Keresés

Részletes keresés

gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8557
Sziasztok!

 

Tegnap nem tudtam jönni, mert nem voltam itthon, de már visszaolvastam :)

Történt is 1-2 dolog: képzeljétek, baráti párt látogattunk meg, vittem a majdnem kész kötött poncsót, aminek a szélei kunkorodnak, mert leírás nélkül készítettem és simán! Ilyet még soha nem kötöttem és ugye a sok kiesett idő, amióta nem kézimunkáztam. Így gondoltam, körbehorgolom, hogy legyen tartása. Egy zacsiban vittem mindent és mire hazaértünk, sehol nem találtam a horgolótűt (ezen kívül nekem csak 1 van, ami sokkal vékonyabb!)

Rendesen bepánikoltam, hogy mivel fogom tovább horgolni, még a méretét sem tudom!

Sajnos nincs nyele, csak maga a tű, így kiszúrhatta a zacsit és bárhol kicsúszhatott.

Már sötét volt, de nem akartam máig várni, így elemlámpával irány a kocsi, hátha ott esett ki. És szerencsém volt, ott volt az ülésen! Ezt a megkönnyebbülést! :)) Meg is fogadtam, hogy kerítek neki egy tartó dobozkát, vagy valamit, hogy még 1x ne tegyem ki ilyesminek magam.

És kiderült, hogy 8-as tű, én 3-asra emlékeztem. Nagy különbség!

 

Viszont végre van dig. gépem, nemsokára fotózok és „hozom” az eddigi munkáimat.

 

Mindenkinek gratulálok a csodaszép elkészült munkákhoz, kivétel nélkül nagyon szép mind!!! Milyen sokan lettetek kész egyszerre valamivel :)

 

Még egyszer köszönöm mindenkinek a sok kedves köszöntést, most én is szeretettel köszöntöm az Ágneseket és mindenkit, aki most ünnepel :)

 

Jolimama Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8556
TVClienttel igen, bármennyit
Előzmény: LadyTigi (8553)
szirmok Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8555
erzsimami Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8554
Nem tudom, mert én mindig apránként csináltam, De gondolom, ott írja a feltöltésnél, hogy egész könyvtárat is lehet egy program segítségével.
Előzmény: LadyTigi (8553)
LadyTigi Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8553
Több 100-at is lehet egyszerre??
Előzmény: LadyTigi (8549)
erzsimami Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8552
Na ugye mondtam, hogy akkor jutnak eszembe a legjobb kaják, amikor fogyózom!!!!
erzsimami Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8551

És mégegy recept. Nagyon finom, nem olyan macerás amilyennek látszik, de a kész süti majd magáért beszél:

 

Fagyi szelet:

 

7 egész tojást 15 dkg cukorral jó keményre felverünk, beleteszünk 10 dkg darált diót, 2 kanál lisztet, 2 kanál zsemlemorzsát, 1 csomag sütőport, majd kizsírozott tepsiben megsütjük /én tortaformában szoktam, elég magas tészta lesz/

 

Krém: 3 dl tejből, 3 evőkanál lisztből, 2 csomag vaniliás cukorből és 4 tojássárgájából sűrű krémet főzünk. /Óvatosan, hogy a tojássárgája ne csapódjon ki, folyton kevergetve, lassú tűzön/Ha kihűl 10 dkg vajat és 15 dkg margarint /én csak margarint szoktam 25 dkg-ot/ 20 dkg cukorral jó habosra kikeverünk és a kihűlt tésztára kenjük.

 

Hab: 4 tojás fehérjéből, 20 dkg porcukorból gőzön kemény habot verünk, rákenjük a a tésztán lévő krémre és a tetejére reszelt csokit hintünk.

 

 

Isteni finom!

erzsimami Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8550

Szmine!

Kiskosarak:

 

30 dkg liszt, 15 dgk vaj, 10 dkg dió, 10 dkg cukor, 2 tojás sárgája, egy kis sütőpor, összegyúrjuk, zsírozott fomába nyomkodjuk, pirosra sütjük.

 

Töltelék: 7 dkg vaj, 6 dkg cukor, 7 dkg liszt, világos rántást csinálunk belőle 4 dl tejjel felengedjük, sürüre főzzük folytonos keverés mellett. Ha kihült hozzáadunk 10 dkg vajat, 10 dkg diót, 6 dkg cukrot, izlés szerint rumot, jól kikeverjük és a kosarakba töltjük. 2 tojás fehérjét 12 dkg cukorral gőz felett felverjük és a kosárkák tetejére tesszük, csoki darával meghintjük. Előző nap célszerű elkészíteni, a tölteléktől puhul a tészta.

 

Másik kosárka:

 

20 dkg liszt, 10 dkg cukor, 15 dkg margarin, 1 egész tojás, 1 kanál kakaó, 10 dkg darált dió. Összegyúrjuk, és kosárka formákba rakjuk, kisütjük.

 

Töltelék: fél liter tej, 1 cs eper pudingpor, sürüre főzzük, 20 dkg margarint, 20 dkg porcukrot, 1 cs. vaniliás cukrot habosra keverünk, a kihült pudinghoz adjuk. Ezzel töltjük a kosárkákat.

Máz: Egy tortabevonót gőz felett puhára olvasztunk egy evőkanál étolajat keverünk bele és bevonjuk vele a kosárkákat.

Előzmény: szmine (8518)
LadyTigi Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8549
Köszönöm Erzsimami, megkaptam és mindjárt neki is esek csak előbb szaladok vásárolni, bár a regisztrción már túl vagyok:)
Előzmény: erzsimami (8548)
erzsimami Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8548
Általában 3 láncszem magasítás az elején, és az ivek láncszemeinek felét horgolod. Persze ez attól függ, mekkorák az ívek, a három láncszem a kb, 5-6 láncszemes ívekhez jó. ha nagyobban az ívek, akkor a kezdő láncszem is több. Befejezésnél is a láncszemek fele, ill. egy- vagy kétráhajtásos pálca, így egyenes lesz a széle. A következő sorban figyelembe kell venned a magasítást, tehát a magasításnak vett láncszemekbe kell öltened a befejező ívet.
Előzmény: ballarozika (8531)
LadyTigi Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8547
Az jó lesz, Köszönöm Erzsimami:))
Előzmény: erzsimami (8545)
LadyTigi Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8546

Esetleg megvan valakinek ennek a leírása?

 

 

erzsimami Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8545

Küldök neked meghívót az xfreere! Nagyon egyszerü a feltöltés!

 

Ágnesek boldob névnapot!! Lehet hogy az utolsó tavaszi nap?

Előzmény: LadyTigi (8539)
Anhel Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8544
Andi!
Tegnap én is sokáig böngésztem azt az oldalt, arra jutottam, hogy levelet írsz nekik , küldessz válaszborítékot, és ők küldik a mintát.
Zsófimamája ha gépnél lesz, biztosan leírja.
Előzmény: Andi171 (8542)
Anhel Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8543
SZIASZTOK, SZÉP NAPOT MINDENKINEK!

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK AZ ÁGNESEKNEK!
Andi171 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8542

Igen, arra emlékszem is, csak én azon az oldalon nem találtam meg, hogy hol lehet fonalmintát meg fonalat rendelni.

Újra megpróbálom megkeresni.

Előzmény: zsófimamája (8516)
LadyTigi Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8541

 

hirtelen ennyi, kis segitség az angolhoz

Tzsike Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8540
Köszönöm szépen a segítséget!
Előzmény: Jolimama (8529)
LadyTigi Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8539

Sziasztok!

 

Az xfreere nem olyan nehézkes a feltöltés mint a tár hura? Mármint hogy ott is van convertálás napokig? Azért kérdem mert ha az pkésan működik, akkor énis tennék fel mintákat, de a tár.huval nem akarok szenvedni.

emoke33 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8538

Kellemes vasárnapot kívánok mindenkinek!

 

Találtam egy nagyon szép topot /mink szvetternek hívjuk/ az Új Szóban, gondoltam neketek is megmutatom. Tippnek nagyon jó.

csirip46 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8537

Erzsimama. Nagyon szép a tatyód, az a horgolt diszités meg különlegessé is teszi.

bkriszti.  Olyan szépek lettek az Angyalkák, mintha ezek legalább a 100.-ok lennének. Egyenletesek, csinosak.

Jolimama Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8536
http://members.aol.com/lffunt/eastereggs.htm

Szeretném megkérni, hogy segítsen aki le tudja fordítani, volt aki ígérte, hogy szivesen segít, talán Andee? Nagyon jók ezek a minták. Feltenném a leírását a husvét albumba. Előre is nagyon köszönöm. Jolimama
zsófimamája Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8535

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

 

 

 

Kedves Ágnesek!

Nagyon sok boldogságot kívánok nevetek napján, sok szeretettel:))

 

LadyTigi Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8534
Előzmény: Anhel (8515)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8533
Kedves Lívia, holnap megmondom, már a szavazás lezárult, a másik eredmény megvan, Piroskával holnap megbeszélem.
Előzmény: livia néni (8532)
livia néni Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8532

Mikor lesz nyílvános a kenderverseny eredménye?

Lívia

Előzmény: Jolimama (8529)
ballarozika Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8531
Segítség kellene nekem!

Az íveket mikor lapjára nem körbe horgolom, nem tudom, hány láncszemmel kell a következő sorba felmenni: vagyis a széleit hogyan kell horgolni.

Valaki segítsen légyszi köszi!
Jolimama Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8530
Én a kosárkákat linzertésztából szoktam csinálni, a kosárkákba belenyomkodva, és ha kisült megtöltve.
Előzmény: szmine (8518)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8529
Szép napot!

Ezen a linken vannak pillangók.
http://mami7090.xfree.hu

Az édesítőszerről annyit tudok mondani, hogy nem mindegy melyiket használjátok. Sokan használják, minden baj, és mellékíz nélkül. Pl. sütéshez, befőzéshez már nagyon sok éve használtam és használom. Valóban van olyan, ami árthat, és nem is jó az íze, de semmiképpen nem kell helyette cukrot használni.
http://mami7090.xfree.hu
Ezt érdemes elolvasni. Olyan sok jó ötletet, receptet írtatok itt fel, érdemes lenne valakinek itt az indexen egy fórumot indítani, és ott mindent egyben megtalálhatnánk. Vállalkozó fogyisok rajta)))Rensszeres látogatója lennék én is. A topikszakácskönyvben kalóriamennyiséget is megjelölő recepteket fogtok találni Andinál.

Szeretettel köszöntöm az újakat, a régieket, legyen mindenkinek tartalmas, örömteli napja.
Remélem nincs semmi baj azokkal, akik nem jelentkeztek mostanában, most hogy a kenderversenynek vége, lesz időm utánanézni, hogy ki is hiányzik. Úgy mint eddig is, megkeresem őket mail-ben, és ha kapok választ megosztom Veletek. Jolimama
ballarozika Creative Commons License 2007.01.21 0 0 8528




A tatyóm képét feltöltöttem a képtáraimba, gondolom le tudjátok olvasni, mert csak kép van róla, a saját fejem után horgoltam, nincs leírás.
Alja ráhajtással egybe leemelt rövidpálca, a táska oldala egyráhajtásos pálcákból van, felvető fonalból, kb. 30-35 dkg fonal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!