Keresés

Részletes keresés

TEODOR Creative Commons License 2006.05.28 0 0 509
Értem én hogy benzin de mi hajtja :-)))
Előzmény: habár (508)
habár Creative Commons License 2006.05.28 0 0 508
Nem egy hosszúság dimenzióban, hanem 90o-ban elfordulva. Ahogy mindenki azt tudja, én is úgy tudom.
De IDŐBEN vannak egy fázisban. Vagyis nem jól írja a vikipédia, hogy egymással oszcillálnak. Mert IDŐBEN ugyanakkor van a teljesítmény maximumuk.
Vagyis nem egymással oszcillálnak, hanem valami mással.
Arra mondtam megoldást. A gravitációs-inerciális vektorpárt. Aminek hordozója a tér sűrűsége (más szemlélettel a tömeg m=V*(ró) ).
Szemben az elektromos-mágneses EM vektorokkal.
Amelyek hordozója a töltés (Q).

A fény a töltés (Q/V)- és a tömegsűrűség (m/V) oszcillációja.
Pontosabban az azokkal összefüggő EM- GI vektorpároké.
Majd mmormota mesél nekünk valamilyen láncról, csak neki érthetően.

Előzmény: TEODOR (506)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.28 0 0 507

Az EM periódusonként nyitogatja a kaput :-)))

Minden további elmélkedésnek kaput.

Előzmény: TEODOR (506)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.28 0 0 506
Habár szerinted nem alakulhat át ,de szerinted egy dimenzióban létezik a két jellemző ???
Előzmény: habár (505)
habár Creative Commons License 2006.05.28 0 0 505
Teodor
Az EM sugárzás nem olyan, mint egy rezgőkörT
Nem alakulhat át az E az M-be, mert AZONOS FÁZISBAN VANNAK!, nőnek és csökkennek.

Wikipédia:" az elektromágneses sugárzás egymásra merőlegesen haladó oszcilláló elektromos és mágneses tér, mely a térben hullám formájában terjed energiát és impulzust szállítva."

Küldök linket neked.
Előzmény: TEODOR (502)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.28 0 0 504

Anyag /energia =univerzum

Energia/anyag = univerzum

Előzmény: habár (501)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.28 0 0 503
Vagy egy egyszerű kérdés , válaszolják magyarázzák meg a " Lifter " működését .
Előzmény: habár (501)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.28 0 0 502

Az energia elektromos része át alakul mágnesesé és vissza , de könyörgöm a semmit nem lehet feltölteni , mágnesezni .

Olvastam az sg.hun ma egykét dolgot az okosak már 8 . dimenziónál tartanak

topik társak közül még a 4. dimenziót sem emésztették meg .

Pedig az igazság odaát van :-)))

Előzmény: habár (500)
habár Creative Commons License 2006.05.28 0 0 501
TEODOR
Bekattantam.
VÁROM A VÁLASZUKAT!!!
Előzmény: TEODOR (499)
habár Creative Commons License 2006.05.28 0 0 500
Vagyis : mi történik az "elektromágneses mező energia, és pillanatnyi teljesítménysűrűségével" egy periódusában?

VÁROM A VÁLASZOTOK!!!
Előzmény: habár (498)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.28 0 0 499

Habár számoltam számolok rezgőköröket oszcillátorokhoz , frekvenciákat .

Mégsem tudom hovátűnik az elektromos energia .

Hiszen a semmi a vákum az szigetelő anyag.

A hullámterjedésben azt mondják egyszerre van jelen a térben a mágneses-elektromos összetevő a fenéket van egyszerre jelen .

A fénynél igy mondják akkor a fény elektromágneseshullám???

Mondták azt hogy nincs forgó vektora a fénynek , a polarizált fénynek nincs a többinek van szerintem .

Egyesek nem tudják mi a tér fogalma a hullámoknál én sem tudom csak elképzelem.

Az elektromágnesestér tulajdonsága a " c" minden frekvencián rezonanciába hozható , mint mindennek van csillapitása , a fényre nézve is .

A fénynél a nagy frekvencia miat nehezen kimutatható .

Beszélnek egyesek Dopplerről frekvencia változásokról mérésekről , kezükben nem

voltmég sokuknak mérő műszer egy tekercset nem tekercseltek meg .

Antennát nem hangoltak frekvenciára folytathatnám a sort , de minek ők okosabbak

az iróasztalon meg monja a papira irt számok sokasága az igazságot , és ez számukra szent és sérthetetlen .

Kérdeznék tőlük valamit : lapos spirális tekercs induktivitását hogy kell kiszámolni

mert én nem tudom:-))) 

Előzmény: habár (496)
habár Creative Commons License 2006.05.28 0 0 498
Vrobee, mmormota
Tudjátok egyáltalán, mi az, hogy "elektromágneses mező pillanatnyi teljesítménysűrűsége"? Már a lényegét tekintve?
Szívesen leírom, én is csak most tanultam meg.
Előzmény: habár (497)
habár Creative Commons License 2006.05.28 0 0 497
Én nem a tudományról akarok tudományosan vitatkozni, arról itt több topik is van, az általatok elfogadott keretek között.

Csak egyikőtök mondja meg végre, mi lesz az elektromágneses mező pillanatnyi teljesítménysűrűségével? Amikor sin(omegat) =0

Már negyvenedszer kérdeztem, amíg egyszer én válaszoltam meg.
És szerintem, szinte kielégítően.
Előzmény: vrobee (494)
habár Creative Commons License 2006.05.28 0 0 496
Dehát vrobee, mmormota

Én képleteket is írok, nemcsak szövegelek, mint itt sokan! Rengeteg számítást végeztem, vizsgálatot.

És ezért is csodálkozom rajtatok, hogyan tudtok átlépni nyilvánvaló dolgokon.
Például, hogy az un. EM sugárzásban az energia időszakosan, ismétlődően eltűnik- semmivé alakul.
És ugyanakkor folytattok csillogó dialagósukat abban a tudományos keretrendszerben, amelyet megtanultatok.
Ez pont olyan viselkedés, mint az általatok hivatkozott, csak hát, számosabb résztvevővel.
Hogyan vehetnélek Titeket komolyan?
De azért általában hiszek az emberekben, ezért folytatom.
Előzmény: vrobee (494)
mmormota Creative Commons License 2006.05.28 0 0 495
Ezt jól összehoztad. Én csak nézegettem, nézegettem ezeket az irományokat, és nem tudtam elképzelni, hogy hiheti valaki, hogy ezeknek értelme van...  
Előzmény: vrobee (494)
vrobee Creative Commons License 2006.05.28 0 0 494
És látod, sem nem próbálják cáfolni, sem nem próbálják igazolni.
Ha becsönget hozzám Jehova egy tanúja, akkor őt nem szoktam megpróbálni cáfolni, se igazolni.
Egyszerűen nincs esélyem: ő felépítette magának a tökéletes és kerek világképét, és én azt nem fogom tudni megdönteni. És a maga módján, az ő érvrendszerével nézve teljesen igaza van.

Namost olyan dolgokról is lehet vallási alapon vitatkozni, amiket tudományos témának szoktunk nevezni. Attól az még nem lesz tudományos vita, és én pl. ugyanúgy nem tudok vele mit kezdeni, mint a jehovásokkal.

Ha valaki tudományról tudományosan szeretne vitatkozni, akkor előbb el kell sajátítania azt a keretrendszert, azokat a következtetési formákat, amiket a tudomány elfogad. Meglehet, ehhez a saját belső érvrendszerének egy részét föl kell adnia. Van, aki ezt nem szeretné, vagy nem képes rá. Ez nem baj, csak akkor nem lesz meg a közös hullámhossz.
Előzmény: habár (492)
vrobee Creative Commons License 2006.05.28 0 0 493
Üdv!

Mikor nyit a bolt... Mikor és hogyan nyit.. Ezt a nyitvatartást leíró táblácska
"tudományosan" leírja.. De nem szól arról, hogy hogyan lehet benne vásárolni..

De ha miondig csak a hallgatag asszonyt küldöd le vásárolni, akkor csak azt látod, hogy kajával tér-e vissza, vagy nem :) . Arról nem tudsz infót szerezni, hogy mi van a boltban. Ha pedig valamiről semmilyen módon nem tudsz informálódni, akkor nem is tehetsz tudományos megállapítást róla.

Az, hogy milyen valószínűséggel, az érdekes, tanulságos és valljuk be
Einstein bácsi rögeszméje volt..

Szerintem amúgy pont nem.
Einstein igen drukkolt, hogy a kvantummechanika mögött derüljön ki valami determinisztikus modell.
Egyelőre -- azóta se akar.
Előzmény: Gézoo (463)
habár Creative Commons License 2006.05.27 0 0 492
Kösz Teodor
De nagyjából leadtam egy kerek teóriát a fényről, ebben a topikban, amelynbek a tárgya: "Mi a Fény"
És látod, sem nem próbálják cáfolni, sem nem próbálják igazolni.
Ahol belépek egy topikba, ott kiszárad a fű.
Ez nagyon bánatot okoz nekem, amitől még szörnyebben nézek ki, mintha kicikiznének...
Előzmény: TEODOR (491)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.26 0 0 491
Habár tetszik a stilusod , ennek elenére értem amiket irsz .
Előzmény: habár (490)
habár Creative Commons License 2006.05.26 0 0 490
TEODOR

A "habár" nagyon sok arculatú szó!
Én például ki szoktam emelni ezt a jelentését:

habár= fékezhetetlen habozású, megfelelő közegben könnyen oldódó, "asszonydícséret" nélkül alkalmazható öblítőszer.

(Te tán nem tudhatod, de az "asszonydícséret" valaha divatos mosószer volt)
Előzmény: TEODOR (488)
habár Creative Commons License 2006.05.26 0 0 489
Csodálkozom, hogy iszugyi-t ez nem érdekli. Hiszen úgy értettem, hogy pont e két dolgot tartja fontosnak ő is, csak részecskeként. Nem találkoznak ezek valahogy?
Kérdem iszugyit.
Előzmény: habár (484)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.26 0 0 488
Habár jól belegondolok , az elmélet szerint a sebesség (mint energia ) tömeget generál a tömeg gravitációja befolyásolja a teret ez vissza fogja a sebességet és állandó a " c ".
Előzmény: habár (486)
habár Creative Commons License 2006.05.26 0 0 487
sin^2(omega)t+ cos^2 (omega)t=1

(Csak a MIGÉRT, aki megért)
Előzmény: habár (484)
habár Creative Commons License 2006.05.26 0 0 486
Nem tudom még, hogy ez hogy viszonyul a relativítás elmélethez. Ahhoz, hogy meggörbül a tér a tömeg mellett. Na és, akkor a fény mellett is, egy kicsit görbe.
Görbe pályán görbe a fény is?
Előzmény: habár (484)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.26 0 0 485
A fénysebesség mérésére sem a prizmás sem a tükrös megoldás nem jó , semmi nem bizonyitja hogy az eredeti hullámot észlelik , hisz a hullám anyaggal került kölcsönhatásba , a prizma-tükör utáni fény lehet szekunder sugárzás is .
Előzmény: foton5 (483)
habár Creative Commons License 2006.05.26 0 0 484
Nevem Teve
Köszönöm a kiigazítás. Csapongok a jelölésekkel, bár nem ok nélkül.
Azt szerettem volna ugyanis, ha a gravitációs és a centripetális gyorsulások jelölése is az E,B (térerő, és indukció) jelölésekhez hasonlítana, hogy érzékeltessem, hogy ez egy másik olyan "vektorpár", amelynek a szerepe az (EM)-vel azonos, mintegy pandan-ja annak (GI).

- Hogy a fénynek az elektromágneses összetevőjét, amit (EM) el jelölnék, az E;B térerő és indukció vektorok alkotják.
- És hogy a fénynek a grav-inerciális összetevőjét, amit (GI) vel jelölnék, az A;I gravitációs, és tehetetlenségi vektorok alkotják.

Mert meglepő számomra, hogy az A x I szorzat (vagyis hogy a(g) x a(c)- hogy csináljak bold betűt, mindig elfelejtem) ), ugyanúgy teljesítmény sűrűséghez vezet, mint az E x B
Vagyis nem lehetetlen, hogy ezen a szinten, de méginkább az energia sűrűség szinten ezek a vektorpárok azonos értékre hozhatók.

Sőt, az szinte biztos, hogy összegük állandó minden fázisban, hiszen
sin^2+cos^1 =1

Vagyis csak akkor nem tűnik el az energia, ha ilyen fázisátalakítás fennáll.

De akkor a fény nem elektromágneses sugárzás.

Hanem ELEKTROMÁGNESES- GRAVINERCIÁLIS sugárzás.

Mert nehéz találni megfelelőbb rövidítést, mint a gravinerciális, ami ezt kifejezi.
Így hát, aki azt mondja, hogy a fény elektromágneses sugárzás, az csak a dolog felét mondja el.
Az (EM) önmagában nem oszcillálhat. Mert valójában nem is a víz hullámzik.

Hanem a viz potenciális és mozgási energiája váltakozik, az hullámzik!!!
A víz ennek csak hordozója, mint közeg. Mert látjuk a hullázását, azért mondjuk, hogy a víz hullámzik.
De a levegő hullámzását nem láthatnánk...Mégis tudjuk, hogy az is hullám.
Ott is potenciális (nyomás) és mozgási energia oszcillál.

És nagyon hasonló történik a fényben is. De picit árnyaltabban.
Mert az EM önmagában nem oszcillálhat.
De a fényben két "közeg" is van, amely a hullámjelenség hordozója.
- Az elektromágnesség közege: a Q töltés, pontosabban a térfogati töltéssűrűség (ró)= Q/V.
- A gravinerciális összetevő közege: a tömeg, pontosabban a (ró)(m/V tömegsűrűség.

Mindkét közeg a fény sajátos tulajdonságainak magyarázatát adja.
A fény kettős természetének.
Hogy vannak olyan jelenségek, mint az interferencia, vagy a kétrés probléma?
De van a többi is, ami a tömeg létezésére utal.
A fény ideje felében TÖLTÉS, a másik felében TÖMEG.
Így világunk legfontosabb alkotórésze, igazi JOLI JOKER.
Bármi, bárhol épülhet belőle.




Előzmény: NevemTeve (482)
foton5 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 483
Na eljutottam a prizmás kisérletig, engem nem győzött meg, mert ugyan az egész kisérleti berendezésben mint a két formában előfordul a foton, de ezek az alegységek térbelileg elkülönülnek, avagy kisebb egységekben gondolkodva, lokálisan nincs egyszerre két állapotban.. szerintem
Előzmény: mmormota (408)
NevemTeve Creative Commons License 2006.05.26 0 0 482
Az "A" skalár, az "a" viszont vektor.
Előzmény: habár (479)
NevemTeve Creative Commons License 2006.05.26 0 0 481
Egy konkrét foton sebessége egy bizonyos időpontban vektor. Fénysebességnek ennek a nagyságát (abszolút értékét, hosszát) nevezzük, ami skalár.
Előzmény: habár (478)
foton5 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 480
Sebesség, tehát vektornak kellene lenni, de merre mutat? Van ötleted?
Előzmény: habár (478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!