Keresés

Részletes keresés

Hajnalka71 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 217

Sziasztok! Megtudná nekem mondani valaki, hogy holnap nyitva lesz-e a piac? Előre is köszönöm!

hendor Creative Commons License 2013.12.27 0 0 216

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy hol lehet megtudni a piaci nyitvatartást? Úgy hallottam, hogy január 7.-én kezdődik náluk a karácsony és nem biztos, hogy nyitva lesz a piac. Nem szivesen utaznék oda potyára. Ha valaki tud, akkor kérem segítsen nekem ebben a kérdésben. Nagyon szépen köszönöm előre is.

rika862 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 215

Hétvégén tart legtovább a piac. 9- 14 óráig biztosan megtalálsz mindent. 

rika862 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 214

Sziasztok! Minden nap van Szabadkán piac, kivéve a hétfőt, amikor sokan nem nyitnak ki, áruért mennek. 21-én is biztos lesz, a szerbeknél nincs most ünnep, a magyar árusok is biztos ott lesznek. 

Boldog Percek Creative Commons License 2013.12.17 0 0 213

sziasztok!Tudja valaki, hogy Dec.21-én szombaton nyitva lesz a szabadkai piac? és mettől meddig?

kössz, h válaszolsz.. szép napot :)

Huniboy Creative Commons License 2013.12.08 0 0 212

én most voltam nem volt fennakadás.Csak akartam volna venni tüzijátékot de nem tudtam mennyit tudok áthozni?Ha valaki tudja segítsen!!!

 

macusnéni Creative Commons License 2013.11.26 0 0 211

Mi most szombaton voltunk.Hatalmas mennyiségű árú van most. 3 pár zoknit adtak 100 dinárért.Mi szervezett busszal voltunk,de semmit sem néztek,hogy ki mit vett.A határon nem foglalkoztak velünk.10   pár zokni nem mennyiség .Az 2 személyre nem sok. Rengeteg török árú van most.

Előzmény: Lafka (210)
Lafka Creative Commons License 2013.11.26 0 0 210

Sziasztok!

 

Mennénk ki a szabadkai piacra és vennénk zoknikat, meg pár melegítőt így karácsonyra a családnak 9-12 darabot. ekkora mennyiségért szólnak a határon? Van rá korlátozás?
Azt tudom, hogy cigi 2 doboz alkohol meg 1 L. de azzal nem élünk. Csak a ruhákra lennénk kíváncsiak.

Köszönettel.

L.

DiamondHeart Creative Commons License 2013.11.25 0 0 209

Sziasztok!

A férjemmel Belgrádba készülünk a női kézilabda vb-re december 22-én. Először kocsival gondoltuk, de ha tudnátok szervezett buszos utat, akkor inkább azt a megoldást választanánk. (Megmondom őszintén, picit tartok az atrocitásoktól.) A diamondheart.a@gmail.com-ra írjatok ha tudtok valamit. Köszönöm!

pupákok Creative Commons License 2013.11.23 0 0 208

Helló!

 

Ha bármi gebasz történne (kocsiddal, Szerbiában) jobb ha ott van nálad,én ha külföldre megyek mindig magammal viszem!

jobb az óvatosság, szerintem

Előzmény: Friday1979 (207)
Friday1979 Creative Commons License 2013.11.23 0 0 207

Sziasztok!

Érdeklődnék még,hogy a zöldkártyát(biztosítás) elkérik a határátlépésnél,vagy a rendőrök?

Köszi a válaszotokat.

BluElite Creative Commons License 2013.11.20 0 0 206

Szia!

 

mi múlt szombaton voltunk.

 

Tompánál kifelé álltunk egy órát. A sor nem volt nagy, de a szerb oldalon lassan mentek a dolgok. Visszafelé inkább Ásotthalomnál jöttünk, 2 kocsi volt előttünk. Mindenáron cigarettát meg tömény szeszt kerestek rajtunk a határőreink, csalódottan vették tudomásul hogy összvisz egy doboz sörnyi alkoholtermék volt nálunk.

 

A piacon sokan voltak, problémákkal mi nem találkoztunk.

Előzmény: Friday1979 (205)
Friday1979 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 205

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy minden nap van piac? Határon mennyit kell várni,ha kell? Közbiztonság milyen?

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.30 0 0 204

Szia!

 

Ma délelőtt voltam kint a szabadkai piacon. Nem tudták pontosra mondani, hogy november 1-én lesz-e piac, mert aki magyar az tartja az ünnepet. Október 31-én lesz piac és november 2-án is. Nekem a mai tapasztalatom nem rossz, jó árut ki lehet fogni, alkudni szinte esélytelen volt, ha min. 4 melegítőt veszel akkor is csak nagy nehézség árán engedett 1000Ft./db.

Előzmény: czinege13 (203)
czinege13 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 203

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy november elsején lesz-e szabadkán piac?

Előre is köszönöm!

Katka2526 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 202

Sziasztok!

Ezen a héten csütörtökön (okt.31.) lesz piac?

 

Köszönöm előre is

rendjel Creative Commons License 2013.10.28 0 0 201

Hát igen sajnos....

 

Az a baj, hogy 100 éve 94-95 %-ban magyarlakta terület volt Szabadka, és egész környéke.

A legújabb népszámlálási adatok szerint más bőven 15 % alatt van a magyar lakosság aránya. Az elmúlt háborúban mikor Jugoszlávia elemeire esett szét, Szerbia gyakorlatilag egy kis ország lett pl. tengerpart nélkül, ez volt nekik a szerb-Trianonjuk, ami miatti tarumájuk pár év alatt nem csitul. Persze Jugoszlávia egy mesterséges képződmény volt, soknemzetiségű, idő kérdése volt csak mikor esik szanaszét.

 

Koszovó, Horvátország Montenegró stb. elég nagy szerb közösséggel rendelkezett, akiknek onnan menekülniük kellett. Sokakat telepítettek erre a vidékre, és mint velük ott,- ők itt izmoznak a magyarsággal.

 

Láttam egy embert szombaton akinek az öltözéke egy Jugoszláv zászló volt, benne a szokásos méteres vörös csillaggal.

 

Szóval igazad van, erős nacionalizmus van, csak én mindig abban bíztam, ha kivonom magam a tűzvonalból nem történhat bajom. Hát eddig szerencsém volt...

 

 

Előzmény: unomma (200)
unomma Creative Commons License 2013.10.27 0 0 200

Na ez világos. Örülök, hogy semmi problémád nem volt. Valószinű ha én is még 100X kimennék, velem sem történne semmi..Én csak leirtam azt a rémtörténetet, ami velem megesett, és ez persze nem azt jelenti, hogy mindenki igy járhat. De azt is, hogy igen...Aztán mindenki eldöntheti, megy-e, vagy marad. Azért még egy adalék. ez három nappl később történt..http://nemzeti.net/most-megolunk-mert-magyar-vagy-fenyes-nappal-kegyetlenul-megvertek-es-megkinoztak-egy-magyar-fiatalt-1507932.html

Előzmény: rendjel (199)
rendjel Creative Commons License 2013.10.27 0 0 199

Péntek-szombat voltam Szabadkán, és Palicson.

 

Semmiféle atrocitás nem ért, pedig a szerb kocsmától, a Korvin utcában (Korninoho :) ha jól emlékszem) lévő tündéri éttermekben, borozó-lugasban is jártam, meg Palicson az Ábrahám vendéglőben pl.

 

Egyedül a RODA parkolójában csapták rám a kocsim nyitott ajtaját, mert egy 30-32 évesre maszkírozott dáma akart elmenni mellettem. Na de még csak mérges sem lettem, ilyen itthon is van, és szegénynek ahogy elnéztem rengeteg baja lehet:)

 

Igaz, szinte mindenhol már csak szerbek voltak, de nem volt baj semmi.

A börzén 20-30 ismerőssel találkoztam, kb fele szerb, jókat beszélgettünk.

 

A ruhapiacon nem voltam, arról semmit sem tudok, de az élelmiszerpiacon igen, az nekem tetszik a város közepén.

Előzmény: unomma (189)
hgw308 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 198

Tényleg a hiba az ön készülékében van

Előzmény: unomma (197)
unomma Creative Commons License 2013.10.22 0 0 197

Lehet, bennem van a hiba, de mit is akartál mondani?

 

Előzmény: hgw308 (196)
hgw308 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 196

Nos, nagyon régóta jártunk ki vásárolni. Soha nem volt gond, soha nem állítottak meg. Ahogy átmentünk, végig 50-el, iskolánál 30-al. Sárgán soha nem mentünk át. Ismerőseimnek meséltem el, ők elkezdték mondani, hogy ők így jártak. Már a mellékutcákon közlekednek. Tehát lehet őket védeni, amit ott műveltek, az bizony arra késztet, hogy kerüljem el őket és minden lehetséges helyen erről tájékoztassam aki menne oda. Hullazsák: lehet rosszul hallottam mikor kérte. Pedig nem törte a magyart.

Igen, ha akar, itthon is talál a rendőr valamit. De azért mert a másik lop, az még nem jogosít fel engem is arra, hogy lopjak..

 

miki_nrg Creative Commons License 2013.10.22 0 0 195

Hát nekem is az a véleményem, hogy ha már képes egy vámosnak meg rendőrnek nekimenni, akkor ott az ember agyában volt valami. Szerintem ilyenbe akár itthon is beleszaladhatsz.

 

rendjel Creative Commons License 2013.10.21 0 0 194

Hát elég furcsa dolog. Nem volt bedrogozva esetleg az aki még a rendőrnek is nekimegy?

 

És horvát, Szerbiában... Ők sem imádják egymást... Tegnap a Veszprém megvert egy horvát csapatot kézilabdában, de az még nem lehetett az ok:) mert este 8-kor lett vége a meccsnek.

 

Mellesleg nem mondom, hogy nincsenek féktelen nacionalisták,- vannak. Felvidéken, Erdélyben, Kárpát-Ukrajnában, és Szerbiában (Délvidék) is.

 

Ez Trianon óta így van, persze kissé érthetetlen, hisz Trianonnal nem mi jártunk jól, és mégis minket utálnak... De hát sehol sem szeretnek oly' nagyon bennünket Europában, már a lengyelek sem.

 

Na abbahagyom, mert belecsúszok a politikába, és egyrészt off, másrészt nem szeretnék annyira.

 

Sajnálatos eset, nekem annyit mond, hogy még jobban vigyázzak, és maradjak apolitikus ha arra járok.

Előzmény: unomma (191)
unomma Creative Commons License 2013.10.21 0 0 193

Egyébként 30 éve járok ki, turistaként véigjártam az egész egykori Jugoszláviát, gyerekestől, szép ország, soha semmi bajom nem történt. A szabadkai piacon most voltam másodszor. Semmi félelemérzés nem volt soha bennem eddig..Provokálni meg végképp nem szokásom..Amikor a végén mondtam a rendőrnek, hogyha ki tudott volna ráncigálni az autóból, nem élem túl, azt mondta, hogy biztos. Meg, hogy millióból egy..Hát köszönöm. Azért nagyon szerettem volna tudni, mit orditott. A rendőrök meg nem akarták megmondani, ezért van sejtésem, miről szólhatott. A piac egyébként jó, érdemes kimenni.

unomma Creative Commons License 2013.10.21 0 0 192

És még egy érdekes adalék. A kilépésre várókat sorban megkérdeztem, legalább tizet, tud e szerbül, senki sem tudott...

unomma Creative Commons License 2013.10.21 0 0 191

Nem történt semmi, hangsúlyozom, semmi!!!! Lámpás kereszteződésből indultunk, én voltam az első, ő mögöttem. Rögtön elkezdett dudálni, nem is gondoltam, hogy nekem. Aztán elkezdődött a horror, szó szerint!! A határig, ötször próbált leszoritani elémvágva, satufékkkel, de mindig kikerültem, hol balról, hol jobbról. Utoljára elémvágva, amikor látta, hogy ujbol ki fogom kerülni elémrántotta az autót, és farolva megállt a szembejövő sávban. Csak az ABS mentett, meg, hogy nem rohantam bele. Meg a szembejövő is. Aki volt már, tudja, hogy milyen forgalom van hazafelé délután..Kiugrott, és megpróbálta kinyitni az ajtót, amikor nem sikerült, be akarta rúgni az ablakomat, aztán ütötte, rúgta az autót, miközben mindkét oldalon állt a sor. Az árkon keresztül sikerült kitörnöm, aztán a határig üldözött még,130-140-el, és bejött egészem a vám-ig, ahol nekiment a vámosoknak, és a később, kihivott rendőröknek is. Őrjöngött, és folyamatosan meg akart támadni. Nem tudom mit orditott, de az hogy "magyari", sűrűn előfordult.. Fogalmam sincs mi történt vele. mert semmi előzménye nem volt. Kérdezték, akarok e feljelentést tenni. de nem akartam.. Örültem, hogy kiléphettem. Később a rendőrök sem tudtak magyarázatot adni a dologra, orvost hivtak hozzá, és elnézést kértek. És állitólag horvát volt. De magyarul senki nem tudott..Ugyhogy nekem eddig volt Szerbia..

rendjel Creative Commons License 2013.10.21 0 0 190

Érdekes amit írsz...

Valaminek csak kellett történnie, ha ilyen indulatba jött az az illető. Nemde?

 

Én kb. 20 éve (de nem is tudom pontosan mióta) Rendszeresen járok Szabadkára. Évente kétszer egészen biztosan, mikor a numizmatikai börze van, (épp most lesz 26-án, természetesen megyek is) De mvel van egy barátom is van ott, ennél sokkal gyakrabban is járok oda, és Belgrádba is.

 

A ruha-piacon még sosem voltam, nem is érdekel. Az élelmiszerpiacon viszont a város közepén rengetegszer voltam.

 

És elég sok hely van ahol már megfordultam ott, természetesen a nevezetességeket mind láttam, mely számomra nem a rongy-piac:)

 

Minden alkalommal ellátogattok egy "echte" szerb kocsmába is egy pohár sör-kávéra, sosem volt semmi bajom, sem ott, sem a főutcán lévő nagyon kellemes borozókban-sörözőkben sem.

 

Igaz,- én ott nem politizálok még véletlenül sem. És mint a világ minden azon országának a nyelvén ahol megfordultam, -az araboktól- Hollandiáig- tudok a napszaknak megfelelően köszönni, kérni, megköszönni, és az alapszavakat is szerbül.

 

Biztos van hülye ember ott is, itt is. Nem kell provokálni...

Előzmény: unomma (189)
unomma Creative Commons License 2013.10.20 0 0 189

Emberek!! Szerbiába senki, soha!!! Ma voltam a piacon, szó szerint az életemért menekültem egy őrült elől, Szabadka központjától,egy lámpától, a határig, végig 140-el, egy rémálom volt...Minden ok nélkül!! Volt minden, satufék, életveszélyes üldözés, keresztbefarolás előttem, kiszállás, ablakom berúgása ( nem sikerült) autó rugdosása, ököllel ütése, üldözés a határig...Ott megtámadta a vámosokat, és a rendőröket is. Egy rémálom volt, nem is hiszem el hogy velem történt..És fogalmam sincs miért!!!! Amikor a rendőrök próbálták megfékezni párszor azért elhangzott a nemzetiségem..És milyen érdekes, senki nem tud magyarul..Nemá..Úgyhogy ez volt az utolsó szerbiai utam, az biztos.

miki_nrg Creative Commons License 2013.10.20 0 0 188

Ja és ha valakinek még nem tiszta teljessen, mivel lehet átmenni a határon akkor az útlevél mellett bármelyik típusú személyigazolvánnyal át lehet lépni. Tehát nem csak az új kártyaformátumúval, hanem a régi barnával is. Még azokkal a keményfedelesekkel is amik már csak az idősebbeknek vannak.

Viszont jogosítványt vagy bármilyen más fényképes igazolványt nem fogadnak el. 

Cigiből meg fejenként két dobozzal lehet behozni. Alkoholból 1 üveg (tömény) fejenként. Sőrért nem szolnak a vámosok. Akár egy rekesszel is lehet fejenként.

Ruhábol meg egyebekből a vámosra van bízva mennyit enged be. Annyi van megszabva, hogy ne legyen kereskedelmi mennyiség. Tehát fejenként ne legyen2-3 melegítőnél több mert azért már szólni fognak. És azt se mindegyik vámos fogadja el, hogy mondjuk egy házaspár aztmondja, hogy bevásároltak az unokáknak azért van ennyi. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!