Keresés

Részletes keresés

vica46 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7562

Üdvözletem

 

Most a nagyok biztosan a fejemet veszik ,mert az az öt különböző citrus fajta amivel én rendelkezem kevés tapasztalat,viszont azért veszem a bátorságot hogy leírjam amit gondolok, mert sajnálom a pusztuló növényeket.Itt állandóan azt olvasom hogy ekkor táp meg akkor táp, és ezt nem értem ,ha a citrusokat 2évenként átültetitek miért kellene havonta tápozni, a növények így csak meg vannak hajtva fel vannak fujva, és a z ellenálló képességük a 0-á val egyenlő Kb húsz éve nevelek citrusokat soha nem tápoztam ,de még soha egy sem pusztult el..Ezt csak olyan növénnyel lehet csinálni károsodás nélkül amit gyors fogyasztásra nevelnek és 4 -5 hónap mulva fogyaztásra kerül,//Én azzal sem csinálnám de ez egyéni.//Pont olyan mint a csirke 6 hét alatt másfél kilós de ha még 2 hónapig tovább nevelnék hasonló körülmények között fele megdöglene.

Összegezve.:mindenki Próbálja meg egyik fáját Úgy nevelni mint eddig a másikat meg átültetni minden két évben jó földbe és utána csak locsolgatni amikor kell ,meglátjuk melyik él tovább.

Előzmény: petya71 (7560)
Freddy56 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7561
Sziasztok!
Már többször elhangzott a fórumban, hogy a magról vetettnél mi(és mikor) várható valami, és erre a válasz: inkább oltani, vagy dugványozni, az gyorsabb, biztosabb!

Itt a példa: nyáron (júliusban) lesz egy éves a dugványom, és most így néz ki. A fa magassága még nem éri el a 20 centit.
Remélem az a fa is hasonlóan néz ki, amit valila kapott tőlem.
petya71 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7560
Szia Marika!

Ne is kérdezd...amiket tavaly szereztem be,mind elpusztult,kivéve 1 óriáscitrom dugvány amit Chez-tól kaptam(persze levél 1 szál sincs rajta),meg egy citrus limon dugvány,de kétséges,hogy ezek is túlélik a telet.:(....de nem adom fel..:)
Előzmény: ragusa. (7557)
Don Palesz Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7559
Köszi az együttérzést, jó lenne megtudni a diagnózist, és az ellenszert.
Előzmény: ragusa. (7557)
leac Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7558
Ilyenekre gondoltál?
Előzmény: Quicktor57 (7554)
ragusa. Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7557

 Szia DONPALESZ,,, nekem is van ilyen gondom.... ha ez vigasz neked .. 

 

 PETYA? hogy vannak a citrusaid ?

Előzmény: Don Palesz (7555)
ragusa. Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7556

 Szia Evica !

 Csak  ne utkoznek ekkora ellenallasba itthon , DE ebben az evben mindenkeppen !!megoldas lesz a citrusok teletesevel kapcsolatban, addig nem nyugszom.

  DE rendes vagy !!! benne vagy a cukrospixisemben )))))

Nagyon orulok az altalad irt megoldasnak, minden otletet merlegelek, es a vegen felhasznalok.

 

 

 Megkerdezem hogy tud e valaki arrol informaciot adni nekem , hogy hol lehet hozzajutni a berhazakrol lecserelesre kerulo  ablakokhoz ?  Hova szallitjak  azokat ???Most azok tomegevel vannak, hol keressem azokat ? Szerintem azok igen  jok lennek,,,,, terasz beuvegezeshez .... meg koszonom ha valaki erdemben valaszol a feltett kerdesemre ...

 

 

 

Előzmény: vica46 (7553)
Don Palesz Creative Commons License 2009.02.21 0 0 7555
Üdv!

Van egy kis narancsfám, amelynek valami baja van. Elkezzdtek leszáradni az ágai. Eddig csak 1-2 kisebb ágról volt szó, mostanában azonban több ága is annyira száradásnak indult, hogy komolyan aggódni kezdtem. Verandán van teleltetve, ahol világos helye van és nem fagy meg, szóval szerintem jó helye van. Szerintetek mi lehet a baja, és mit lehet tenni?
Quicktor57 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 7554

Sziasztok!

 

A készülő citrusnevelési anyaghoz köszönettel vennék fotókat teljes növényekről a tavaszi metszés előtt és metszés után. Sajnos nekem csak egy olyan növényem van, amin látványosan látszik ez a művelet.

vica46 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 7553

Szia Ragusa

 

Ha van olyan terasz részed, amit télre be lehet fedni, kevesebb költség és cipeléssel járna ,vannak müanyag lapok amit keretbe be lehet szerkeszteni és nyáron le lehet venni télre meg visza szerelni nálam úgy van az erkély ,de láttm már olyat is ami elhúzható,görgők voltak rá szerelvemint a tolókapukra.

Előzmény: ragusa. (7549)
petya71 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7552
én is megkaptam és nagyon szépen köszönöm! :)
Jana bá Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7551

Szia Quicktor!

 

Megkaptam a képeket, köszönöm szépen!

grewia Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7550
Jozsó! szeretném ha segitenél!azt hiszem át kellene már ültetnem a kis citromfámat,mert szerintem kicsi a cserepe és már régóta ebben van csak nem tudom mikor kellene?várjak még vele vagy most is lehet és milyen földet készitsek neki?rostos tőzeg kell a talajába?köszi
ragusa. Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7549

 VICA ment a level...!!!!

 

 

 REMELeM hogy azok akiknek irtam  a mult heten  irnak nekem viszontvalaszt nagyon varom )))))))

petya71 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7548
Szia. én sem kaptam még meg a képgyűjteményt! :)
Előzmény: Quicktor57 (7542)
vica46 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7547
Ragusa  légyszives küldj egy emailt.  Köszi
ragusa. Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7546

Jana ba szia ! 

rendes vagy hogy utana neztel a feltett kerdesemnek.  Rendes teto ablak van most fent a hazon az a ''kutyaol'' ami utalok.

 Amire en gondoltam az  a ket ablak, helyett egy nagy vilagito ablak behelyezese lett volna. De meggondolando, azota szetneztem en is a neten es ugy nez ki meg az is engedelykoteles , mert megvaltozik a haz arculata .

Mar ejtettem is a tervet, mert annyit NEM fizetek ki erte .))))

 Jozso amit irtal ,, ))))HUU az lenne a szep egy padlasrterbe epitett palmahaz ...szokokuttal,, meg a toronyoraval...))))

 Na  majd a kovetkezo eletemben ...))))

 Ez a ket rondasag bantja a szememet,   kivulrol, belulrol ilyen, a novenyeimnek akartam kedvezni,,, korai volt az oromom.

 lehet hogy a sik ablak lenne jo, de ha az is engedelykotetes az sem ,,,

Előzmény: Jana bá (7539)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7545

Szia,

Ez egy nagyon szép gesztus töled hogy összeállitotál egy ilyen doksit.

Csak igy tovább, gratulálok, minden tiszteletem.

Üdv.

Chez

 

Előzmény: Quicktor57 (7542)
Breki1 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7544
köszi a tippeket

igen azon énis gondolkoztam, hogy mivel oltom be őket termőre ha grapefruit-ot akarok, de egyenlőre örülök, ha kikelnek.
Előzmény: jozso48 (7541)
Jana bá Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7543

Szia Imre!

 

Eddig hozzám nem érkezett meg.

 

Előzmény: Quicktor57 (7542)
Quicktor57 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7542

Sziasztok!

Kiküldtem az érdeklődőknek a képgyűjteményt. Sajnos "Lajos49"-é visszapattant a Citromail szerveréről.

Ha van olyan, aki kérte, de nem kapta meg, kérem, jelezze!

jozso48 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7541
A grapefruittal is az van mint a többi citrusfélékkel.A magoncok igen kis százaléka lesz
hasonló mint az anyanövény.Olyan is van már említettük,hogy egy magból nem egy,
hanem néha 2 v.3 növényke kel ki.Ez esetben egy növényke a magonc (ismeretlen génállománnyal) míg a másikak az anyanövénnyel azonos,mintha dugványozott példány lenne.Egy a baj nagyon nehéz eldönteni melyik a magonc és melyik a génazonos növényke.De így is kell 8-12 év mire ebből termés lesz és kiderüljön mit
nevelgettél.Hacsak nincs annyi helyed,hogy egy kisebb erdőt nevelj.
A javaslatom vesd el a magokat és amikor ceruzavastagságúak lesznek kiváló alany
lesz belőlük.Bármely citrusfajt olthatod rá és akkor, ha nem felejted el megcimkézni
tudod,hogy mit nevelsz.Pár év múlva termő citrusaid vannak.
Még annyit hozzá,hogy a grapefruit fajták többszörös keresztezés révén jöttek
létre,így még nagyobb az esély,hogy abszolut kiszámíthatatlan az eredmény a magon-
cokat illetően.
Előzmény: Breki1 (7538)
jozso48 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7540
Jana neked ebben igazad van és Marika jó ha megfogadja a tanácsaidat,mert ez
engedély nélkül valóban necces és mindenképpen szükséges az építész véleményét kikérni,viszont a polikarbonát eleve olyan légkamrás műanyag tábla ami önmagában szigetel.Különböző tipusai vannak,lehet választani hány rétegű,milyen fényátteresz-
tő képességű kell ill.árban melyiket válassza a kedves vevő.Ezzel a teljes tetőfelületet
fényátteresztővé lehet tenni,ha tehetném biztos ezt választanám.A baj csak az árával
van és természetesen meg kell venni az egyébb szerkezeti elemeket is.De ha csak
teleltetési célra kell,akkor valóban elég a tetőablak,és az ár is emellett szól.
Gondolom Marika te sem úgy gondoltad,hogy egész évben ott legyenek.
Igaz jártam én már olyan házban,ahol az egész tetőtér növényház volt és a tető
üvegből.Az már nem is lepett meg,hogy lift vitt fel a tetőtérbe.A közepén kis diszmedence tavirózsákkal,aranyhalakkal. És ez itt van kis hazánkban.Nem volt könnyű bejutni sem.
Előzmény: Jana bá (7539)
Jana bá Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7539

Szia Ragusa!

 

Kicsit érdeklődtem a tetőtéri elképzeléseidnek.

 

1. Tetőablak. Az első gond az, hogy utólagos beépítése terv/engedélyköteles. Ha a tető a szomszéd felé néz, akkor csak igen kicsi ablakot fognak engedélyezni. Hiába járul hozzá a szomszéd, hiszen lehet, hogy két nap múlva eladja a házát. Ebben az esetben viszont szigeteléssel, szellőzéssel semmi gond nincs.

2. Polikarbonát lemez. Nem biztos, hogy sokkal olcsóbb a tetőablaknál. A tetőhéjazati csomópontoknál (magyarul, ahol a tető és a lemez találkozik) komoly szigetelésre van szükség úgy hő, mint eső, csapadék ellen. Mivel ez is engedélyköteles ezt építész megoldja neked, de nem lesz olcsó. Két rétegben lenne érdemes feltenni, a közte lévő légréteg szigetelne. Természetesen így légmentesen körbe kellene zárni.

Építész barátaim szerint olcsóbb és szebben kivitelezhető lenne a tetőtéri ablak feltéve, ha a tető nem a szomszédra néz. Beépítve kb. 80-100.000 Ft/nm.

Előzmény: ragusa. (7537)
Breki1 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7538

Grapefriut magokról van valami tapasztalatotok?

A kolléganőm mindig azt eszik több félét is váltogatva van két három féle köztük vörös húsú is.


Arra gondoltam elkérek pár magot elültetem aztán meglátjuk mi sül ki belőle.

DE pl a vörös húsúnak olyan kis magjai vannak, hogy hártyástul ültettem el, kérdés mi lesz belőle P

ragusa. Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7537
Valahogy igy gondoltam de a csatornat ne nezzetek...)))csak a szerkezetet,,, jaj mert nem az epitoipari technikumba mentem anno))))
Előzmény: ragusa. (7536)
ragusa. Creative Commons License 2009.02.19 0 0 7536

 LACI!   Mar ERRE a cimre irtam es NEM MEGY EL visszajon.)) ugy mint  ezelott az freemailes... le vagyok tiltva nalad...

 Azt tudom hogy hogy jobb a termeszetes szabad levego, a citrusoknak,,,

  DE kell keresnem egy jobb megoldast ,,,

nem azzal van a baj hogy nemakarom az akaratommal van a legkevesebb baj,,,  hanem nem birjuk cipelgetni de ez meg megoldhato  lenne mert profi ))) kiskocsim van hozza.  Hanem az a tetüüüü)) pince.  OTT megdoglenek,, ha csak mar meg nem doglottek eddig ,,,, 

 Raadasul meg hallgatom a lamentalast a ferjemtol ))))) a huje maniam miatt ))))))

 

    

a polikarbonat lap- fesztavolsagat- jaj nem tudom jol irtam e???-- megtamasztana , megoldana  az athidalást,

...az a tetotarto fa borda ,  ami a palatetot tartja . ennek sem tudom a muszaki nevet ))))az megmarad meg kell maradnia gondolom en ...es az megtartana ,, jaj istenem hol keressek szakembert aki tanacsot adna ?

 

 

Előzmény: kurdilaci (7534)
kurdilaci Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7535
Nagyon szívesen adok,de hogy jut el hozzád?
Előzmény: vica46 (7484)
kurdilaci Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7534

Marika!A freemailes címem megszünt,helyette ez van:cycas5546@gmail.com.

A tetőtéri ablakok terén nem vagyok járatos,nálam nincs ilyen,s bár az ötlet jó,de nem tudom statikailag hogyan lehet két ablakot,plusz a közte levő részt összeszakítani.A 2x3 méteres polykarbonát-bármilyen vastag is-önmagában gyenge,mindenképp alá kell bordázni.A víztiszta polykarbonát nem szűrt fényt enged át,olyan,mint az üveg.Tényleg jó helyük lenne télen a citrusaidnak,de nyáron a szabad levegő mindennél jobb nekik.Persze azt is megértem,hogy nem akarod cipelgetni őket.Próbáld meggyőzni a férjedet,aztán hajrá,mehet az átalakítás.Én szurkolok neked!

Előzmény: ragusa. (7522)
ragusa. Creative Commons License 2009.02.18 0 0 7533

  VICUSKAM A kozepso deli fekvesu helyiseg ablakait akarom kicserélni , ebbol nyilik jobbra egy nyugati es balra egy keleti fekvesu   szoba ,, mnd kerto nagyablakos ,, ezeken keresztul tervezem a szelloztetest ,,,arra en is gondoltam...  a ferjemnek meg mondani sem merem ,,,))))))) DE HA  JÓÓÓ az otlet))))) akkor senki sem allithat meg ))))))

 Valahogy !!!!!!!!! igy nezne ki,  de kinyithatas ,  nelkul,  es nem ablakonkent hanem egyben lenne a  vastag policarbonat lemez beepitve . Nagyon jo vilagos helye lenne a citrusaimnak .Mert ez a pince NEMJO NEM alkalmas  arra ...

Előzmény: vica46 (7525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!