Keresés

Részletes keresés

infdoki Creative Commons License 2014.01.04 0 0 141

Ebben teljes mértékben igazad van, és a mai napig ragaszkodom hozzá. Ennek az oka az, hogy mint írtam, egy anális hancúr után kezdődőtt az egész. Előszőr a makkom viszketett éget, majd a húgycsövem, majd  a prosztatám, most a mellékherém 7 év után, de úgy hogy Pánovics doktor úr csak megtapinotta és már mondta is "Jobb oldal, hmmm bal oldal is".

A fehérvérsejtszámom évek óta a felső határ felett van. Voltam góckutatáson, semmi, csak a prosztatám.

 

Azért mert a kórokozó nem kimutatható, az nem jelenti azt hogy nincs is. 

Azelőtt azt sem tudtam, hogy van prosztata, most meg a nap minden percében tudom.

 

Elhiszem a gyógynövények hatását, hiszen azok is kemikáliák, tehát a természet adta olyan vegyületek, amiket nyugodtan lehet gyógyszernek nevezni.

Hinni akartam, hogy pszichoszomatikus, ezért jártam pszichológushoz, tanultam autogéntréninget. A lelki próblémákon segített, a prosztatámon nem :-)

Az én világképembe más nem fér bele (ezoizé, ima és társai). Ha előtte 30 évig nem volt baja a prosztatámmal az előzőek nélkül, akkor nem ezek hiánya okozza a bajt.

 

Azt is elhiszem, hogy a kor helytelen életmód, kevés mozgás, sok ülés stb, olyan folyamatok indíhatnak be amitől ez a dolog (is) elromolhat. Azt is elhiszem, hogy ezek önerősítő folyamatok, és ha megvan a baj, már külső hatás kell ahhoz, hogy rendbe jöjjenek. Csak egy hülye példa: gyertya lángott el lehet fújni, de ha már a függöny is lángol... akkor a fújás már kevés.

Igyekszem  is megfordítani a folyamatot. Heti 3x edzés, 15 kilót fogytam, lelki dolgok úgy ahogy rendben (ez még folyamatban :-)). Nem iszom, erősen gondolkodom a cigaretta abbahagyásán, bár 2,5 évig nem cigiztem, akkor sem volt sajna jobb...

Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 140

Sziasztok! Mindenki, aki nagyon kétségbe van esve, és még nem próbálta: próbálja ki a tömény csalán használatot

 

1. ) csalánkapszula, Interherb (elvileg a Prostazynban is van, de nekem az nem hatott), ennek viszont a bevétel után 5 perccel már érzem a hatását.

 

2. ) csalángyökértea. egy-két evőkanállal kb 2 liter hideg vízbe teszek, kis lángon melegítem, pár percig forr, aztán lekapcsolom.

 

3.) erre még rászórok egy kis csalánlevélteát

 

tehát a gyökeret ténylegesen főzni kell, míg a levélteát leforrázni

 

kb két hétig hat nekem a dolog, aztán megint katasztrófa addig viszont ténylegesen érzékelhető hatása van a prosztatámra

igaz, kurva sokat szedek ehhez, talán túlzás is, egy hétig próbálok csak reggel napi egy kapszulát, plusz amennyi ebből a gyökér+levél teából belém fér. lehet h ez már túlzás is... a második héten már este is kell egy kapszula mindezekhez. még annyit h az elején nagyon meghajtja a vizeletet, de aztán hozzászokik a vese, és nem gáz késő este sem fogyasztani (tehát végig lehet aludni vele az éjszakát). volt h egy hétig pontosan tudtam h kelni kell majd az éjszaka közepén, és így is lett, mindig, de boldogan mentem vastagon és akadálymentesen belecsorgatni a wc csészébe. aztán már nincs ilyen túlzott vizelési inger, normalizálódik az egész

 

Na, próbáljátok ki, és írjátok meg, milyen volt!

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 139

Ebből a történetből úgy tűnik, hogy te ragaszkodtál hozzá mindenáron, hogy antibiotikumot szedj, miközben sehonnan nem tudtak kimutatni kóros flórát!...

Előzmény: infdoki (128)
infdoki Creative Commons License 2013.12.24 0 0 138

Ma voltam urológusnál. Mellékhere gyulladás, fasza :-) 

Várunk januárig aztán tenyészéts, két független laborban.

 

Boldog Karácsonyt mindenkinek... ennél boldogabbat.

 

Uro-Vaxomról vélemények?

BbBj Creative Commons License 2013.12.23 0 0 137

nem hinnem, hogy a laborok hanyag munkat vegeznek. Szerintem az a Nem mindegy milyen mintabol dolgoznak. 

Előzmény: GyKZs (134)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.22 0 0 136

Ugy latszik az amoxicillinnem (augmentin) rossz hatása van. Nekem is valami fura nyomó érzés kezdodott az egyik herémben. Asszem ezzel leallok. :S

Előzmény: infdoki (128)
infdoki Creative Commons License 2013.12.22 0 0 135

Két napja eszem a mannózt, de nincs áttörés :-(

GyKZs Creative Commons License 2013.12.20 0 0 134

BbBj,

Köszi, ez érdekes. Úgy látszik némely laborban is hanyag munkát végeznek...

Milyen antibiot kaptál rá? Cipro? Zinnat?

Előzmény: BbBj (118)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.19 0 0 133

Valami Herbária üzletben Fehérvár nagyTesco. Hát kíváncsi leszek.

 

Most januárig muszáj vagyok várni az ünepek miatt, addig kiderül hat-e valamit.

 

Bőrgyógyász gondolom látott már. Nekem is tuti valami STD "mellékfertőzése" lehet ez az egész mint neked. 24/7 égő érzés, és fehéres váladék a vizelet elején. Semmi egyéb probléma de pont elég. Gram pos diplococcus-t takarítottak ki Penicilinnel, de továbbra is voltak tüneteim. Prosztatamasszázsra járok, doki szerint már tapintásra jobb. Szerintem amúgy nem ért hozzá: kérdeztem, hogy mi lesz ha megmaradnak addig a tünetek, azt mondja megismételjük a kúrát. Hát kösz nem. (Lentebb írtam mit adott, meg hogy milyen laborom volt)

 

Szóval a következő lépés a helyi kórház lesz, ha nem válik be akkor G1 intézet, vagy Rosta (Lentebb írtak róla.) vagy Pánovics esetleg.

Előzmény: infdoki (132)
infdoki Creative Commons License 2013.12.19 0 0 132

Hol vetted, én a neten rendeltem, de még nem jött meg?

Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.19 0 0 131

Utánaolvastam, és most azonnal kimentem venni egy tégely D-Mannózt. 8E-be került, de mivel ez egy magándoki kontroll+antibiotikum ára, simán megér egy próbát.

 

Elvileg E-coli ellen hatásos.

Előzmény: infdoki (130)
infdoki Creative Commons License 2013.12.18 0 0 130

Na még egy utolsó és aztán befejeztem mára:

 

Most várom a D Mannózt, ha megjön és szedem már, beszámolok a  hatásáról.

 

Egy kis hangulatjavító:

 

Két székely beszélget:

Azt mondja az egyik: - Mit nem adnék egy jó pináért!

Erre a másik: - Hááát én azért semmit, de egy jó faszét házat, lovat, szekeret...

 

UI: miért szórakoztat ez a fórummotor azzal, hogy csak 10 percenként lehet hozzászólni???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

infdoki Creative Commons License 2013.12.18 0 0 129

Ja és még néhány mellékhatása ennek a remek betegségnek:

1, Alig van ondóm, néhány csepp per nap. Elötte sem voltam egy niagara, de lassan teljesen beszárad a dolog.
2, Nincs kedvem szexelni, mert fáj.
3, Néha nem áll fel rendesen, másszor meg egész éjjel áldogál, majd szét robban.

infdoki Creative Commons License 2013.12.18 0 0 128

Gondoltam én is elmondom a tapasztalataimat, előre szeretném bocsájtani, hogy nem tudok jó hírekkel szolgálni.

Cirka 7 évvel ezlőtt kezdődött egy kis anális hancúr után. H]gycső ég viszket, dokihoz el, gyógyszer1, nem használ. Gyógyszer2 nem használ, gyógyszer 3 nem használ. Tenyésztés1 semmi, tenysztés2 semmi, masszázs + tenyésztés 1 semmi, és még így tovább vagy nagyon sokszor.

Feladtam, vártam. Jött a tél megint rossz... irány másik doki, tenyészéts semmi, gyógyszer hatás semmi.

Közben néhányszor STD (Mária utca), ott is semmi.

 

Egy évvel ezelőtt jutottam el Pánovicshoz, tenyésztés pisi semmi, tényésztés ondó semmi, jöjjek vissza egy hónap múlva. Nem mentem,

Háziorcos:
Tavanic 500mg 3 hónap, hatás semmi.

STD-n egy orvos:

Augmentin 3 hónap, míg szetetm jobb volt, aztán elkezdtek a mellékheréim is fájni...

Ezután háziorvos:

Doxy 200mg + suprax 400 mg
Ez most folyamatban van (1,5 hónapja), de mivel itt vagyok képzelhetitek a hatás... semmi, sőt egyre roszabb.

 

Nekem a fenti történet, égő húgycsővel, majd diszkomfort érzés alul, most már ott tartok így 7 év után, hogy fájnak a mellékheréim, gyakorlatilag mindenem fáj.

 

Tapasztalatok:
Kisvirágú tényleg jó, ideig óráig...
Tökmagolaj, peponen, fürészpálma, cink, szelén tényelg jók, ideig óráig.
Masszázs, 1 hete csinálom, kevésbé fáj, de áttörés nincs, én már évekkel ezelőtt is könyörgtem a dokinak hogy csinálja, "NEM AZ NEM JAVALOTT"...
A meleg fürdő jót tesz, de féltem a heréimet, ezért infrázom a gáttájékot, a heréket meg hűtöm közben, ez diszkréten szart sem ér, de akkor jól esik.

A gyógyó kitart januárig, akkor várok 1,5 hetet és elmegyek megint Pánovicshoz...

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.12 0 0 127

Igen, valóban segítenek a teák elviselhetőbbé tenni ezt. Kösz a választ.

 

A doki csak azt mondta, hogy nem baj ha nem éreztem azoknak a hatalmas adag gyógyszereknek a hatását, csak járnom kell még prosztatamasszázsra és jobb lesz. (5800 ft per alkalom.) Én elhiszem, hogy az hasznos, tényleg jobb is volt utána. De szerintem akkor is valami komolyabb javulást kéne éreznem. 

 

Mennyi idő után tapasztaltatok bármilyen enyhülést, ha végre sikerült helyesen kezelniük titeket?

Előzmény: 5fakb48 (126)
5fakb48 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 126

Ezüstkolloidot felejtsd el, a teák viszont jó tünetmentesítők. 

Előzmény: Törölt nick (114)
5fakb48 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 125

Kisvirágú fűzikét kezdd el napi kétszer, az szinte teljesen megszünteti a gyulladásos panaszokat, lágyék-, mellékhere fájdalmat. 

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 124

Ja, hogy emiatt? Hát van pár mocskos kép a telefonomon, szerintem valahogy megoldanám. :D

 

Hiszek neked, mindenképp felkeresem. Most pl úgy kínlódok, hogy majd megőrülök az égeő fájdalomtól. Most megyek a helyi urológusomhoz vissza pár perc múlva.

Ha csak bullshit-el, és nem mond semmi értelmeset, már lehet holnapra egyeztetek időpontot Pánovicsnál. Én ezt nem bírom. Kösz a válaszokat amúgy.

Előzmény: BbBj (123)
BbBj Creative Commons License 2013.12.11 0 0 123

Ondomintat helyben? Hat te tudod...nekem nem menne a dolog egy rendeloben. Te dolgod hova jarsz ha a G1- rol jok a tapasztalataid jarjal oda! Nekem tobb tenyesztes negativ volt, urologus foorvosok kezeltek prosztatagyulladassal olyan antibiotikummal ami csak az akkut gyulladasra jok...aztan elmentem Panovics docens urhoz.

Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 122

De miért? Akkor ott nem is tudnak mintát venni? A G1-ben legalább minden ott van helyben...

Előzmény: BbBj (121)
BbBj Creative Commons License 2013.12.11 0 0 121

Sokan jarnak hozza videkrol! Gyakorlatilag en idopont nelkul szoktam beesni altalaban 17 ora korul es mindig az elsok kozott vagyok nala! Arakban teljesen normalis! Ha jol emlekszem a tenyesztes 5 v. 7 ezer. Arra keszulj hogy masnap hajnalban talalkozo ha ondomintat kell leadni.

Előzmény: Törölt nick (120)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 120

Sokat beszéltek erről a Pánovicsról, és megnéztem az oldalát is. Árakban milyen? Drágább mint Pl a G1 intézet? A Laborárak milyenek?

 

Itt vannak a laborárak pl a G1-ben. 

http://www.g1intezet.hu/index.php/arak/arjegyzekek/185-arjegyzek-mikrobiologia.html

 

Azt néztem még, hogy eléggé rövid a rendelése. Ráadásul 18:00-20:00 ig Nehéz időpontot kapni hozzá? Nem akarok feleslegesen felmenni Székesfehérvárról csak azért hogy elküldjenek. 

 

---

 

Ma megyek vissza a helyi urológusomhoz, a gyógyszerek semmit sem segítettek, gyanítom hogy a doki csak a saját standard procedúrája szerint meg és nem specifikusan a baktérium ellen. (Vizeletből Enterococcus sp)

 

Egyébként nekem nincsenek hólyagürítési problémáim meg ilyenek csak szimplán állandó égető érzés, plusz a vizelés is éget és főleg reggelente full zavaros, gennyes a vizeletem. De pont elég hogy teljesen megkeserítse az életem. :(

Előzmény: BbBj (119)
BbBj Creative Commons License 2013.12.10 0 0 119

Te voltal Panovics docens urnal? Lattam korabbi kommentjeidet, hogy semmi sem tenyeszett ki...hat nekem sem....amig el nem jutottam hozza. O tudja hogyan kell mintat produkaltatni illetve hova kell leadni profi tenyesztesre!

Előzmény: GyKZs (117)
BbBj Creative Commons License 2013.12.10 0 0 118

EColi 10^3 csiraszam. Julius ota megy a buli!

Előzmény: GyKZs (117)
GyKZs Creative Commons License 2013.12.10 0 0 117

BbBj,

 

Te mióta kínlódsz vele? Kitenyészett vmilyen baktérium Neked?

Előzmény: BbBj (115)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.05 0 0 116

Köszönöm, ha nem sikerül senkinél se itt helyben meggyógyulni akkor felkeresem.

Előzmény: BbBj (115)
BbBj Creative Commons License 2013.12.05 0 0 115

Szia, hat turelmet tanit ez a dolog az biztos. En az ezust kolloidot nem probaltam. En nyomatom a talpmasszazst, de profi masszort keress aki szetmasszirozza a lerakodast az ivarszervi zonan...durvan faj de megeri. Kriston torna napi 2x...megerositi az alhasi izmokat meg verbossget csinal ugyhogy jobban hat a gyogyszer. Szedem amiket Dr. Pánovics felir, ajanl. Kisviragu fuzike meg csalantea reggelenkent. Kb 3 het antibiotikum utan a tuneteim majdnem teljesen megszuntek, ma voltam kontrollon. A Doki szerint jo a tapintasi lelet is, meg egy het gyogyszer es jon a vizelet meg egyeb teszt. Csak ajanlani tudom Dr. Panovics docens urat, hugyuti infekcio a szakterulete es hat profi....www.panmed.hu

Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.05 0 0 114

És még egy kérdés. Ezüstkolloiddal, teákkal stb érdemes-e próbálkozni?

Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.05 0 0 113

Sziasztok.

 

Enterococcus SP baktériumom van a vizelettenyésztés szerint. (10'3 csíraszám. bármit is jelentsen ez)

Valószínűleg nemi betegség folyományaként kaphattam meg, vagy mivel az "legyengített", később amiatt fertőződhettem meg valahonnan.

 

Nitrofurantoin teljesen hatástalan volt, Tinidazol-Pol szintén. (Tegnap vettem be) A hétvégén kell bevennem a Sumamed-et, de azt olvastam, hogy a hatóanyagára az azitromicinre rezisztens ez a baktérium, szóval nem nagyon bízok benne.

 

Elkeserítő amiket itt olvasok. Készüljek fel, hogy ezzel még elleszek pár évig és gyakori vendég leszek a fórumon?

 

Van valakinek tapasztalata ezzel a baktériummal?

 

Köszi

BbBj Creative Commons License 2013.12.04 0 0 112

Na es mit mondott dr. Panovics a legujabb tenyesztesre? En most jarok a 6 hetes antibiot kura felenel...es mintha talan elkezdett volna javulni. Kozben nyomatom a Kriston tornat + talpmasszazst ezerrel....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!