Keresés

Részletes keresés

nikU Creative Commons License 2016.05.07 0 0 289474

NEMZETISPORT.HU 

2016.01.08 20:49

Vasas: visszarendelték a korosztályos válogatott játékost

A labdarúgó NB I-ben szereplő Vasas visszarendelte a 2015–2016-os szezon első felét a másodosztályú Siófokban töltő, utánpótlás-válogatott Szivacski Donátot – adta hírül a klub honlapja.

 

A 18 éves védekező középpályás 2015 nyarán hároméves szerződést írt alá a Vasassal, majd Siófokra került kölcsönbe, ahol tizenkét mérkőzésen lépett pályára az NB II-ben.

A másodosztályban mutatott teljesítményével meggyőzte a budapesti klub vezetőségét, így a visszarendelt játékos a csapat mátraházai edzőtáborában bizonyíthat a Vasas új vezetőedzőjének, Michael Oenningnek.

 

Én Így tudtam.

 

Előzmény: juno3 (289472)
nikU Creative Commons License 2016.05.07 0 1 289473

Írok majd erről, de tartom magam a legalább két hét önfeledt örömnek.

Nem érdekel a múlt, nem érdekel a jövő, jelenleg nulláról indulunk, a tapasztalatok viszont jelenthetnek hátszelet.

Előzmény: BéKa_d2 (289463)
juno3 Creative Commons License 2016.05.07 0 1 289472
Előzmény: nikU (289471)
nikU Creative Commons License 2016.05.07 0 0 289471

Amikor visszahívták, Osika még játszott.

Szerintem Z miatt hívták vissza.

Rizsa belső tartalék , Szivi bal, preki jobb.

A fejemet merném tenni erre a téli koncepcióra!

Előzmény: legally dead (289420)
nikU Creative Commons License 2016.05.07 0 0 289470

Kupadöntő, penaltykkal elveszítve.

Előzmény: legally dead (289416)
fran07 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 289469

Lehetséges a túledzés. De ezért vannak az edzők az új, modern módszerek és szerek,

hogy gyorsabban regenerálódjon a sportoló. Vagyis, ha heti 7-ről 9-re emelnék az edzéspenzumot,

azt is meg lehetne oldani, hogy ne járjanak a játékosok ólomlábakon a meccseken.

Előzmény: juno3 (289468)
juno3 Creative Commons License 2016.05.07 0 1 289468

De lehet.

Másrészt az úszók, ha már emlited, kb 8 éves kortól 5kor kelnek, első edzés 6kor, aztán kortól függően 3-8 között kezdődik a 2. ! ..és ugy 15-16 éves kortól még közte erőnléti kora du. Szted?

Előzmény: fran07 (289467)
fran07 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 289467

Kösz a választ. Szerintem az egyik hiánya a magyar sportújságírásnak, hogy ritkán/soha nem

közöl cikkeket az edzésekről. Csak szajkózzák, hogy a magyar edzésmunka hasonló, mint a

külföldi. Mindannyian sejtjük, hogy nem így van. De csak találgatjuk a válaszokat. Én a magam részéről

Tajti nyilatkozatát emelném ki. Azt mondta, hogy 5 edzésük van a Mestallán, de ha meccsen játszott, akkor

könnyen lehet, hogy csak 3. Ezért neki külön kell edzeni, hogy el ne hízzon és formában maradjon.

Erre csak az képes, aki tényleg szeret focizni és tényleg focista akar lenni és nem elégszik meg azzal,

hogy eljutott a Barca U19-ig. Valamint annyi, hogy egy ilyen 2 hónap alatt 16 meccses szezonban nincs

igazán lehetőség erőnléti munkát végezni, sem rendes edzésmunkát. Ezért is kellene azt a hangnemet

megütni, amit Vancsa mondott az MTK meccs előtt. Minden idők legrendezetlenebb bajnokságán vagyunk

túl. S ez sokminden mellett a normális edzésmunkát is tönkretette.

Halk megjegyzés: az úszók heti 12-16-ot edzenek. Ezért a túledzettség nem lehetséges a magyar fociban.

Előzmény: BéKa_d2 (289463)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2016.05.07 0 0 289466

És ez így van rendjén.

Előzmény: solport (289462)
vasas1969 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 289465

Máskor is felvetette már itt valaki a problémát a pénteki edzésekkel kapcsolatban. Akkor az volt a válasz ,hogy meccs nap előtt nem akarják szétszaggatni a társaságot ,ilyenkor a finomításon van a hangsúly. Evvel még nem is lehet vitatkozni. Emiatt lenne jó valóban tudni ,hogy mi folyik az edzéseken a hét többi napján?

Mert egy kisebb költségvetésű csapatnál mint mi létfontosságú  ,hogy abban tudjuk felülmúlni a vetélytársakat ami nem pénzkérdés, ez pedig  az erőnlét. Szerintem  jól érzed ,hogy hol van a kutya elásva és mint írtad a taktikát nem is említetted . Érdekes ,hogy pl az Mtk elleni meccsen mennyivel frissebbnek ,dinamikusabbnak tűntek az ellenfél játékosai. 

Előzmény: BéKa_d2 (289463)
tex66 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 289464

Amit , leirtal az elkeserito .. Bocs ,de hany edzesen voltal kinn ?Es tapasztaltad ezt a fura edzes munkat. Talan, taktikai  volt.. Vagy a csapatunk geniusz .

Előzmény: BéKa_d2 (289463)
BéKa_d2 Creative Commons License 2016.05.07 0 1 289463

Mindenek előtt intenzitás, aztán tempó, meccshelyzetek kialakítása és gyakorlása, változatosság ilyesmi.

(Nem pedig, hogy a 20 perc bemelegítés után negyed órán át magyarázok a csapatnak a 16-oson ácsorogva, aztán az edzésen részt vevő 18-20 játékosból 4-6 mozog adott bedobás gyakorlásnál, míg a többiek nézik, vagy hogy a beadások gyakorlása csak 5-6 játékost mozgat, védők nem is dolgoznak rajta és mindezalatt a többiek ívelgetnek egymásnak, meg szórakoztatják magukat stb. stb.)

 

És számomra az első csapat kapcsán nyilván nem csak az eredmény minden; de a végén mégiscsak gólra játszák a meccset és pontokat szerezve lehet csak bentmaradni. Ha a játékosok fejlődnek, akkor van/lesz eredmény, ha nincs eredmény, nincs fejlődés. A szezon végére volt eredmény. Tehát nyilván volt fejlődés is.  De ettől még én nem voltam elájulva attól amit láttam az edzéseken és egyes meccseken - ugyanakkor persze az Újpest ellen, vagy nyilván a Puskás ellen, vagy éppen Dunaújvárosban el voltam ájulva az eredménytől és teljesítménytől. Viszont többek között ott voltam Pakson is. Kétszer is... Ja, és ettől még meccsen soha nem kritizálnám fennhangon egyetlen döntését, vagy egyetlen játékosunkat sem, mert (hasonlóan a tulajhoz) én sem hiszem, hogy attól lesz jobb a csapat teljesítménye. A meccsek kapcsán is igyekszem megmaradni annál, amihez értek... és max. a játékvezetés (ill. esetenként az ellenfél játékosainak) kritikája kapcsán engedek ebből...

 

Zárásként csak annyi, hogy nem bánom, hogy nem nekem kell döntenem az edző személyéről, vagy éppen a játékoskeret kialakításáról.

(és a leírtaknak megfelelően nem is hiszem, hogy az én segítségemre szorulnának ezekben a kérdésekben...)

 

 

Azért is...

 

 

 

 

 

 

Előzmény: fran07 (289443)
solport Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289462

Igen, ismerős a jelenet.

Így már értem a korábbi szövegrészt is.

Ez van - mi pályán vagyunk, ők meg tolatómozdonnyal el a pxcxába. Dolgok a helyükön :)

 

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (289459)
Városliget Fényőre Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289461

Nyelvtan órán így tanítják, h a diák értse...

Előzmény: Trooper__ (289457)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289460

Beraktam volna az alcsút topicba, de egy deal miatt nem írok a drukkerkocsmába.

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (289459)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289459
Előzmény: solport (289456)
Csasszi74 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289458

Számomra nem érdekes,hogy ártott -e vagy sem nekünk.Egész egyszerűen egy zsigeri ellenszenvet érzek irántuk és nem akarom őket soha a Vasas kispadján látni. Tudom,hogy Kiss volt egy ideig az edzőnk.nem is jártam akkor meccsre.

Előzmény: legally dead (289421)
Trooper__ Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289457

De minek bele az a kötőjel?

Előzmény: Városliget Fényőre (289450)
solport Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289456

Kösz' a hírt, nálam a jobb opciók között ül a dolog. (a rosszabbakat mindenképpen leüti - Stüszi, tanárnő...)

Hajrá Vasas, hajrá Misi!

 

Mi van a csúti kisvasúttal? Ezt nem értettem...  Pentelén indul, támaszponton meg helyben áll? Vagy fordítva? :)

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (289455)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289455

Marad misi.

 

 

Az érdekesebb, hogy alcsuti testvéreinknél mi lesz a kisvasúttal, àll a dunaújvárosi pontosabban indul.

 

Előzmény: solport (289454)
solport Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289454

Engem sem az izgat leginkább, hogy ki lesz a következő edző (marad Misi, vagy váltást hoz valamilyen közbejövő szempont), de (számomra) megnyugtatást éreztetne, ha többek között pl Prukner, vagy Csank neve /személye nem is jöhetne számításba kitekintéseink, ötleteléseink során.

Tudnék dobálni neveket magam is (itt nem kerül semmibe az ad hoc gondolathalmaz kiterjesztése), de mi értelme lenne?

 

Fontosabb lenne ennél a keret megerősítéséről találgatni, amelynek sikere következtében nem kapunk frászt a jövőben kezdéstől a függöny leeresztéséig..., és stabilizáljuk a mennyei 1-es tagságot.

Kellene a hátsó sorba, aztán a középre, majd a befejező szekcióba is egy-egy (vagy egy-kettő?)  olyan játékos, aki nem csupán ígéret, hanem az adott jelenben is naprakész tud lenni.

(az persze nem probléma, ha akad több ilyen kerettag, s versenyezhetnek a pályán bizonyítható lehetőségért)

JJ majd eldönti, hogy mit és mennyiért áldoz, kockáztat.

 

A fentiekben leírt sorok talán hozzáérnek bejegyzésedhez, de biztosan dacolnak az Általad leírt tartalommal is.

Ami szerint, most a nyűgök, izgalmak kipihenésének van az ideje, örüljünk egy-két hét szusszanásnyit  annak a megtörténtnek, a túlélésnek, amit inkább reméltünk, változó fokozatokban hittünk,  mint, fogadni mertünk volna rá :)  De akartuk, nagyon, szükségünk volt rá, és jót tett nekünk...

Egyetértek Veled.

 

 

Előzmény: VASAS.JOCÓ (289433)
eisenics Creative Commons License 2016.05.06 0 1 289453

A klubedző/szöv.kap. kérdésben van nemi igazad. A tökös mert nem elég jó szakmailag, kizárólag Mo.-ra vonatkozik, itt nincsenek olyan sztárok a csapatokban, akik elfogyasztanák a nem kellő tekintéllyel rendelkező edzőt reggelire, a nagy csapatoknál tényleg erős kéz szükséges.

A Pintér és a többiek esetében nem a tudásukat kérdőjeleztem meg, hanem csak a tényt írtam le (nálunk szarok voltak, a Pinyő ki is esett a csapattal). Amennyiben a Mourinho esne ki a VASASsal, engem az ő esetében sem vigasztalna, hogy különben egy nagyon jó edző, az edzések pedig egyszerűen lenyűgözőek voltak.

Úgy látom abban mindannyian egyetértünk, hogy első körben a Misit kéne hosszabbításra bírni. Sokak viszont a jelentősen megerősített keretet is feltétlenül szükségesnek tartják. Ezt én sem tartanám rossznak, de - szerintem - a keret nem lesz jelentősen megerősítve. Nem lesz rá több pénzünk, mint eddig volt, és a Jámbor Úr láthatólag szívesebben ad ki - reális - pénzt a fiatal tehetségekre. Akár úgy is gondolhatja, hogy keretünkkel végül is nem estünk ki a végére össze is álltunk, pedig akkor már sérültjeink is voltak szép számmal. Az a játék (talán inkább a győzni tudás megtalálása) amit a végen mutattunk elég lehet jövőre is, jó esetben még tovább is fejlődünk, illetve beérhet - legalább részben - egy-két fiatal is (Murka, Czingráber pl.), mint ahogy ez az év is magával hozta az Osváth és a Szivacski csapatba kerülését.

Hajrá VASAS!

 

Előzmény: legally dead (289416)
legally dead Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289452

Azt azért elmondhatom, h nem nagyon szoktam a béemeleszt védeni. A nyíregy témát nem is lehet.

Nagyon fel voltam háborodva a kizárásokon. Télleg.

De!

Jött egy dátum (x.z.) másodfokon is dobták (kecsó, pécs...) a licenszkérelmeket, majd az emelesz megengedte, h nyilvánosságra hozhatják a miérteket, melyik csapat tette meg?

Nagyon elegem van a hozomra épített csapatokból, meg a területi elosztásokból, legyenek azok ződek, kékek, barnák...

Előzmény: sziszi-48 (289432)
tex66 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289451

 Ertem es elfogadom a kritikus hangokat :)

Előzmény: Városliget Fényőre (289450)
Városliget Fényőre Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289450

Türkçe konuşur-musun?

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (289448)
VASAS.JOCÓ Creative Commons License 2016.05.06 0 1 289449

Az valóban nem jelenthető ki, hogy kizárólag és egyértelműen "Misi" kell a csapatnak, hogy csak ő és senki más.

 

Mindössze oda szeretnék kilyukadni, hogy az egy bajnokság alatti három edző "elfogyasztásának" kockázatát és mizériáját nem kéne folyamatos gyakorlattá tenni. Egy csapatnak nemcsak a játékosok viszonylatában kellene bizonyos folyamatosságot, ha nem is állandóságot mutatnia. 

 

Jöhet - Szanyót is beleszámítva - fél éven belül a negyedik edző, de ő is szinte a fundamentumtól fogja indítani az építkezést, míg ha marad a legutóbbi, legalább elvileg nem kell mindent elölről kezdeni. 

 

Olyan jó volna már egy relatíve nyugodt évad kezdés! 

Előzmény: félpálya (289439)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289448

bebek cinsiyet hadi

 

Előzmény: Trooper__ (289445)
fran07 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289447

Itt kell szerintem a magyar foci két legnagyobb félreértését tisztázni.

Stadionok nem a csapatoknak épülnek, hanem hogy az építőipart kihozzák

a tetszhalálból.  Olimpiának, csoknak ugyanez a célja.

A másik, hogy a magyar fociban újra kell definiálni a sikeresség fogalmát.

Nem szabad elvárni BL.csoportkört, amit Viktor vizionál a Fradival kapcsolatban.

A magyar nb1-nek el kellene mennie egyfajta X-faktor irányában. Itt kellene először

látni Claire Underwoodot vagy Kelly Clarksont.  Focira fordítva a magyar nb1-ben

szeretnék látni egy reménybeli Luka Modricsot, Matteo Kovacsicsot, akiért később 200 eurót

kellene fizetnem, ha a Bernabeuban, Nou Campban szeretném látni. Olyan edzőt kell nekünk

is választani, aki képes játékosokat fejleszteni és nem eredményért mindent feladót.

Előzmény: tex66 (289434)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289446

Nem , ezzel rád testálta. 

Előzmény: Trooper__ (289445)
Trooper__ Creative Commons License 2016.05.06 0 0 289445

Így tudtál ingyen belépőhöz jutni a zuhanyzóba? Ezzel végre letudhatja a tartozását...

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (289442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!