Keresés

Részletes keresés

Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34472

Figyelj Barátom! Hidd el bizony nem kell itt óvatoskodni és nincs itt semmi csak a mondat végén. nem merném leírni ezeket ha a tulajdonomban lévő bicskák már nem bizonyítottak volna. Nézd meg a Cold Steel késeket bicskákat, ez a Kínai gyártó igazi minőséget produkál, mindig jó anyagból és jó minőségben, bizony a Svájciak szétnézhetnének ezen a téren, és ezzel most senkit sem szeretnék megbántani,de a technika az technika és ebben a XXI. században nincs pardon! Sajnos a Svájci gyártók megmaradtak a KO13- és a 12C27 él, nagyon jó anyagok ezek és jó magam is szeretem főleg a 12C27 et de ez a világ vége náluk. Ezeknél a Kínai késeknél nincs olyan, hogy 1 év múlva elolvad, az acél vagy a markolat panel szétfoszlik, a markolat panelek is rendben vannak úgy megmunkálás szempontjából, mint anyagában is! Ponggi bármelyik ettől a gyártótól származó kést tesztelhette volna, mindegyik szuper. A magam részéről először szerszámkészítő szemmel nézem ezeket a bicskákat, mindegyiket szétszedem, megnézem a belső szerkezeti és mechanikai megoldásokat és azok minőségét, milyenek a megmunkálások kívül belül. Minden esetre az nagyon látszik, hogy minden egyes alkatrészére igen erősen figyelnek a gyártónál úgy esztétikai szempontból, mint az alkatrészek megmunkálásánál minőségbiztosítási szempontból! Mindent összegezve ha valaki bele akar kötni ezekbe, akkor bele is fog kötni mert Kínai, de egyébként nagyon megnézném hogy ki tud ettől jobb minőséget kiadni a kezéből (és most nem a Kocsis bicskákról beszélek mert azok ragyogó minőségű kézmíves bicsakok), csak egy példa, jönnek ki Spyderco replikák tőlük, sokkal jobban és precízebben van összerakva mint az eredeti, az eredetiből minden honnan a markolat alól kispórolják az anyagot és ennek ellenére méregdrágán adják, meglepődsz ha a kezedbe veszel egy ilyen replikát, igazán mesteresen össze van rakva és nincs hiányossága! Azért merem ezeket leírni, mert ezekből a bicskákból, ami a Blade Shop honlapján fenn vannak a 80-90% megvan a tulajdonomban, és bizony egyiket sem akarom elcserélni vagy el adni, mert jó minőségűek és teljesen rendben vannak. Említetted a konzerv nyitást, nos ezekkel bátran kipróbálhatod ezek már szerszám acélokból készülnek.

Kedves Barátaim!

Kívánok mindenkinek Nagyon Boldog Karácsonyt és Nagyon Boldog Új esztendőt.

Előzmény: fenyooldrider (34469)
gy53 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34471

A svájci boltokban mindenhol egymás mellett árulják a két márkát, nem hiszem, hogy különösebb minőségi különbség lenne köztük, van akinek ez tetszik, van akinek az.

 

Előzmény: gyuszmó (34463)
H_G Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34470

Bizony, az éppen legjobb kínai gyártó egyik legigényesebb modellje...

 

Előzmény: fenyooldrider (34469)
fenyooldrider Creative Commons License 2013.12.23 0 0 34469

Ezzel a kijelentéssel,hogy a kínai bicskák felveszik a harcot a svájcibicskával,csak csínján,mivel pongi sem ezt mondta a tesztben,hanem azt,hogy ez általa tesztelt egy db bicska olyan!

Amúgy ezt használom 11 éve minden munkanapon reggelizni:

http://victorinoxaruhaz.hu/victorinox-zsebkes-alpiner-egypenges-svajci-bicska-p-24.html

és azóta hibátlan,pedig először változó munkahelyen dolgoztam,ahol a feltételek miatt ráfanyalodtam még a konzervbontásra is{egypengés létére},mésgsincs semmi látható-érezhető hibája!

Viszont örök garancia van rá és ez működik is,mint már sok éltárs már be is számolt erről!

Ráadásul ugye Ponggi sem tartósteszten értékelte a bicskát,azt nem tudja kideríteni ő sem,hogy mondjuk 2-5,vagy 10 év múlva is ott van-e a svájci mellett,na ezt viszont nem gondolom!!!!

Azért a kínainál ez a gari általában a bolt ajtóig működik,sajnos néha ezt is mérlegelni kell!

Amúgy az általad ajánlott Enlan nekem is szimpatikus,de ott van a csak............

Előzmény: Fekete Tibor (34464)
Steckdose Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34468

Sziasztok! Kérdésem lenne, hogy ismertek-e valakit, aki kisebb módosításokat végez meglevő késeken?

 

Két késemen kéne ezt-azt csinálni. Az egyik egyszerűbb: vettem egy Beta 1778 kést (kiváló vétel amúgy, 7000 Ft, 440 acél penge, atomstabil keresztzár), és a klipszének kéne fúrni két menetes furatot a másik oldalra is, mert balkezes vagyok, de ennek csak jobb kézre van előfúrva. A másik nehezebb lenne: van egy régi fémnyelű III-as Delicám, ami valamiért nagyon kotyogni kezdett. Biztos ismeritek a kést, nem szétszedhető. De én szét akarom szedni, aztán csavarokkal összerakatni.

 

Tőletek tehát azt kérdezném, hogy vajon kihez fordulhatnék ezzel. Előre is köszi!

Fázisceruza Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34467

Utólagos engedelmetekkel akkor én is megosztanám veletek a kézműves bicskákról és késekről szerzett csekély tapasztalatomat. 

 

RÉVÉSZ  náder fa nyéllel, három paklis.

A kidolgozottságában ordító hibák nincsenek, viszont olyan nehezen nyitható, hogy leszakad az ember körme tőle.

Fogása jó, masszív erős hatású.  

 

      

 

NAGY  ZOLTÁN által összeszerelt, tekintélyes méretű bicska (26cm). Azért csak összeszerelt, mert elmondása szerint, a kivágást nem Ő végezte. Kis hibája, hogy a hegyénél a pengehát nincs elvékonyítva, ezért elég fura, tompa a hegye. Egyébként szerintem szép munka. A konyhakés kidolgozottsága is megfelelő, jó súlyelosztású.

 

          

 

POLYÁK arató, szénacél pengével. Ezt a bicskát még a nyáron vettem tőlük, akkor még nem volt trapasztalható a mostani rendkívül rossz minőség, ami a Vörösmarty-téren eluralkodott. A penge nagy jó éltartó, jól élezhető, viszont erős íze van. Jó kis bicska, ezt használom a legtöbbször, viszont a jelenlegi bicskáik tényleg kritikán aluliak.

A konyhakést most vettem, ez jó minőségű, szépen kidolgozott, jó fogása van a nyelének. 

 

 

           

 

TARJÁNYI szalonnázó szaru nyéllel és szegedi halas  bicska.

Mindkét bicska gyönyörűen kidolgozott, sorjás élek nincsenek, a penge precízen középre záródik. 

Fogásuk kellemes, kézbe símuló darabok. A szalonnázónak egyetlen hibája, hogy ha becsapódik a penge, akkor nekiütközik a rugónak és ez nyomot hagy a pengén.

Az idáig általam megismeret bicskák közül ezek a legigényesebben megmunkált darabok.

 

 

 

           

 

 

 

Fázisceruza Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34466

Utólagos engedelmetekkel akkor én is megosztanám veletek a kézműves bicskákról és késekről szerzett csekély tapasztalatomat. 

 

RÉVÉSZ  náder fa nyéllel, három paklis.

A kidolgozottságában ordító hibák nincsenek, viszont olyan nehezen nyitható, hogy leszakad az ember körme tőle.

Fogása jó, masszív erős hatású.  

 

     

 

NAGY  ZOLTÁN által összeszerelt, tekintélyes méretű bicska (26cm). Azért csak összeszerelt, mert elmondása szerint, a kivágást nem Ő végezte. Kis hibája, hogy a hegyénél a pengehát nincs elvékonyítva, ezért elég fura, tompa a hegye. Egyébként szerintem szép munka. A konyhakés kidolgozottsága is megfelelő, jó súlyelosztású.

 

          

 

POLYÁK arató, szénacél pengével. Ezt a bicskát még a nyáron vettem tőlük, akkor még nem volt trapasztalható a mostani rendkívül rossz minőség, ami a Vörösmarty-téren eluralkodott. A penge nagy jó éltartó, jól élezhető, viszont erős íze van. Jó kis bicska, ezt használom a legtöbbször, viszont a jelenlegi bicskáik tényleg kritikán aluliak.

A konyhakést most vettem, ez jó minőségű, szépen kidolgozott, jó fogása van a nyelének. 

 

         

 

 

TARJÁNYI szalonnázó szaru nyéllel és szegedi halas  bicska.

Mindkét bicska gyönyörűen kidolgozott, sorjás élek nincsenek, a penge precízen középre záródik. 

Fogásuk kellemes, kézbe símuló darabok. A szalonnázónak egyetlen hibája, hogy ha becsapódik a penge, akkor nekiütközik a rugónak és ez nyomot hagy a pengén.

Az idáig általam megismeret bicskák közül ezek a legigényesebben megmunkált darabok.

      

 

 

 

 

ace22 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34465

Vörösmarty tér: hát igen, most nem a legjobb darabok szerepelnek. Az augusztus 20. körüli Mesterségek Ünnepén ennél jobb volt a felhozatal. De az utóbbi 2 hétben nem is látszik rohamosan fogyatkozni a készlet. :-o

Kocsis Feri: szerintem még az exkluzív bicskái is teljesen az elérhető kategóriában mozognak, különösen hogy tartós darabok - az enyém egy éves szorgalmas használat után is hézag- és lötyögésmentesen működik, minimális karbantartással (néha egy csepp olaj a pengetőnél, egy húzás a kerámián). Azonkívül élethosszig tartó garanciával is fel vannak vértezve, minden ésszerű használatból eredő gubancra. Szóval napi használatban is megállja a helyét, de egy nap/kakas/szkíta szarvas berakásokkal díszített darab a vitrinben sem mutathat rosszul...

Szankovits: az árak inkább az boltjai helyéhez és a célközönséghez igazodnak (A Fővám téren és Szentendrén a Dumtsa utcán is főleg külföldiek a vásárlók, az árak EUR-ban is meg vannak adva). A minőségük jó, de az felhasznált anyagok (1.4034 és diófa a jellemző) talán nem indokolják önmagukban az árszintet. A kínálat pedig a Fővám téren a Csarnokban elég szegényes, Szentendrén sokkal jobb. Persze minden ízlés és pénztárca kérdése.

Előzmény: Kármentők (34462)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34464

Kedves gyuszmó.

 

Korábban említettem egy pecás éltársnak a Kínai késeket,most találtam véletlenül egy tesztet ezekről a Kínai késekről,összehasonlításképpen a Sváci bicskákal,bizony érdemes elmélkedni rajta!

 

http://gox.hu/index.php?mod=kfo_enlan_el-02

Előzmény: gyuszmó (34463)
gyuszmó Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34463

Üdv

 

 

Voltam ma du. a KökiTErminálban benéztem egy kés boltba. Wenger után érdeklődtem,nagyon lehúzta az eladó, jöttem az itt olvasott dolgokkal, hogy én úgy tudom a Victor és a Wenger fej-fej mellett vannak, szerinte köszönő viszonyban sincs.

 

Viktorral tele volt a bolt, Wenger egy db sem.  Nem hiszek neki 100% ban.

 

 

http://gox.hu/index.php?mod=kfo_wen_bla55 Ez most az új kedevencem,erre gyűjtök, csak feketére.

 

A sváci pengékre élettartam gari van,Jól tudom ?

 

köszi

Előzmény: H_G (11830)
Kármentők Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34462

Kedves Késes Barátaim!

Csupán néhány szubjektív vélemény:

A Vörösmarty-téren 3 késes kínálja portékát. Kettőről nem szólók, mert hitelrontás lenne.

Borzalmas minőség, a kézművességhez közük sincs. De! Polyák Úr nevét meg kell említeni.

Hiszen ő "fogalom". Nos, minden szinten totál gagyi. Futószalag, kidolgozatlanság bazári szemét.

Most rendeltem Szalontai mestertől - nem csúcs, de az ár/értek nagyszerű.

Kocsis Ferit meg elfelejtettem (tessék mindenkinek felháborodni!). A minek rendeljek Mona Lisat? Nekem

zsebkés kellene. Nem műkincs. Bocsi, ez a 21. század... Szóval vagy műkincs a vitrinbe, vagy minden szinten elérhető használati cikk. A kés/bicsak pedig még mindig nem számít értéknövelő befekötetésnek. :-)

Ja! Szankovits Úr tényleg nem olcsó, de mindig minden van, és nagyszerű a minősége.

Hát ennyi. Boldog Ünnepeket Mindekinek! :-)))

 

 

florg Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34461

Az enyém meg volt élezve rendesen (szénacél), valószínűleg van szórás.

Előzmény: H_G (34460)
H_G Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34460

Pedig ráadásul Made in France, pontosabban Savoie, erre nagyon büszkék :) De az Opinel nagyon egyszerű szerkezet, kevés alkatrésszel és munkafázissal nemcsak egy modern lockoshoz, de egy fejesgörbéhez képest is. Se rugó, se bakni, linerek sincsenek és gyárilag csak tessék-lássék van megélezve, a gerinc is nyersen marad (ami direkt jó tűzgyújtáshoz), magad fúrhatod a fonathoz való lyukat, stb.

 

Előzmény: gyuszmó2 (34457)
emcett79 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34459

Hogy van-e értelme a felesleges sárdobálásnak és tűzszításnak, én nem tudom...

 

Előzmény: Hayloft Ezekiel (34455)
szabi72 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34458

Létezik, jó kis kések az Opinelek! Nekem 8-as, rozsdamentes változat van, nagyon kellemes használni.

Előzmény: gyuszmó2 (34457)
gyuszmó2 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34457

Köszönöm:)

 

http://kesedenyollo.com/keresses

 

Ebben a boltban vettem a wenger t, nézek itt, opnilelt is csak kivancsisag szinten, de gyanúsan olcsó.  Létezik , , hogy 3, 4 e ft értékben lenne? Sok jót olvastam róla azt gondoltam drágább, a jó bokok nem ennyiért mennek sajnos :(

Előzmény: UIU-959 (34452)
szabi72 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34456

Ja. Zenész bicska, hangvillával. ;) Vagy csak sz.rul fogalmaztam... :D

Előzmény: Longboat (34437)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34455

kicsit összeakadtak a nickek. nehéz fejben tartani, hogy hol melyik járatta már le magát, mi?

Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34454

Ja,de a lényegen nem változtat.

Előzmény: UIU-959 (34453)
UIU-959 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34453

Bocsi késmánia bolt és nem extrametál.

UIU-959 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 34452

gyuszmó2 gratulálok én is a késhez. Legyen társad hosszú éveken keresztül.

 

Ma voltam a Lurdy házban. Ha már ott voltam akkor megnéztem az extrametál kirakatát és mindjárt megakat a szemem 1 gyönyörű fejesgörbén.

- A penge cirka 10cm

- réz a bakni

- gyönyörű a megmunkálása (csak szemre)

- a nyél anyaga csont karcolattal

- az ára 11500 HUF

- és a legfontosabb a készítője Szalontai mester.

Ezt sajnos nem tudtam szó nélkül hagyni.

H_G Creative Commons License 2013.12.21 0 0 34451

De. A vágó funkcióért egy 9-es Opinel szénacél pengével, az bizony ég és föld lesz az amúgy jó Wengeredhez képest. A többi funkcióért pedig egy GAK, azaz Victorinox gyártotta régi típusú Bundeswehr-bicska military boltból. Ez együtt kb. 5500 Ft.

 

Előzmény: gyuszmó2 (34449)
gyuszmó2 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 34450

Vagy az a Ranger 55 vagy a 79 modell, melyik jobb?

gyuszmó2 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 34449

Ennyi pénzért úgy sem kapok semmit, nem ami sokkal jobban megeri ? 

gyuszmó2 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 34448

Lehet, hogy gyűjtök még és 11e körül veszek egy több funkciós wenger t az jobban megeri ? BAR ez mar eléggé huzos nekem,  csak egy kés, úgy több dologra jó , es a kés funkció ugyanúgy meg van. 

H_G Creative Commons License 2013.12.21 0 0 34447

Kínából és szar.

 

Előzmény: G.B (34445)
gyuszmó2 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 34446

Igen

Előzmény: emcett79 (34444)
G.B Creative Commons License 2013.12.21 0 0 34445

Udv.Az Adventuridge bicskak honann szarmaznak(meik orszgabol).Milyen minoseguek ?

emcett79 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 34444

Ok, köszi! (Csak gondoltam Te már végignézegetted ezeket a svájciakat, bár gondolom Te inkább Wengert néztél.)

Előzmény: gyuszmó2 (34443)
gyuszmó2 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 34443

Google a barátod :) :) én is ott leltem

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!