Keresés

Részletes keresés

biji Creative Commons License 2012.09.10 0 0 14299

Szia! Soha nem volt Rk-m ,így sajnos nem tudom a választ.

 

Előzmény: becko8 (14298)
becko8 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 14298

Köszönöm, és ez akkor kompatibilis az RK05b -vel, a vázzal...?

Előzmény: biji (14296)
lilászló Creative Commons License 2012.09.10 0 0 14297

köszönöm, már értem!

végülis van pénzem a hondára is, és azt fogom választani, mert nem beszéltetek le róla, tehát hallgatok a szívemre, és merek nagyot álmodni :-)

a legnagyobb elvárt munka a kert kb 1500 m2-ének egyszeri feltörése lesz, a többi már csak a művelt terület (leendő veteményes) kb 4-500 m2-ének karbantartása. a többi gyepesítve lesz, ahhoz már remélem nem fog többet kelleni.

köszönöm mindenkinek a segítséget,

üdv

laci

Előzmény: toobi1025 (14285)
biji Creative Commons License 2012.09.10 0 0 14296
Előzmény: becko8 (14295)
becko8 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14295

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mivel RK05b típusú rotációs kapánk motorja elromlott, hogy a jelenleg piacon kapható motorok közül az SE200 ast rá lehet e barlácsolni a vázra, illetve milyen 5LE körüli motort ajánlotok, de első körben ez az SE200 as érdekelne.

Valamint neten nem találtam, de kérdezném, hogy egy ilyen SE200 as motor mennyibe kerül?

 

Köszönöm,

becko

..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14294

Na srácok a legutolsó videó alapján leírom mit szeretnék csinálni. Ahogy néztem, itt az egyik  fúvóka nem az úszóház rögzítő cavarban van, hanem karburátor oldalán.

1. Leveszem az úszó házát a rögzítő csavarral együtt.

2. Az úszót meg a tűszelepet fontos levenni? Ha van rá mód, akkor nem veszem le.

3. Ahogy néztem az oldalsó fúvókának van egy fedele, amit ki kell csavarhúzóval feszíteni, utána ki lehet csavarozni a fúvókát.

4. A függőlegesen álló fóvóka kivételéhez alul meg kell fújni azzal a foyladékkal, aztán felülről le lehet tolni a fúvókát. Jól láttam, hogy így kell csinálni? Felrakni meg úgy kell, hogy vissza belerakom, majd a rögzítő csavarral beletolom - gondolom beleszorul így.

 

Összevissza írtam, persze megtisztítom stb.

Jó ez a dolog úgy, ahogy leírtam?

Másik kérdés: légszűrőhöz sima mezei szvacs is jó? Mert akkor abból tudok vágni, vagy lehet veszek egyet, ha lehet kapni még.

..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14293

 

Na, szerintem ilyen karbi van rajta.

..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14292

A képeden a karbit nem láttam rendesen.

Előzmény: Mary bx (14290)
..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14291

Közben megnéztem pár videót a neten:

http://www.youtube.com/watch?v=eud7UkiVhEQ

 

http://www.youtube.com/watch?v=LoV7e3qUzoY

 

Elolvastam alapokat is a karburátorokkal kpacsolatban, hogy ne legyek segg hülye a témában :)

Nem tudom jól néztem-e, de a videóban úgy láttam, hogy van az úszóház rögzítő csavarban is egy fúvóka, meg a karburátor oldalában is?

Az enyém régebbi típusnak tűnik, még fém berántóháza van, nem tudom jelent-e valamit. De ahogí emlékszem, bár lehet rosszul emlékszem, de szeirntem az enyémben nincs az úszóház rögzítő cavarban nincs fúvóka, meg az úszóház alján máshol sincs, csak a csavar, amin vannak lyukak.

 

Sajnos a gép nem itthon van, így nem tudom megnézni,

Előzmény: Mary bx (14290)
Mary bx Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14290

Nézd vissza 14244-es h.sz.-t.Ugyan az a mocim nekem is amit árulok.A karbi poharat felfogató csavar az egyben a fúvóka is.Holnap csinálok képet ha kéred a karbiról.

Előzmény: ..janos.. (14288)
..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14289

Most nézegettem, az biztos, hogy az úszóház alján nincs az a rügós valami, az úszóház semmi más, csak egy ház, amibe megy a csavar, ami gondolom az úszóház csavar.

..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14288

Tecumseh.hu-n van ábra választó, csak sajna pont sorszámot nem tudok, mert csak az alapján lehet keresni.

Elég régi motor, lehet vagy 10 éves, "Vantage 35" a neve, de gondolom ebben is van többféle karburátor.

Az mondjuk lehet, hogy sok karburátor lényegi részei uyganazok, csak apró módosítások vannak rajta.

Előzmény: kicsikocs (14286)
..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14287

Hát igen, pöfög 1-2 másodpercet aztán ennyi. Ha többet szivatom, akkor kicsit többet megy...

Asszem tanulmányoznom kell a kapálógép karburátorok felépítését, mert fogalmam sincs hozzá. Eddig a karburátor alját vettem le, a benzincsövet fújtam meg, aztán ennyi.

Nem tudsz valami jóféle ábrát hol találok?

Előzmény: kicsikocs (14286)
kicsikocs Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14286

Nos, akkor egészen biztos, hogy üza ellátási probléma áll fenn!!!!

Szét a karbit, minden fúvókát átfujatni, úszószintet ellenőrizni!!! Ha beindul, akkor egész biztos, hogy a gyújtásod rendben van, vagy legalábbis működik. De !!! nincs folyamatos üza ellátás!!! A szivatással (gondolom gumicumis) adsz annyit, hogy beinduljon, de utána????

Előzmény: ..janos.. (14279)
toobi1025 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14285

Úgyértem hogy most jön az ősz,vagy nemtudom neked(magának) milyen sűrgős lenne a gép.Mert ha csak jövőre foglalkozna a telekkel akkor érdemesebb volna rászánni kicsit több pénzt és megvenni a hondát.De ez csak saját véleményem.

Előzmény: lilászló (14284)
lilászló Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14284

"Mert nemtudom ha jövőre foglalkoznál a telekkel akkor szerintem gyüjts még hozzá egy kis pénzt és lessz jobb."

 

bocs, de ezt nem értem...

ne is a hondát vegyem meg, hanem várjak, mert jövőre lesz még jobb gép, amit érdemesebb megvárni?

köszönöm a választ!!!

laci

Előzmény: toobi1025 (14280)
andycat18 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14283

Üdv.Valakinek nincs véletlenül egy 151-es motortartó közdarabja,vagy esetleg valaki el tudná küldeni a méreteit?

A segítséget előre is köszönöm.

 

toobi1025 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14282

Előzmény: toobi1025 (14281)
toobi1025 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14281

Ja,és erröl van valakinek véleménye? :)

 

Előzmény: toobi1025 (14280)
toobi1025 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14280

Helló!

Én a Hondát választanám ha már ekkora területre venném,mert strababíró és ha vigyázol rá nagyon sokáig fog szolgállatokat tenni neked!Mert nemtudom ha jövőre foglalkoznál a telekkel akkor szerintem gyüjts még hozzá egy kis pénzt és lessz jobb. Az őszi munkához meg nekünk már csak a szántás van :)

Előzmény: lilászló (14278)
..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14279

"Az a vicc, hogy ha nem szivatom akkor nem indul be abszolút, ha szivatom, CSAK akkor indul be."

 

Ebből lehet következtetni valamire?

Előzmény: Mary bx (14277)
lilászló Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14278

köszönöm!

leginkább rotálásra használnám, esetleg az utánfutó téma lehet érdekes, mert egy szigeten használnám, ahol nem lehet teherautóval bejárni, de egy ekkora kisgép elsétálhat a sóderrel, egyebekkel ide-oda.

de leginkább kapálásra. a kultivátor is szóba jöhet még.

a két gép között annyi különbséget látok, hogy a sz.királyin nincs hátramenet, a hondán van, ami nem hátrány, a másik pedig az, hogy sokkal szebb :-)

sok sikert az őszi munkákhoz mindenkinek!

 

Előzmény: Furak (14272)
Mary bx Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14277

Több gyertyával próbálkozz,mert a mai gyertyák elég megbízhatatlanok.Kivül ad szikrát,de a hengerben nyomás alatt nembiztos.Esetleg,ha kompatibilis a fűnyíród gyújtás egysége,azt is átcserélheted.Minimális légrés maradjon a lendkerék között.

Előzmény: ..janos.. (14275)
..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14276

Az a vicc, hogy ha nem szivatom akkor nem indul be abszolút, ha szivatom, CSAK akkor indul be.

..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14275

Amikor leállt a gép, akkor az eredeti gyertya nagyon kormos volt. Berkatma az újat, leállás után megnéztem a gyertyát azonnal ( 4-5 szivatás után ment a gép 1-2 másodpercet), az a véleményem, hogy volt rajta nedvesség.  Ujjamat végighúztam a gyrtyát és nedves let, szabad szemmel is látható volt rajta, hogy van rajta nagyon vékony benzinréteg.

Nem értek annyira hozzá, de ha ez igaz, akkor kap benzint, gyújtás gond lenne akkor?

Van egy ugyanlyen motoros fűnyíróm is, akár onnan is átrakhatnám a gyújtáskábelt.

Előzmény: Mary bx (14274)
Mary bx Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14274

A szűrő a beöntő résznél benézve egy ferdén elhelyezkedő finomszűrő.Üres tanknál jobban látszik.No ha repedezett a pipa,az már egy hibaforrás.Ha van kéznél működő Simson-Babetta,vagy hasonló annak a pipáját,gyertyáját tedd bele próbaképp.Pár rántás után ha nem is indul nedvesnek kell lenni a gyertyának.Innen lehet szűkíteni a kört.Gyújtás,vagy üzemanyag rendszer felé.

Előzmény: ..janos.. (14273)
..janos.. Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14273

Nem hiszem, hogy visszadurrogott, csont száraz volt a légszűrő.

A tnakspaka szellőzőjét megnézem úgy, hogy lveszem a kupakot és úgy indítok.

Tankban nem tudom van-e egyáltalán szűrő, sima műanyag tank, aljára dugom rá a benzincsövet, hol kéne keresnem a benzinszűrűt? Végeredményben ez nem felszívja, hanem lefolyik a benzin a tankból ( bocs anynira nem értek hozzá, csak leírom amit látok).

Sötöétben megnézem a szikrát majd, oylan volt, hogy fogtam a kezemben a gyertyapipa műanyagját, ami repedezett és amikor rá lett rántva akkor megbaszott az áram :)

Napsütés alatt néztem a szikrát, úgy, hogy kezmmel tartottam árnyékot, elég kicsi szikrának tűnt ami volt, de volt szikra.

Asszem akkor először megnézem az indítást tankspaka nélkül, utána emgnézem a gyertyakábal csatlakozását, hogy minden okés-e. Ha ezeke sem segítenek, akkor még ki kell találnom mi legyen.

Még mit nézzek meg?

 

Előzmény: Mary bx (14271)
Furak Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14272

ÜDV!

 

Én az MTD-ét nem ajánlom a kínai motor miatt, a Szentkirályi az már jobb választás lehet.

Még a Robi márkájú kapálógépeket tudnám ajánlani.

A Honda kapálógépek(legalábbis a régebbi típusuak) a minőségükről.

A Hoda FG 315 típusú kapálógépről rosszat még nem hallottam, ezen a fórumon eddig még csak dícsérték(ha jól emlékszem).

Mire szeretnéd használni? Ugyanis a mai kapálógépek mellé rengeteg adaptert lehet vásárolni, illetve készíteni, egyszóval nem csak rotálásra lehet használni hanem rengeteg más munkában is a segítségünkre lehet.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

Ha van valami kérdésed nyugottan kérdezz!

 

 FURAK

Előzmény: lilászló (14268)
Mary bx Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14271

Hasonló tüneteket csinált az enyém is.Szintén Tecumseh 3.5Le.A szabályzó műanyag fogaskerék tört el.Mikor leált visszadurogott a légszűrőbe?Reméljük Nállad nem ez lesz.A tanksapka szellőzője nincs eldugolva?A tankban lévő szűrő tiszta?Esetleg még a lendkeréknél a gyújtásra is ránézhetsz,nincs-e kontakthiba,vagy fellazulás.Szép lila szikrát kell adnia.

Előzmény: ..janos.. (14267)
albertjani Creative Commons License 2012.09.09 0 0 14270

Viccet félretéve, gondold át, hogy rotáláson kívül másra akarod-e használni? Pl. fűnyírás?

 

Ekkor már a kiegészítők árát és a géphez kapható fajtákat is figyelni kell, ott is nagyok a különbségek. Pl. a 315-öshöz szinte semmi extra nem kapható.

 

 

 

Előzmény: lilászló (14268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!