Keresés

Részletes keresés

drotszamaras Creative Commons License 2012.09.22 0 0 14351

Köszönöm a segítséget,de igazán a hüértékre lettem volna kiváncsi . A gépet most vettem egy fél éve és gépkönyvet egy rokontnál találtauk lobtalanításnál egy hete és nekem is csak a váltó és a kiegészitöket tartalmazza sajnos.

Előzmény: gyusy (14350)
gyusy Creative Commons License 2012.09.22 0 0 14350

Szia drotszamaras.

Gép könyv motorra nem tér ki,(nekem nem adták hozzá) csak a halytásra és hozzá tartozó gépeknek van robbantott ábrája.De megnéztem milyen gyertya van bent-ITTRIUM a márkaneve,tarcsiba van Pal N7,Isolator Super, és egy KLG F 80.Hő érték egyiken sincsen feltüntetve Az Isolatort ,és ami benne van az tutira jól üzemeltette.Sajna ennyit tudtam segíteni.

Előzmény: drotszamaras (14349)
drotszamaras Creative Commons License 2012.09.22 0 0 14349

Szia gyusy! Volna egy kérdésem hozzád, mégpebig van e bevált gyergya típus a Terrába?  Vagy te mit hasznász?

zoo84 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 14348

Sziasztok!

 

Van egy Honda 5.5 loerös rotakapam, melynel olyan hiba lepett fel, hogy ingadozik a fordulatszam. Nem csak alapjaraton, hanem ,,magasabbra" allitott fokozatoknal is, tehat ha adok neki gazt, ott is ingadozik, csak termeszetesen akkor egy magasabb tartomanyban. Ez a jelenseg csak terheletlen allapotban van.

Van valakinek valami ötlete, hogy miert lehet?

Elöre is köszönöm

Lki1 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 14347

Sziasztok!

 

Nekem folyamatban van egy Robi 54-es újraépítése, és minap volt egy szivattyúadapter próbaüzeme. 

Elégedett vagyok mind a két egységgel...

 

Üdv

 

 

drotszamaras Creative Commons License 2012.09.21 0 0 14346

Ez itt lessz tölünk 30 km re,de a párom dolgozik a kicsi meg beteg ! Hát ez van pedig nézelödni elmentem volna bizti jó mokás buli lessz !

Előzmény: Kertitox Karcsi (14343)
Molnarjozsef95 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 14345

Fúúú.. Agyon csap az ideg hogy nincs jogsim, és nem birok elmenni..:/ Na nem baj, bizzunk benne hogy jövőre is megrendezik, és eltudok menni :P

Előzmény: Kertitox Karcsi (14343)
gyusy Creative Commons License 2012.09.20 0 0 14344

Sziasztok Urak!

Sikerült elkészítenem a krumpli kiszántó ekét,és a gumókat is sikeresen,fáradság nélkül kiszedni.Videó sajnos nem sikerült,de pár képet készítettem  http://indafoto.hu/gyusy/alap_album 

Itt lehet megtekinteni.Ezen felbátorodva az ültető berendezés elméleti legyártásán ötölök.)))

Kertitox Karcsi Creative Commons License 2012.09.20 0 0 14343

 

Hajrá! :)

lilászló Creative Commons License 2012.09.20 0 0 14342

sziasztok!

túlestem vasárnap a beavató kapáláson!

köszönöm a sok féltő hozzászólást! sajnos a szigeten ahol használni fogom, nincs lehetőség komolyabb gép bevetésére, mert nincs más kapcsolat a szárazfölddel, mint csónak, és gyalogúton lehet csak sétálgatni a parti úton. tehát a szántás csak ezzel a géppel lenne megoldható, ezt esetleg támogatnátok inkább? vagyek még eke és kerék kiegészítőket?

a kapáláskor egyébként a talaj kellően puha volt, vitte szépen, itt mindig puha a talaj, mert párás a levegő a sziget jelleg miatt. a gond azzal volt, hogy állandóan magára tekerte az indáit a borostyánnak, amit le kellett szedni 5-10 méterenként.

a hátsó ugaros részre nem vittem, azt majd most hétvégén nézzük meg talán.

egy kérdés: a boltban azt mondták, hogy az első kis vezető kerék maradjon fent, de én itt a topikban csak olyat láttam, amin nem volt fent, ha jól emlékszem. levegyem, vagy ne??

üdv, és jó munkát!!

laci

Kertitox Karcsi Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14341

Szia!Lehet holnap elmegyek érte majd hívlak,megyek pécsváradra,hazafele ikladra és utána beugrok és megbeszélünk mindnet!

Üdv előre is köszi!

Előzmény: drotszamaras (14340)
drotszamaras Creative Commons License 2012.09.19 0 0 14340

Kertitox Karcsi  nálam van amit kértél 7000 ért vihető,persze majd ha erre jársz. Gondolkodj a gépröl és az ekéröl esetleg hátha belevágsz egy nagyobb gép renoválásába (7000 kemény kopelyka ez mánia! Vagy nem tudom miez a tulajnak.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 14339

no igen a használt mindig lutri ki kell fogni ! azt kell eldönteni ,hogy az új ár és a használt között van -e annyi különbség

ami megéri a kockázatot  . ha rám hallgatsz váltós gépet veszel avval gyakorlatilag minden munkát meg tudsz csinálni .

nekem robi 55 volt régen új korában szépen üzemelt ,de eljárt felette az idő és már untam a tavaszi órákig tartó rángatásokat

az állandó üzembizonytalanságot . vettem egy Briggs-t 4 le ami üzembiztos és jó ,viszont megvannak a határai  krumplivetéshez árkoláshoz

töltögetéshez kevés . kapáláshoz (sztem lassú) plussz ennek egy nagy rakás szar a kuplungja egyszerűen a motorhoz alúlméretezték és megállnak a kapák mert elcsúszik .használtam évekig sosem állt meg ,de nem volt az igazi  . ekkor vettem használtan egy Honda F400-t.

váltós van önsúlya ékszíjkuplungos és minden eszközt megkaptam hozzá az ára 60 000-ft volt ami egy ilyen gépért ajándék .

gyakorlatilag mindent meg lehet vele oldani szántást,töltögetést , rotálást 2-ben pörögnek a kapák rendesen, 15-20 cm mélyen mindent  felrotál ,

krumpliszedést ,kocsizást bármit  egy ilyen gép új ára kb 300 000 -ft ha a felszerelést amit kaptam hozzá + kellene vennem még  100 000 rádobhatnák az árára, így én bevállaltam a használtat és nem bántam meg, tökéletes .ha te is találsz egy Hondát és jó a motor nem fogsz csalódni . a Briggs is üzembiztos és jó ,de lehetőleg váltós legyen az a tuti ,vagy venned kell hozzá felezőt . kínai csodákban ne bízz mégha olcsó akkor sem !!! pár kép a ,,vasakról,, :

 

Előzmény: Tüske93 (14325)
abodi72 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 14338

Igen ,gyors volt a gép ,mivel húztam a fülét :)

kellett is abban az amugy is kötött és csontszáraz földben.

Természetesen eggyetértek abban ,hogy igy gyerekjáték igy "ásni" a krumplit.

350 méter krumplit kb 40 perc alatt ástam ki,én is megszakításokkal ,hisz nem mehettem a már kiásott sor melett,hogy össze ne tapossam azt.

Én is minden második sort dobattam ki ,mit ahogy te is leírtad

Előzmény: Törölt nick (14337)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 14337

oksi jó ,de látom nálad is kicsit gyors a gép és tényleg porzott utánad a föld ! :) én vártam és mivel öntöztem is még most is volt

némelyiken zöld szár . így ,hogy megvártam az esőt nekem könnyebb volt . az kerékszélességet és úgy csináltam meg ,hogy pont a sorközre van méretezve tehát  nálam ott megy , töltögetéshez én is a gumist használom ,de mivel az enyém Honda F400 azon nagyon pici 5x3,5 a gumikerék

így a gép felült volna a bakháton tehát maradt a körmös .mivel nekem a gumihoz képest nagy a körmös, kellett kicsit lassítani mert lobogtam utána,de mire a munkára került a sor összeált . alant leírtam még amin változtatni fogok ,de már így is negyed erővel kiszedtem mintha kézzel kellett volna . először minden második sort szedtem azért ,hogy én se tapossam össze a krumplit azt összeszedem és úgy megyek rá  a

maradék sorokra . azt már csak holnap mert közben jöttek hozzám  és mást kellett csinálnom . pár kép azért készült :

Előzmény: abodi72 (14336)
abodi72 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 14336

Tettem fel videót pár oldallal hátréb az krumpliszedésemröl,de cudar kemény földböl.

Nálam a körmössel nem ment ugy mint a gumissal,pedig eggyenként kb 15-20 kg egyik egyik körmös.

Zsuk féktamburból van kialakitva és tele van töltve betonnal :)

Az igazság az ,hogy nagyon kicsi a nyomtáv ,mivel az ültetéskor megszabdaltam,hogy beférjen a sorok közé,és most persze a bakháron ment ,természetesen szétroncsolva a krumplit.

Tehát maradt a gumis

 

itt a vidi amiröl beszéltem

igaz Augusztus 21 készült ,eső nem volt nagyon nagyon rég óta :)

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (14335)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 14335

nekiálltam és hál istennek tökéletesen működik ! kis finomításokat még kellett eszközölnöm és még

később is lesz pár átalakítás ,de így is nagyon jól megy . kb 15 perc alatt kiszedtem a felét . azt összeszedem és utána mehetek rá

a másik sorokra ,mivel minden másodikat szedtem, mert így nem tapossa a kerék a következőt ( körmössel megyek ) .

annyit kell majd jövőre módosítani ,hogy a körmöskerékre rendesen rá kell tennem a keréksúlyt (most az orron és hátul van )

az orrron és hátul hagyni így már sztem tökéletes lesz a lesúlyozás . majd rakok fel képeket este . amire vigyázni kell a körmöskeréknél ,

hogy jól le kell szedni a szárat és a gazt mert különben feltekeri , ha ez megvan egy álom vele krumplit szedni ( már a kézihez képest ) .

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.16 0 0 14334

én holnap tesztelem az enyémet ,vele .

 

 

Előzmény: kosi1973 (14327)
albertjani Creative Commons License 2012.09.16 0 0 14333

Egy kis vidámság:

 

kosi1973 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 14332

Nekem a pótkocsi befejezése van előirányozva a télre, mert még se fék, se világítás.

A magasító is fog kelleni, mert a krumpli ásásnál már hiányzott. Még bírt volna a gépes egy kevéssel többet is, és akkor kevesebb kanyar kell. A hótolóhoz már meg van az anyag, csak csinálni kellene.

Előzmény: Kertitox Karcsi (14330)
kosi1973 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 14331

Még eddíg nem volt bajom a racsnis kerékkel, (kopp-kopp :-) ) Most készül hozzá a tengely, mert amint látszik a súly is csapágyazva van, mert 12 Kg oldalanként, és a dupla kereket is erre lehet majd felfogatni. A nyomtávon kicsit összébb vettem , de két szélességet lehet állítani rajta.

A húzórészt azért oldottam meg így, mert tehermentesíti a hajtóművet. Az "eke állító" az saját gyártmány. Két fajtát találtam a neten, azokat egyesitettem, ahogy tudtam.

Előzmény: Kertitox Karcsi (14329)
Kertitox Karcsi Creative Commons License 2012.09.16 0 0 14330

 

Következő projekt: magassító(csak össze kell rakni a kukorica betakarításra)

nyomtáv összébbvétele

hó-és földtoló

  és mint a nagyoknál a téli karbantartás a következő szezonra :)

 

Kertitox Karcsi Creative Commons License 2012.09.16 0 0 14329

Nagyon tetszik a géped!Befigyel a keréksúly!Jó ötletnek tartom, a racsnis kereked hogy bírja?Én most öszébb akarom venni a nyomtávját?neked össze van?És még ez a felező nálam viszi a prímet,jó rajta hogy arra tetted a húzót,és az eke állító az melyik fajta?

Előzmény: kosi1973 (14327)
albertjani Creative Commons License 2012.09.16 0 0 14328

Az meg már milyen keréksúly? Kérek ilyet én is a télapótól. :)

Előzmény: kosi1973 (14327)
kosi1973 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 14327

Üdv!

Így igaz, ahogy albertjani írja.
Az a első szempont mire és milyen körülmények között akarod használni.

Pl. ilyesmire is??

Ez a ma délutáni ténykedésem.

  Ezzel a géppel:

 

Előzmény: albertjani (14326)
albertjani Creative Commons License 2012.09.16 0 0 14326

Kéne még pár infó, például mekkora a kert , milyen a talaj, lejtős terep-e, akarod-e másra is használni, mennyit szánsz rá, hobby gépnek kell vagy komolyabb munkákra is?

Előzmény: Tüske93 (14325)
Tüske93 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 14325

Az a helyzet, hogy félek használtat venni. Próbáltam ismerősöknél érdeklődni, de senkinek nincs eladó. Ismeretlenben meg elég nehezen bízik meg az ember... :(

Előzmény: Kertitox Karcsi (14324)
Kertitox Karcsi Creative Commons License 2012.09.15 0 0 14324

Milyet akarsz új vagy használt?Én szerintem robi56 briggs motorral.Nekünk ez van lassan 20 éve 2200m2 volt vele művelve,minden évben most az idén már segített neki a robi 156.De kifogástalanul működik a mai napig.

üdv

Előzmény: Tüske93 (14323)
Tüske93 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 14323

Sziasztok!

 

Szeretnék egy rotációs kapát vásárolni. A piacon számtalan típús és fajta van. Szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy melyik az, ami egy kicsi kert gondozására megfelel és normális minőséget képvisel?

 

Köszönöm

 

toobi1025 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 14322

Értem köszi a választ!

Előzmény: Robz (14318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!