Keresés

Részletes keresés

csipeti Creative Commons License 2007.05.14 0 0 4543
Én 6 építőanyagkereskedőhöz adtam le a tervek, komplett ajánlatra. Így legalább kontrolláni tudtam (volna) a mester által kiszámolt menniységeket. 38-as tégla: 2200-2380-2400-2706-2900 szép szórása van. Szóval én a középutat (2400) rendeltem a héten, jövő hét elején kiderül kinek is lett igaza. De a többi anyag is hasonlóan "egységes" volt.
Előzmény: Axióma (4542)
Axióma Creative Commons License 2007.05.14 0 0 4542
Megj. nekunk nem volt csak a statikusnak kigyujtese, bar generalos kivitelezesnel nem szamit annyit, ok tartsak amit az arajanlatban leirtak aztan kesz (na persze ha varatlan esemeny van, akkor az mas, mint nalunk a kiszedendo alap varatlan meretei). Azt (marmint az arajanlatban szereplo mennyisegeket) utolag ellenoriztek is (FeMu), igen kis elteresek voltak es azok is hol ide, hol oda, kb. nullara.
Előzmény: Axióma (4541)
Axióma Creative Commons License 2007.05.14 0 0 4541
Dehogy. Csak anyagkigyujtes. Bar kerhet erte penzt de egy nagysagrenddel tuti kisebb.
Mi lehet olyan, amit nem lehet megallapitani, hogy mennyi fogy? Darabos cuccokat (persze hulladekkal szamolva) siman, ami nm-re merheto azt is, max. a folyekony cuccokkal lehet gond (habarcs, festek, glett stb.). Itt lehet vitatkozni, de azt gyanitom hogy nem ezek a nagy tetelek. Nalunk egyebkent a vas is 10%-kal tobb kellett mint az anyagkiiras kerte (alapba), de nem vitaztunk. A betont meg rakeszultek tartalekkal de nem kellett a potfuvart kikerni.
Előzmény: drsoul (4540)
drsoul Creative Commons License 2007.05.14 0 0 4540

Az arazatlan ktgvetés az maga a kiviteli terv? Az, ami még plusz 300-500e?

Mi van akkor ha a tervező csinálja, de a kőműves (vagy az ács) azt mondja, hogy ő ennyiből nem tudja kihozni?

Előzmény: Axióma (4536)
csoki74 Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4539

Sziasztok!

 

En is OSBt hasznaltam monolit fodemhez zsalunak, ez ala pedig beraktuk a szarufakat, amit oszlopkkal hoztak szepen szintre. En 22-es OSBt vettem, ma mar tudom, hogy tulzas volt, 18as is eleg lett volna. Egy het utan az oszlopok kb felet ki lehett szedni, annak a berletet sem kellett kifizetni tovabb... Az OSB azota a tetoterben van a hoszigtelest takarja a belso oldalon - szepen sikba hoztuk. Gipszkarton, lambera kozvetlenul mehet fel ra.

Az monolit fodem szinte tokeltesen sik lett, egyetlen helyen kell vastagabban glettelni, egy kis tabla elmozdult.

A modszer titka szerintem a jo acsmunkaban van!!!

 

Bocs, ha hosszu voltam. Udv!

Csoki

Előzmény: Törölt nick (4534)
Axióma Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4538
MIRE? Amugy pedig kombi hitel:)
Egy csomo dolog (segitokeszseg, hozzaertes stb.) fiokfuggo, a kondiciok a bankfuggok. Meg az se mindegy hol, Bp, vayg videk ahol nincs minden bank helyben.
De leginkabb: milyen ingatlanra es milyen korulmenyek kozott (fizu stb.) es milyen max. havi vallalhatoval gondoltatok? Ha lenne tokeletes megoldas, akkor mindenki csak azt valasztana, de jelenleg egyetlen valasz van: ATTOL FUGG.
Előzmény: Mr.CharlieFirpo (4537)
Mr.CharlieFirpo Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4537
Üdv!

Nekünk 2 héten belül kell határoznunk hitel felvétel ügyben, tudnátok egy pár szót irni, ki mennyire van megelégedve a bankal, amelyiket választott.

Mi 9-10M vennén fel, tudtok tippet adni, melyik banktól érdemes...

Köszi!
Axióma Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4536
Anyagkigyujtest (arazatlan ktgvetest) jobb lenne, ha a tervezod csinalna... nekem is volt hogy cserepes ceg szamolt es kb. 2/3-ra lett volna eleg amit kihoztak.
Előzmény: rbsz (4535)
rbsz Creative Commons License 2007.05.13 0 0 4535

Halihó!

 

110 (10*15m)nm es hasznos terü ház építése elött állunk..

2 tüzép ajánlatát néztem át, de nagyon az az érzésem, hogy nem egy helyröl lesz minden..16800 mixerbeton/m3..de ami igazán bosszant, hogy viszem a tervrajzot, ée az egyik 2200 db 38 as téglát számol nekem, a másik 1600 db ot. csrépnél is ezek az eltérések..

nemtom miböl adódhat az eltérés...

tervezzzek így kiadást?:)

..ja a netto16500/brutto nm es kömüvesmeló drága? (alap,falak,vakolás,szigetelés,színezés..)

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4534
Ok, ez így rendben van, ha van oszlopod. De egy saját őnerős építkezésre nem fogsz bérelni/venni oszlopokat. Ha kiviteleződ van, és neki van az más tészta.

De az önerős/költséghatékony/alacsony pénztárcával rendelkező építkezőknek még mindig messze a legolcsóbb megoldás a drugafa-zsaludeszka kombináció. Merthogy zsaludeszka amúgy is kell, drugafát meg másodkézből nagyon olcsón lehet szerezni, én 300 Ft/ szálanként vettem meg. 3 méteres szálakat vettem.

Ok, így valamennyit kell vakolni, de még ezt összesítve is ez a legolcsóbb.....

De ez az OSB lapos megoldás különben nem rossz.... Főleg, pl. ha zsindelyfedésed lesz, vagy más módon amúgy is fel tudod használni....

Attila
Előzmény: trilla414 (4530)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4533
De ha nincs más, szegény ember vizzel főz. Sokan nem azért választják ezt a módszert, mert ez a legjobb, hanem azért, emrt erre van lehetőségük leginkább anyagilag....

Attila
Előzmény: Lacivill (4529)
toti15 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4532

Sziasztok!

 

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

csipeti Creative Commons License 2007.05.11 0 0 4531
Sziasztok!

A födém témáhval kapcsolatban ezek az mai információk, némi alkudozás után ezeket az árakat kaptam:
E-gerenda 480-as nettó 7441 Ft
E-gerenda 600-as nettó 9277 Ft
Béléstest nettó 200 Ft
Szegeden.
Előzmény: Vezso (4523)
trilla414 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4530
ja, bocs, az oszlopok rendes gyári cuccok is lehetnek.. Egy lehetséges kivitelezőm használta ezt, igaz szükségből, mert a megyében nem volt szabad zsalu, csak oszlopok.. olcsóbb volt megvenni az osbt, mint bérelni a dokát, és utána tetőtéri/padlás mennyezet lett az osb-ből. Szerintem zseniális.
Előzmény: Törölt nick (4528)
Lacivill Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4529
Hát drugafákkal kár ducolni az biztos................
Előzmény: Törölt nick (4528)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4528
Igen, csak elég nehéz drugafákkal fél centiken belül kihozni. Főleg amikor ráöntöd a betont, azért szenved valamekkora alakváltozás, valamilyen szinten befolyik a tábláknál, stb.

Persze, megcsinálható, de nem egyszerű.....

Attila
Előzmény: trilla414 (4526)
psg5 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4527

Vezso teljesen jól körülírta neked a helyzetet.

Mi a második változatot valósítottuk meg (köműves nem szereti annyira ezt be is valotta(aládúcolás,centire beállítás, hogy ott legyen pontosan felnyomva ahol kell stb) de azt is bevallotta hogy szerinte a monolit mellett ez a legjobb megoldás és árban valóban jobb mint a monolit.

Egy valami ha ezzel a poroterm béléstest verzióban gondolkozól hívd fel a figyelmét a köművesnek a pontosságra, mert nálunk ahol nem volt pontos a béléstestek illesztése ott amikor rakták a tetőt megfeszültek a béléstestek és elrepedtek és a törött darabjaik lepotyogtak. Jó ez nem nagy probléma összessen 5 db béléstestet érintett egyetlen sorban, de azért akkor is bosszantó volt.

 

Előzmény: toti15 (4519)
trilla414 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4526
osb lap... utána felhasználod.. ezt megvenni olcsóbb, mint bérelni a dokát...
Előzmény: Törölt nick (4525)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4525
Ez alapból igaz, ha nagytáblás zsalurendszert használsz, pl. Dokka, Peri, de házilagos kivitelezésnél ez nem nagyon engedhető meg a méregdrága ára miatt.

Ott inkább a drugafás - fagerendás/zsaludeszkás módszer terjedt el, azt nehéz kihozni tökéletesre szerintem.....

Attila
Előzmény: Lacivill (4524)
Lacivill Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4524
A monolitot úgy illik bezsaluzni, hogy ne kelljen vakolni, max glettelni.
Előzmény: Vezso (4522)
Vezso Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4523

Megkerestem a gerenda árakat is. Hossztól függően 7-10e, a kefni 230Ft/db volt 13 hónappal ezelőtt. (mínusz két nap:)

Viszonylag olcsón sikerült szereznem, de nagyságrendileg talán segít.

Előzmény: toti15 (4519)
Vezso Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4522

Szia!

Megkerestem, amit a múltkor erről írtam és akkor hozzáértőbb emberek is megerősítették. :)

Egyszer már volt ez is itt, de ki tudja mikor. :)

Szóval 4 féle födém terjedt el az egyszerűbb esetekre.

A monolit, az amikor zsaluból megcsinálod a födémet és arra jön a vasbeton ott helyszínen szerelve, összeszerelve a koszoróval. Ez a legdrágább és a legszebb. Sima, nem reped rajta a vakolat, és a helyigénye sem nagy.

A mesterfödém, amikor olyasmi áthidalókat tesznek, mint az ablakok fölé. Olyan, mintha kerámiával beburkolnád a vasbeton gerendát, csak ez laposabb és kiállnak vasfülek belőle. A gerendák közét kerámia béléstestekkel töltöd ki. A fülekhez hozzáerősítik a felső acélhálót és erre is jön valamennyi beton. Ezt is egybe kell szerelni a koszorúval. Ez valamivel olcsóbb, de nem is annyra sima a felület, igaz, ez még nem reped.

Az E-gerendás, amikor előre gyártott vas-beton gerendákra jönnek a beton béléstestek. Elvileg a gerendákat össze kéne szerelni a koszorúval, de nem igen szokták. Én erre is tettetem vashálót felülről, mert állítólag így kevésbé reped. Ez viszonylag olcsó, viszont repedhet a vakolat és nem egyszerű vakolni.

A fafödém, amikor fa gerendákra teszel pallókat (járható födém) és arra jön valamilyen könnyebb beton. Van aki szabadon hagyja, mert szép, rusztikus, ha vakolni akarod, akkor nádszövetet kell rá szögelni. Állítólag hiába raksz lépéshang szigetelést bele, akkor is döng, ha fent járkálnak. Ez is az olcsóbb kategória. Viszont nem is érdemes vakolni annyira repedezik, főleg eleinte, inkább a gipszkarton.

 

 

Előzmény: toti15 (4519)
csipeti Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4521
Köszi!
Bár ezek az árak Szegeden vannak, de nekem sem tűntek soknak egyenként, csak a végösszeg borzolja az idegeimet (összesen lett, majdnem 1M).
Előzmény: 1krisz1 (4517)
csipeti Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4520
Szia!

Nekünk a porotherm födémet nem javasolták: a munkadíja majdnem annyi, mint a monolité, mert alá kell támasztani az egészet; funkcionálisan viszont az E gerendással van egy szinten (sztem azért egy kicsit csak jobb). De ez egy vélemény, amit nekem mondtak. Így nekünk a ház egy része monolit, a másik meg e gerendás lett
Előzmény: toti15 (4519)
toti15 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4519

Szaisztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem hozzáértő, tapasztalt emberektől. Tervezés fázisában tartunk és felmerült a "födém típusa" kérdés. (A falak porotherm téglából épülnének.) Kérdésem: melyik rendszert javasoljátok inkább: E gerendás vagy porotherm gerendás födém. Érdekelnének minőségi, árbeli különbségek, előnyök, hátrányok.

Tudom, hogy korábban már foglalkoztatok a kérdéssel, de nem találom a megfelelő oldalt és sajnos az E-gerendára árat sem nagyon találok a Neten.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Gung-Ho Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4518
kis kiegészítés:
A medence 4x8x1.5-ös. Külön céggel fóliáztatva, gépészet szerelve. Az épületgépeszetben nincs benne a villanyszerelés. A ház kőműves munkadíja nemesvakolva, földmunkával ennyi... (nem monolit födémes a ház)
Előzmény: Gung-Ho (4513)
1krisz1 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4517

Fenyő fűrészáruhoz tudok csak hozzászólni, ha valaki, akkor én aztán igazán körbejártam Pest megye összes fatelepét, és ennél olcsóbban nemigen fogsz találni. (55 ezer/m3)

De láttam egy hirdetést az expressz internetes honlapján, amelynek értelmében 40 ezerért adnak fűrészárut, de csak akkor, ha kamion tételben veszed (kb. 40-50 m3). :)

Előzmény: csipeti (4512)
Vezso Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4516
Ja, nektek marad az oszlop? Nekünk csak ideiglenes volt, egyébbként egész jó állapotú.
Előzmény: 1krisz1 (4510)
Vezso Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4515
Korrekt.
Előzmény: csipeti (4512)
trilla414 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4514
váó, melyik megye? :) építhetnének ők nekem is!
Előzmény: Gung-Ho (4513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!