Keresés

Részletes keresés

szunyog25 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6308
Na én valamit nem értek. Hosszasan taglalja, hogy miként kell bejelenteni a munkavállalót:

11. § (1):
"Egyszerűsített foglalkoztatás esetén – a (6) bekezdésben meghatározott kivétellel – a
munkáltató az illetékes elsőfokú állami adóhatóságnak a munkavégzés megkezdéséig
bejelenti
a) a munkáltató nevét (megnevezését), adóazonosító számát, illetve adóazonosító jelét,
b) a munkavállaló természetes azonosító adatait, adóazonosító jelét, TAJ-számát,
......
d) az egyszerűsített foglalkoztatás céljából kötött munkaviszony 1. § a)–d) pontja szerinti
minőségét, kezdetének és megszűnésének időpontját, a munkaviszony esetleges
szünetelésének időtartamát, a heti munkaidőt,
e) a munkavégzés helyét."

Majd a (6)-ban ezt közli:

"Növénytermesztési idénymunka esetén a munkáltatót az (1) bekezdésben meghatározott
bejelentési kötelezettség nem terheli. A munkáltató a növénytermesztési idénymunka
keretében alkalmazott munkavállalóiról jelenléti ívet vezet, amelyet a munkavállaló a
munkavégzés megkezdésekor aláír. A munkáltató a jelenléti ívet a tárgyévet követő ötödik év
végéig köteles megőrizni. A jelenlét ív tartalmára és vezetésére vonatkozó szabályokat külön
jogszabály határozza meg."

Szóval? Ha nem jelentem be a munkavállalót, akkor hogy fizetek utána 40%-ot? Vagy most hogy gondolják ezt?
szaki_pali Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6307
"Az egyszerűsített foglalkoztatás közterhe 40 százalék.Sőt a munkavállalónak - ha az éves jövedelme az egyszerűsített foglalkoztatásból nem haladja meg az évi 840 ezer forintot - bevallást sem kell tennie."

- no akkor nézzük pártunk és kormányunk mit is talált ki. vergődő mezőgazdaságunk (40Ft/kg szőlőárak mentén) a legmagasabb 40% adót viseljen el.

- továbbá ha 840.000 Ft (havi 70ezer) éves jövedelem mellett nem kell még adóbevallást sem teljesíteni.
- a mai vállalkozók (minimálbér 71500Ft) havi bevallást kell teljesíteni elektronikus úton! de alapszabályként fizesse meg a polgár a minimálbér kétszerese után az adót hacsak nem vállalja a rizikót az egyszeres adó megfizetéseként.
- általában a bevétel 52%-a adó
- év végi tételes elszámolással adóbevallás. ha nincs a a bevételed arányában min 3% nyereség akkor vizsgálódást folytatnak a revizorok.

BRAVÓÓÓÓ sikerült megint nagyot alkotni nagyjainknak (idióták gyülekezete)
Előzmény: pinotnoir777 (6305)
RAMBO Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6306
30 napnyi mezőgazdasági munkára nem kell szerződést sem kötni. Akkor mivel is lehet bizonyítani, hogy nem jóhiszemű szüretelésről van szó? Munkabért utólag szokás fizetni, és azzal együtt kell utalni annak közterhét is.

Ahogy kinéz, mintha akkor, ha az ellenőrzés történik találnak nálad munkást, aki után majd nem fizetsz, akkor buktál le. De az ilyen újságcikkek mindig szarok, sose tartalmazzák a lényeget.
Előzmény: pinotnoir777 (6305)
pinotnoir777 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6305

Fél-offtopic, de nagyon durva:

 

http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/11/03/dragabb_lesz_az_alkalmi_munka/

 

Nem is akármennyivel lesz drágább az alkalmi munka, de ennél durvább az, hogy be kell jelenteni (nem tudom kinek), és el kell utalni a 40%-ot. Itt jön a kérdés: mikor kell majd elutalni? Előre? Nap közben? Utólag? Naponta?

Ha nem utólag akkor mi van ha reggelre lebetegszik a napszámos, vagy hajnalban jön egy nagy eső és le lesz fújva a munka?

 

Vizionálom a gazdákat amint a szőlősorok közt gumicsizmában mobilinterneten palmtopon on-line utalnak az apehnak pistabácsi meg marinéni után...(persze a növekvő mobil és internetszámla az megint csak egy újabb olyan költség aminek csak max egy részét tudja valaki elszámolni és azt sem akármilyen adminisztráció árán)

 

 

Most már nem állom meg beírni amit hallottam: egy villányi borászt azért büntetett meg a munkaügyi hatóság mert szüretkor nem volt mobilvécé a szőlőben. No comment.

 

A szentendrei skanzenban a boros rendezvényen meg azért büntették a kollégákat többek közt, mert 1-2 ml-el kevesebbet töltöttek a decinél. De a nagyon durva csak az volt, hogy arról is jegyzőkönyvet vettek föl, ha valaki TÖBBET töltött...Egyre inkább kezd ez hasonlítani valami banánköztársaságra vagy mintha direkt az lenne a cél hogy elrettentsenek mindenkit attól hogy vállalkozzon.

 

 

A linkre visszatérve: Az amúgy is a tönk szélén lévő mezőgazdaságunknak ez egy újabb csapás, hogy végleg forduljon már bele a sírjába. Nagyon kell itt a föld valakiknek.

Zalancelot Creative Commons License 2009.11.02 0 0 6304
Még sosem próbáltam, ilyen gondom még nem volt.

Nyilván egy szigetelő lapra felszerelni a foglalatot (foglalatokat) és azt lefele sugározva átvetni a kádon.
Előzmény: pinotnoir777 (6302)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 6303
Valaki segitsen hogy kell meg édesiteni a bort Kb 50 liter fehérborhoz mit tehetek és mennyit?
pinotnoir777 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 6302

Köszi, ez nagyon jó ötlet. Nem okoz szerinted helyi túlmelegedést? Gondolom felülről kellene a kádat megvilágítani.

 

 

Előzmény: Zalancelot (6275)
Zalancelot Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6300
Nehéz ügy !
Általános szabály, hogy csak akkort nyújthatsz be támogatási kérelmeket,egy adott területre, ha arról az elmúlt években szüreti jelentést és egyéb kötelező tájékoztatásokat adtak az illetékes hegybírónak.
Mivel új telepítésre nincs már mód, öreg ültetvények újratelepítése esetében pedig az előző a főszabály.
Előzmény: apilusz (6297)
RAMBO Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6299
Van nálatok hegybíró, falugazdász. Őket kérdezd meg.
Előzmény: apilusz (6297)
zizengő Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6298
Nagyon nagy fába vágnád bele a fejszédet, remélem tudod, hogy ez mit jelent. Én is megvettem a szomszédomét hosszú alkudozás után, most persze művelhetem és sok öröm van benne, de én nem telepítek szőlőt bele. Megvárom milyen irányba fordul a világ. Amíg a kistermelőket folyamatosan bombázzák a megalapozatlan és fölösleges "szakmai szigorításokkal", addig kicsiben nem érdemes belevágni szerintem. Bocs! Amíg az egész ellenőrzési rendszer arról szól, hogy "aggyá lóvét", nem is lehet profitot termelni. A telített piacot meg ne is említsük.
Előzmény: apilusz (6297)
apilusz Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6297
2-3 éve elhagyatott szőlőre lehet-e felvenni valamilyen támogatást?
Újratelepítésre gondoltam,a mindkét szomszédom ott hagyta a területet és ha eladná akkor megvenném.
szunyog25 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6296
Érdekes, lehet megpróbálom. Köszi.
Előzmény: Törölt nick (6294)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6295
ja, hetente 2*1 patronnal tartályonként, a kénszint állandó ellenőrzése mellett. Bevált.
Előzmény: Törölt nick (6294)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6294
300-385 literes tartályoknál csináltam szifonnal
Előzmény: szunyog25 (6291)
RAMBO Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6293
Nézd, az a hordóból engedés dolog legfeljebb esküvőnél járható út, vagy állati nagy forgalmú kocsmában.
Előzmény: szunyog25 (6292)
szunyog25 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6292
Vannak 20 és 5 literes ballonjaim, de ezek mégsem mutatnak olyan jól, mintha egy hordóból engednék a vendégeknek. :) Persze ha más nem lesz, ezekbe töltöm. :)
Kösz a tanácsot mindkettőtöknek!
Előzmény: RAMBO (6290)
szunyog25 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6291
Az első ötletem nekem is ez volt, habszifonnal. Nem tudtam, mennyire hatásos módszer. Mondjuk egy fél hordónál is elég egy szifon?
Előzmény: Törölt nick (6289)
RAMBO Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6290
Vegyél üvegballonokat az OBI-ban, van 30, 20, 10 literes, azokban ide-oda fejtve mindig tele lesz amit nem iszol éppen. Érdemes ezt csinálni, mert a félbehagyott bor ha meg nem is törik, de "kiüresedik", miáltal az élvezeti értéke nagyban csökken.
Előzmény: szunyog25 (6288)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6289
pl. széndioxiddal
Ezt régebben úgy csináltam, hogy a szódás szifon fejét függőlegesen a hordó nyílásába helyeztem és belecsavartam a patront. Érdemes 3-4 naponta ismételni.
Előzmény: szunyog25 (6288)
szunyog25 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6288
Sziasztok!

Alap kérdéssel fordulok hozzátok. Mivel törekszem a káros oxidáció megakadályozására, így felmerült bennem egy kérdés. Addig oké, hogy értelem szerűen teletöltve tartunk minden hordót, de nekem pl nincs úszófedeles tartályom, így mi lesz azzal, amit fogyasztásra meghagyok? Nem kívánok minden liter bort lepalackozni, némelyiket lassan-lassan fogyasztjuk majd. Azt hogyan lehetne megvédeni? (mivel egyszerre nem iszunk meg 50 liter bort :) ((az a legkisebb hordóm)))
RAMBO Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6287
A pumpa piros jezéséig. Azt hiszem 1-esnél van. Afölé egy picivel.

Javaslom, hogy vegyél vékony bilincset az OBI-ban, és azzal rögzítsd a pumpához és a szepephez a tömlőt, ha nem tart eléggé az a sasszeg-szerű izé.
Előzmény: etilalkohol (6285)
kiwancsi Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6286

Attól függ mennyire rakom tele...:-)

 

Ami a szőlőt illeti, azt a nagyapámnál elvágták hatalmi kézzel, így a családban csak a vágy, a szeretet és a dac maradt. :-)))

Előzmény: szaki_pali (6283)
etilalkohol Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6285
Megvan az úszófedeles tartály (200 literes, olasz nóném', 60k akciósan).
KÉR(D)ÉS: Mekkora nyomásig kell pumpálni a tömlőjét (használati utasítás nem volt hozzá)?
zizengő Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6284
Ez igaz! De képzelj el egy présházat olyan helyen, ahol nincsen villanyáram. Mert azért valljuk be őszintén, a mai magyarországi szőlőhegyek nagy részén még nincs. Nekem sincs borvidéken a szőlőm, és egészen két évvel ezelőttig nem is volt hálózat a hegyen. De ha minden hókuszpókuszt bevetünk, hol marad az, amit a nagyapáink a saját tapasztalatukból ránk hagytak? Az Ő idejükben még az infralámpa alatt naposcsibék szaladgáltak. Meg azt hiszem, hogy az egész borkészítés egy kicsit vajúdik a sok mesterséges kütty-mütty miatt. Az amatőrök meg rögtön profinak képzelik magukat. A hozzászólásból meg a sokadik után arra gondoltam, hogy üzletkötővel van nemkívánt párbeszédünk. A borhoz meg nem sok köze van. Na Cső!
Előzmény: RAMBO (6281)
szaki_pali Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6283
azt hittem kicsit nagyobb tételről, meg szőlőből készült cefréről lesz szó!


ilyet igen régen csináltunk mi is, de mintha (úgy rémlene) az nem fut ki :(
Előzmény: kiwancsi (6282)
kiwancsi Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6282

Hát...befőttesüvegben(5l), mert a füge gyümölcsét is bele kell tenni vhogy.:-(

 

És hát...papírral zártam le(itatós).

 

Az a furcsa hogy a "mű"cinzano rizsből-mazsolából...sosem megy tönkre, mindíg tökéletesen megerjed, nem lesz semmi baja.

Előzmény: szaki_pali (6277)
RAMBO Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6281
Szerintem segíteni akartak neked. :((
Előzmény: zizengő (6276)
szaki_pali Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6280
mondjuk megkóstolod :)

vagy labor
Előzmény: pótmáj (6279)
pótmáj Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6279
Sziasztok!

Lenne egy laikus kérdésem: miként lehet megállapítani, hogy az almasavbontás megtörtént-e egy bornál?
Cirfandlia Creative Commons License 2009.10.28 0 0 6278
 ---mivaaan?----
Előzmény: zizengő (6276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!