Keresés

Részletes keresés

true75 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 10287

modern minimál, ez már teljesen letisztult:)

Előzmény: gamate (10286)
gamate Creative Commons License 2010.11.22 0 0 10286

Hali!

 

Minimalista, abból is egy kiforrottab alkotás...

Előzmény: Törölt nick (10285)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 10285

Üdv !

Jó a kép.  Szürrealista?

Előzmény: gödörásó (10284)
gödörásó Creative Commons License 2010.11.22 0 0 10284

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 10283

Ismételten köszönöm a válaszokat, a szivattyú kilépőcsonkján van egy visszacsapó szelep, ezt a boltban javasolták ahol vettem, a szerelőkhöz is így került, ők is így próbálták ki. Az első alkalommal amikor ez a gond jelentkezett megnéztem mennyire könnyen jár a visszacsapó, és nem volt beszorulva. Mindkét esetben lekötöttem a csövet (Tehát csak a visszacsapó és a 42m cső volt a szivattyú után.) és szabadkifolyással nem ment.

Előzmény: Törölt nick (10282)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10282

Üdv

A hálózati feszültség méréssel sokra nem mész. Ez a szivattyú 190 volttal is elindul ha jó. Aminek lenne értelme az az áramfelvétel vagy teljesítmény felvétel mérése, mert ha az lényegesen nagyobb mint a specikifákált akkor szorul a szivattyú vagy kondenzátor ill motor baja van. Ha ez rendben akkor az van amit az előttem szóló gamate és kosztoglotov írt.

A gyakori kapcsolgatás zárt tartálynál azért lehet mert elnyelte a víz a tartályban lévő levegőt. Vagy nyomjál bele vagy víztelenítsd és töltsd újra. Ha gumimembrános a tartály akkor elszökött a membrán mögül a levegő vagy lyukas a membrán.

Előzmény: Törölt nick (10276)
lulu betyár Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10281

üdv minden fórumozónak.Segítséget szeretnék kérni.     Azt szeretném megtudni,hogy Alsó Gödön,a Kölcsey utca dombos részén,milyen mélyen van az első vízadó réteg és milyen rétegekre kell számítani?

kosztoglotov Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10280

Most olvasom, lényegében ugyanazt írtam, mint gamate kolléga, csak én a felét érthetetlenül.

Előzmény: kosztoglotov (10278)
lulu betyár Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10279

Üdv freddy 4.Kösszönöm a sok segítséget,nagy hasznát fogom venni a jövőben.

 

Előzmény: Törölt nick (10270)
kosztoglotov Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10278

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Szia!

Nem túl gyakran, de jártam már úgy, hogy a nyomócsőből nem lett kifolyatva a víz, így a szivattyú visszaengedése után egy mélyebb kútnál a felszálló (termelő) csőben levő víz súlya úgy lezárta a visszacsapószelepet, hogy a szivattyú nem tudta kidolgozni magából a levegőt, csak pörgött üresen.

Ez persze acélcsőnél nem fordul elő, mert abból a beépítésnél kifolyik a víz, de a KPE csőben tud maradni.

Előzmény: Törölt nick (10276)
gamate Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10277

Jószerencsét!

 

n31!

 

Nem lehetséges, hogy visszaépítésnél légdugó marad a szivattyútestben, ezért nem nyom vizet?

Nekem többször előfordlut már ilyen eset.

Többször meg kellett le-fel mozgatnom a szivattyút mire elindult.

 

gamate

Előzmény: Törölt nick (10272)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10276

Ja amikor legutóbb nem ment, megmértem 224V a hálózati feszültség.

Előzmény: Törölt nick (10275)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10275

Köszönöm az eddigi válaszokat.

 

Van egy 200L puffer tartály azt tölti, ha lemegy a vízszint akkor utánatölti, a sok kapcsolást erre értettem, sokszor beindul nyomja a vizet teszi a dolgát. Kiemelés után meg nem, mi történik kiemeléskor mi lehet a gond? Tehát ha kiemelem és vissza engedem, miért nem működik, ill. a széttekerés  után miért működik újra. Mert ugye több héten át működik és csak azért lesz újra üzemképtelen mer kiemeltem, nekem ez a sárkányos, magam szétszedni nem merem mert még garanciális, mondjuk korán sem biztos, hogy megtalálnám a problémát ill. tökéletesen össze tudnám rakni. Működés közben éppen hogy hallani a hangját, és a 42m emelés (Kút) után még úgy 60m távolságra és ezalatt 2m szintemelkedés és percenként nyom kb. 10L vizet. Gondolom ha szorulna lehet nagyobb hangja lenne és vagy kevésbé nyomná a vizet. Amikor nem nyomta a vizet, akkor is hallani lehettet ugyan olyan halkan, hogy zúg.

 

 

„(Nem működési probléma miatt húztam ki),”  a mondat helyesen (Nem a működési probléma miatt emeltem ki)

Előzmény: Törölt nick (10274)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10274

Üdv !

Milyen a vezérlése hogy sokat kapcsolgat ? Tartály mekkora ha van ?

A többi baj az lesz amit korábban írtam.  

Előzmény: Törölt nick (10272)
pasass Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10273

Üdv Kedves Freddy !

 

Ha Zalakaroson áztatod megfáradt:)kútfúró tested  szóljál rám.

Tán még iszunk is eggyet:)

Természetesen itt is lehet tartani

TATLÁLKOZÓT

 

Tehát mindenkit várunk a forró gőzben akit a

hideg kivert a munkából! :)

Dátumot itta neten  is megtudjuk beszélni!

 

Szép Napot:)

 

Jószerencsét!

 

Előzmény: Törölt nick (10271)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 10272

Szia!

 

Pedrollo 4BLOCKm2/10   0,75HP  230V/50Hz   2010-06-23

 

Ami a dobozra van írva, amit nem értek, a napi használat melett elég sokszor kapcsol ki be. Julius végén vettem és csak akkor volt vele gond amikor kiemeltem ill. visszaengedés után (Nem működési probléma miatt húztam ki), nem értem miért. És a másik ami miatt nagyon sárkányos a dolog, hogy ha jól látom alul van a motor felül a szivattyú, a két „javítás”  alkalmával azon kívül , hogy szét lett tekerve semmi nem történt… Azért írtam hátha valami pitiáner típushiba…

Előzmény: Kútdoki (10269)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 10271

Helló    pasass ! 

 

Ma többek között Harkányban voltam a gyógyfűrdőben, -  és véletlen találkoztam ezzel a sematikus kútfúróval a medencében. Azt mondta, hogy emlékszik Rád és hogy üdvözöl.

Meg még annyit üzent, hogy további sikeres kútfúrásokat kiván Neked és Jószerencsét !   Szép estét kivánok én is Mindenkinek és Jószerencsét !

Előzmény: pasass (10133)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 10270

Helló    lulu betyár !

 

A fúrószerszámot esténként mindig célszerű kiépiteni a fúrólyukból. De ha az átfúrt rétegek állékonyak, akkor meglehet spórólni néha  1  -   1 ki  és beépitést, de talpon soha ne hagyd azt. Az átöblitési lehetőséget az esetleges vészhelyzetre mindig fenn kell tartani.

 

Sekély mélységű fúrások esetében a CMC -ken kivűl nem szükséges más iszapképző adalékokat használni. Sőt, CMC -t sem kell mindig használni, csak ha a fúrólyuk állapota ezt megkivánja. De célszerű enyhén CMC -és iszappal inditani a fúrást, főleg ismeretlen helyen.

Előzmény: lulu betyár (10268)
Kútdoki Creative Commons License 2010.11.20 0 0 10269

Helló  b31 !

 

Ez a 4 block , 220 -illetve 380 V-os ?

Mert ha 380 , akkor esetleg a forgásiránya nemvolt megfelelő.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (10265)
lulu betyár Creative Commons License 2010.11.20 0 0 10268

helló Freddi 4. Megtaláltam az ajánlott hozzászólásaidat sokat segitettél velük. kösszépen.    Még azt szeretném megkérdezni,hogy eggy több napig tartó fúrásnál,ha este abba hagyom,fel kell-e húzni a fúrószárat,vagy maradhat a furatban?A fúráshoz elég a CMC,vagy keverjek még hozzá valamilyen iszap képző anyagot?Ez egy kis gép egy 2200wattos gyári hajtóműves villanymotorral van meghajtva és 42méter fúrószár van hozzá.Kb 160-170-es furatot szeretnék fúrni,hogy a 125-ös cső bele férjen.További szép estét.

Előzmény: Törölt nick (10264)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 10267

Üdv !

Valóban azt tette a szerelő amit én is tettem volna. Ilyenkor(ki-be építés után) valamilyen idegen test beszoríthatja a lapátkereket és azért nem indul. Talán egy kondicserét elmulasztottak megtenni szerintem, legalább is a probléma kizárása érdekében. Mivel ezt egy kondenzátor indítású motor hajtja elképzelhető hogy kapacitás szegény a kondi, vagy kezd zárlatos lenni. Fémgőzölt papírkondi van benne ami öngyógyító ugyan csak hát nem a végtelenségig és nem is minden esetben.  Ha legközelebb szétszedeted cseréltesd ki, nem egy vagyon az ára. Aztán ha továbbra is bajaid lennének balhézzál a gariidő alatt és cseréltesd ki a motort benne (az is lehet úgy rossz hogy hol jó hol nem) vagy az egész szivattyút. Persze az sem kizárt hogy gyárilag szarul vannak kihézagolva a lapátkerekek. Mivel ez egy úszólapátos cucc igy elvileg önbeállók a lapátok csak épp nem tudnak önbeállni. Látatlanul sokkal többet nem tudok mondani ettől.

Előzmény: Törölt nick (10265)
lulu betyár Creative Commons License 2010.11.20 0 0 10266

Heló kútdoki.köszi az infót megtaláltam valóban ki van vesézve a dolog.További szép napot.

Előzmény: Kútdoki (10263)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 10265

Sziasztok!

 

Nem olvastam el végig a topikot, ezért elnézést kérek. Tulajdonképpen nem is igazán kút gondom van. Ill. kutunk van gondunk a szivattyúval van. Vettem egy Pedrolo block 4 szivattyút ami tökéletesen működött egy ideig 42 m  mélységben, valami miatt ki kellett emelnem, vissza engedtem és nem működött, zúgott de víz nem jött fel, ismételten kiemeltem semmi problémát nem láttam, cső nem volt megtekeredve, vissza engedtem a vizet továbbra se nyomta. Kiemeltem elvittem a szervizbe. Elmondtam mi a probléma, szerelő szétszedte arra gondolt homok van benne (agyagos a talaj, homok nem is lehetett benne), de nem volt. Semmi problémát nem talált összerakta, hazahoztam leengedtem, és tökéletesen működött múlt szombatig amikor kiemeltem mert végleges hosszra vágtam a PVC csövet. Vissza engedtem és ismételten nem működött. Elvittem egy szerelőhöz (Még szombaton) aki rajta van a garjegyen de nincs már szerződése, fizettem némi kézpénzt kellett a szivattyú ez van. A jelenség megismétlődött széttekerte össze hazahoztam azóta is működik, mi lehet ez más is járt már így?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 10264

Helló    lulu betyár !

 

CMC -ét legolcsóbban Pest közelben a Brenntag Kft forgalmaz Nagytétényben. Ott több fajta is beszerezhető, kb. 380 ft. kilója.  További információk :      www.brenntag.hu

 

A használatukat már többször is leirtam, lásd a Kútdoki által megadott hozzászólásomat, valamint érdemes ezzel kapcsolatban még elolvasnod az :  Ásott vagy fúrt kút? Index fórumon az előzőekben már tárgyalt és általam leirt  3201  és  3206 sz.  h.szólásomat is.

Előzmény: lulu betyár (10262)
Kútdoki Creative Commons License 2010.11.19 0 0 10263

Helló  lulu betyár !

A keresett infót megtalálod Freddy 4,  10015 sz. hozzászólásában.

Üdv,jószerencsét.

Előzmény: lulu betyár (10262)
lulu betyár Creative Commons License 2010.11.19 0 0 10262

üdv Freddy 4.Szeretném megkérdezni,a cmc-t hollehet beszerezni Pestközelbe,milyen arányban kell keverni és kb mennyibe kerül?

Előzmény: Törölt nick (10239)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.19 0 0 10261

Üdv !

És ez :

 http://www.szivattyu.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=31&category_id=17&option=com_virtuemart&Itemid=56

 

Holnap megyek megsasolni a kistesóját :) Csatlakozót a Nimbusznál is nézd meg ott is occó. Javaslom a rezet főleg oda ahol időnként bontva lesz majd.

Előzmény: true75 (10260)
true75 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 10260

ezt én is megtaláltam de ez inkább fűtésrendszerhez használatos

Előzmény: nagy ivó (10256)
true75 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 10259

Szia gamate

 

 

- köszi a jótanácsot, kellősítőm is van még mésfél vödörrel

Előzmény: gamate (10254)
true75 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 10258

van otthon pár tekercs gv4-es lemezem, mert még zajlik a szerelőbeton belső vízszigetelése de az azért nem lenne jó szerintem a kpe csőre, mert azt melegíteni kéne a csövön és körülötte amitől félő, hogy elcsöppen a kpe cső

-

nekem mindig beváltak ezek a felmelegített folyékony kátrányok

Előzmény: bohrer (10251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!