Keresés

Részletes keresés

hackz Creative Commons License 2000.09.10 0 0 2
Hali!

A speciális felkészülésről én sem tudok sokat, mivel eddig inkább csak futottam. Vonzalmam a triatlon iránt eléggé újkeletű.

Jelenleg még főleg a futásra összpontosítok. Ami a múlthoz képest változás, hogy futóedzéseim számát heti 3-4-re csökkentettem, ezek viszont intenzív edzések. Heti egy tempófutás: 3 km lassú futást követően 4-9 km erős iramú futás olyan sebességgel, amit kb egy 15 km-es versenyen futok. A második edzés résztáv: Mivel futópálya nincs a lakhelyem közelében, erdőben futok 3 km bemelegítő futás 3 perc teljes erőből, majd 2 perc kocogás és ezt ismétlem 4-7-szer.
A hétvégén 20-30 km nagyon lassú futás.

A futások közötti napokon 20-50 km kerékpár. Mivel nem régóta kerékpározom, igyekszem az adagomat gyors pedálozással, pörgetősen megtenni. Az úszásra sajnos nem sok időm marad, ráadásul mellben úszom, ami még amatőr triatlonosoknál is szokatlan lehet. Szóval van mit fejlődnöm.

Szeretnék futásban szinten maradni, kerékpárban pedig gyorsulni. A gyorsúszás megtanulása a jövő nyáron lesz esedékes.

Szóval mint látod, nagyon amatőr vagyok, de nagyon szeretem a triatlont.

Eddigi legjobb eredményem: olimpiai távon: 2:42 Tőserdőn.

A tájfutás szintén remek dolog. Évente kétszer a Nagyvázsony melletti Óbudaváron éjszakai Tájékozódási futó/kiránduló verseny van, amin rendszeresen elindulok. Annyi jó dolog van, amit ki kellene próbálni. Sajnos nem mindenre jut idő és energia.

Előzmény: atiir (1)
atiir Creative Commons License 2000.09.08 0 0 1
Hali!

Én eddig még csak táj~, de igen jól éreztem magam közben. Kellemes dolog három ilyen sportot uzni.
Szeretnék többet is tudni a spec.felkészülésrol.
Mert amúgy külön-külön mindet szoktam.

at

Előzmény: hackz (-)
pipi Creative Commons License 2000.09.08 0 0 0
Jó sp0rt0lást :)))
Előzmény: hackz (-)
hackz Creative Commons License 2000.09.08 0 0 topiknyitó
Üdv. minden sporttal megfertőzött fórumosnak.

Kerékpáros és futó topik már van, legyen az amatőr triatlonosoknak is, ahol edzésterveket, élményeket, és egyéb infót cserélhetünk szenvedélyünk tárgyáról; a TRIATLON-ról.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!