Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

birobandi Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1051
Szia M.Joe
A 407-hez a disztárcsák 4600/db.-nál kezdődnek.
Üdvözlettel: birobandi
Előzmény: M.Joe (1049)
Bertalan59 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1050
Üdv neked is :) ezzel én is igy vagyok kicsit drágálom ... :)
M.Joe Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1049
Sziasztok új 407 tulajok!

Örülök, hogy egyre többen leszünk a fórumon.

Nekem is viseletes az a műanyag dekli. 48e HUF-t mondtak a szervízben.
Na annyiért még töredezzen.

Joe szintén 2.0 HDi tulaj :)
Bertalan59 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1048
Köszi ,értem ,itt nálunk Szlovákiában 150euro ami 40000Ft ra jon ki ,az én motrom alatt is van még dekli de hianyzik egy rész .. nem okozhat kárt a motorba? ...
Előzmény: gasparv (1047)
gasparv Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1047
Szia!
Hát szerintem50-60 alatt tuti nem úszod meg, és szerintem felesleges is mert télen belefagy a hó és akkor eltörik... legalább is nekem azt javasolták ne foglalkozzak vele, mert ahol kell ott ép a burkolat a többi helyen meg ugyan ilyen lesz...
Amúgy mennyi lenne ott?
Előzmény: Bertalan59 (1046)
Bertalan59 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1046
Helló,ujra én ... megszeretnem kérdezni h a motor alá menyibe kerulne egy védő dekli.. mert itt Szlovakiaba elég drágának találom...
Bertalan59 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1045
Üdv.Köszi szépen nektek ...:) még jo h nem leltem semmi olyan kábelt ami paszolna :D és én is sok szerencsés kilométert kivánok nektek :)
gasparv Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1044
Sziasztok!
16-os lemezfelnire keresek lehetőleg gyári dísztárcsát.
Akinek van elfekvőbe jóárasítva kérem írjon.
Köszi: Gasparv
Jancsi66 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1043
Csak megerősíteni tudom gasparv válaszát, amire te gondolsz az valóban a fedélzeti computer diagnosztika csatlakozója. Többek között hibakód kiolvasásra. Egyébként ÜDVÖZLÖK minden kedves fórumtagot. Én is teljesen új vagyok itt az oldalon, de csak itt, mert Peugeotból már a hatodikat fogyasztom. Mögöttem van már három 405-ös, két 406-os és most februárban cseréltem egy 407 2.0 HDI-re egy tatabányai autókereskedésben. Egyszóval eddig nagyon meg vagyok elégedve az oroszlánokkal !!! De ami meglepett, hogy olvasgatva ezt a fórumot nagyon úgy néz ki, hogy Pálfi Zs autóját sikerült megvennem /névazonosság a forgalmiban, hűtő előtti rács, sebességváltó zár és km is annyi volt benne amennyit ő írt/. Tényleg nagyon szép és megkímélt az autó, amit ezúton szeretnék is neki megköszönni! Azóta 10e km mentem vele és az önindító motor felújításán kívül nem volt vele komolyabb probléma. A perselyeket kellet benne kicserélni, mert meg voltak kopva és időnként nehezen indult, mert megszorult. Bízom benne, hogy a komolyabb problémákat még az elején orvosolták a szervizesek – gondolok itt Pálfi Zs korábbi írásaira – ami egyébként nem szegte kedvem. Elsőre dióhéjban ennyi, remélem még sok problémamentes km-t tudhatok majd „magunk” mögött. További szép napot mindenkinek. Jancs66
Előzmény: Bertalan59 (1041)
gasparv Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1042
Szia!
Az "csak" a komputer szerviz csatlakozója, csak kizárólag szakembernek!!!
Itt frissítenek szoftvert, és diagnosztizálják a hibákat.
Tehát javaslom ne próbálkozz semmit beledugni :)
Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Bertalan59 (1041)
Bertalan59 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 1041
Üdv. Köszönöm szépen h ilyen hamar reagáltatok a kérdésemre...és még lenne egy kérdésem meg sztem még lessz több is remélem segitetek majd ..a könyök tartóban van egy cinch kimenet ..nemtudom. hogy mire is van ,gondolom telefont lehet rácsatlakoztatni de azt mégis hogy?! remélem ebben is tudtok segiteni isméét köszönöm szépen
Bertalan
birobandi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 1040
Szia Bertalan59!
Csúszás veszélyre figyelmeztet, s így van +3 C alatt jelez. Németre állítva: Eisgefahr kiírás jelenik meg.
Balesetmentes jó autózást kíván: birobandi
Előzmény: Bertalan59 (1038)
gasparv Creative Commons License 2009.10.17 0 0 1039
Hello Bertalan!

Nem kell aggódnod, csak figyelmeztet hogy hideg van kint..
Nem tudom idézni én sem mert ma pl nekem nem írta de a vége valami "lown..."
Asszem 3 foknál már írja.. és utána a szám villog...
Üdv. : G.Viktor
Előzmény: Bertalan59 (1038)
Bertalan59 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 1038
Hello,nem rég lettem egy 407es 2006os évjáratú 2.0 HDI boldog tulajdonosa.Eddig minden tökéletesen megy megvagyok elégedve az autoval ..nagyon tetszik..csak még akadnak dolgok amihez nem nagyon értek...pl. mostanaba reggel ha lemegyek és hidegebb van ahogy rástartolom akkor kijön vmi ábra..és ki ir vmit h ice..a hasznalati utasitasba nem talatam meg h mi lehet az ebben kérnék egy kis segitséget ...köszönöm szépen előre is ...
üdv.Bertalan
Erikaviking Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1037
Hát sajnos valószínűleg meg kell bontani a váltót, mert a reteszelést nem az általad mozgatott kar oldja meg, hanem a váltószerkezet maga. De furcsa, hogy rossz úton dobja ki, mert én olyannal találkoztam inkább amelyik motorféknél, vagy gyorsításnál, vagy mindig ki akarta dobni. De egy rutinos szaki biztos meg tudja csinálni, de nem lesz olcsó, mert sok idő lesz.
Előzmény: TT33 (1030)
birobandi Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1036
A  kép valamiért nem ment fel, lehet, hogy túl nagynak találta, vagy én vagyok béna.
Előzmény: birobandi (1035)
birobandi Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1035
Bizonyíték, hogy igazat szólok.
gasparv Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1034
Szia Bandi!

Bocsi, nem tudom honnan vettem (gondoltam) neked kombid van :))

Üdv.: V
Előzmény: birobandi (1033)
birobandi Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1033
Szia

gasparv!
Nem lényeges, de a korrektség kedvéért az enyém is 4 ajtós.

Üdvözlet: birobandi

Előzmény: gasparv (1032)
gasparv Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1032
Hello!

Nekem is olyan típus van mint Bandinak, csak nem kombi :)
A váltóval nincs semmi gondom (egyenlőre)....
Nem hinném hogy típus probléma, csak egyedi.
Hozzáértő szervizt javaslok, ne bízd kontárokra... sokszor az olcsóbb lesz a végén a drágább...
Üdv.: G.Viktor
Előzmény: TT33 (1030)
birobandi Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1031
Szia TT33!
Nem hallottam, hogy ilyen típus hiba lenne. Könnyen lehet, hogy csak a müködtető mechanikán kell állítani, az nem egy horror.
Sok örömet kívánok az autóhoz: birobandi
Előzmény: TT33 (1030)
TT33 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1030

Sziasztok.

 

Néhány hónapja vásároltam egy két éves 407-es 1.6-os HDI-t. Az utóbbi időkben az autó az ötödik fokozatot  néha menet közben /többnyire rázós úton/ kidobja. Esetleg  valaki tud valamit a hiba okáról, kijavításáról ill. anyagi vonzatáról? Segítségeteket előre is köszönöm. Egyébként tetszik az autó!  

birobandi Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1029
Szia hkpcjoe!
Én is köszöntelek körünkben.
Az enyém 4 és fél éves (1,6 HDI), de a lefutott 77 000 Km alatt a problémák köre közelített a zéróhoz. Tehát jó eséllyel meg leszel elégedve a géppel.
Balesetmentes, szép utat kíván: birobandi
Előzmény: hkpcjoe (1027)
gasparv Creative Commons License 2009.10.11 0 0 1028
Üdv a klubban :)
Előzmény: hkpcjoe (1027)
hkpcjoe Creative Commons License 2009.10.11 0 0 1027
Sziasztok!

Én teljesen új vagyok az oldalon és bízom benne,hogy befogadtok majd magatok közé,mivel pár nap múlva boldog tulajdonosa leszek egy 407-es 2.0 HDI Supreme-nek!
Több hónapja kerestem már ezt a típust és rengeteg autót megnéztem!
Sok helyen akartak megfektetni mindenfélével papírokkal,bizonyításokkal stb.,de úgy érzem most megtaláltam az autót ami nekem kellett!
Igen, kereskedésbe vettem meg az autót amibe az én kis dízel Suzimat beszámolták,de úgy érzem nem vágtak át,főleg úgy,hogy sokan apelláltak az oroszlánra és a kereskedőnek jobban megérte volna,ha nagyobb hitelt vesznek fel rá mint én,de mégis az enyém lett!(Kölcsönös szimpátia!)
Szóval a több mint 20-25 kereskedő után találtam meg egy olyan embert, aki korrekt volt,nem kertelt elmondott mindent és az autó megvétele után felajánlotta mindenféle segítségét bármiben ami az autó karbantartásához szükséges...........saját telefonszám stb.
Szóval remélem nem lesz gondom,ha így állnak az emberhez.............
Ha lesz képem már az autómról akkor felraknám...................

És még annyit kérdeznék TYPE407-től,hogy véletlenül az autót amit megemlített azt nem Pakson nézte?
Mert ha igen akkor azt én is láttam és menekültem ahogy csak tudtam, az autó leharcolva agyon karcolva stb.stb...........................
Na lényeg az,hogy remélem gondom nem sok lesz az autómmal,hiába 5 éves........és ha segítségre lesz itt szükségem akkor majd meghallgattok............
Mindenkinek üdv.
Tisztelettel: Joe!





Előzmény: Type-407 (1022)
Erikaviking Creative Commons License 2009.10.08 0 0 1026
Ha nem kettős tömegűt teszel bele (vagy azt felhegesztik, mert szoktak ilyet kókányolni) akkor kupplungot kell kicserélni csillapítottra (a kettőstömegűs kupplungja fix). Van ilyen szett is kompletten, de minden indításkor, leállításkor remegni fog, nem biztos, hogy megéri.
Ha meg nem cserélsz kupplungot akkor előbb utobb valami engedni fog, pl egy barátom offjában a difit verte szét...
Előzmény: gasparv (1023)
Type-407 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 1025
Csak egy hozzá szólás:-) Állítólag az új megvásárolható tényleg bírja még az 1.6HDI-ben is.. abba hamarabb szétesik mint a 2.0HDIben, és valóban létezik "egytömegű" lendkerék a kettős helyett!!!! Valeo termék állítólag teljesen jó hozzá.. gondolom az örül aki városban sportosan tapossa.. mert Gyufa81 előtt le a kalappal, ő biztos tudja használni az autót, sőt pályázás után nem állítja le egyből, szóval ezzel azt akartam csak mondani aki jó bánik az autóval nem kell 50ekm ként cserélni..
gyufa81 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 1024
Szia!
180ezer volt a kuplung+lendkerék.(gyári alkatrész,nem utángyártott)Ez módosított lendkerék már.Valamit alakítottak a lendkereken a Peugeotban,és mostmár csak így együtt lehet megvenni őket,mert a régi kuplung nem stimmel az új lendkerékre.Én nem vettem észre különbséget a két lendkerék között,de biztos más, ha az okosok azt mondják.Ez a módosított is kettőstömegű,de remélem ez tartósabb lesz.Én is hallotam már erről,hogy kilehet cserélni nem kettős tömegűre valami átalakító kütyüt tesznek bele még,de én nem merném megkockáztatni.
A szerelés ingyenes volt ismerős által.Amúgy a szervízben egy-másfél munkanapot számolnak rá.Lehet szorozni.....1 munkaóra átlag 12ezer...... pffff!!Leírni is sok lenne! :)
Az enyém elment majdnem 200ezer kilómétert.Amíg nem rángat,és nem keményedik be a kuplungpedálod,addig menj vele nyugodtan.Ha nem zavar a hangja,akkor sokáig bírja.Én sem azért cseréltem le mert szétesett teljesen,csak már nem bírtam elviselni a hangját.A végefele már ciki volt leállítani ha kint álltak az emberek,mert mindenki azt nézte mi akar szétesni!:)
Előzmény: gasparv (1023)
gasparv Creative Commons License 2009.10.04 0 0 1023
Szia!
Mennyiért cserélték a lendkereket és milyenre? Kuplungot is cseréltél vele?
Ugyan is azt hallottam hogy lehet nem kettős tömegűre is cserélni...
Előbb utóbb nálam is aktuális lesz..
Előzmény: gyufa81 (1021)
Type-407 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 1022
Sziasztok:-) Köszönöm a tanácsokat!
1.850eft ért.. sajna én kb 1.7-et adnák érte mert karcos.. meg amiket írtam hibákat..
Hát igen a szervizben túlzásba viszik az árakat és jelenleg is amerikai autóm van amikor vettem riasztottak h mennyibe fog kerülni minden.. tudni kell hol megvenni az alkatrészt.. és némelyik alkatrésze ha többe is kerül az jöval tovább birja mint az olcsóbb és kisebb:-)

Előzmény: gyufa81 (1021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!