Keresés

Részletes keresés

gnius Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1512
Szia!

Szerintem nagyon jól választottál!

Én most nyáron voltam, és nagyon jó benyomásaim voltak, elsőre sikerült.

Készülj arra, hogy tök jól el fogtok beszélgetni, angolul, és mire belendülsz, már vége is a vizsgának.
Ezért fontos, hogy lazán menjél, mert nem lesz sok időd bizonyítani, abban a pár feladatban kell a toppon lenned.

A menetrend akkor ez volt:

Először magadról kell majd beszélned, erre, bármilyen egyszerű is, készülj fel úgy, hogy otthon a falnak elmondasz hangosan magadról dolgokat. Iskoláról, célokról, hogy hol laksz, mit csinálnak a szüleid, mivel foglalkozol legszívesebben a szabadidődben.
De itt ám tolni kell, nem makogni, meg nem ott kitalálni, mi a gyíkot mondjak magamról?!?! Ezt ismételd el vagy háromszor, hogy ott már rutin legyen!

Utána kártyák alapján húzol két képet, és választhatsz, miről beszélnél.
Nálam az egyiken egy utcai hegedűs, a másikon egy kövér nő volt kolbásszal.
Utóbbit választottam, és beszéltem az egészséges táplálkozás fontosságáról.

Utána húztam egy szituációs kártyát, itt már nem lehetett választani, amit húztam, arról kellett beszélni.
Ez állt a papíron: Nem indult reggel a kocsi, Buszmegállóban babakocsival szeretnék felszállni a buszra, kérjem meg az ott álló férfit/nőt(vizsgáztató), hogy segítsen, és meséljem el, miért jöttem busszal.

Ezt így elmondtam, és még megkérdezte a vizsgáztató, hogy hívják a gyereket.

Ennyi volt.

Tipp: Amikor beszél a vizsgáztató, és nem érted, mit kérdez, akkor kb értsd meg, miről beszél, és kb próbálj meg válaszolni. Az nem jó, ha csendben vagy! Vagy azt mondod, nem érted.
Mondjuk, nekem volt olyan, hogy nem értettem, mit jelent egy szó, amit mondott, és megkérdeztem angolul, mit jelent az a szó, ő meg angolul elmagyarázta. Hát, azt hittem, ezért megvágnak, de nem.

Ezek után másnap volt még egy labor, majd később még leírom, ha akarod, de most rohanok 

Üdv, és ne pánikolj, én majdnem amiatt buktam meg, hogy agyonizgultam magam, közben pedig tök jó fejek voltak!
Előzmény: manoka90 (1510)
dzsan861010 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1511
Sziasztok!
A Dexam nyelvvizsgával kapcsolatban szeretném, ha megosztanánk egymással az eddigi feladatokat (persze csak aki volt már). Most megyek 3.-ra az írásbelire, mindig 1ponton múlt, de a fellebbezésre sose adták meg. Az eddigi fogalmazási és levelezési témákra lennék kíváncsi. Előre is köszönöm!
manoka90 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1510

Sziasztok!

Decemberben megyek Origós szóbeli nyelvvizsgára,és azt szeretném kérdezni,hogy hogyan zajlik pontosan ott a szóbeli?!Húzni kell tételt,vagy pedig a vizsgáztató mondja meg a témát?

Remélem hogy tud valaki nekem segíteni!

Előre is köszönöm mindenkinek!

mata1981 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1509
Sziasztok!

Sok helyen olvastam, hogy az ECL-es nyelvvizsga, többet ér, "nevesebb" mint a TELC.

Ez tényleg így van? és ha igen miért mondják ezt?

Fontos lenne megtudnom, mert e két vizsga mellet vacilálok és ez is segítene a döntésben

Előre is köszi minden választ
gnius Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1508
SIKERÜLT! :)

Előzmény: gnius (1507)
gnius Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1507
Szia!

Haminc nappal hétfő, négy héttel holnap a határidő :)

Biztos csak hétfőtől lesz akkor eredmény.

Köszi!
Előzmény: balayla (1506)
balayla Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1506
szia!

Én is okt. 3-án vizsgáztam (ECL), de még nem látom az eredményem a honlapom. Szerintem kivárják a beígért 30 napot és csak aztán közlik az eredményeket.
Előzmény: gnius (1503)
balayla Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1505
Szia!

Köszi a választ! Valószínűleg tényleg az lesz a legjobb, ha a vizsgaközpontnál érdeklődöm. Szép hétvégét!
Andris index Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1504
Sziasztok,


a listában szereplő szaknyelvvizsgák közül melyik rendelkezik a legkönnyebben megírható írásbeli résszel - tudom kikezdhető a megfogalmazás - ? Én a Corvinus és a KITEX vizsgáit ismerem azok, - főleg a Közgáz írásbelije elég erős mind a lexikai mind pedig az olvasás, fogalmazás terén...

Én legrövidebb, lehetőleg nyelvtanos szempontból a leggyengébb verziót keresem ezek írásbelije közül ....

http://www.nyak.hu/doc/abc/gazdasagi_igazolas.asp


Várom a véleményeteket,


Köszönöm !
gnius Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1503
Sziasztok!

Az okt. 3-i ECL vizsgának van aki már látja az eredményét? Mikorra várható szerintetek?

Üdv
aranyhaj67 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1502

Sziasztok!

 

Feltették végre a KITEX eredményeket, sikerült! :))))

 

Itt ajánlottatok 1 lányt, aki tudja a követelményeket, nélküle nem ment volna!

(kitex - angol)

 

Köszönöm!

 

Ha ti is szeretnétek SIKERES VIZSGÁt tenni, keressétek ŐT! 20/ 454 04 77

 

aranyhaj67 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1501

Sziasztok!

 

Feltették végre a KITEX eredményeket, sikerült! :))))

 

Itt ajánlottatok 1 lányt, aki tudja a követelményeket, nélküle nem ment volna!

Köszönöm!

 

Ha ti is szeretnétek SIKERES VIZSGÁt tenni, keressétek ŐT! 20/ 454 04 77

aranyhaj67 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1500

Sziasztok!

 

Feltették végre a KITEX eredményeket, sikerült! :))))

 

Itt ajánlottatok 1 lányt, aki tudja a követelményeket, nélküle nem ment volna!

Köszönöm!

 

Ha ti is szeretnétek SIKERES VIZSGÁt tenni, keressétek ŐT! 20/ 454 04 77

aranyhaj67 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1499
.
lcsili Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1498

Szia!

 

Utánanéztem a kérdésednek, de sajnos semmilyen szabályt nem találtam erre. Altalában nálunk úgy szokott lenni, hogy a bizonyítvány kb 6 hét alatt készül el, nem értesítenek róla, be kell menni oda, ahol sikeres vizsgát tettél. Persze ez csúszni is szokott, szóval nem egyszerű :( Általában szokott működni az is, hogy valamilyen igazolást állítanak ki a sikeres vizsgáról. Szerintem vedd fel a kapcsolatot a vizsgaközponttal, ahol vizsgáztál.

 

Előzmény: balayla (1496)
balayla Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1497
Köszi a választ! Bocsi, de csak most tudtam elolvasni :)
Előzmény: Törölt nick (1474)
balayla Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1496
Sziasztok!
Aki már részt vett ECL nyelvvizsgán, attól szeretném megkérdezni, hogy a bizonyítványt kb. mennyi idő múlva állítják ki az eredmények közlését követően? Van arra lehetőség, hogy ennél pár héttel előbb igazolást kérhessek arról, hogy sikerült a vizsgám? A diploma miatt lenne ilyen sürgős a dolog, mert úgy tudom, hogy a diplomához elfogadják az igazolást is.
Köszi előre is a választ!
balayla Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1495
Köszi szépen :)
Előzmény: lcsili (1491)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1494
szűcs melinda és antal mária könyveit keresd ;)
Előzmény: balayla (1471)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1493
Szerintem a TELC nem annyira bonyolult, bár nincs tapasztalatom, mint vizsgázó. Jelenleg arra készülök, kíváncsi leszek mi lesz belőle...
Előzmény: lcsili (1490)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1492
Szia!

Igen, tudtál segíteni! Köszi szépen! :)
Előzmény: lcsili (1489)
lcsili Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1491
Szia!

A német írásbeli alapfokra van külön ORIGO-s könyv, amelyben találsz 20 feladatsort megoldással, szerintem nagyon hasznos. Szóbelinél érdemes kidolgozni a témákat. A szóbelire készülés nem biztos, hogy egyedül menni fog, ezért lehet érdemes lenne felkeresni egy nyelvtanárt. Szerintem ha komolyan tanulsz és jó érzéked van hozzá fél év alatt meg lehet csinálni.
Előzmény: balayla (1471)
lcsili Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1490
Sziasztok!

Elég sok kérdésem van, remélem tudtok majd nekem segíteni.
Angol nyelvvizsgákról lenne szó.
1. BME alapfok hanganyag hol található, nekem csak sajnos egy könyvem van, amiben mindössze 1 mintafeladat van, lehet valahol ennél többet találni?
2. ORIGO alapfok írásbelihez anyag, mindössze 2 könyvem van, azaz 40 vizsgasor, ennél többet lehet valahol találni?
3. KITEX idegenforgalmi szakmaival tapasztalatok? Felkészítő anyag?
4. LCCI business nyelvvizsga tapasztalatok? Felkészítő anyag?
Egyre többet olvasok itt a TELC nyelvvizsgáról, lehet érdemes elgondolkodni rajta, hogy nem is annyira nehéz? Mostanában ECL-re késztettem, de a magnón a többség elszállt és átáltam a BME szóbelire, ami eléggé sikeres. Véleméynek?
A válaszokat előre is köszi!
lcsili Creative Commons License 2009.10.26 0 0 1489
Szia!

Utánanéztem a kérdésednek és mindhárom részfeladatnál 25-25 pontot kaphatsz. Azaz az első két feladattípusnál egy helyes válasz 5 pontot ér, a 3. feladatnál pedig 2,5-öt. Igí 5x5+5x5+10+2,5=75 pont.
Remélem tudtam segteni!
Előzmény: Törölt nick (1487)
Brain.Storming Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1488
Hogyan oldjunk meg angol TELC-es Olvasási Értési feladatot? (esettanulmány)
Brain Storming - 2009.10.23 22:01
Hogyan oldható meg egy szövegértési feladat (Reading Comprehension) úgy, hogy a szövegből alig olvasunk el valamit? Íme a BS-módszer…
http://bsstudio.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=79586
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1487
Sziasztok!

Szeretnék megkérdezni, egy Telc-ben járatos tanárt, volt vizsgázót stb, hogy a pontozás az pontosan ott hogyan működik angol középfokon? Pl. a reading-nél van 3 feladat, erre a három feladatra lehet kapni összesen 75 pontot. Első feladatnál van 5 megoldás, a másodiknál szintén 5, a harmadiknál pedig 10 (összesen 20). A kérdés az, hogy ez a 75 pont a három feladat 20 egységében hogy oszlik el? 25+25+25? Vagy sehogy és jó megoldásonként kapok 3,75 pontot? Remélem nem voltam nagyon bonyolult...:P
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1486

TELC ANGOL, FRANCIA TESZTEK KÖZÉPFOKON.

Az előbbi mail címet rosszul adtam meg, itt lehet velem kontaktolni:

anitaszasz@windowslive.com

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1485

TELC francia (8 teljes teszt)és angol (több, mint 30 teljes teszt) középfokú vizsgában tudok segíteni (feladatot adni-eladni megoldással). Akit érdekel az írjon nekem az ertekesito@hotmail.com-ra.

(Egyébként arcfestést is vállalok szülinapi zsúrokon gyerkőcöknek.)

L.

s.ada- Odin Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1484
Sok sikert akkor neked!
Előzmény: macicska (1483)
macicska Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1483
Szia!
nem én Pesten, nem voltam még,ez az elsö:S

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!