Keresés

Részletes keresés

LaurenC. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3208

sziasztok!

nekem 11 hetes a labam es kicsit el vagyok keseredve. csavarral van rogzitve a labam.

lefele nem hajlik a nagyujjam, csak felfele, a varrat meg mindig erzekeny es a labam dagadtabb mint a masik ezert csak faj a cipokben, a nagyujjam alatti parnaban levo csont lejjebb kerult, ami a doki szerint jo a labboltozatnak, viszont en nem erzem termeszetesnek es nyomja is a cipo. A butyok le lett faragva de a csont igy is kududorodik a labam szelen bar az szuletesem ota ugy van, az mar nem a butyok, de egy kis pukli maradt igy is..  Remenykedem h ezek a panaszok elmulnak a csavarkivetel utan novemberben, de egyenlore dagadtabb a mutott labam, mint a masik es nem vagyok biztos benne, h ez dagadas es nem marad ilyen. A mutet utan volt kozvetlen rontgenem es most penteken lesz megint, amivel majd visszamegyek a dokihoz, aki elegedett az eredmennyel.

 

csavaros mutotteket kerdeznek, h van meg esely javulasra, vagy nem sikerult a mutet?

lemarcsi55 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3207

Szia!

 

Írtam emailt, most mennem kell munkába, nem tudok a gép közelében lenni.

Előzmény: Törölt nick (3205)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3206

Szia!

Szerintem nagyon jól teszed hogy sokat pihenteted a lábaid. Meg fogják hálálni. Az én nagyujjaim is jobban felfelé állnak min eredetileg.

A kezelőcipő nem azért van véleményem szerint hogy abban vágtázni lehessen sőt még ugyan lassú benne a járás , de egy biztonságos érzést ad. Visszatekintve, saját tapasztalatból írom ezeket, nem kioktatás képen.

Kívánok Neked sok türelmet. 

Üdv:Marcsi

Előzmény: fructisa (3204)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3205

Üdv megint! Engem még az is érdekelne, hogy akiknek dróttal csinálják, utána nem ferdül vissza a nagyujj?
A drót erősebben tart, mint a csavar? Elvileg nem a csavar a legerősebb?
Mi alapján döntik el, hogy valakinek elég a drót is? És a drót hogy rögzíti a 2 csontot?

fructisa Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3204

Sziasztok!

 

Nekem múlt héten műtötték mindkét lábamat, csavarral lett rögzítve. Én azt hittem a csavar teljesen rögzíti, és nem csúszhat szét, mert pont azért rakják bele, hogy ne mozduljon el. Ha elmozdulhat, miért nem rögzítik két csavarral? Én kezelőcipőben járok, de még csak WC-re megyek. A doki a műtét másnapján átkötötte, haza is jöhettem, legközelebb hétfőn megyek varratszedésre. Én úgy látom, hogy mindkét lábamon a nagyújj nagyon felfelé áll, jobban mint előtte. Ez nekem korábban is így volt és gondot is okozott, mert a cipő ott mindig nyomta, aztán mindig helyet csinált magának a cipőben, vagy dobhattam ki a cipőt, ha a körmöm szabályosan nem tudta magának kinyomni belülről magának a helyet. Félek, hogy ez most még rosszabb lesz, és ez persze fájt is. Ezt a dokinak sajnos elfelejtettem mondani a műtét előtt, hogy ilyen problémám is van a bütykön kívül. Lehet, hogy a nagyújjam jobban felfelé fog állni, mint a műtét előtt? Mikor lehet a kezelőcipőben hosszabb távot is megtenni?

A másik problémám, hogy a jobb lábam sokkal kevésbé fáj és csak picit feszül. A bal lábam viszont a műtét óta jobban fáj a jobbhoz képest, ami azért napról napra csökken, de a feszülés nem csökken. A doki erre azt mondta, hogy nem sikerül egyformán a kettő sose. Este már sehogy sem kényelmes, reggelre viszont jobb lesz szerencsére. Lehet valahogy segíteni ezen a feszülő zsibbadó érzésen, vagy majd elmúlik egyszer?

Előzmény: krokidoki (3196)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3203

Hello LaurenC! Köszi megint, hogy írtál! Neked volt röntgen 6 hét után is? Biztos jó lesz ez a röntgen is és elfelejtheted ezt az egész műtétet hamarosan! :)
Nekem a csont elcsúszott már a legelején, aztán eltelt csomó hét és nemrég volt röntgen, de nem tudni biztosra, hogy a sarkonjárástól, mert így visszagondolva, valószínűleg már 2 nap múlva elcsúszott. Az tuti, hogy a varratszedéskor már el volt mozdulva, mert onnantól kezdve tudom fotózni is és ott már látszik, én meg abban reménykedtem, hogy csak be van dagadva. Úgyhogy kezdődhet előről az egész :( De szereznem kell cipőt, most már nem akarok sarkon járni.

Van olyan amúgy, akinek rögtön műtét után is csinálnak röntgent?

Előzmény: LaurenC. (3199)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3202

Szia Lemarcsi! Érdekel a cipő, írtam mailt. Köszi szépen!

Előzmény: lemarcsi55 (3201)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 3201

Sziasztok!

Ha Valakit érdekel Nekem még mindig eladó a két darab S- méretű kezelőcipőm.

 

Kedves Silver!

Nem tudom hogy te egy vagy két "lábas" vagy? Ha érdekel a cipő, megbeszélhetjük.

lemarcsi@citromail.hu

 

LaurenC. Creative Commons License 2014.09.15 0 0 3200

Meg kell rontgeneznimes kiderul, h epcsuszott e. En is most csinaltatok kontroll rontgent, bar mar harom honapja volt a mutet, megnezzuk mennyire csontosodott be, mert ha elegge, akkor kiszedik a csavart.

Előzmény: Törölt nick (3198)
LaurenC. Creative Commons License 2014.09.15 0 0 3199

 elcsuszhat az eltort csont es a csavar is, mert hiaba jarsz a sarkon, attol meg erolteted a labad tobbi reszet is valamennyire. Nekem kotelezoen irta fel a doki mutet utani negy hetre, de ot hetig hordtam.

Előzmény: Törölt nick (3198)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 3198

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok, sokat segített! Ez elég hülyén fog hangzani, de most adtam el 2 hete a kezelőcipőt és mégis kellene. Azt hittem nem olyan fontos és elég lesz sarkon járni. 
LaurenC, neked ezt orvos is mondta, hogy elcsúszhat a csavar a sarkon járástól? Mert nekem lehet ezt történt :(
Bár nem tudják biztosra, de most, hogy ezt írtad, így már nem tűnik kizártnak.

LaurenC. Creative Commons License 2014.09.15 0 0 3197

Nekem is csavaroztak, a kezelocipo nagy segitseg volt es biztonsagosabbb, mint a sarkon jaras, ami megerolteti a labat es elcsuszhatnak a csavarok. Ajanlom  vegyel, mert megeri.

Előzmény: Törölt nick (3195)
krokidoki Creative Commons License 2014.09.15 0 0 3196

Szia. Csavarozták mind kettő lábamat , hordtam kezelőcipőt ami annyira jó volt, hogy alig tudtam róla leszokni a hatodik hétől. Tényleg tehermentesítette a láb első részét emiatt napről napra egyre jobban tudtam terhelni a lábam. Szóval csak ajánlani tudom. 

Előzmény: Törölt nick (3195)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 3195

Hello mindenkinek! Van olyan köztetek, akinek csavarozták a lábát és nem hordott kezelőcipőt csak a sarkán járt?

boooguska Creative Commons License 2014.09.14 0 0 3194

szia, pentek reggel mutottek szombaton 12re othon sajat agyamban voltam.3 helyen tortek el es csavaroztak, most faj igazan de kezzel kel hajlitgatnom tornaztatni mertekkel.

Előzmény: lemarcsi55 (3193)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 3193

Szia!

 

Azért erős vagy, hogy ilyen hamar van energiád írni.

Egy vagy két lábadat csinálták? Nem találtam erre utalást. Raktak bele valamilyen merevítőt? És meddig kell kórházban maradnod? 

Türelmet, kitartást kívánok a gyógyulásodhoz!

Előzmény: boooguska (3192)
boooguska Creative Commons License 2014.09.13 0 0 3192

helo mindenkinek tul vagyok rajta , elejen kezdem jo hogy elotte 1 nappal nem ettem szilardat csak sargarepa le es banan.altatast rosszul viseltem 12 ora kellet hogy magamhoz terjek :( nem faj annyira a labam azt hittem sokkal szarab lessz .fajdalom csillapitoazert  elkell mert luktet es szur de ez normalis!!! korhazba adtak cipot (20euro) meg mankot de azt vissza kell vinnem majd.szep egyenesre megcsinaltak sajnos arrol kepet nemtudok meg feltenni majd 17 en megyek vissza kontrolra,  akkor keszitek. azt hozza kel tennem engem Ausztriában mutotek,,mad irok meg,Udv

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.13 0 0 3191

Üdv mindenkinek!
Van köztetek olyan, akinek egyszerre drótozták és csavarozták is ugyanazt a lábát?

krokidoki Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3190

ami nagy hír volt még ma ,hogy nekem a doki betiltotta a szilikon párna ill. az éjszakai rögzítő viselését mert szerinte túl egyenesek lettek az ujjaim.....szóval most azt mondta , hogy mire újra látni fog örülne ha egy kicsit ferdék lennének , hogy megszűnjön a nagy lábujjköz ami ott maradt az első és a második ujj között. :)  kihallott már ilyet :))) frissen műtötteknek kitartást kívánok.

Előzmény: krokidoki (3189)
krokidoki Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3189

Szia!

 

Én kettő nappal ezelőttig kitartottam a papucsomban , igaz már mindenhol bolondnak nézhettek de abban loti-futiztam , kettő napja vettem fel egy zárt bőr félcipőt amiben alig tudok menni és fel is törte a sarkam miután kettő hónapja nem volt cipő a lábamon :)  Nem bírtam tovább várni és ma vissza mentem a dokihoz röntgen....stb. 9.héten vagyok és még nem teljes a csontosodás ezért 3 hét múlva kell újra egy röntgen ami ha már jó lesz akkor kb. rá egy hétre ki is kapja a csavarokat. szerinte az nyomhat valamit amiért érzéketlen a bal lábujjam.  Jelentem a jobb lábamban nekem is kitapintható a csavar a balban viszont nem  , akár hogy keresem nem találom . :)) 

Előzmény: LaurenC. (3188)
LaurenC. Creative Commons License 2014.09.12 0 0 3188

A varrat végén, a bokámhoz közelebb eső részen. a lábközépcsont mentén haladva, mert abban van a csavar. A bőr alatt kemény pukli, az a csavar.

  A varratom és környéke még mindig érzékeny, mindig letapasztom napközben, ma elegánsabb edzőcipő félében vagyok, mokaszinom van, ami kitaposott és papucsok. Ebben az időben bajban vagyok, mert még nyomják a lábam és a metrótól sokat kell sétálnom, ami alatt megfájdul.

Te milyen cipőket tudsz hordani?

Előzmény: krokidoki (3184)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.09.11 0 0 3187

kitartást Neked is, és szurkolunk, majd írj, ha már lehetőséged lesz :-)

Előzmény: boooguska (3186)
boooguska Creative Commons License 2014.09.11 0 0 3186

Sziaztok! Ujra itt holnap delelott mutenek nagyon  izgulok .altatasban kertem, ma mar szinte nem is ettem szilard kajat azt javasoltak igy jobb ebredes utan a kozerzet . ha meglessz a mutet azonnal irok ide addig is mindenkinek kitartast kivanok

lemarcsi55 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 3185

Szia!

 

Szerintem a két láb sosem gyógyul egyformán. Nekem kimondottan nem zsibbadt, 

de nem is volt az igazi. Sztem még türelmesnek kell hogy legyünk mert ezek a csavaros műtétek több hónapos gyógyulást visznek magukkal.

Neked még frissebb a műtéted mint nekem. Én már három és fél hónapos vagyok, de a normális keringés még tuti hogy nem állt vissza a lábaimban.

 

A csavarok fejét a heg felső részénél keresd , a hegtől befelé, nekem ferdén voltak a második ujj irányába.  

Írj légy szíves ha megtaláltad.

 

Előzmény: krokidoki (3184)
krokidoki Creative Commons License 2014.09.10 0 0 3184

Szia!

 

Mielőtt kivették a csavarokat érezted az ujjaidat rendesen és nem zsibbadtak???  Nekem 9 hetes lesz pénteken de a bal láb ujjam még mindig nem az enyém:(

LaurelC te hol érzed a csavart , én is kerestem de nem tudom azt találtam e meg :)))

Előzmény: lemarcsi55 (3180)
LaurenC. Creative Commons License 2014.09.10 0 0 3183

Koszonom az infot, november elejere van tervezve a kivetel, mar varom :)

Előzmény: lemarcsi55 (3182)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 3182

Hali!

 

Ma megvolt a varratszedés, és már dolgozni is voltam. Öt napot pihentem a csavarkivétel után.

Nekem három hónapig voltak bent a csavarok.

Persze hogy érzékeny Neked is a heg , nekem is az volt, sőt még mindig az. Főleg a csavarok még rá is tettek. Az jó ha tapintható a csavar, szerintem kevésbé lesz macerás kivenni.

Ahogy emlékszem Neked még elég távoli a kivétel.

Kitartást hozzá!

Előzmény: LaurenC. (3181)
LaurenC. Creative Commons License 2014.09.09 0 0 3181

Koszonom a valaszt! :)

 

Neked meddig voltak benn a csavarok? Nekem negy honap utan vennek ki.

a varrat es a csavar helye erzekeny, remelem ez a kiszedessel elmulik, meg a csavar fejet siman ki tudom tapintani.

Előzmény: lemarcsi55 (3180)
lemarcsi55 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 3180

Szia!

 

Nekem néhány napja szept. 4-én vették ki a csavarokat a lábaimból.

Helyi érzéstelenítésben, kicsit kellemetlen volt a tűszúrás, mivel még érzékeny az a terület. Éreztem néha fájdalmat a csontban is. Azt mondta az orvos hogy a csontokig nem hat el a gyógyszer. De meg is könnyebbültek a lábaim, hogy már nincs bennük idegen anyag.

Holnap szedi ki az orvosom a varratot, kb. 2 cm-esek a hegek.

Még egy kicsit gyógyulni kell, de azt mondom , " megérte"!!!

 

Ne félj tőle, hisz ez már a gyógyulás végét jelenti.

 

Üdvözlettel, Marcsi

 

 

 

 

Előzmény: LaurenC. (3179)
LaurenC. Creative Commons License 2014.09.09 0 0 3179

Sziasztok!

 

Csavar kiszedéssel van valakinek tapasztalata?

 

Ha minden igaz novemberben veszik ki nekem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!