Keresés

Részletes keresés

lori75 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 26328

Volna két kérdésem.
Említetted a "házilag huzagolást javító "szakemberek"-et. Tehát gondolom Mo.-on e-tekintetben szokták profibb körülmények közt is javítan. Milyen tapasztalatod ill.infód van ezzel kapcsolatban?
Lehet hogy ostobának tűnika kérdés, lehet hogy mifelénk is javítanak, nem tudom, minden orsz. más van elterjedve. Eddigi véleményem az volt, hogy egy kopott, esetleg roszdás cső(ha a rövidítés nem segít), egyértelműen csere.
A másik megfigyelésem hogy itt nagyon rugó központú a tuning világ. Tehát tudsz e egy komoly tapasztalatokkal rendelkező minőségi rugó gyártót? Olyat ami nem fog tizen-huszon milimétereket zsugorodni. A minőségben 634-eshez hasonlót, de a CZUB-ból nem lehet kihúzni a készítőt, még kerülővel sem sikerült. Hallottam olyat is hogy németországban készül...ki tudja, de az ára vmiről árulkodik.

Mifelénk a čsn.(norma) számozás ez acélt illetőleg 5 jegyű pl.:14 260-as rugó acél. Mo.-n ez hogy néz ki? Exhighand által félrakott linken ilyesmit nem találtam.

Előzmény: klenó1 (26326)
klenó1 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 26326

Erről van szó bakker! Semmiféle sértődés nem volt részemről, -csak mint érdekesség - voltam kíváncsi a megoldásra.   Meg szoktak jelenni az elméleteket gyártó dumagépek, házilag huzagolást javító "szakemberek",  stb.  akik új alapokra kívánják helyezni a fegyvergyártást.  Ők csak írnak mindenfélét össze- vissza, nem tudnak semmi konkrétumot felmutatni. Gratulálok a felvállalt feladathoz, sok sikert hozzá. Remélem tájékoztatsz minket a fejleményekről.

Előzmény: lori75 (26305)
retrográd amnézia Creative Commons License 2013.08.19 -1 0 26324

Nekem még mindig furcsa ez a képlet, hiszen  pl az IZS60-Diana350 arány 1:3 a zsúlarány meg 6,5 - 7 szörös. Nem vagyok meggyőzve.

Előzmény: lori75 (26317)
dészáz Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26323

SV-nek ne válaszolj,provokátor troll. tiltás jár érte....

Előzmény: lori75 (26321)
lori75 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26321

2 Python (26318) Örülök! Bár egy kicsit zavarban vagyok, mert visszatekintve nem igazán tudom mit értesz "okfejtés" alatt.

 

2 dészáz (26319) Nagyon igaz! Persze a releváns összehasonlítást illetőleg egy lövész szükségeltetik(ez még nagyon a jövő). Úgy gondolom, a rugóssal mint ahogy az ijjakkal, minimális befolyásolással, a testet egyazon mozdulatsorra megtanítva lehet a legjobb eredményeket elérni. De ez már lövészet, nem tuning. A teszteléseknél csak szimulálni lehet ezt az elméletet, alátámasztással.

 

2 SVD-01 Dragunov (26320) Tévedsz. Ez mind dugattyú átmérő,és felhúzás hossz függvénye. Az S-ek 25mm dugattyúval bírnak míg a HW 26mm. A felhúzési hossz a gyári 97-esnél 82mm(és ez még nem a FAC/V-Mach dugó).31-es esetén 62mm. Ezek csak az "üzleti", nem modifikált adatok.

Az elsütő szerk. is teljesen más, ahogy írtad a HW szofisztikáltabb, tehát érzékenyebb, viszont az "S" előnye a nemes egyszerűség. Az hogy ki mit részesít előnyben, szubjektív. Szerintem összehasonlíthatatlan.

SVD-01 Dragunov Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26320

"A slavia sűrítőtere nem mérhető a HW-hez.."

Dehonnem!

Teljesen egyforma a lökettér-ami a  hw-nál átqrás,az  is slavias:a sűritőtér 1/3-a ugyanúhy az elsütőszerkezetet foglalja el,ugyan úgy a dugattyú közepébe sajtolt pácikába akaszt bele az akasztó fikusz de berto...a HW-97 és tsai egy lopott slavia 630-as,kicsit modernebben.

a sütése jobb-duplapézé!

Előzmény: lori75 (26317)
dészáz Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26319

sok múlik azon ki fogja a hw-t.... :-)

láttam már olyat,hogy a PCP-ket is verte.....

Előzmény: lori75 (26317)
python 357 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26318

:)))))) Tetszett a hozzászólásod!! Ha hasonló kaliberű lesz a fejlesztésed,mint amilyen húszárosan kivágtad magad a kételkedők okfejtései gyűrűjéből;-nos akkor dicsőséges sikerre viszed a Slavia márkanevet!!!!!:)

Előzmény: lori75 (26317)
lori75 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26317

2 retrográd amnézia http://forum.gunshop.cz/tuning-vzduchovek-t1421-150.html nemtudom segít-e, leírnám bővebben is, csak némely részletében megérinti az "itt nem!"témát.
2 python 357 a 26310-ben rátapintottál a lényegre! Engem maga a lövöldözős része nem nagyon gerjeszt be. Ott kezdődött hogy egy fegyverkovács barátom nagyon leírta az S-kat, és ezen felbuzdulva fogtam hozzá. Pár hónap múlva gratulált, és beismerte hogy tévedett, büszke mester lévén biztos nagyon fájhatott. :)
97-est nem veszek, nem mindenki sportlövész vagy gyüjtő...összehasonlításhoz elég a net, a fórumok,a youtube, pl./watch?v=GSUd5s3tx74 és az ürge 10-40x50-en nézett keresztül 100m-re...én 4x32-n 110-re.

A levegő leválasztó elsősorban csősúly természetesen ehez méretezett a tusa is.
Az ütött kopott torzó, számomra csak egy munkadarab. Majd ha már az intuícióm azt súgja hogy nincs hova tovább, megígérem kap egy elegáns feketítést. (Állítólag a'80-évek beliek anyagukat tekintve jobb minőségűek mint a mai darabok). Azt hogy miért torzó az én Sláviám, nem írhatom meg. De az erősebb HW97k-nál, a "k"jelzés a rövidített csövet jelzi(ott 30cm), minimalizálja a visszarúgás utólagos vibrációit így növelve pontosságát. A megszégyenytés szót vebb humorral...a teljesítményt illetőleg természetesen nem konkurálhat vele egy Slávia(léghenger méret), de a pontosság kihangoltsága terén van remény, és itt válik a tuning alchímiává, nagyképűen fogalmazva művészetté...

most nem Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26311

na most mekaptam :) azért annyira  nem rossz a helyzet, majd teszek fel képeket mondjuk az anyatopikba. a ponggi.hu-n leírtak szerint csináltam a felületkezeléseket. amire kíváncsi voltam, az az, hogyan tudnám még a keményolaj rétegek felvitele előtt minél jobban kiemelni az erezetet. én nem értek a fához, az első ilyen munkám kb. 3 éve egy borzalmasan lepattant slavia volt, ott  még fapác+aeroszolos lakk kombóval operáltam :) pácot a dió tusákra nem tettem, mert a tapasztalatom szerint túl sötét lesz tőle a fa, én is jobban szeretem a természetes kinézetét.

a repedésről: egy lgr-en van,  alig látni. a tusa ott láthatóan el volt törve korábban, profin javítva. a fa felújításakor vettem észre, hogy merőlegesen merevítők vannak a  markolati részen, előttük-mögöttük ragasztott repedés. na az elsők nyíltak ki, de nem is látszik, csak a kezemen érzem, amikor az előagyra és a válltámaszra rakom a puskát például asztalon.

Előzmény: robertó69 (26303)
python 357 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26310

:)))))) Valószínűleg,-de ki tudja???Lehet,hogy szereti a lehetettlennek tűnő feladatokat megoldani!! Kiváncsi vagyok,mire jut!!:)))

Előzmény: bando53 (26308)
bando53 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26308

Majd ha egyszer szert tesz egy HW 97 szintű puskára, akkor már nem fog szlaviáról beszélni!:-)

Előzmény: python 357 (26307)
python 357 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26307

Láttam a videót,-azaz a gyenge világítás miatt tulajdonképpen semmit nem láttam,csak egy levegő leválasztót a csővégre applikálva,-de kiváncsian várom a "fejlesztés" eredményét,-azaz,-hogy kissé nagyképűen fogalmazva,-lealázod a HW 97-es szintű puskákat azzal az ütött kopott 631-es torzóval!!!!

Személy szerint nem nagyon bízom benne,-de lehetnek még csodák,-ki tudja!!!!!!!!Mindenesetre kezeimet tördelve körmeimet tövig lerágva "várom" a fejlesztés eredményét!!!!!

Előzmény: lori75 (26305)
retrográd amnézia Creative Commons License 2013.08.19 -1 0 26306

1cm3/átlag0,35J egyenlet

 

Kérlek tegyél fel erről egy fórum linket, mert ez érdekelne engem.

Előzmény: lori75 (26305)
lori75 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 26305

Kedves Klenó1
Megkértél hogy tegyek fel képet, egy készülő szerkezetről. Én nem tettem neked eleget. A reakciód, hogy ledumagépezel, sértődésről árulkodik, mert nem kaptad meg amit akartál. Sajnálom, de van ez így. Enyhe túlzással ez olyan ha egy számomra tetszetős hölgyet megkérek hogy orálisan elégítsen ki, és ő nemet mond, akkor én őt gyengeszellemű kélyhögynek titulálom...oszt lehet hogy oka volt rá, mint ahogy nekem is. Fejlesztés alatt áll! Láttam már sok olyan beszámolót tuningokról lépésről lépésre, amik a finisben vhogy eltűntek...a végén nem lett jó. De mivel szép estét kívántál, és hogy ne legyek adósod, gyorsan feltöltöttem egy videót a kezdeti stádiumról.
Dumagép: sok beszéd információs érték nulla. Kapcsold be az objektivitás gombot, és olvasd el az eddigi hsz.-aimat. Lehet hogy amit írtam neked nem új, de
másnak talán. Úgy mint az 1cm3/átlag0,35J egyenlet, aminek én már böbbször hasznát vettem, és több ország fórumán találkoztam vele. De egy infót le lehet fricskázni, vagy esetleg el lehet rajta gondolkodni, hogy miért is jöhet jól.

Előzmény: klenó1 (26301)
robertó69 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 26304

"...egy kezdődő repedést a tusanyškon, a sátorvas mögött a markolaton..."

Ha az valóban kezdődő repedés, amikor súlyosbodik, eltöröd, és összeragasztod. Taknyolni fölösleges. Csúnya, és nem lesz feltétlen tartós sem. Egy ügyesen eltört tusanyakat atombiztosan és szépen vissza tudsz gyógyatani- hacsak nem úgy jársz, mint én legutóbb egy D60-al- amint megragasztottam, pár mm-el felette vált szét. Még háromszor:-(( mint a rétegelt lemez, csak itt nem látszottak  még hajszálrepedések sem előtte:-D

Most egy D35-öt glancolok ki, amit az előző talpas pa...t "gazdája" nem teljesen tendeltetésszerűen használt,amire a másfél centi mély, párhuzamos flex nyomokból, és beütődésekből következtetek.:-DD Annak a tusa pofadék részén egy 10 cm hosszú és 2-7 mm mély repedés van. A helyzetéből és mintázatából tudom, hogy nem fog tovább repedni, így nem is fogom tákolgatni: ha ragasztózom, ha úgy hagyom, akkor is meg fog látszani kicsit....

Előzmény: most nem (26297)
robertó69 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 26303

Komolyan nem értem! Amit leírsz felületkezelési metodikát, az kb olyan, mint a "magasfényű lazúrra rákenek csónaklakkot. Tizenkétszer...."

Vagy nem csinálsz valamit jól a felületkezelésnél, vagy ötletem sincs,miért nem lesz "hamarabb" szép felületed...! A keményolajos felületkezelő olaj az eleve az, ami a nevében is áll, tehát nem töltő-pórustömítő-alapozó, mint pl a lenolajkence. Max. 3-4 rétegtől gyönyörű fényes felületű lesz a tusád, ha jól csinálod.Fölösleges egy méhviaszos glancolást még pluszban rávinni-arról nem is beszélve, hogy a keményolaj alapból nem arra való, hogy egy soha ki nem keményedő 10-20 rétegű felületet képezz vele a fán! Nem tudom, ki kezdte terjeszteni ezt a technikát itt, de ugyan olyan értelmetlen dolog, mint 600-1000-es csiszolópapírral esni neki a nyers fának, és órákig simogatni fölöslegesen, a tényleges felületkezelés előtt. Aki egy kicsit is járatos a faipari anyagismeretben, az tisztában van azzal, hogy miért!

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, a megfelelő színben kiválasztott pác sokszor csodákra képes.  Léteznek olyan speciális, un."negatív" pácok is, amik pont a keményebb pászmákat sötétítik meg, de ha az alapfád olyan, hogy jellegtelen mintázatú, és az olajos beeresztés után sem mutat jobban, szerintem fölösleges vele kínlódni. Nem írtad, milyen fáról van szó: nyír, gőzölt bükk, dió, de a két első erezete alapból nem túl látványos. Gyökér részből-csomoros, habos fából meg nem igazán készítenek légpuska agyazást- az a két részből ,vadászfegyverekhez készülő drága munkák sajátossága.

Én mondjuk jobban szeretem a fa természetes színeit, nagyon ritkán használok mást magamnak az olajon, viaszon kívül...

python 357 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 26302

Ari nagyon a magán bloggod,-de  kezdenek a sporik szemei körül rángani az idegek!!!!:)))))))Ez a vihar előtti csend!!!!;))))))))))

Előzmény: lori75 (26300)
klenó1 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 26301

Sok beszédnek sok az alja. Te is egy dumagép vagy a sok közül. Legyen neked is szép estéd.:-)))

Előzmény: lori75 (26299)
lori75 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 26300

Kezdődő repedés a tusanyakon...megnézném az okot, hogy tudjam mivel számoljak, és hogy milyen szintű besvatkozást igényel. Mindenképpen ragasztanám. De az okok lehetnek a következők: rossz anyagválasztás(ami a szárazságot illeti)ebben az esetben lehet hogy merőlegesen megfúrva egy tipli szerű sötétebb fát ültetnék bele, ami még a puska éke is lehet...ezt csinálnám akkor is ha nem szeles, és párezer J-ével kell megbirkóznia. Ha öreg darabról van szó, kisebb az esélye hogy nőljön, elég a ragasztás. Esetleg a sátorvasban egy méretesebb csavar okozta?!...
Repedés "ami túl vékony ahhoz, hogy ragasztót nyomjak bele" mindig lehet rajta kicsit tágítali(persze ésszel!), a csavar vissza...a ravasz nyílásba éket...látni kell.

Előzmény: most nem (26297)
lori75 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 26299

Most nem. Ill. még nem.
A protipus kész van működik, de még fejlesztés alatt áll. "Mart776" nickű cseh kolégával egyetemben lett létrehozva, fél éve. Most a dolgom az, hogy az egészet összehangoljam, egy elég egyedi tusát kell hozzá terveznem, mert ugye fontos szempont a gyors és könnyű szerelhetőség is. Dilemmák, pro és kontra...
Nem mondhatnám hogy FWB-imitátor, és nem is a Diana koppintás, mivel az egyik sem csőletörős, tehát a felhúzókar végig az útban van, ami valjukmeg eléggé limtál egy ilyen szerkezetet.
Jelenleg úgy van megépítve hogy forrasztás nélkül, a ma gyártott bármelyik modellre felszerelhető.
Tesztfelvételek készültek, csakhogy azokon az erősebb 7,5J-t meghaladó jószágom szerepel, amit már egyszer innen levettek.
Úgy tervezzük hogy télen folytatjuk tovább a fejlesztgetést, ami had ne mondjam piszok sok meló, de főleg időigényes...no meg a fehérnép rikácsolás"mikor nőlsz már fel!"...és persze a nyár a házépítés időszaka, igaz most épp egy vírs ütött ki, azért irogatok ennyit. Elnézést, hamarosan elmúlik.

Előzmény: klenó1 (26295)
.psp Creative Commons License 2013.08.18 0 0 26298

Ha már gázrugó, a Hatsan 55 , 85 , 60 hoz van 12-13 ezer ft ig gyári szabályozható gázrugó 5-22J ig.

Előzmény: klenó1 (26296)
most nem Creative Commons License 2013.08.18 0 0 26297

köszönöm az infót. még egy kérdésem volna: egy kezdődő repedést a tusanyškon, a sátorvas mögött a markolaton, olyat, ami túl vékony ahhoz, hogy ragasztót nyomjak bele, hogyan tudok gyógyítani úgy, hogy biztosan ne repedjen tovább?

valamint én is megnéznék néhány képet a fwb300-imitátor slaviáról, elég jól hangzik.

Előzmény: lori75 (26294)
klenó1 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 26296

 

Mértél már sebességet? Régebben K. A. fórumtársunk kisérletezett hazai gyártású, csillapítás nélküli légrugóval. Nem sikerült a mutatvány, nagyon lassúnak bizonyult.

Szvsz jobban jársz egy Gamo Hunter méretre vágott rugójával, vagy Exhi féle XXL-el /az utóbbi nekem nem jött be, de ettől függetlenül sokan dicsérik/.

Előzmény: szimizso1 (26278)
klenó1 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 26295

Tudnál egy képet felrakni a sínes megoldásról? 

Előzmény: lori75 (26274)
lori75 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 26294

No ez nehéz sztori. Csináltam már ilyet, pl.intarziák pótlásánán, ahol fontos hogy  ne legyen zavaró a különbség a pótlásnál, de ezekben általában mindig szálirányba vágott síkokról van szó. A tusa egy plasztikus darab, ami transzparens kezelést kell hogy kapjon, ezért megszínezni páccal szokás. Nos itt a hézag, a pác egy plasztikus darab fának minen részén egy kicsit máshogy fog viselkedni, felszívódni, szétfolyni, attól függően hogy az erezetre nézve milyen szögben van megvágva. Anélkül hogy ne legyenek rajta zavaró foltok gyakorlat nélkül húzós. De létezik egy anyag ZAR-WOOD, amivel hasonló módon lehet dolgozni mint a klasszikus sörfláderrel. Én ezt az utat választanám, ámbár itt a végeredményt egy lakk réteggel kéne levédeni, vagy belenyugodnék a "gyáriba". Legközelebb az a gyökérből, vagy legalább az elágazásból kell választani anyagot, drágább, de talán mert nem olyan egyszerű a jóisten ujjlenyomatát lehamisítani.

Előzmény: most nem (26290)
retrográd amnézia Creative Commons License 2013.08.17 -1 0 26293

:))))

Előzmény: bando53 (26288)
STEVE_5 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 26292

Na, erre nem gondoltam :-)

Előzmény: dészáz (26280)
nedolaci Creative Commons License 2013.08.17 0 0 26291

Jó-jó! De én nem is igazán a riganyról beszéltem! ;-D ;-)

Előzmény: bando53 (26288)
most nem Creative Commons License 2013.08.17 0 0 26290

famunkában jártas ember lévén hátha tudsz tanácsot adni: a fa (leginkább dió) erezetének kontrasztosabbá tételére van valami trükk? néhány régi tusát felújítottam, a felület szép lett (lenolajos beeresztés után 10-12 réteg biopin teakolaj, végül méhviasz, de a fa 'gyári' mintázatát nemigen sikerül olyan hangsúlyosra kiemelni, amilyenre szeretném. biztos van erre valamilyen praktika.

 

 

Előzmény: lori75 (26258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!