Keresés

Részletes keresés

szirmok Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8722

Szép napot Mindenkinek!

 

Tegnap este vagy ötödszörre sikerült nekem is bejelentkezni a fórumra, előtte nem láttam semmi kiírást, hogy karbantartás lesz, de az is kell néha.

 

Zsófimamája!

 

Tényleg kötés!

A takarót nem én csínáltam, de megnéztem a képen, ha összedolgozod kisimulnak a szélek, viszont a kötés jellegéből adódik a passzé nélküli részek kicsit hullámosak.

Igaz, hogy mostanábban a legtöbbet xszemezek, de az életem legnagyobb részében kötéssel foglalkozatam /foglalkozom/. Sokszor képről kötök le egy mintát.

Ha meg szeretnéd csinálni, segítek melyik jel mit jelent. Elvileg nem nehéz, csak sokat kell kötni.

Jolimama Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8721
Szép napot Mindenkinek!
Akinek szüksége van rá, szorítok én is, és Rátokgondolással próbálok-lunk segíteni.

Csirip! Ez a pók biztosan szerencsét hoz)))
Remélem, ma már rendesen fog működni az index is, nem lesznek problémák.

Andi171 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8720
Köszönöm, Éva!
Előzmény: Anhel (8717)
Anhel Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8719
LÁnyok!
Besztercán Mónika üzeni, hogy MINDENKIT ÜDVÖZÖL, most sokat tanul, holnap lesz a záróvizsgája, vasárnap elvágta két ujját, most még alkotni sem tud.
emoke33 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8718
Nem tudtam, hogy ezt tudod. Bocsi. Engem nem zavar, ha oda irod a számot.
Előzmény: nusa-szegedről (8710)
Anhel Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8717
Andi! Érted is szorítok!
Előzmény: Andi171 (8715)
Anhel Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8716
Sziasztok, száp napot mindenkinek!

Tegnap én is hasonlóképpen jártam, mint Ti, de kb 21h-ig ki volt írva, hogy karbantartás miatt.... utána viszont nekem is elszállt minden.

Csirip! Neked nemcsak ügyes kezed van, de olyan nívós fotókat készítesz. Nagyon klasszak!
Jölimama! A sapka-sál, és a viselője, nagyon szépek!
Taptapo-Magdi! A kis pulcsi gyönyörű lett, jó munkás a norvég minta miatt.
Erzsimami! Drukkolok Neked!
Andi171 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8715

Sok szerencsét, Erzsimami! Szorítunk Érted ezen a fontos napon!

 

Nekem ma tárgyalásra kell mennem, a volt férjem (akitől a két nagyobb gyerekem van), le akarja csökkentetni a gyerektartást negyedére, mert hogy túl sokat fizet. Tényleg elég magas az összeg, mert jól keres, de azért ez a csökkenés eléggé túlzás lenne. És most emiatt tárgyalásra kell menni. De utálok veszekedni, főleg ilyenen! De mégiscsak arról van szó, hogy a gyerekeim (és az övéi is) ezentúl mit engedhetnek meg maguknak. Remélem, azért majd sikerül megegyezni, valahol félúton.

Előzmény: erzsimami (8707)
Andi171 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8714

Igen, én is pont így jártam!

 

Kétszer is próbáltam válaszolni ANHIka hozzászólására, és mind a kétszer elszállt...

 

Úgyhogy feladtam a próbálkozást, gondoltam, hogy megint valami ezzel az index-szel van.

Előzmény: erzsimami (8705)
csirip46 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8713

 

erzsimami. Hozzon cserencsét ez a kiskertünkben tanyázó pókocska !

Előzmény: erzsimami (8707)
zsófimamája Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8712

Jó reggelt mindenkinek!

 

Szirmok! Nekem igazán tetszik ez a lepkés takaró minta, de ez kötve van , ugye?

Csak azt nem értem, hogy a minta leírás széle cikk-cakkos, a képen meg sima egyenes háromszögekből látom összeállítva a takarót. De nagyon szép, az biztos.:))

 

Ballarozika!

 

Nekem is van két ilyen leszámolós gobelin mintám fáraósak, úgy nyomtattam ki a folt-varras.hu oldalról még tavaly, vagy azelőtt, A/4-esben, és aztán színes fénymásolóval felnagyítottam. Majd előkeresem, és megmutatom. Még nem mertem nekiállni, mert nem túl éles a kép, de egyszer ezt is meg szeretném csinálni:))

 

Előzmény: szirmok (8704)
ballarozika Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8711
Erzsimami!

Szorítok neked, csak határozottan!
A lepkés mintákat megkaptam köszönöm, bár egy kicsit kicsik a képek, de úgysem most lesz ez megcsinálva addig még elkérhetem, nem sürgős.
Előzmény: emoke33 (8708)
nusa-szegedről Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8710

Emoke33, pusztán figyelmességből írtam oda a számot, mivel egy személytől több hozzászólás is érkezhet, így tudja a megszólított, hogy melyikre válaszolok.

De ha ezen a topicon ez nem szokás, nem írom oda többé...

k-betti Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8709
Köszönöm mindenkinek az 5leteket letöltés terén. A FlashGet-et munka után kipróbálom (eddig Offline Explorer-t használtam, de valahogy a képtáras oldalak kifogtak rajta – csak kis méretben jöttek le a képek).

Tegnap nekem sem sikerült hozzászólnom.
emoke33 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8708

Jó reggelt mindenkinek!

 

Erzsimama ne félj! majd gondolunk rád!

 

Nekem sem sikerült tegnap a hozzászólásokat elküldeni.

 

nusa-szegedről nem kell a hozzászólás számát leirni, ha a válaszra kattintasz annál a hozzászólásnál, amihez kommentárt akarsz irni, igy könnyebb.

Előzmény: erzsimami (8707)
erzsimami Creative Commons License 2007.01.23 0 0 8707

Jó reggelt mindenkinek. Újabb próba, nem tudom mi volt tegnap este.

El akartam mesélni, hogy munkaügyben hívtak, ma délután vagy holnap megyek elbeszélgetésre. Nem bírok aludni olyan izgatott vagyok.

erzsimami Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8706
Most újra kéne írnom a dicséreteket Rozikának, Jolimamának, Taptapónak, Olgának az elkészült és készülő müvekért, Tiginek a képtárért, de annyit bajlódtam a géppel, hogy most már be kell fejeznem. Majd holnap újra próbálkozom.
Előzmény: erzsimami (8705)
erzsimami Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8705

Nahát!! Még ilyen nem volt! Már fél nyolctól próbálok belépni, de a hozzászólásaim egyszerűen elszállnak. Most van az újabb próba.

szirmok Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8704

 

Ha jól emlékszem valaki keresett lepkés mintákat.

Hát én ezt találtam.

ANHIka Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8703
Nekem van 4 féle szép horgolt tojásminta leirásom.Sajnos nincs fényképezőgépem így nem tudom elküldeni milyen szép horgolt tojásokat készitek most is.Én a számitógéphez is minimálisan értek.csak karácsonyra lett internetünk és gépünk,No meg nagymama korban vagyok.Ha kéritek a tojásminták leírását szívesen leírom.Anci
Előzmény: zsófimamája (8586)
nusa-szegedről Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8702

8695/emoke33,

Hát ez az! Mondtam, hogy macerás...

Neki is ugrottam egyszer-kétszer, azután kötöttem az egyik unokámnak, olyan foltokból összeállított kötöttkabátot, mint amilyen a képen is van. Csalárd módon a kockákat és téglalapokat és háromszögeket is hagyományosan összehorgoltam...

De, nagyon aranyos lett így is.

Szóval, ha egyenes választ akarsz: nem

Remélem, akad majd egyszer valami jótürelmű, megszállott, aki kibogozza ezt az elég kacifántos leírást...

 

LadyTigi Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8701

Sziasztok:)

 

ha valakit érdekel a dróthorgolás, akkor találtam egy linket:

 

http://www.nezumiworld.com/crochet_011.htm

ballarozika Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8700
Ja meg itt Szegeden is lehet ilyen mintákat kapni, azt meg Romániából hozzák ez az arab lány ez Román.
ballarozika Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8699
Lívia néni!

Ehhez az alapanyagot Németországból hozzák, németül nem tudom a kép címét.
Előzmény: livia néni (8691)
Briella Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8698

Olga, a körültekert tojásaidat milyen alapra készítetted? Én is csináltam már  ilyen tojásokat, de  a styroport alapra nem tudtam felragasztani  a szálat - lehet, hogy rossz ragasztót használtam. Viszont nagyon beváltak a préselt papírtojások. Azokra kiválóan ragaszt a technokol.

 

Az is nagyon érdekes mintát tud eredményezni, ha az ember melírozott gyöngyfonalból  láncszemsort horgol, és azt tekeri fel a tojásra. A lányom gyakorlatilag ilyenek készítése közben tanulta meg a horgolás alapjait - méterszám horgolta a láncsorokat, és nagyon feldobta, hogy milyen szép lesz a kész tojás.

Előzmény: Olga néni (8640)
Briella Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8697

Ez jó kérdés  Emőke. Nem tudom. Még soha nem méregettem, illetve nem hasonlítottam össze mással. Szerintem annyit ehet meg, mintha rövidpálcákkal horgolnád.

A tömörségén biztos lehet módosítani a horgolótű méretével.

De én pont azt szeretem benne, hogy tömött.  Ezért nagyon jó belőle finom meleg takarót csinálni: zártabb mint a sima horgolás, de nem nyúlik mint a kötés.

Előzmény: emoke33 (8695)
emoke33 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8696
evanet meggyógyultál már?
emoke33 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8695

nusa- szegedrőlEzekből a szines csodákból már próbáltál valamit megkötni? Én meg akarnám próbálni, de nem nagyon értem a munkamenetet.

 

briella a tuniszi horgolás sok fonalat eszik meg?Ma megpróbáltam az alapmintát, de úgy tünik, nagyon tömött.

Előzmény: nusa-szegedről (8409)
emoke33 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8694
Még egyszer bkrisztin: nincsen skyp,msn vagy icq cimed?
emoke33 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 8693

bkrisztin

 

az ő és az ö-t a szlovák billenytyűzeten úgy kell írni, hogy ctr+alt egyszerre megnyomod a legfölső sorban lévő 9 billenyüt aztán az o-t vagy az u-t. Ettől jobbra van a két pont. A 9-es alatt van a két vessző. Remélem érthető voltam.

De a legalul a képernyőn be lehet állitani a panel jazykov-ban a magyar nyelvet.

Előzmény: bkristin (8686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!