Keresés

Részletes keresés

vastigris Creative Commons License 2000.11.17 0 0 76
OFF:
Kaktusz

> A kíséroszöveget el tudtad olvasni a korábbi levélbol?

NEM! Légyszi küld el azt is erre a címre megint.

Előzmény: kaktusz7 (75)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.11.17 0 0 75
vastigris
Elküldtem a négy fájlt egyenként.
A levélhez írt szöveget sem tudtad elolvasni?
Az itteni vastigris címre ment, mert a másikat sikerült eltüntetnem, úgyhogy ha most sem tudod olvasni, küldj a másikról egy levelet.
Előzmény: vastigris (74)
vastigris Creative Commons License 2000.11.16 0 0 74
Egyszer én is 0cm haladással átestem a kormányon, mert a kezemben levő banánhéjak miatt kifordult a kormány a kezemből. Persze mindezt az autóút közepén!
Egyszer meg egy bringás esés végén nem keltem fel. De a mentősök azért összeszedtek. Eredmény koponyarepedés és k. nagy agyrázkódás.
Ja, és nyáron a Balcsinál egy német Audi kifordult elém keresztbe az útra úgy, hogy teljesen elállta az utat, és közben a másik irányba bámult. Én koppfék, csúszás, majd a gép orra billent és én meg ráugrottam a vázra. Bár szívem szerin a motorháztetejére pattantam volna (még meg is tudtam volna csinálni, hogy ráesek - már bőven meglett volna a bringára való belőle), fél méteren belül álltam meg előtte!

Most egyébként könyvből tanulok úszni. Egy Tigrisnek mégiscsak jobban kell úsznia (, futnia és tekernie) mint egy nyúlnak, hiszen különben éhen maradna!:)
Jó volt a mai úszás! Köszi J.!

R.Anita Creative Commons License 2000.11.16 0 0 73
Az "edzőnk" első véleménye: "majd kikupálódunk" :))) Ez sokat elárul az úszásunkról...

Én például ma megtudtam hogy mit ér egy futóláb a vízben... aztán azt is, hogy van még egy csomó dolog, amit eddig tök rosszul csináltam, de most már legalább tudom, mik azok. Köszönjük a türelmes magyarázatokat, jövő héten folytatjuk a fárasztásodat ;-)

Már érzem a hatását: kókadozik a fejem, egyre álmosabb vagyok így délután. Sebaj, biztos meg fogom szokni.

V.Tigris,
megvannak az elméleti alapok (azaz lefénymásoltam őket, majd odaadom :)))

R.Anita

Előzmény: IV.kercsaj (70)
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.16 0 0 72
Jaj, kaktusz, jótól kérdezed!
Finoman szólva nem vagyok egy autómániás... a színe asszem ezüstös volt.
Azért nem akarok erről topikot nyitni...

Előzmény: kaktusz7 (71)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.11.16 0 0 71
Mi volt az autó márkája és színe? Mert azt könnyebb figyelni, mint a rendszámot.

Esetleg lehetne nyitni egy topikot ezzel a címmel:
GKS-530, avagy meg akartak erőszakolni!!!
Ennek nagyobb durranása lenne.

Előzmény: IV.kercsaj (70)
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.16 0 0 70
Köszi kivi!
Nem tudtam, igazándiból hol lehetne ezt publikálni, de látom, rátok számíthatok :-)))

R.Anita, vastigris,
ti nem akartok beszámolni triatlonos karrieretek első lépéseiről? ;-)))

Előzmény: kivi (69)
kivi Creative Commons License 2000.11.15 0 0 69
IV.kercsaj,
utólagos engedelmeddel ezt bemásolom az "Autós szégyentábla" topicba is. Illik oda...
Előzmény: IV.kercsaj (66)
ssneci Creative Commons License 2000.11.15 0 0 68
Azt hiszem nemigen fogok arra bringázni.
Te is vigyázz, hordj magaddal egy baseball ütőt.
Előzmény: IV.kercsaj (66)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.11.15 0 0 67
IV.kercsaj
Ne félj, ezután már tudni fogjuk, kin kell bosszút állni, ha berángatnak a susnyásba. :-))
(Bocs, tudom, rossz vicc. :-(
Előzmény: IV.kercsaj (66)
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.15 0 0 66
Sziasztok!

Hogy én idén milyen szerencsétlen vagyok a bringázásokkal!
Idén ez már a 4. sz. horrortörénetem. :-(((
Egyszer egy hirtelenszőkére festett "bombamaca" elfelejtett lefékezni és körülnézni, amikor kikanyarodott a kocsival a mellékutcából a főútvonalra, én pedig éppen az útjába kerültem. Az utolsó pillanatban (kb. 1 m-re lehettem a kocsi elejétől) - még szerencse, hogy egyáltalán nem volt forgalom - áthajtottam a szembejövők sávjába, így elkerültem, hogy matricaként kelljen felkaparni az aszfaltról.
Kb. ugyanez játszódott le egy másik alkalommal egy skodás papával is.
Azt, amikor úgy zúgtam le a bringámról, hogy nem mentem még 1 m-t sem, már publikáltam a Fb topikban.
A tegnapi edzésemet egy 100 kilós gusztustalan perverz állat (g.p.á.) keserítette meg, aki kocsival jópár km-en át követett hátulról vagy jött mellettem és vmit beszélt hozzám. Nem vagyok ijedős fajta, de bevallom, egy kissé betojtam, hogy ez a g.p.á. bármikor berángathat a susnyásba. Egyszer csak előrehajtott, azt hittem, megunta, hogy rá sem bagóztam, megállt a kocsival és kiszállt. Szerencsémre, pont el tudtam kanyarodni előtte a kis utcákba, a lakótelep felé. Amire kiértem a körre, addigra hál' Istennek, már nem volt ott, de így is állandóan hátra tekingettem, valahányszor elment mellettem egy kocsi, hogy nem a g.p.á. jön-e.
A kocsija rendszámát mindenesetre megjegyeztem, és - bár ez egy szűk körű topik - azért is közzé teszem:
GKS-530, mindez történt nov. 14., du. 3 óra környékén Káposztásmegyeren.

ssneci Creative Commons License 2000.11.09 0 0 65
hackz
vastigris nincs topicközelben, és sajnos ő sem tudta lefutni, mivel jobb a pihe-puha ágyikó:))
A célban közölték, hogy ennyivel hosszab a táv.
A 21km mért időm alapján jogos. 1:26:50 körül, a célban 1:28:36.

hackz Creative Commons License 2000.11.09 0 0 64
Szia Ssneci!

Gratulálok a vasárnapi eredményedhez. Valami lehetett a levegőben, mert Gabi barátom majdnem öt percet javított a legjobbján. :-)))

Mi volt ez a 300 méteres ráadás?

A 25-i összejövetelről nem tudok semmit.

Üdv

H.

Előzmény: ssneci (62)
hackz Creative Commons License 2000.11.09 0 0 63
Vastigris!

Bocs a késői válaszért. Sajnos a szentendrei félmaratont idén sem tudtam lefutni, mert már október 24-én viassza kellett jönnöm Belgiumba.
A legközelebbi otthoni versenyem a 14 km-es szilveszteri, agárdi futás lesz.

Üdv

H.

Előzmény: vastigris (16)
ssneci Creative Commons License 2000.11.09 0 0 62
szia hackz
>Sikerült kipihenni a BBp fáradalmait?

Ne viccelj, vasárnap 3perccel futottam jobbat, mint a befutón, pedig 300m-el hosszabb volt.
25-én lesz egy összejöv. a B-B-seknek. Ti kaptatok róla valamit?
ss

Előzmény: hackz (60)
hackz Creative Commons License 2000.11.09 0 0 61
Szia!

Kicsit lassú vagyok ma. Az időm persze 2:42:akármennyi volt.

Üdv

H.

Előzmény: IV.kercsaj (55)
hackz Creative Commons License 2000.11.09 0 0 60
Szia Ssneci!

Mivel teljesen amatőr vagyok a különböző edzéstippeket, így az ismétléses dombozást is a Neten olvastam. Sok jó tipp található a www.runnersworld.com címen.

Sikerült kipihenni a BBp fáradalmait?

Üdv

H.

Előzmény: ssneci (59)
ssneci Creative Commons License 2000.11.09 0 0 59
sziasztok
hackz
Végre nem vagyok egyedül, aki "hisz" a fel-le futásban. Kicsit másként csinálom, de az eredmény ugyanaz.(félmaratonon már 4:08-as km-et tudok futni)
ssneci
pen Creative Commons License 2000.11.09 0 0 58
nyuszi,

Hatásos rábeszélokéd eredményeként ellenállásom mikulásfutás ügyben olvadozni látszik - pláne ha a rózsatop is elkészül addigra ;o))

üdv
pen

Előzmény: R.Anita (56)
hackz Creative Commons License 2000.11.09 0 0 57
IV.kercsaj

Értem ám a tréfát. Értem, csak nem szeretem:-))))

Nem vagy Te véletlenül Káposztásmegyeri? Bár, ha a Szilas Patak mentén futsz, akkor valószínűsíthető. Én a 4 emeletes sárga házakban (szíjgyártó u.) laktam.

.....1:42???
gratulálok, nem te nyerted véletlenül az olimpiát? ;-)......

csak azon a pár másodpercen múlt, amit sajnálatos módon az 1:42 után kellett még illeszteni. Persze amikésikaznemmúlik. Majd a következő paralimpián, ha így haladok.:-))

Üdv

H.

Előzmény: IV.kercsaj (55)
R.Anita Creative Commons License 2000.11.09 0 0 56
"pen (látom, azért még virrasztasz mellettünk :-)
aki téli álmot alszik, annak csak a következő szezonra jár top! ;-)"

Képzeld, nem akar jönni már mikulásfutni sem :((( Rettenetes, most mit csináljunk? Engedjünk a zsarolásnak? Rögtön adni kell neki egy rózsaszín csodatopot... már keresem is az ollómat.
(Ez esetben viszont majd lehet csinálni sztárfotókat a futóbolondok beharangozó oldalához ;)

hackz,
ez a Tőstriatlon jól hangzik, ráadásul egész közel is van hozzánk, felveszem én is a terveim közé...

R.Anita

Előzmény: IV.kercsaj (55)
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.09 0 0 55
hackz,

1:42???
gratulálok, nem te nyerted véletlenül az olimpiát? ;-)

A hőség meg hozzátartozik a triatlonhoz, az a jó benne, hogy olyan őrültek vagyunk, hogy amikor mások a strandon az árnyékban elaléltan fexenek, és arra alig van energiájuk, hogy a jéghideg söröskorsót a szájukhoz emeljék, mi még mindig képesek vagyunk egy jó 10 km-t futni. (lásd Kiskörei tri., ahol nincs semmi árnyék sem a futópályán)

pen (látom, azért még virrasztasz mellettünk :-)
aki téli álmot alszik, annak csak a következő szezonra jár top! ;-)

hackz Creative Commons License 2000.11.08 0 0 54
Sziasztok futó és triatlonos topiktársak!

Nagyjából vége a versenyidőszaknak, kezdődhet az alapozás a tavaszra. Ehhez javaslom futóknak és triatlonosoknak az ismétléses dombozást (hill repeats).

Keress egy 300-500 méteres emelkedőt, lehetőleg egyenleteset.

Alapos bemelegítés után rohanj felfelé másfél percig, majd kb. ugyanolyan sebességgel lefelé.
Ezt ismételd meg mondjuk négyszer. A sebességet úgy válaszd meg, hogy a másfél perc végére a pulzusod menjen fel a maximumra. Ha nincs pulzusmérőd, akkor azt érezd a végénél, hogy elfogy a szusz!

Ezután hetente emeld az ismétlések számát!

Pár hét után észre fogod venni, hogy a másfél perc alatt egyre feljebb jutsz el.

Ez a fajta dombozás jól erősíti a lábat, és megnöveli a maximális oxigénfelhasználást is. A szakirodalom szerint kíváló gyorsaság fokozó.

Külön előnye, hogy együtt csinálhatják erősebb és gyengébb futók, míg a Hármashatárhegyen az utóbbiak erősen lemaradnak. Persze azért a HHH-t se hanyagoljátok teljesen! :-)))

Jó futást mindenkinek!

Üdv

H.

hackz Creative Commons License 2000.11.08 0 0 53
IV.kercsaj

SZóval Tőstriatlon. A bringapálya csaknem mint az asztallap. Eltekertünk egy 20 km-re lévő faluig, majd vissza. Nagyon kellemes terep volt, az út egész jó minőségű. Frissítés kb 10 km-enként. Az időm valahol 1:17 körül volt. A táv első felén alig észrevehető hátszél segített, amit csak akkor kezdtünk érezni, amikorra már szembeszél lett belőle.

A futás , ha jól emlékszem két kör volt, de inkább 9 kilométer volt mint 10. Kutya meleg volt. A futópályán egy helyen volt egy rövid emelkedő, atöbbi sima volt. Jól lehet rajt menni, máramennyire ez 40 kilométer letekerése után egyáltalán lehetséges. Időm: 46 perc

Összidő: 1:42 meg még valahány másodperc.

Hangulatos, jól szervezett verseny. csak a hőséget volt nehéz elviselni. Ja és míg el nem felejtem, ez az 1999-es évben volt.

Nagy élmény, ha teheted menj el.

Üdv.

H.

Előzmény: IV.kercsaj (51)
pen Creative Commons License 2000.11.08 0 0 52
nyulcsi,

OK, akkor várom a rózsás toppomat :o)

üdv
pen

Előzmény: IV.kercsaj (51)
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.07 0 0 51
R.Anita, az istenért, hozzá ne NYÚLj ahhoz a remek darabhoz, inkább veszek pennek egy újat! ;-)
Mi lesz akkor az imázsoddal?

hackz
a Tőstriatlonon még nem voltam. Milyen a bringa- és futópálya (szintek vannak-é)? Ott neked mik voltak az időid?

Mindenki!
Voltam olyan ügyes és elhagytam az ellenállásom az usziban. :-(((
Nincs vkinek egy felesleges pár - lehetőleg női méret? Megköszönném...

...az Ironmanhez nem kell tudni úszni." :-D
idézet kedvenc edzőmtől. Így kiragadva a beszélgetésünkből persze nincs értelme, tehát ne reménykedjen senki, de azért tegnap jót derültem rajta.
(Más kérdés, hogy ez a nemúszástudás nála 75 perces 4 km-t takar :-)))

Kedves Csapattársaim!
Kíváncsi vagyok, idetaláltok-e? :-)

R.Anita Creative Commons License 2000.11.07 0 0 50
nyulcsi,

köszönöm a levelet, válaszoltam is.
A sorsom megpecsételődni látszik ;-)

pen,

ha szépen kéred, átszabom neked a mezt topra, jó? Aztán tessék majd viselni is! :)))

R.Anita

Előzmény: IV.kercsaj (49)
IV.kercsaj Creative Commons License 2000.11.07 0 0 49
Na, erre muszáj "beszólnom", kedves R.Anita :-)))))))
Hűha, ezek után nem árt vigyáznom, ha gyuribácsi is publikál a Fb-on!

Mailt pillanatokon belül küldöm, (nyuszis címre :-))) számodra jó hírekkel :-)

pen
köszönöm! Képzeld, nem is tudtam, hogy megörökítettem a PanTeles jelenetet az utókornak, sőt, azt hittem, hogy a BBp utolsó napján történt. Addig vhogy nem dicsekedtek a sztorival...

No, jó úszkálást nekem és minden koránkelő triatlonistának!

nyulcsi

pen Creative Commons License 2000.11.06 0 0 48
Sziasztok!

IV.kercsaj - köszi a képeket!! Profi fotós munkák - a kedvencem változatlanul a Panteles ;o))

R.Anita - ha nekem ilyen szép rózsaszín top-om lehetne.. ;o)))

üdv
pen

R.Anita Creative Commons License 2000.11.06 0 0 47
Tigrincs!

Gondolom futtok/futunk a héten valamikor a Szigeten, akkor majd odaadom a poláros cuccokat, amiket felajánlottam. Te vagy az első, meg különben is rád gondoltam, hogy valószínűleg neked kell majd.

(Képzeljétek, teljesen meg voltam zavarodva, amikor otthon olvastam VT üzenetét "hagyományos" papíron. Egész nap a gépen jönnek-mennek az üzenetek-levelek, és amikor véletlenül rendes papíron kapok egyet, nem tudom, hogy hogy reagáljak rá... nem találtam sehol sem egy Reply gombot :)))

nyulcsi,

bemutatom közös ismerősünket, másik énemet, akit már oly régóta vártál :)))
(ma amúgy is olyan nap van, amikor új emberek bukkannak fel - még gyuribácsi is írt a futóbolondokba!)

R.Anita, csakis rózsaszínben :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!