Keresés

Részletes keresés

péter.w Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17987

Üdv Mindenkinek!

 

Kisebb baráti társaságunk (36 fő) július 31-én indul Montenegróba, Kumborba. Olvasgatom a hozzászólásokat, nézem a videókat, képeket. Talán átsiklottam, de nem találtam olyan hozzászólást amiben írtátok volna, hogy milyenek az árak. Mit érdemes vinni, és mit nem. Gondolok itt ásányvíz, sör, felvágott, húsárú.

 

Ha valaki volt vagy megy a közeljövőben, megkérném ossza meg velem, velünk tapasztalatait.

 

Jó nyaralást mindenkinek!

 

stevie-w Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17986

Ministarstvo Mora, Turizma,Prometa i Razvitka

 

 

Tengerészeti-, turisztikai-, reform- és fejlesztési minisztérium.

 

Na ja, kicsi ország igyekszik összevonni, amit lehet.

 

Ráadásul szinte az összes minisztérium egy épületben van Podgoricában:

 

 

 

Előzmény: Ephedrin (17983)
fityók Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17985

                Kis kedvcsináló :    http://www.youtube.com/watch?v=TmaRVtAUkSI&feature=player_embedded#at=15

fityók Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17984

 Néhány évvel ezelőtt én is sokat csónakáztam /főleg az öbölben/, egy hasonló csónakkal és mint törvény tisztelő ember szerettem volna megismerni az előírásokat,nem jártam sikerrel Kotorban ,miután megkérdezte,tudom-e  vezetni a csónakot,az igenlő válasz után ,csak annyi volt :" onda,vozi bez brige" /gond nélkül vezess/! Soha nem állítottak meg,igaz nem is távolodtam el a parttól,másnak se ajánlom a nyílt tengert ilyen kis csónakkal.

Előzmény: Ephedrin (17983)
Ephedrin Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17983

Ott én is sokat gucsózom, és a hivatalos jogszabály szerint(Ministarstvo Mora, Turizma,Prometa i Razvitka), a 2,90m, és 5 Kw alatti motoros vizijármű, az ún. "A" kategóriába esik, és semmilyen engedély, ill. Vízhasználati díj nem terheli, tehát az ún. vignettát se kell kiváltani rá!!!

 

De itt nem tudom a szabályokat! A Te általad belinkelt oldal szerint nem kell semmiféle bejelentési kötelezettség, sem illeték erre a gucsóra!!!

Előzmény: S_robaG (17982)
S_robaG Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17982

Javaslom ezt az oldalt:http://www.pomorstvo.me/ informacije za nauticare klikk oda angol nyelven is van. Igaz 2010-es.(én is keresem a 2011-es illetékeket.de nem találom)

 Vitorlással 2009-ben voltam, akkor 3m  és 3,68Kw (5Le)  volt a" bejelentési határ".

Ellenörzésekből nincs hiány,igaz horvátországi vizeken hajózom főleg(magyar lobogó alatt) de rendszeres az ellenörzés.

Előzmény: Ephedrin (17981)
Ephedrin Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17981

Szervusztok!

 

Régóta olvasgatom a topikot, a társtopikokon hozzá is szóltam már egypárszor, de most a segítségetekre lenne szükségem!!!

 

Nemsokára indulandusz Crna Gorába Canj-ba egy 10  napos kiruccanásra! Ki tud valamit a motoros gumicsónakok szabályozásával kapcsolatban, esetleg valami jogszabályt, pl. hogy mekkora lehet a gucsó, ill. mekkora motorra nem kell kisgéphajóvezetői jogsi????

Utoljára 6 éve voltunk errefelé, akkor nem nagyon foglalkozott senkise ezekkel, azóta mennyire változtak meg a szabályok, ill. a vizizsandárok mennyire szigorúak????

 

A gucsó paraméterei: 3,20 as Achilles, a motor 6 le-s Yamaha!

 

Előre is köszi: Ephedrin

fityók Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17980

  Mit nekem alagút,....mit nekem fárasztó utazás.....mit nekem rendőr...Mindenér kárpótol a tenger,lásd még a 

Dedalon is megadja magát  :-))))Jó nyaralást Mindenkinek !!

Előzmény: szervezkedő (17979)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17979
Ez a kep sztem mar kozelebb van Podgoricahoz. Lassan a Shhodari tohoz erunk. Elallt az eso, 25fok van. A szikrazo napsutes inaktivalta a Dedalon hatoanyagat, igy ujra van csaladom.
Meg 22km a kapuig a GPS szerint!
Szep napot mindenkinek!
Gyertek Montenegroba!
Előzmény: NilsHolgersson (17976)
S_robaG Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17978

-Dedalon tabletta helyett, esetleg az ott is, Horvátországban is kapható Dramina tabletta sok esetben jobb, nem "tompítja" le az embert, Üdv,

Előzmény: szervezkedő (17974)
NilsHolgersson Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17977

Ott nincs ilyen tábla :)Cacak után az erőműnél van :( mesélhetnék...

Előzmény: fityók (17950)
NilsHolgersson Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17976

Most itt jársz Szervi?

NilsHolgersson Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17975

Akkor 1óra múlva PG.Reggeli zsizsgés a fővárosban indul a buvljak, dugó,kéregetők stb.:)

Előzmény: szervezkedő (17974)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17974
Kedves Olvtarsak!
A kiserlet sikerult! Helyesen megvalasztott indulasi idopont eseten az alagut tokeletesen jarhato. Megkerdeztem es azt mondtak minden nap le van zarva. Ha megsem akkor az nem uzemszeru!
A tudomanyos kiserlet masik pontja, a szemelyivel torteno utazas. Most mindenutt syemelyiket adtam csak. Az en regi tipusu szemelyim mindenkinek megf elelt, de a montenegroi hataror hisztizett hogy a regi nem jo. Amikor megmutattam az utlevelet, nem is vette el tolem, hanem jo utat kivant. A 6eves kisfiam mindenut "megfelelt" szemelyivel is.
Podgorica elott jarok kb 100km-el. Az eso masszivan esik!
(Nem tudja valaki meddig tart a Dedalon hatasa? Lehet hogy napokra "elvesztettem" a csaladom?)
:-D
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.25 0 0 17973
Kb. 50km meg az alagut. Szuk 300km ota kisebb-nagyobb intenzitassal esik. Vizafolyasok, kovek, kod. A csalad a dedalontol elajult meg Ujvidek utan, de en jol erzem magam. Szol a zene, megy a net, szepen gurulok most pont a Kokin Brod mellett, forgalom semmi, de hoppa! Akkor ki vezet?
Előzmény: Törölt nick (17970)
Hiéna29 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17971

Szia!

 

Árak kb, mint nálunk :) Cigi olcsóbb....

1000 felé lehet menni pl attól is függ mennyire gyorsan akartok leérni.... Sebességet betartjátok bizt. övet használjátok nagy gond nem lehet :)

Előzmény: andi+ati (17968)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17970
"Ez az élet Babolcsay néni,nem a három műszak!" Jó utat,jó ottlétet:-)))
Előzmény: szervezkedő (17966)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17969
Koszi!
Meg van egy kis dolgom utkozben, de azutan megindulunk!
Meg 430km az alagut!
Előzmény: halacs (17967)
andi+ati Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17968

Sziasztok!

 

Július 23-án indulunk majd először Montenegróba autóval.Szeretnék egy pár infót.

Úgy tervezzük,hogy horvátországon keresztül mennénk.Paksról indulunk.Mit gondoltok merre lenne célszerű menni.A párom nem igazán szeretne szerbián keresztül menni,mert eddig akárhányszor mentünk szerbián keresztül Görögországba mindig megbüntettek a rendőrök.

Érdekelne még,hogy milyen árak vannak montenegróban(élelmiszer,üzemanyag).

 

Köszi előre is az infókat.

halacs Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17967

Jó utat! :-)

Előzmény: szervezkedő (17966)
szervezkedő Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17966
Tegnap volt szo arrol a bizonyos alagutrol.
Osztottam az eszt hogy ugy kell idoziteni az utazas hogy nyitva legyen.
A feletek erzett tisztelet miatt leellenorzom jo tanacsot adtam e!
Megtankoltam a balkanjarot es elindultam megnezni hogy haladnak a meloval!
A GPS szerint meg 513km van hatra.
S_robaG Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17965

Montenegrói behajózási illetékekről hol találok tájékoztatást (vízhasználati díj, navigációs szolg. díj stb,)2011 évi, érdekelne. msd.org lapon a régieket találtam.

Üdv,

Kroy Prince Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17962

Kedves moncsa03!

 

Nincs harag! Miért is lenne? Nekem az mmesterek beleszólásaival csak az a gondom, hogy azok nem a helyesírás miatt, hanem a tartalmi mondani való miatt hagynak kívánni valót maguk után. Ha megnézed az elmúlt napok beszólásait, akkor láthatod, hogy nem tanácsokat és segítő szándékú információkat írt, pedig ennek a fórumnak az lenne az elsőleges célja, szerintem. Én legalább is azért olvasgatom a bejegyzéseket, mivel szeretnék valaha egyszer eljutni Montenegróba és itt hagyatkozni a már többször ott járt kedves fórumozók tanácsaira. De sajnos mmesterek nem ezek közé tartozik. Az hogy esetleg nem magyarországi magyar, nem jelent semmit, hisz szerintem sokuk jobban ápolja a magyar nyelvet, mint egyes honfitársunk. Az esetleges tájszólású magyarok írásait pedig meg lehet különböztetni a szóban forgótól.

Remélem én sem bántottam meg senkit és kívánok mindenkinek további szép napot, kellemes fórumozást.

Üdvözlettel:

Kroy Prince

Előzmény: moncsa03 (17954)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17961

Tökéletes és könnyen kezelhető.

Ami nem azt jelenti, hogy konkrét foglalásnál ne végezzünk kontrollt.

Miként egykor volt, a Vajdaságra kezd egyre inkább jellemzővé válni, hogy hivatalos helyeken magyarul is tudnia kell valakinek, ha ezen a nyelven kér valaki információt. Szabadkán meg különösen természetes, hogy magyarul is beszélnek.

 

Előzmény: Csöppvagyok (17958)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17960

Igen van Szabadkáról Bárba vonat, este 7-kor indul és másnap 9 vagy később ér oda.

Az árakat nem tudom, de szervezkedő nemrég írta, hogy mennyi és írta a szabadkai állomás telefonszámát is ott érdemes érdeklődni.

Ezen kívűl van Budapestről busz is nézd meg a Volán honlapját.

Előzmény: Csöppvagyok (17958)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17959

A topik tartalma szinte kizárólag Crna Gora tengerpartjára korlátozódik, eltekintve azoktól a tranzitutaktól, melyeken a látogatók meg szokták közelíteni úticéljukat.

 

Holott ennek az országnak egyéb részein is találhatók páratlan szépségek, egyéb kulturális nevezetességek.

 

Például CRNA GORA MÚZEUMAI.

 

De hogy vízközelben maradjunk: MONTENEGRO NEVEZETESSÉGEI.

 

Vagy: MONTENEGRO TRAVEL

 

Bar: RENDEZVÉNYEK

 

Crna Gora NEMZET PARKJAI - rendezvények

 

Montenegro HORGÁSZATI LEHETŐSÉGEI.

 

Csöppvagyok Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17958

Szerintetek ez megbízható?

http://w3.srbrail.rs/zsredvoznje/?lang=en

Előzmény: Csöppvagyok (17957)
Csöppvagyok Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17957

Sziasztok!

Beleolvasgattam a régebbi hozzászólásokba,de elég nehéz megtalálni azokat,amikben a lényeg is bennevan,ezért lenne pár kérdésem hozzátok! :)

A buszos illetve vonatos utazás érdekelne kicsit bővebben!Melyiket hol lehet lefoglalni,melyik mennyibe kerül,stb?

Szabadkáról indul vonat?Vagy busz?Az lenne a legjobb indulási hely!

Ha valaki tud nekem segíteni,nagyon megköszönném!

 

 

A.

moncsa03 Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17956
Muity Mijo Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17955

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!