Keresés

Részletes keresés

apilusz Creative Commons License 2009.11.05 0 0 6322
Ma még szedtem hozzá 2 vödör szlankát,ezt megmelegítettem ,jó langyosra.Így 15 cukorfokost mértem.Meg kicsit melegiteni majd az egészet és beindul forrni.
zizengő Creative Commons License 2009.11.05 0 0 6321
Bocs!
Előzmény: szaki_pali (6319)
Ferig Creative Commons License 2009.11.04 0 0 6320

Vélelmezésem szerint a mustfokoló folyadéksűrűség elven mér. A hidegben nagyobb a must sűrűsége, így a fokoló kevésbé tud elmerülni benne, tehát némileg magasabb cukorfokot mért, mint a 15-20 Celsius-fokra kalibrált érték.

Ebben a hidegben ki tud forrni a must?

Előzmény: apilusz (6318)
szaki_pali Creative Commons License 2009.11.04 0 0 6319
ezzel a "NA CSŐ"-vel olyan vagy mint

lalá a hihi-vel. bocs ettől én kapok frászt :)
Előzmény: zizengő (6316)
apilusz Creative Commons License 2009.11.04 0 0 6318
Én meg ma szedtem le az utolsó fürtöket.A kertbe van pár tőke kövidinka,kadarka, piros szlanka.Kb 50 kg.5 C fok volt a hőmérséklet a fokoló 17,5 mutatott.ilyenkor lefele vagy felfele kell számolni?Bár a szlankától és a kövidinkától nem is vártam nagy fokot.

A szomszéd elhagyatott szőlő megvételétől már kezd elmenni a kedvem,bár lenne vesszőm is(bianka chardonnay zöld veltelini),kedvem lenne is csinálni,főleg ha ilyen fiatalon el tudnák menni nyugdijba akkor lenne is időm rá.Azt meg hogy mire termőre fordulna milyen ára lenne a szőlőnek azt a jó isten se tudja.Csak gondolkoztam rajta.
jacsoj Creative Commons License 2009.11.04 0 0 6317
Google
szőlőfajták
Előzmény: Törölt nick (6315)
zizengő Creative Commons License 2009.11.04 0 0 6316
Csak egy kérdés! Miért nem lehet valamit úgy "jogszabályozni", hogy az alkalmi munkáltatók megértsék? Az biztos, hogy a jogalkotók és a betartatók is szarrágásból doktorálhatnának. Bocs! De a számonkérés saját szájíz szerint folyik, éppen az adott napon mit akarok betartatni szisztéma szerint. És az egész úgy indul, hogy éppen nem tudok belekötni semmibe, akkor is legyen mibe belekötni. Csak "aggyá lóvét"! Na Cső!
Előzmény: szaki_pali (6312)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.04 0 0 6315
Sziasztok!Hol találok leirást szőlőfajtákról részletest?A hir tv-ben leadott Vörös és fehér borászokat bemutató sorozat nincs meg valakinek?
BZoltan Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6314
Az idei szüret java lement hála az égnek:

juhfark 23MM / október első hetében
hárs 21MM / október közepén
tramini 19MM / szeptemberben
olasz 21.5MM / október negyedik hetében
furmint 20.5MM / október közepén
rajnai 21.5MM / október közepén

A vége fele már érésről nem is volt érdemes beszélni, megállt minden mind dinnyetolvajban a vasvilla.

Kinn van még 500 tőke furmint és 250 tőke hárs a tréfa kedvéért.

Mennyiségileg többszörösen csapnivalók az eredmények, egyrészt a jég csinált egy durva fürtválogatást aztán meg igazán eső sem volt sok.

RAMBO Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6313
Ráadásul a mg. termelő finanszírozza az államot az adóelőleggel, amit visszaigényelhet, ha nem veszi igénybe az előlegkeretet, amit az utólag utal vissza, (már ha az elvtársak nem döntenek úgy, mint néhány éve az ÁFÁnál, hogy most egy ideig mégse.
Előzmény: szaki_pali (6311)
szaki_pali Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6312
ez viszont még annál jobban tetszik :-(


9. §
(1) E törvény alkalmazásában a 7. § (2) bekezdésében említett foglalkoztatásból származó
jövedelemnek
a) az e törvény szerint foglalkoztatott munkavállalónak kifizetett (nettó) munkabér száztíz
százalékát,
b) az a) pontban foglaltaktól eltérően a 8. § (3) bekezdésében említett munkavállaló
esetében a kifizetett (nettó) munkabért
kell tekinteni.

ha jól értem a dolgot akkor a sorok közt az vagyon írva (7§(2) ebbe tartozik a mg munkadó is) hogy járulékbevallás során nem a kifizetést hanem annak 110%-a után kell adót (adóelőleget) fizetni.
szaki_pali Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6311
ez nem érdekesebb?


(4) Amennyiben a munkáltató növénytermesztési idénymunka keretében alkalmaz
munkavállalót, a tárgyév július 12-ig egy összegben közteherelőleget kell fizetnie. A
közteherelőleg alapját a külön jogszabályban meghatározott, az adott növénytermesztési
idénymunkára fajlagosan megállapított munkaerő-szükséglet és a munkavállalónak egyéb
jövedelem hiányában kifizethető (nettó), külön jogszabályban meghatározott kötelező
legkisebb munkabér szorzataként kell meghatározni. A közteherelőleg összege a
közteherelőleg-alap negyven százaléka.
(5) Növénytermesztési idénymunka esetében a befizetett közteherelőleg és az (1) bekezdés
alapján ténylegesen fizetendő közteher különbözetét a munkáltatónak a bevallással
egyidejűleg meg kell fizetnie, illetve a többletet a bevallással egyidejűleg visszaigényelheti,
vagy nyilatkozata szerint az állami adóhatóságnál nyilvántartott más tartozásra átvezettetheti.
Az adóhatóság a többletnek a munkáltatót terhelő köztartozás levonása után fennmaradó
részét a bevallásra nyitva álló határidő utolsó napjától számított harminc napon belül utalja
vissza.
szaki_pali Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6310
megnéztem

1.) ez még javaslat majd alakul!

2.) itt a válasz a kérdésedre

Az egyszerűsített foglalkoztatáshoz kapcsolódó közteherfizetés
7. §
(1) Az egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazott személy utáni
személyijövedelemadó- és járulékfizetési kötelezettségekre – a (2) bekezdésben
meghatározott kivételekkel – a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a
továbbiakban: Szja.tv.), illetve a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra
jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a
továbbiakban: Tbj.) rendelkezéseit kell alkalmazni.
(2) A személyijövedelemadó- és járulékfizetési kötelezettségekre
a) természetes személy munkáltatónál háztartási munkát végző személy legfeljebb
harmincegy napra kötött munkaszerződés alapján történő foglalkoztatása esetén, feltéve, hogy
a tárgyhónapban ledolgozott napok száma a tíz munkanapot nem haladja meg, valamint
b) a 2. § 2., 3., valamint 4. pontjában meghatározott idénymunka esetén
az Szja.tv. és a Tbj. rendelkezéseit a 8–10. §-ban foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.
Előzmény: szaki_pali (6309)
szaki_pali Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6309
ez még hagyján. én nem néztem meg a jogszabályt mert nincs rá szükségem de ez még érthető, van ugye a szabály mely előírja hogy be kell és hogyan jelenteni. folytatja úgy hogy kivétel az mg munka, melyet másként szabályoz OK:

a befizetés meg szerintem az adózás rendje szerinti eljárási szabályban foglaltak szerint lesz, azaz a tárgyhónapot követő hónap 10-ig.

hol van a jogszabály megnézem ha megmondod a számát
Előzmény: szunyog25 (6308)
szunyog25 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6308
Na én valamit nem értek. Hosszasan taglalja, hogy miként kell bejelenteni a munkavállalót:

11. § (1):
"Egyszerűsített foglalkoztatás esetén – a (6) bekezdésben meghatározott kivétellel – a
munkáltató az illetékes elsőfokú állami adóhatóságnak a munkavégzés megkezdéséig
bejelenti
a) a munkáltató nevét (megnevezését), adóazonosító számát, illetve adóazonosító jelét,
b) a munkavállaló természetes azonosító adatait, adóazonosító jelét, TAJ-számát,
......
d) az egyszerűsített foglalkoztatás céljából kötött munkaviszony 1. § a)–d) pontja szerinti
minőségét, kezdetének és megszűnésének időpontját, a munkaviszony esetleges
szünetelésének időtartamát, a heti munkaidőt,
e) a munkavégzés helyét."

Majd a (6)-ban ezt közli:

"Növénytermesztési idénymunka esetén a munkáltatót az (1) bekezdésben meghatározott
bejelentési kötelezettség nem terheli. A munkáltató a növénytermesztési idénymunka
keretében alkalmazott munkavállalóiról jelenléti ívet vezet, amelyet a munkavállaló a
munkavégzés megkezdésekor aláír. A munkáltató a jelenléti ívet a tárgyévet követő ötödik év
végéig köteles megőrizni. A jelenlét ív tartalmára és vezetésére vonatkozó szabályokat külön
jogszabály határozza meg."

Szóval? Ha nem jelentem be a munkavállalót, akkor hogy fizetek utána 40%-ot? Vagy most hogy gondolják ezt?
szaki_pali Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6307
"Az egyszerűsített foglalkoztatás közterhe 40 százalék.Sőt a munkavállalónak - ha az éves jövedelme az egyszerűsített foglalkoztatásból nem haladja meg az évi 840 ezer forintot - bevallást sem kell tennie."

- no akkor nézzük pártunk és kormányunk mit is talált ki. vergődő mezőgazdaságunk (40Ft/kg szőlőárak mentén) a legmagasabb 40% adót viseljen el.

- továbbá ha 840.000 Ft (havi 70ezer) éves jövedelem mellett nem kell még adóbevallást sem teljesíteni.
- a mai vállalkozók (minimálbér 71500Ft) havi bevallást kell teljesíteni elektronikus úton! de alapszabályként fizesse meg a polgár a minimálbér kétszerese után az adót hacsak nem vállalja a rizikót az egyszeres adó megfizetéseként.
- általában a bevétel 52%-a adó
- év végi tételes elszámolással adóbevallás. ha nincs a a bevételed arányában min 3% nyereség akkor vizsgálódást folytatnak a revizorok.

BRAVÓÓÓÓ sikerült megint nagyot alkotni nagyjainknak (idióták gyülekezete)
Előzmény: pinotnoir777 (6305)
RAMBO Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6306
30 napnyi mezőgazdasági munkára nem kell szerződést sem kötni. Akkor mivel is lehet bizonyítani, hogy nem jóhiszemű szüretelésről van szó? Munkabért utólag szokás fizetni, és azzal együtt kell utalni annak közterhét is.

Ahogy kinéz, mintha akkor, ha az ellenőrzés történik találnak nálad munkást, aki után majd nem fizetsz, akkor buktál le. De az ilyen újságcikkek mindig szarok, sose tartalmazzák a lényeget.
Előzmény: pinotnoir777 (6305)
pinotnoir777 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 6305

Fél-offtopic, de nagyon durva:

 

http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/11/03/dragabb_lesz_az_alkalmi_munka/

 

Nem is akármennyivel lesz drágább az alkalmi munka, de ennél durvább az, hogy be kell jelenteni (nem tudom kinek), és el kell utalni a 40%-ot. Itt jön a kérdés: mikor kell majd elutalni? Előre? Nap közben? Utólag? Naponta?

Ha nem utólag akkor mi van ha reggelre lebetegszik a napszámos, vagy hajnalban jön egy nagy eső és le lesz fújva a munka?

 

Vizionálom a gazdákat amint a szőlősorok közt gumicsizmában mobilinterneten palmtopon on-line utalnak az apehnak pistabácsi meg marinéni után...(persze a növekvő mobil és internetszámla az megint csak egy újabb olyan költség aminek csak max egy részét tudja valaki elszámolni és azt sem akármilyen adminisztráció árán)

 

 

Most már nem állom meg beírni amit hallottam: egy villányi borászt azért büntetett meg a munkaügyi hatóság mert szüretkor nem volt mobilvécé a szőlőben. No comment.

 

A szentendrei skanzenban a boros rendezvényen meg azért büntették a kollégákat többek közt, mert 1-2 ml-el kevesebbet töltöttek a decinél. De a nagyon durva csak az volt, hogy arról is jegyzőkönyvet vettek föl, ha valaki TÖBBET töltött...Egyre inkább kezd ez hasonlítani valami banánköztársaságra vagy mintha direkt az lenne a cél hogy elrettentsenek mindenkit attól hogy vállalkozzon.

 

 

A linkre visszatérve: Az amúgy is a tönk szélén lévő mezőgazdaságunknak ez egy újabb csapás, hogy végleg forduljon már bele a sírjába. Nagyon kell itt a föld valakiknek.

Zalancelot Creative Commons License 2009.11.02 0 0 6304
Még sosem próbáltam, ilyen gondom még nem volt.

Nyilván egy szigetelő lapra felszerelni a foglalatot (foglalatokat) és azt lefele sugározva átvetni a kádon.
Előzmény: pinotnoir777 (6302)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.02 0 0 6303
Valaki segitsen hogy kell meg édesiteni a bort Kb 50 liter fehérborhoz mit tehetek és mennyit?
pinotnoir777 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 6302

Köszi, ez nagyon jó ötlet. Nem okoz szerinted helyi túlmelegedést? Gondolom felülről kellene a kádat megvilágítani.

 

 

Előzmény: Zalancelot (6275)
Zalancelot Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6300
Nehéz ügy !
Általános szabály, hogy csak akkort nyújthatsz be támogatási kérelmeket,egy adott területre, ha arról az elmúlt években szüreti jelentést és egyéb kötelező tájékoztatásokat adtak az illetékes hegybírónak.
Mivel új telepítésre nincs már mód, öreg ültetvények újratelepítése esetében pedig az előző a főszabály.
Előzmény: apilusz (6297)
RAMBO Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6299
Van nálatok hegybíró, falugazdász. Őket kérdezd meg.
Előzmény: apilusz (6297)
zizengő Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6298
Nagyon nagy fába vágnád bele a fejszédet, remélem tudod, hogy ez mit jelent. Én is megvettem a szomszédomét hosszú alkudozás után, most persze művelhetem és sok öröm van benne, de én nem telepítek szőlőt bele. Megvárom milyen irányba fordul a világ. Amíg a kistermelőket folyamatosan bombázzák a megalapozatlan és fölösleges "szakmai szigorításokkal", addig kicsiben nem érdemes belevágni szerintem. Bocs! Amíg az egész ellenőrzési rendszer arról szól, hogy "aggyá lóvét", nem is lehet profitot termelni. A telített piacot meg ne is említsük.
Előzmény: apilusz (6297)
apilusz Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6297
2-3 éve elhagyatott szőlőre lehet-e felvenni valamilyen támogatást?
Újratelepítésre gondoltam,a mindkét szomszédom ott hagyta a területet és ha eladná akkor megvenném.
szunyog25 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6296
Érdekes, lehet megpróbálom. Köszi.
Előzmény: Törölt nick (6294)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6295
ja, hetente 2*1 patronnal tartályonként, a kénszint állandó ellenőrzése mellett. Bevált.
Előzmény: Törölt nick (6294)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6294
300-385 literes tartályoknál csináltam szifonnal
Előzmény: szunyog25 (6291)
RAMBO Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6293
Nézd, az a hordóból engedés dolog legfeljebb esküvőnél járható út, vagy állati nagy forgalmú kocsmában.
Előzmény: szunyog25 (6292)
szunyog25 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 6292
Vannak 20 és 5 literes ballonjaim, de ezek mégsem mutatnak olyan jól, mintha egy hordóból engednék a vendégeknek. :) Persze ha más nem lesz, ezekbe töltöm. :)
Kösz a tanácsot mindkettőtöknek!
Előzmény: RAMBO (6290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!