Keresés

Részletes keresés

kisszszoros Creative Commons License 2011.09.06 0 0 5048

Ettől még a magas szervesanyag tartalom veszélyeztetheti a tartósságát a belső tapasztásnak, ezért ott inkább törek nélküli anyagot használtak, a sót pedig az aljzat anyagához keverték, hogy kemény legyen, ne kopjon el, ne ragadjon rá az ételre.

Előzmény: skarabeus01 (5047)
skarabeus01 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 5047
".. úgy is addig kell vizezni, hogy masszává váljon..."
Az elődeink sót kevertek hozzá--hogy a belső tapasztásra is megfeleljen.
Előzmény: kisszszoros (5046)
kisszszoros Creative Commons License 2011.09.04 0 0 5046

Kötőanyagnak lényegtelen az alakja, mivel úgy is addig kell vizezni, hogy masszává váljon....

A homok-agyag arányát tekintve valóban jó a kmencéhez, de a törek tartalma nem lehet túl magas, mert ha kiég porózussá, morzsolódóvá válhat a használat során. Külső tapasztásra mindenképp alkalmas.

Előzmény: tzscske (5045)
tzscske Creative Commons License 2011.09.03 0 0 5045

Valahol olvastam (valószínű itt, de lehet a kemencebencén), hogy a sima vályogtégla is megvelel agyag helyett tapasztani a kemencénél.

Igaz ez? 

Most bontok ki egy vályog falból ajtónak helyet. A téglák jó állapotban vannak, nem porlanak. Ezek jók lennének nekem dongás kemencéhez a donga elkészítéséhez kötőanyagnak? Ha igen hol célszerű tárolni őket felhasználásig? Idén már biztos nem lesz belőle semmi, de jövő tavasszal szeretnék nekiállni megcsinálni.

Kb mennyi ilyen tégla kellhet egy átlagos méretű kemencéhez? (lesz úgy 1m3 kitermelve, ebből biztos nem lesz mind tökéletes, de azért remélem egy kemencényit kiad, ha egyáltalán felhasználható)

ép-it-ész Creative Commons License 2011.08.30 0 0 5044
tucsok13 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 5043
A mi kemencenk elvben ilyen, 10-15 kg fa kell bele, kb 2 ora alatt tejesen felfutjuk. Az tuti hogy a pizza 5-8 perc benne, kenyerlangos szinten, de bevallom komolyabb dolgot meg nem sutottunk..a parazsat teljesen ki kell szedni elvben suteshez. Az epitomesterunk szervez kemences napokat, osszel mindenkepp elnezunk egyre hogy lassam a hus suteset. Ami nekem is kerdes hogy ha kiszedem a parazsat eleg meleg marad-e orakon at? (elvben ugy tudom igen)
Meg teljes pizza-pompos lazban egunk, es probaltam mar olyasmit amit benn elokeszitettem es csak pirulni raktuk be. Barbecue rib, csulok pekne modra, sorosdobozra huzott csirke es baconba tekert maj tuti mar...lassan de biztosan haladunk. Pizzat hetente 2x sutunk, az uram szerint mar ezert megerte...de azert itt nem allunk meg.
Emlekeim szerint uveg nem kerult bele csak kavics es talan gyapot. De a hotartasa nagyon jo, ha felfutjuk meg 24 ora mulva is meleg. Legkozelebb asszem nem leszek rest es jegyzetelem az eltelt ido-hofok osszefuggest, ebbol latom majd hogy megsul-e benne a hus.
Előzmény: ottofon (5031)
kemence-kalyha Creative Commons License 2011.08.28 0 0 5042

Kedves Mindnájyan!

 

 

KEMENCEÉPÍTŐ TÁBOR - SZANDA, NÓGRÁD MEGYE
--------------------------------------------------------------

SZANDÁN, NÓGRÁD MEGYÉBEN
(SZÉP VIDÉKEN)

7-10 napos kemenceépítő tábort
szervezünk 2011. szeptember közepétől 7-10 fő részére.
A pontos időpont még alakul.

Az hirdető plakáton látható, égetett agyagtégla szerkezetű
tűzhelyes udvari sütőkemence épül majd meg.

HIRDETŐ PLAKÁT

http://bit.ly/onjQi2

Várjuk az érdeklődők jelentkezését!

ép-it-ész Creative Commons License 2011.08.28 0 0 5041

Hali

Osztom a véleményedet a darált üveggel kapcsolatban.

Van egy pék ismerősöm. csinált magának egy kerti kemencét . Nagyon szép és jól is működik .

Ő, pl. üveget rakott az aljába . Már félig elkészült amikor erre az üveggyapotos véleményre jutott.

 

Kemence viszont szépen füstöl .

cs

Előzmény: alfi13 (5039)
KalásziM Creative Commons License 2011.08.26 0 0 5040

 Mint írták   az egy tévhit, de hát az emberek még sok egyéb tévhitben is élnek és elég jól el vannak !!

Előzmény: ottofon (5038)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 5039

Bocs hogy én válaszolok de szerintem az hogy a kemence aljábba vastag üvegcserép réteg kell. Szerintem ez tévhit nem javítja a kemence használhatóságát. Azon kivül hogy egyszer biztos megvágja a kezed semi jelentősége nincs. Az én első kemencém is üvegcserepes volt de nem jól müködött. Szerintem oda valami jó hőszigetelő kell nálam lépésálló ásványgyapot van a tégla alatt hőszigetelőnek.

Előzmény: ottofon (5038)
ottofon Creative Commons License 2011.08.26 0 0 5038

Mi az üveg elmélet?

Előzmény: KalásziM (5034)
ottofon Creative Commons License 2011.08.26 0 0 5037

Bocsi, igazatok van, pizzával kezdtünk. Alig 10 perc alatt megsült, majd utána a husi. Annak kellett kb 70 perc. Utána jött a kenyér. De közben nem volt benne tüz/parázs az biztos. 

Előzmény: sancibácsi (5032)
magyar bucó Creative Commons License 2011.08.26 0 0 5036

Igen, egyetértek. Nekem is feltűnt, hogy a hús után süti a pizzát.

Előzmény: beetee (5035)
beetee Creative Commons License 2011.08.26 0 0 5035

Alapvetően ott is látok egy "kis" csúsztatástt, hogy hús, pizza, kenyér a sorrend. :)

A pizza 300 fok környékén sül tökéletesre, a kenyérnél (mint minden más kelttésztánál) is magas (kb. 250) hőmérséklet kell indításnak, hogy szépen feljöjjön, aztán kicsit hűlhet a sütőtér, hogy tökéletesen átsüljön. De az ízletes, omlós, hagyományosan kemencében készülő húsfélék nem szereik a magas hőfokot, mert kívül szénné égnek, belül meg maradnak nyersek.

KalásziM Creative Commons License 2011.08.26 0 0 5034

 Pl. az üveg elmélet !!

 mese habbal !!

KalásziM Creative Commons License 2011.08.26 0 0 5033

 Valahogy így van. Tegnap nekem is feltünt ez az ideálisnak beéllított eset, csak nem akartam kötekedni.

 

 Egyébként is a tüzelés és fűtéstechnikában rengeteg tévhít  van .

 Ez is egy !!

Előzmény: sancibácsi (5032)
sancibácsi Creative Commons License 2011.08.25 0 0 5032

Ilyen kemence nincs sajnos amit Te írsz.

10 kg fa az nagyon kevés, és 1 ó alatt elég. Mérd le meglátod. Ha nem folyamatos üzemű egy kemence, az kevés bele tuti.

A parazsat-hamut meg ha kihúzzák belőle, nem sűl meg meg benne még 2 kenyérlángos sem :-((

1 óra nem is tudom milyen húsnak elég sütésre, én sajnos főzni nem tudok nagyon. Múltkor rácpontyot csináltam, az enyémben. de annak még ennyi sem kellett, az igaz :-)

 De hogy a parazsat kihúzzák, majd 1,5 ó-ig sűl a hús, aztán 2 pizza, azután még a kenyér is, ez már súrolja a mese kategóriát, de mondjukinkább, hogy akinél vendégeskedtél, az illúzionista volt :-)) A kenyérnek is sok idő kell eleve, a sok nyitogatásról nem is beszélve....

Ne érts félre, én nem bántani akarlak, csak azt szeretném, ha nem lennének irreális elvárásaid, mert akkor csalódás érne, és nem örülnél a kemencédnek felhőtlenül.

Üdv, a kemence rajongók táborában!

Előzmény: ottofon (5031)
ottofon Creative Commons License 2011.08.25 0 0 5031

Én azt tudom csak, hogy olyan kemencét akarok amilyet már láttam. Azaz 2 órán keresztül kb 10-15 kg fával tüzeltek benne, majd a parazsat, hamut kihúzták belőle. Ezt követően mehett be  a husi pl. Az 1-1.5 óra alatt megsült. Ezután ment bele a kenyér, és az is gyönyörűen megsült. A kettő között még 1-2 pizza is belefért.

Előzmény: 1zsakkrumpli (5012)
kona.king Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5030

Voltam én is táborban, Rónafalun, és a poén az, hogy ugyan ilyen kemencét építtetünk. Szinte minden munka folyamat így nézet ki.

Előzmény: 1zsakkrumpli (5012)
kona.king Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5029

köszi, így tényleg mükszik

Előzmény: 1zsakkrumpli (5024)
magyar bucó Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5028

Az albumod korlátozott hozzáférésű, ezért nem linkelhető.

Ha közzé akarod tenni, minősítsd át publikussá.

Előzmény: 1zsakkrumpli (5025)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5027

Ha végigolvastad a kemence használatát ott leírom hogy egy kacsasütőben kezdem el sütni a húst és a végén veszem csak le a tetőt mert különben megégetné a husokat ugyszintén a kenyeret is. A kiflisütésnél nem mert ott csak rövid ideig kell sütni, és a pizzaféléknél sincs probléma.

Sajnos ez mindegyik eddig általam megmért kemencénél ez a helyzet. A hagyományos  üvegcserepes kemencénél még rosszab volt.

Előzmény: magyar bucó (5022)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5026

Köszönöm hogy segítettél és kijavítottam.

Előzmény: beetee (5023)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5025

Én ezt nem értem, de valóban így van, hogy ha itt rákattintok, akkor nem indul el, de ha

bemásolom a linket az expolerbe, akkor meg rögtön nézhető.

Előzmény: magyar bucó (5015)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5024

Jó a link csak a keresőbe másold be!

Előzmény: kona.king (5016)
beetee Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5023

Szuper a kemence, a honlap.

Viszont én kijavítabnám az "Álatok a kertben" menüpontot "Állatok a kertben"-re.

Bocs, szúrta a szemem...

Előzmény: alfi13 (5017)
magyar bucó Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5022

A boltiv valóban melegebb kb 50C-fokkal

 

Ez a sütést hogyan befolyásolja? Nem éget felülről?

Előzmény: alfi13 (5021)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5021

A belső mérete 90*90 cm az ajtó ettől kisebb azért csalóka egy kicsit.Valóban a labirintus miatt kellet magasítani a kéményt. A magasítás óta már nem jön ki elöl füst a kemencéből.Meg az ajtó fölső részére tettem be egy füstterelő lemezt is. A "kemence használata" menüben a második képen látható ez a lemez. A boltiv valóban melegebb kb 50C-fokkal de a pontos méréseket is megtalálod a Kemence használata részben.

Előzmény: magyar bucó (5019)
alfi13 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5020

Enek a kemencének 1óra 20 perc alatt teljessen sütésre késsz az előző kemencémnek 3 óra felfütési idő kellet és maximum egy órát lehetett benne sütni. Sok esetben mire a húsok kisültek és a tésztafélék nem voltak sütésre alkalmasak már nem tudtam megsütni.

A tüzteret én jónak tartom ha csak egy család számára készül. Ha komolyabb rendezvényekre biztos nagyobb kell. 20 főre már sütöttem benne.

Előzmény: ottofon (5018)
magyar bucó Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5019

Saccra 70*70-es a belseje. Családi használatra elég.

A labirintus ellenállása miatt kellett kéményt magasítani, de így is gyanús, hogy bemelegedésig kifelé is jön füst. Nem süt erősebben felülről? Elvileg a boltív melegebb, mint a kemence alja és oldala.

Előzmény: ottofon (5018)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!