Keresés

Részletes keresés

Tristan60 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18042

Az interneten találtok egy egész sor infot Montenegroról, érdemes böngészni:

http://www.montenegro-info.hu/

http://www.visit-montenegro.com/

http://www.montenegro-utazas.info/

Előzmény: andi+ati (18040)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18041

Jó megteheti, ha Bp-én vagy Kelebiáig, valaki úgy száll fel, hogy jegye van, de hálókocsi jegye nincs. De én csak szeptemberben utaztam anno, egy kocsi volt amit Avala levitt Szabadkáig ott átrakták a Bárba menőre. A vagon levolt lánccal lakatolva. Arra az egy kocsira menet közben nem szállt fel senki, majd éj közepén, akkor láttam , hogy egy üres részbe valakiket beengedett a kalauz. De ez egy 6 fekvőhelyes Prágából jött kocsi volt, és ez is 66+9 euró volt. De nem tudom,hogy vannak a kocsi összeállítások.

Mondjuk nekem az furcsa, hogy már Magyarországi területen eladná a kusett jegyet, de Szabadka után teljesen eltudom képzelni.  Mert kusett jegy csak annak kell, aki Belgrádon is túl megy.

Előzmény: Atomkecske (18029)
andi+ati Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18040

Sziasztok!

 

Nem volt valaki már Djeloniciben a Villa Milica apartmanban?Érdekelnének a tapasztalatok.

Illetve azt szeretném megkérdezni,hogy djeloniciben van valami nagyobb élelmiszer üzlet vagy esetleg át kell menni Herceg Noviba.

moncsa03 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18039
Előzmény: andi+ati (18035)
halacs Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18038

Én a helyedben ezt a sztorit megírnám ide: http://megintallunkvazze.blog.hu/

Még az is előfordulhat, hogy kapsz valami tippet a megoldásra, de azért írnék valamilyen mávos ügyfélszolgálatnak is.

Előzmény: Atomkecske (18029)
halacs Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18037

Olyan sokszor esett már szó ezekről, ha kicsit visszaolvastok, esetleg rákerestek, kaptok infót bőven. De általánosságban ugyanolyanok az árak, mint itthon, szerintem nem érdemes sok mindent vinni. Én pl. semmit nem szoktam, csak az útra legfeljebb. :-)

Előzmény: andi+ati (18035)
halacs Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18036

Az anonimitás lehetősége sajnos sok visszaélési lehetőséget is szül. Ha valaki valótlant állít rólad, nem igazán tudod megcáfolni. Engem is sokan ismernek IRL, nem vagyok titkolózós fajta, de hidd el, jobb az óvatosság, sok csúnya dolgot láttam már fórumon. :-( Természetesen nem itt, nem ebben a topikban.

Előzmény: Istvánfi Károly (18032)
andi+ati Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18035

Kedves Szervezkedő!

 

Minkent érdekelnének a friss bolti és piaci árakés ha tudsz esetleg az üzemanyagár is.Július 23-án megyünk Djenovicibe ,és nem tudjuk,hogy mennyire érdemes itthonról vinni ásványvizet meg egyéb élelmiszerket.

A horvát-montenegrói határon tényleg lassan megy az áthaladás?

Hiéna29 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18034

Elméletileg Júli 22 este az indulás dátuma :)



Tegnap lesegettem Szarajevót és a benzinkutakat, mert emlékeim szerint este nincsenek nyitva.... hááát a legtöbb ténylege reggel 6-kor nyit, de, ha hinni lehet e netnek, akkor van 1-2 omv ahol non-stop... Nem merem bevállalni fél tankkal a neretvát :)))) legközelebbi kút meg csak mostar....




Ami az nem meri felvállalni magát megjegyzést illeti én az arcomat is vállaltam itt... (pár fotón). amennyiben valaki kíváncsi rám vagy több infót akar annak meg megadtam az emilemet.... Részemről nincs titok és különben is amit írtam eddig mindig vállaltam érte a felelősséget...

Előzmény: zevi23 (18008)
stevie-w Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18033

Nem is értem miért titkoldzik itt majdnem mindenki? Nem meri névvel vállalni a felelőséget azért amit leír? Nem akarok senkit megbántani, ha valaki mégis úgy érzi, attól már most előre elnézést kérek.

 

 

Az Index fórum az első komolyan vehető, magyar nyelvű fórum volt, még a kilencvenes évek végén indult, amikor nem sokan interneteztünk. Akkoriban ez a nickneves megoldás volt az egyetlen.

 

Bár ma is magasan az Index a legnagyobb magyar nyelvű internetes fórum, az elmúlt lassan másfél évtizedben igen kevés dologban modernizálódott. Mint műszakilag, mind szolgáltatásaiban, mind koncepciójában le van maradva a trendektől.

 

Bár volt több próbálkozás, nincs igazából B-terv.

 

Előzmény: Istvánfi Károly (18032)
Istvánfi Károly Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18032

T. IK-211!

 

Az vagyok, csak azt nem tudom,hogy ki vagy Te?

Nem is értem miért titkoldzik itt majdnem mindenki?

Nem meri névvel vállalni a felelőséget azért amit leír?

Nem akarok senkit megbántani, ha valaki mégis úgy érzi, attól már most előre elnézést kérek.

 

Üdvözlettel.

Előzmény: Törölt nick (17947)
fityók Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18031

   Feleségem sem értette soha,hogy lehet azt a finom fagylaltot /amiért vagy +2 km-t kellett gyalogolni/,felcseréltem esténként erre a gusztustalanságra :-))))

Előzmény: Hümi (18030)
Hümi Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18030

Ezt a sok gusztustalanságot...:)

Előzmény: fityók (18025)
Atomkecske Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18029

A jegy a teljes Bp-Bar vonalon 66 euro, fuggetlenul attol, hogy Kelebian vagy Bp-n szallsz fel.

 

A kusett helyjegyet Bptol vettem, mert Kelebiatol (es Szabadkatol) nem engedte a rendszer. A penztaros maga mondta, hogy el fogjak adni a jegyet, ha az indulast koveto 15 perccel nem foglalod el, mert megteheti jog szerint a kaller. Tehat, ha Bptol szol a kusett jegyem, mert Kelebiatol nem engedte foglalni a rendszer, es en megis Kelebian akarok felszallni, foszezonban mar jo esellyel a 16. percben el lesz adva a helyem valahol a Koki magassagaban - en meg koppanok.

Előzmény: Amaribp (18028)
Amaribp Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18028

Szia! Érdekes.  Egy picit nem értem, ha jegyet megvetted Bp-től  (66 euro), akkor a helyjegyet mértnem? Aztán felszálltok Kelebián. Addig nem kell el a helyjegy, szerintem.

Előzmény: Atomkecske (18022)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18027

Naná, hamburgert csak ott vettünk, minden este.:) Kíváncsi lennék, hogy ugyanaz a pasas van-e ott. Jó fej volt, minden évben megismert minket és úgy üdvözölt, mintha ezer éve ismernénk egymást.:)

Előzmény: fityók (18025)
kapiksz Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18026

Húú , de jól néz ki !!! és csak 6 km H. Novitól, megéri átmenni érte !! csak az a sok emelkedő ne lenne :(, de így szép az biztos ! marad az autó, Bringa OFF !

Előzmény: fityók (18025)
fityók Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18025

  Akkor, a BAMBI    -t is ismered. A környék legjobb sütödéje!

 Remélem, már kinyitott,két hete még csak készülődtek :-(((

Előzmény: moncsa03 (18016)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18024

Háát nem gondoltam volna, hogy ez ennyire macerás.:(

Mi 2003-ban mentünk vonattal akkor az Adria Tours szervezésével, minden rendbe volt, lezárt kocsik, reggeli kávé, tiszta wc.

Előzmény: Atomkecske (18022)
Atomkecske Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18023

Ja, a 41 000 Ft ket fore vonatkozna.

Előzmény: Atomkecske (18022)
Atomkecske Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18022

Sziasztok!

 

Vonatjegy-kalandok, kis elmenybeszamolo. Eloljaroban: aki tud, hallgasson Szervezkedore es ne vonattal menjen. Szep-szep (mit szep, gyonyoru) a taj, 2x utaztam igy korabban oda-vissza, de a jegyekkel machinalas szerintem egeszen elkepeszto lett.

 

Megkertem egy baratom es vajdasagi baratnojet, hogy vegyek meg a jegyet nekunk Szabadkan, mert ott a szerb vasutak honlapja szerint cirka 41 000 Ft lenne "csak". Na most, letereltek oket a kovetkezovel (szerbul!!! zajlott a parbeszed, tehat a magyarokra pikkeles kizarhato):

 

- Hat, jegyet azt csak 2 honappal korabban tudtak volna venni, igy mar nem megy (pont forditva van, csak 2 honapon belul vehetsz)

- A kusett, ja, hat foglalni azt nem lehet, nincs ilyen rendszeruk (!!!), tessek Szabadkara faradni az utazas napjan reggel 9kor, akkor lesz jegy. A vonat amugy este 7kor indul.

 

A dolog ugyanis a kovetkezokepp zajlik: ha az indulast koveto 15 percen belul nem foglaljak el a lefoglalt helyet a vonaton, akkor a kaller eladhatja azt >> hirtelen csodaval hataros modon lesz rendszeruk a szerbeknek eees, voila, megveheted (gondolom, khm... felarral, vagy a szerb kaller zsebebe csusztatva) a jegyet Szabadkan aznap reggel. Hat nem gyonyoru? Lattam mar ilyet 2007-ben is, akkor a mi helyunk duplan adtak el :) de 4 eve meg nem zajlott ennyire pofatlanul a dolog. Miutan meglobogtattuk az elore megvaltott jegyet, minden rendben volt. De az, hogy kerek-perec letagadjak a foglalas lehetoseget, ez kesz. Gondolom ha elkezdtek volna leszamolni a 100 dinarosokat a penztaros ele, lett volna foglalas, de sajnos rutintalanok voltak a barataim. 

 

Ezutan fogtam magam es megvettem Szegeden a jegyet, akit erdekel 66 + 2 x 14 euro a 4 fos kusettben oda-vissza egy fore (kb 25 800 Ft per kopf). A penztaros rendkivul segitokesz es kedves volt, foleg a fenti tortenet utan, viszont vele meg a rendszer babralt ki: A kusett foglalast nem lengedte a szamitogep Kelebiatol, csak Bp-tol... ugyhogy most Bekes megye csucskebol majd mehetunk fel egy eskuvo utan masnaposan Bp-re, ha nem akarjuk, hogy eladjak a helyunk a vonat indulasatol szamitott 15 perc mulva.

 

Akinek barmi otlete lenne a helyzet megoldasara, jelezze plz :)

Na, akar meg valaki vonatozni? :))

halacs Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18021

Tényleg óriási élmény, én csak ajánlani tudom mindenkinek. Különösen hogy olyankor a ködös-szmogos hidegből már mindenkinek elege van, és elképesztő változás ezután a napsütés, a tengerpart. És a programok is nagyon jók. :-)

Előzmény: moncsa03 (18020)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18020

Tényleg? Nem is tudtam. Hát nagyon vágyom rá, hogy egyszer eljussunk arra is.

Előzmény: halacs (18018)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18019

:)) Üdv! Irigy vagyok, hogy már a fügét szüreteled. Na nem baj, nemsoká...

Lenne egy kérdésem: Te Beográd felé mentél?

 

Előzmény: szervezkedő (17994)
halacs Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18018

Gyertek el egyszer a mimózafesztiválra februárban. Djenovici az egyik fő színhely. :-)

Előzmény: moncsa03 (18016)
halacs Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18017

A következő receptnek meg ezt ajánlom: http://www.sutigyar.hu/recept/gyumolcsos_morzsapite

A világ egyik legegyszerűbbje, de nagyszerű. :-)

Előzmény: szervezkedő (18012)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18016

Djenovici az egyik kedvenc helyem Montenegróban. 3 évig szálltunk meg itt. Nagyon hangulatos kis halászfalu, nekem a kedvenc helyem a Fanfani volt. Sokat jártunk oda.

Előzmény: fityók (17990)
moncsa03 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18015

Hanyadikán is indultok? Mi 13-án. Olvastam, hogy jártatok tavaly. Mi detto csak tavaly előtt. Sztem induljatok 18 körül. Tuti leértek az alagútlezárás előtt. Mi idén így tervezzük, egyszer már indultunk így és jó volt, még belefért a sok kis megállás mellé egy egyórás szunyi is a páromnak. Ja és Sztem Tiszaszigetnél megyünk át, így elindulunk 18 előtt.

Előzmény: kevin-1 (17991)
halacs Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18014

Kíváncsi vagyok. :-)

Előzmény: szervezkedő (18012)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.06.27 0 0 18013

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!