Keresés

Részletes keresés

exr5 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 772
A programok száma jóval több, mint 25. A kábelen egyidejűleg van jelen az analóg, és a digitális jel. Nekem egy B sorozatú Samsung lcd tévém van, és ugyan behangoltam az analóg csatornákat, de sohasem nézem, mert a digitális sokkal jobb minőségű.
EPG is van a csatornák 80 százalékához. 1 hétre előre lehet kutakodni a műsorok között.
Ezt élvezem a legjobban, anélkül tudom megnézni más csatornák műsorát, hogy az éppen nézett műsorról át kellene kapcsolnom.
Előzmény: khsz (771)
khsz Creative Commons License 2010.10.22 0 0 771
ez jól hangzik.
megengednéd hogy feltegyek még pár kérdést?

nekünk minden szobában van tv csatlakozó. így mindenhol tudjuk majd azt a (azt hiszem 25) digitális csatornát fogni???
vagy mint a t-home-nál , el kell döntenünk hol legyen digitális többi helyen pedig analog.

a másik kérdésem, hogy EPG (azaz elektronikus műsorújság) is van a digitális adásokhoz?

a harmadik (bár lehet még nem az utolsó) kérdés: milyen a minősége??

köszönöm!
Előzmény: exr5 (770)
exr5 Creative Commons License 2010.10.22 0 0 770
Szia!
Igen, az van már több, mint egy éve. Én analóg műsort csak kis tévén nézek. A digitálisért nem kell külön fizetned, és ha a tévédben van dvb-c tuner, már nézheted is. Box csak a 4 filmcsatornához kell, csak ezek vannak lekódolva.
Előzmény: khsz (764)
havcs Creative Commons License 2010.10.22 0 0 769

Hali PiciGsi!

 

Szerintem jó lesz az a kártya, a fő az, hogy CONAX legyen!

 

Nekem ilyen van:

 

http://www.argep.hu/popup.asp?pid=105370598&pnr=10001&foto=1

 

Üdv

Havcs

Előzmény: PiciGsi (768)
PiciGsi Creative Commons License 2010.10.22 0 0 768
A lényeget kihagytam:Dhttp://apronet.hu/televizio/tv/keszulek/aprohirdetes=10508826
PiciGsi Creative Commons License 2010.10.21 0 0 767
Köszönöm szépen a segitségeteket!Találtam is egyet elég jó áron de inkább azért belinkelem ha esetleg egy pillantást tudnátok rá vetni hogy jó e ez azt megköszönném és ha igen már megyek is érte feltéve ha megvan még!! Üdv Ádám
havcs Creative Commons License 2010.10.21 0 0 766

Szia kispista435!

 

Bevallom őszintén három napja a tv-t bütykölöm, ezért lehet, hogy nem tudom már visszaidézni, de ha segít akkor először azt csináltam, hogy franciára állítottam a digitális hangolás előtt, mert a magyaron semmit nem akart megtalálni, majd így bejöttek a dolgok, de a lenti hibával. Aztán beugrott, hogy Aszpirin meg németet említ a topicon, így lefuttattam a keresét úgyis, mivel akkor is előjött a hiba fogtam és megpróbáltam újra a TELJES digitális keresést/hangolást magyar beállításokkal.

 

SIKER!

 

Az automatikus frissítéseket kikapcsoltam sorba raktam magamnak a csatornákat és most - lekopogom - teljesen jól működik. EPG is :-)

 

Hát ennyi, remélem Neked is menni fog.

 

Amúgy az EX500 nagyon meglepett, rengeteg dolgot tud, de ez már egy másik topic lenne, gondolom!

 

Üdv

Havcs 

Előzmény: kispista435 (765)
kispista435 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 765
Mit csináltál, mert nekem nem szűnt meg. Szintén EX500. Eddig arra tippeltem, hogy a Bravia Engine3 a legújabb dolgokat tudja és ez tulságosan új a T-Home-hoz.
Előzmény: havcs (762)
khsz Creative Commons License 2010.10.21 0 0 764
ez a digikábel érdekelne engem nagyon.

neked az van?

és minden csatorna digitálisan jön?
mert én láttam a honlapjukon hogy van egy analog csomag amiben van néhány adó ami digitálisan jön. aztán vane gy digitális csomag, abban minden ugye digitálisan jön, de ahhoz egy másik helyen írták a honlapon hogy dekodert (valamilyen boxot) adnak.


erről tudsz valami bővebbet?
Előzmény: exr5 (763)
exr5 Creative Commons License 2010.10.21 0 0 763
Szia!
A Digikábelnél nem köteleznek semmilyen eszköz használatára a digitális vételhez. Még előfizetői kártya sincs.
Előzmény: khsz (745)
havcs Creative Commons License 2010.10.21 0 0 762

Szervusz Aszpirin!

 

Köszönöm, hogy válaszoltál! Időközben "abbahagyta" ezt a jelenséget, most -lekopogom- minden jól működik. Remélem a T-home nem talál ki semmit és minden így maradhat, mert most nagyon kellemes az egy távirányítós élet :-)

 

Szóval köszönet!

 

Üdv

Havcs

Előzmény: Aszpirin (761)
Aszpirin Creative Commons License 2010.10.21 0 0 761
Szia havcs!

Az általad tapasztalt problémával sajnos még nem találkoztam. Javaslom, próbálkozz egy SONY szakszerviznél választ illetve megoldást találni rá.
Előzmény: havcs (754)
Aszpirin Creative Commons License 2010.10.21 0 0 760
Az első kérdésre: ezt az automatikus csatornafrissítés opció szokta okozni. Az automatikus csatornafrissítést ki kell kapcsolni. Utánanéztem a 32ld550 kézikönyvében, ezt az opciót a Beállít (Settings) -> DTV Setting (Kábel-DTV beállítások) -> Channel auto update (Automatikus csatornafrissítés) alatt találod, ezt állítsd "Ki"-re.

A második problémád eléggé "hardveres" problémának tűnik, oda szerintem szakember kell.
Előzmény: mauschz (759)
mauschz Creative Commons License 2010.10.20 0 0 759
Sziasztok!

Először is köszönöm a sok értékes hozzászólást , amivel többek közt nekem is sokat segítettetek.
Mégis klaviatúrát ragadtam, hogy kérdezzek ezt-azt...

Lg ld550-es tv-nk van és nem tudok rájönni mi okozza azt, hogy egy-két naponta összekuszálódnak a programbeállítások, és nem is engedi a nekem tetsző helyre áttenni azokat.
Másik érdekesség, amikor bekapcsolom a számítógépet (egy koax kábelen jön ugye mindkettő) leromlik az amúgy se túl jó jelminőség.
Technisat kártya van a tv-ben és látszólag minden rendben műxik.

Ha valakinek van esetleg hasonló gondja ill. megoldást tud megköszönném a segítséget.

Aszpirin Creative Commons License 2010.10.20 0 0 758
Szia PiciGsi. Először győződj meg róla, hogy a tévéd tud fogadni CA-modult, vagyis van rajta CI-foglalat. Ha ez megvan, akkor a Media Markt-okban általában kapható Strong Conax CA-modul jó lesz a T-Home-os adáshoz. Vigyázz, mert Strong márkanévvel többféle kártyamodul is van, ami nagyon hasonlít egymáshoz, fontos, hogy írja rajta azt is, hogy Conax. Az ára úgy 12-13 ezer Ft. körül van.
Előzmény: PiciGsi (755)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2010.10.20 0 0 757
Olyat vegyél, amibe CONAX kértyét be lehet dugni. Alphacryt van nekem, de sokan Strong-ot használnak. A lényeg a conax...
Előzmény: PiciGsi (755)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2010.10.20 0 0 756
IP tv az más tészta. Ott nem.
Előzmény: khsz (753)
PiciGsi Creative Commons License 2010.10.20 0 0 755
Üdv mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne hogy már olvasgattam itt és azt vettem ki Aszpirin mondandóiból hogy nekem is ilyen problémáim vannak hogy nem tudom kihasználni a most vásárolt tvm (Samsung le46c652) adottságait mert a t home os stbn kersztül kapcsolgatok (globalteq gcr370cx) és szeretném ezt kiküszöbölni ilyen conax kártyával amit ir it mindenki a fórumba!CSak azzal nem vagyok tisztába hogy ha mondjuk bemegyek a mediába akkor milyen fajtát vegyek mert keresgettem a neten és van tök sok féle!Egy pontos nevet pls mondjatok ami működni fog!A tvt megnéztem dvb c szóval elvileg mennie kéne a véleményem szerint!Segitségeteket előre is köszönöm Üdv Ádám!
havcs Creative Commons License 2010.10.20 0 0 754

Szervusz Aszpirin!

 

Hozzászólásaidat illetve az egész topicot átolvasva jutottam arra a döntésre, hogy búcsút intek az öreg STB-nek, amúgy is megvettem, de ne fogyassza az áramot, veszek egy olyan tv-t, ami tudja helyette is a dolgokat.

 

Választásom egy Sony termékre esett, mert úgy látom Te is azzal operálsz :-) Az új szerzemény Sony KDL 32EX500 lett. Az általad és többiek által javasolt beállításokat alkalmazva szépen meg is találja a digitális csatornákat a tv, ezért csak egy apró dolog ami furcsa. Amikor digitális adást nézek, akkor bizonyos időközönként, egy-egy fél másodperce elmegy a hang és a kép, majd mintha mi se történt volna újra folytatódik, mondjuk egy sima műsor a TV2-n. Láttál-e már ilyet, vagy van-e valami ötlet, hogy mit állítsak át esetleg, hogy ez megszűnjön.

 

Előre is köszön a választ!

Üdv

Havcs

Előzmény: Aszpirin (751)
khsz Creative Commons License 2010.10.17 0 0 753
sziasztok!

még egy kérdésem lenne:
ez a cam modullal történő adásvétel a t-homenál csak a digitális kábel tvnél működik vagy az ip tv csomagoknál is?

BBéci Creative Commons License 2010.10.15 0 0 752
A paraboláról érkező jelek feldolgozásához DVB-S tuneres tévére van szükség. A Te elgédben olyan nincs.
Előzmény: szevaleva (747)
Aszpirin Creative Commons License 2010.10.14 0 0 751
"ha valóban digitálisan jön csak akkor hogyan tudnám fogni a másik hagyományos képcsöves tv-vel (kb 20 éves szegéyn) a kábeltv adást STB nélkül?"

Azért tudod fogni, mert a digitális adás mellett a T-Home adja hagyományosan analógban is. A kettőnek egymáshoz nincs sok köze, és vedd észre, hogy a csatornaválaszték is más a digitális és az analóg között. Van ami csak a digitálison jön, és fordítva.
Előzmény: khsz (750)
khsz Creative Commons License 2010.10.14 0 0 750
ha valóban digitálisan jön csak akkor hogyan tudnám fogni a másik hagyományos képcsöves tv-vel (kb 20 éves szegéyn) a kábeltv adást STB nélkül?

aláírom hogy van olyan csomag ahol már minden digitális minőségben jön a kábelen, de nem hiszem hogy ez minden esetben így lenne.

de ez most az én szempontomból teljesen lényegtelen. ami lényeges hogy nem tudok momentán sehol olyan csatornakínálattal mint jelenleg van nekem, STB nélkül digitális csomagra előfizetni. Mndenképp rám tukmálják az STB-t, fizethetem ki egyszer azt aztán meg még a CAM modult is.

Ez így egyenlőre nem éri meg :(

köszönöm az eddigi segítségeteket.
Aszpirin Creative Commons License 2010.10.13 0 0 749
Hajjaj, komoly tévedésben vagy.

Az kábelen már digitális formátumban jön az adás, az STB épp azokhoz a tévékhez kell, amelyek azt nem tudják venni. A DVB-C (vagyis digitális kábeltévé műsorszórás) vevőegységgel rendelkező tévék képesek önmaguk is vételezni a kábelen érkező digitális adásokat. Nem is lenne semmi gond, ha ezek az adások nem titkosított formában érkeznének. A CA-Modulra és a kártyára ezen titkosítás feloldása érdekében van szükség.
Előzmény: khsz (748)
khsz Creative Commons License 2010.10.13 0 0 748
szerintem azért van.

a stb most arra szolgál nálunk hogy az analog adást átalakítsa digitálissá.
ha már nem lesz analog adás csak digitális akkor elvileg fölöslegessé válik.
ha a szolgáltató mégis kártyás kódolást alkalmaz akkor nem kell majd már annak stb akinek van a tv-jében mpeg4 tuner illetve cam modul.
Előzmény: gpz (746)
szevaleva Creative Commons License 2010.10.12 0 0 747
Hello. van egy Lg 42Ld450es tv-m. eddig SetTopBox ról ment. működöt rendesen. Az antenna digitál-nál a STB-t beletehet cserélni Cl modulra ( smit conax secure cam chipset palring)
Na most az a probléma ,h a Tv nem írja ki,h a modult csatlakoztattam, nem is érzékeli vagy én nem tudom , de a modul melegszik szóval valami történik....
valami ötlet ???
A másik meg ,h parabola antennám van (STB vel jól működöt) na most ha ezt a coax kábelt ami a parabolából jön bedugom a tv-be semmilyen jelet nem fog, Ha meg egy sima Rf kábelt ráteszek (nincs a másik végén semmi) akkor fogja a Digitális csatornákat.
Ez mér van? valaki segítsen mert 2 napja ezzel bajlódok és már nagyon felhúzta az agyamat. köszi
gpz Creative Commons License 2010.10.12 0 0 746
"nem lehet tudni esetleg hogy ha bejön 2012-től a digitális adásszórás akkor sem tervezik ezt az STB-t lecserélni a modulra?"

A két dolog között semmifajta összefüggés nincs.
Előzmény: khsz (745)
khsz Creative Commons License 2010.10.11 0 0 745

köszönöm az infót!

 

a tv adatlapja szerint mindkettő van benne (DVB - T / C).

 

pedig a célunk az is volt hogy megszabaduljunk a boxtól - anyagilag is.

nem lehet tudni esetleg hogy ha bejön 2012-től a digitális adásszórás akkor sem tervezik ezt az STB-t lecserélni a modulra?

 

esetleg tudtok olyan szolgáltatót ( a mindig tv kivételével) aki vagy ad ilyen modult, vagy nem kötelező a digitális csomaghoz a STB?

 

 

Előzmény: Aszpirin (744)
Aszpirin Creative Commons License 2010.10.10 0 0 744
Elírtam, nem Conex, hanem Conax!
Előzmény: Aszpirin (743)
Aszpirin Creative Commons License 2010.10.10 0 0 743
Győződj meg róla, hogy a TV-dben van DVB-C (nem DVB-T!) tuner, és ha igen, akkor egy Conex CA-Modullal menni fog minden jelszó vagy PIN nélkül. Olvass vissza a topikban, a topik eleje felé sok értékes infót fogsz találni.

Az STB-t nem adhatod vissza, továbbra is bérelned kell majd, de legalább szépen beteheted egy jó nagy fiók legeslegmélyére, hadd pihenjen :-) A képminőség sokkal jobb lesz a tévéd saját vevőjével és CA-modullal.

Az eddigi információink alapján a T-Home nem tervezi, hogy STB helyett dekóder modult adjon alternatívaként.
Előzmény: khsz (742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!