Keresés

Részletes keresés

erzsimami Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8707

Jó reggelt mindenkinek. Újabb próba, nem tudom mi volt tegnap este.

El akartam mesélni, hogy munkaügyben hívtak, ma délután vagy holnap megyek elbeszélgetésre. Nem bírok aludni olyan izgatott vagyok.

erzsimami Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8706
Most újra kéne írnom a dicséreteket Rozikának, Jolimamának, Taptapónak, Olgának az elkészült és készülő müvekért, Tiginek a képtárért, de annyit bajlódtam a géppel, hogy most már be kell fejeznem. Majd holnap újra próbálkozom.
Előzmény: erzsimami (8705)
erzsimami Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8705

Nahát!! Még ilyen nem volt! Már fél nyolctól próbálok belépni, de a hozzászólásaim egyszerűen elszállnak. Most van az újabb próba.

szirmok Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8704

 

Ha jól emlékszem valaki keresett lepkés mintákat.

Hát én ezt találtam.

ANHIka Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8703
Nekem van 4 féle szép horgolt tojásminta leirásom.Sajnos nincs fényképezőgépem így nem tudom elküldeni milyen szép horgolt tojásokat készitek most is.Én a számitógéphez is minimálisan értek.csak karácsonyra lett internetünk és gépünk,No meg nagymama korban vagyok.Ha kéritek a tojásminták leírását szívesen leírom.Anci
Előzmény: zsófimamája (8586)
nusa-szegedről Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8702

8695/emoke33,

Hát ez az! Mondtam, hogy macerás...

Neki is ugrottam egyszer-kétszer, azután kötöttem az egyik unokámnak, olyan foltokból összeállított kötöttkabátot, mint amilyen a képen is van. Csalárd módon a kockákat és téglalapokat és háromszögeket is hagyományosan összehorgoltam...

De, nagyon aranyos lett így is.

Szóval, ha egyenes választ akarsz: nem

Remélem, akad majd egyszer valami jótürelmű, megszállott, aki kibogozza ezt az elég kacifántos leírást...

 

LadyTigi Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8701

Sziasztok:)

 

ha valakit érdekel a dróthorgolás, akkor találtam egy linket:

 

http://www.nezumiworld.com/crochet_011.htm

ballarozika Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8700
Ja meg itt Szegeden is lehet ilyen mintákat kapni, azt meg Romániából hozzák ez az arab lány ez Román.
ballarozika Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8699
Lívia néni!

Ehhez az alapanyagot Németországból hozzák, németül nem tudom a kép címét.
Előzmény: livia néni (8691)
Briella Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8698

Olga, a körültekert tojásaidat milyen alapra készítetted? Én is csináltam már  ilyen tojásokat, de  a styroport alapra nem tudtam felragasztani  a szálat - lehet, hogy rossz ragasztót használtam. Viszont nagyon beváltak a préselt papírtojások. Azokra kiválóan ragaszt a technokol.

 

Az is nagyon érdekes mintát tud eredményezni, ha az ember melírozott gyöngyfonalból  láncszemsort horgol, és azt tekeri fel a tojásra. A lányom gyakorlatilag ilyenek készítése közben tanulta meg a horgolás alapjait - méterszám horgolta a láncsorokat, és nagyon feldobta, hogy milyen szép lesz a kész tojás.

Előzmény: Olga néni (8640)
Briella Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8697

Ez jó kérdés  Emőke. Nem tudom. Még soha nem méregettem, illetve nem hasonlítottam össze mással. Szerintem annyit ehet meg, mintha rövidpálcákkal horgolnád.

A tömörségén biztos lehet módosítani a horgolótű méretével.

De én pont azt szeretem benne, hogy tömött.  Ezért nagyon jó belőle finom meleg takarót csinálni: zártabb mint a sima horgolás, de nem nyúlik mint a kötés.

Előzmény: emoke33 (8695)
emoke33 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8696
evanet meggyógyultál már?
emoke33 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8695

nusa- szegedrőlEzekből a szines csodákból már próbáltál valamit megkötni? Én meg akarnám próbálni, de nem nagyon értem a munkamenetet.

 

briella a tuniszi horgolás sok fonalat eszik meg?Ma megpróbáltam az alapmintát, de úgy tünik, nagyon tömött.

Előzmény: nusa-szegedről (8409)
emoke33 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8694
Még egyszer bkrisztin: nincsen skyp,msn vagy icq cimed?
emoke33 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8693

bkrisztin

 

az ő és az ö-t a szlovák billenytyűzeten úgy kell írni, hogy ctr+alt egyszerre megnyomod a legfölső sorban lévő 9 billenyüt aztán az o-t vagy az u-t. Ettől jobbra van a két pont. A 9-es alatt van a két vessző. Remélem érthető voltam.

De a legalul a képernyőn be lehet állitani a panel jazykov-ban a magyar nyelvet.

Előzmény: bkristin (8686)
Marikje Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8692

Jó estét Mindenkinek!

 

FlashGet!

 

  1. Ha megvan a telepítés akkor be kell állítani, hogy a tűzfal kiengedje a Programot a netre
  2. A gépen létre kell hozni egy Letöltések könyvárat ebbe fogja a program a képeket doksikat letölteni
  3. Amikor a telepítés megvan a Böngésző menüsorában a nyomtató ikon után nem sokkal megjelenik egy fekete kis négyzet benne nyilacskákkal ez mutatja, hogy a progi aktív
  4. amikor belépsz a kínai vagy egyéb netre nem kell megvárni míg a teljes képet megmutatja amint a kép háttere látszik harmadik gombbal rákkattintasz és bejön egy ablak ott a letöltés FlashGettelt kell választani és beállítani a letöltés könyvtárat. Nem kell megvárni még letölt már lehet menni a következő képre egyszerre több képet is leszed. Közben igaz lassul a gép ezért lehet mást csinálni horgolni kötni stb, de még így is sokkal gyorsabb mint egyenként megnyitni és lementeni és átnevezni stb...

 

Frivolitás!

Még nem érkeztem oda, hogy elkezdjem de nemsokára:)

 

 

livia néni Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8691

Rozika!

Mi ennek a képnek a címe? Nem ismerem, már régen járt Wieler katalógus a kezemben. régebben én is kivartem egy-két képet. Hol szerzed be a hozzávalókat,

Lívia

Előzmény: ballarozika (8684)
livia néni Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8690

Szeretném én is elkérni ezt a mintát.

Lívia

Előzmény: margitmama (8683)
Andi171 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8689

Ez valóban elég munkaigényes (ez lehet, hogy nem jó szó, de most ennyire futotta).

 

De az eredmény, minden túlzás nélkül, tényleg gyönyörű.

Előzmény: ballarozika (8684)
ballarozika Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8688
Csirip!

Köszönöm, de csak ehhez a gobelinhez kell ennyi herkentyű a Te szavaiddal élve, az előfestetthez valóban csak egy keret és kész, lehet varrni.
Előzmény: csirip46 (8687)
csirip46 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8687

Ballarozika. Nem is sejtettem, hogy ennyi herkentyü kell a gobelinhez. Egy keret és kész-gondoltam. Milyen naiv vagyok. Hát csak graulálni tudok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Előzmény: ballarozika (8684)
bkristin Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8686
És elnézést az esöforduló ö, ü, ó, ú betük helytelenségéért, de nekem szlovák billentyüzetem van, amelyiken nincsenek ezek a betük, csak kód szerint kell beütnöm, és hosszú ö és ü betü egyáltalán nincs...:( 
bkristin Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8685
Kedves margitmama! Kérhetem a címemre ezt a meseszép mintát? Köszönöm elöre is! Most csak bekukkantottam, beteg a nagyobbik kislányom, vele vagyok. Minden fúrumozónak kellemes délutánt! bkristin
Előzmény: margitmama (8683)
ballarozika Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8684
Sziasztok, köszönöm mindenkinek az elismerést, nagyon jólesett!! Hízott a májam!

Emőke, meg még akit érdekel!

Most megpróbálok feltenni képeket a munkafolyamatról, ahogy ez a fajta gobelin készül. A papíron megvannak a jelek, a kartonlapon a fonalak szín szerint, és a rajzon megadott jeleket a kartonnal megegyező jelhez tartozó fonalszínnel lehet varrni. Kicsit bonyolultan írtam le, de szerintem a képek önmagukért beszélnek, biztosan értitek mit akarok mondani.



Majd egyszer, ha kész lesz akkor olyan lesz ez a kép, mint a bal felső sarokban látszik a fényképen. A neve ennek a gobelinfajtának: Wiehler gobelin - ennyit tudok erről elmondani.
Előzmény: emoke33 (8663)
margitmama Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8683
Szép napot kivánok mindenkinek ! egy pillanatra benézek, (nagyon sűrű napjaim vannak), hogy üdvözöljelek benneteket, és KIVÁNJAK UTÓLAG IS AZ ÁGNESEKNEK BOLDOG NÉVNAPOT! NEGYON SOK SZÉP DOLGOT LÁTTAM,a képtárakban. gratulálok!!!!!! valaki keresett egy mintát már nem emlékszem hogy ki, kicsibe elküldöm és ha jó akkor irjon a fórumra .egy darabját tudtam lementeni mert a kinai tényleg nem nyilik meg. üdvözlettel.Margitmama. 
Andi171 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8682

Elküldtem a képet.

 

Az itteni gmailos címre valamiért nem ment el, csak arra sikerült, amiről egyszer írtál nekem.

Előzmény: Marikje (8633)
Jolimama Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8681
Andi, egy adagra vonatkozik természetesen. És nagyon szivesen, ha még valamelyik megtetszik a tart.jegyzékből, szivesen elküldöm. Jolimama
Előzmény: Andi171 (8680)
Andi171 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8680

Jolimama!

 

Lehet, hogy butaságot kérdezek, a leveseknél a megadott energiaérték az egy adagra vonatkozik, ugye, vagy az egészre?

 

És még egyszer köszönöm ezt a rengeteg anyagot, pont ez kellett nekem ebbe a szakácskönyvbe  :-)

 

És persze a többieknek is köszönöm, amiket küldtetek, írtatok.

nuszika Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8679

Igen, a közgazdaság név kicsit megtévesztő, de mentségemre legyen szólva, hogy előbb csináltam a honlpot a kozgazdasag.tvn.hu-t, és csak mostanság a képtárat. Ezért ez a neve... :)

Előzmény: gyöngyvirág2007 (8671)
nuszika Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8678
Látom, felfedeztétek a képtáram. Igyekszem bővíteni mind saját, mind a neten talált kincsekkel. Jolimaminak köszönöm a beígért e-mailt, nagyon aranyos vagy! Mindenkit üdvözlök, jó szemlegeltetést: Nuszika

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!