
___Cuenca__Tello ___Pedro
_________Afellay________


Abidal nem lesz már, és Keirrisonnak van még 2 éve a szerződéséből.

Akiknek eddig szó volt a távozásáról: Alves, Keita, Villa, Afellay, (Pique).

Creus Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162845

nem ismerem Ramírezt, csak olvastam hogy érdeklődünk iránta.

 

Planas szemszögéből nézd a dolgot. 21 éves vagy, lejár a szerződésed egy másodosztályú klubbal, és több elsőosztályú(spanyol és olasz) csapat is szerződtetne. A nevelőklubbodnál 3 játékos is előtted áll a sorban. Miért hosszabbítanál 2 évet?

 

És akkor még Grimaldot nem is említettem.  :)

Előzmény: gerrardo (162844)
gerrardo Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162844

Gaston Ramírez hogy a franba lenne Barca szintű játékos? Minek és hova kell ő ide?

 

Adriano miért menne el? Érkezik egy balbekk, Planas marad a B csapatnál, Muniesa fel jön a nagyokhoz, Adriano meg akár más poszton is játszhat, tökéletesen megfelel neki a cserepad. Bár abban is kételkedem, hogy Muniesa sok lehetőséget fog kapni.

 

Jövőre Montoya, Muniesa és Bartra a nagyokhoz fog tartozni. Idén Thiago, Cuenca és Fontas került fel. Túl sok lesz már a kiegészítő emberből, annak meg nincs értelme, hogy semmit sem fognak játszani. Ha valóban számítanak ezekre a játékosokra, akkor inkább első osztályú csapatokhoz adják kölcsön őket, minimum 60 %-os pályáralépéssel.

Előzmény: Creus (162843)
Creus Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162843

Úgy néz ki valóban hosszabbít Planas a klubbal. Ráadásul 2 évet. Ez szerintem két dolgot jelenthet.

-Jön Ramírez a Bolognából, és pár millióért be akarjuk számíttatni.

-Megy Adriano.

 

Más értelmét nem látom, hiszen már 21 éves. Idén lejár a szerződése, több klub ajánlatából válogathat. 99% hogy igazolunk balhátvédet, és ha marad akkor Adriano is előtte van arra a posztra. Sőt a már felnőtt kerethez tartozó Muniesa is előtte van balhátvédként.

Creus Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162842

kapus:

Marc-André ter Stegen (B.Mönchenglabdach)

Vicente Guaita (Valencia)

Esteban Andrada (Lanus)


-védő:

Jordi Alba (Valencia)

Thiago Silva (Milan)

Kolarov (ManCity)

Álex Martinez (Betis)

Nicolas Nkoulou (Marseille)

Guilherme Siqueira (Granada)

G.Bale (Spurs)

David Luis (Chelsea)

David Alaba (Bayern M.) 

Alberto Botia (Sp.Gijon) 

Inigo Martínez (R.Sociedad)

 

 

-kp:

Etienne Capoue (Toulouse)

Javi Martinez (A.Bilbao)

 

-támadó:

Neymar (Santos)

Adrian Lopez (Atletico)

Nicolás Gaitán (Benfica)

Sebastian Giovinco (Parma)

I.Muniain (A.Bilbao)

RVP (Arsenal)

Gaston Ramírez (Bologna)

Isco (Malaga)

Peppo vagyok Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162841

Sztem RVP nem 30-40-50 milláért jöhetne most. Ha jövőre jön, akkor ingyen, de most kell nekünk valaki.

Ha beválik egy játékos és hozzátesz a sikerekhez és 2-3 évig megint trófeákat nyerünk, akkor az 50 milla sem sok. Elég nehéz ennél tovább tervezni fociban. De ha már szóba került egy 31-32 éves kétszeres győztes RVP-t sem hiszem, hogy ingyen kellene eladni.

Lehet, hogy a fizuja is magasabb lenne, bár ez is kérdéses, de én nem is ugyanazt várnám el a két játékostól.

Előzmény: Overtaker (162800)
Peppo vagyok Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162840

Nem Messin múlt, hogy idén több meccsen vesztettünk pontot. Rohadtul nem mindegy, hogy valaki rossz forma esetén is potenciális veszélyt jelent az ellenfél kapujára vagy nem.

RVP azért merült fel, mert az Arsenal megint nem nyert semmi, talán Cesc is tudna rá hatni és jövőre lejár a szerződése, a csapból is ez folyik.

A jó formában lévő játékosoknál meg azt gondolom, ha egy picit bővebb kerettel nem kényszerülünk annyira kompromisszumra, mint idén, akkor az teljesítményben is meg fog mutatkozni. Nyílván vannak kényszermegoldások, ez több variációs lehetőség esetén tompítható.

Előzmény: Pib (162794)
DennisVT Creative Commons License 2012.05.17 0 0 162839

Hihetetlen, de veled értek egyet, ez már olyan furcsa, hogy mindjárt felhozom Neymart:) Habár szerintem is kicsit több gond van összességében, mint szerinted, de közel s távol sem annyi, amennyi mások szerint. Nem tartom pl Istenkáromlásnak Messi szélre való kitolását, de akkor elég sok mindent változtatni kell, nem csak a taktikában, hanem a keretben is, valszeg egyszerűbb lenne a többiek szerepét kicsit módosítani Messi körül.

Már írtam egyszer, de leírom újra, a BL szezon centiken ment el, szó szerint, nem mintha egy elődöntő akkora tragédia lenne, a bajnokságban viszont, ami sztem jobb mércéje egy csapatnak, már nagyobb és több gond volt, kezdve a formahanyatlással, a sérülésekkel, és most biztos kapok a pofámra, de azzal is, hogy Pep jobban bízott a B-ből felhozott emberekben, mint kellett volna. + Abszolút semmi taktikai variácó nem volt arra az amúgy előre látható esetre, hogy mi a fene legyen akkor, ha nem mennek át 2 centin a passzok, nem jönnek össze a zsebkendőn a kényszerítők, egyszóval nem megy az alapjáték akármiért, pl. szar a pálya:)) Tizedszerre is: elbasztuk télen az átigazolási időszakban. Ilyen szoros hazai versenyben + a BLben nem engedhető meg, az olyan közép-top csapatos hozzáállás, hogy majd megoldjuk vhogy házon belül, csak akkor vásároljunk, ha már nagyon muszáj, lásd Arsenal. Télen persze kurvanehéz vásárolni, főleg minőségi embert, de legalább vmi HenkeLarssonos húzást meg kellett volna próbálni, bár tényleg nincs ötletem, h kit. RvP-t semmi sansz nem lett volna elhozni, még nekünk sem, vagy csak hatalmas túlfizetéssel, Falcaot mondjuk detto, Drogbát talán lehetett volna, de sztem senki sem akarja őt ide. Hulk esetleg.

Előzmény: rizla_ (162838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!